Võrumaa uudised

VÕRUMAA UUDISED- ERINEVATEST ALLIKATEST
05-08-2021 - 02:38 - Võrumaa – Külauudised - RÕUGES KUTSUTAKSE AVASTAMA VALLA AVALIKKE UJUMISKOHTI
Rõuge vallavalitsus jätkab endiselt üleskutsega “Varbad vees 2021”, millega kutsutakse avastama vallas asuvaid avalikke ujumiskohti, neid pildistama ja postitama Facebooki kampaaniapostituse alla. Kampaania kestab kuni 20. augustini. Kõigi postitajate vahel loositakse 23. augustil auhindadena välja Rõuge valla ettevõtjate toodangut, selgitab Viivika Nagel, Rõuge valla kommunikatsioonispetsialist. Peaauhinnaks on täispuhutava SUP-laua komplekt Aquatone WAVE 10’6“. Iga postitatud … Loe edasi: RÕUGES KUTSUTAKSE AVASTAMA VALLA AVALIKKE UJUMISKOHTI
05-08-2021 - 06:51% - VõThu, 05 Aug 2021 06:51:00 +000000000008amam KUTC00kThu, 05 Aug 2021 06:51:00 +0000amam08am31000000k20216000000 - Grete Rõõmu fotonäitus "Luba rõõmu"

Grete Room

04-08-2021 - 01:26 - Võru LV - Linnavalitsuse istung 4. augustil
04-08-2021 - 12:35 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Europe Direct Lõuna-Eesti Võru teabekeskus ootab pühapäeval keskuse avamissündmusele

Sel pühapäeval, 8. augustil algusega kell 16:00 Võru Keskväljakul toimub sündmus: „SUVESUMIN ja suvi kestab veel“, mille raames tähistame Europe... Loe veel

The post Europe Direct Lõuna-Eesti Võru teabekeskus ootab pühapäeval keskuse avamissündmusele appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

04-08-2021 - 05:43 - TSENTER - Kutse ettevõtteid külastama ja konverentsile 12. augustil

12. augustil toimub Võrumaal mööbli- ja puiduvaldkonna ettevõtjatele konverents „Mööblitööstuse väljakutsed 2021“. Külastame ettevõtteid ja räägime hetkeolukorrast mööblisektoris. Peatume kolmel olulisel teemal: tootmise efektiivistamine, robotite kaasamine ja väljakutsed materjaliturul. Oodatud on nii suuremate ettevõtete esindajad kui ka väiksemad tegijad, arendustöötajad ja ajakirjanikud. Konverents on tasuta, aga arvestame kehtivate piirangutega.  Vaata konverentsi kava ja registreeru siin  […]

The post Kutse ettevõtteid külastama ja konverentsile 12. augustil appeared first on TSENTER.

03-08-2021 - 01:02 - Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht - Võrumaa Teataja - Selle suve moeks on järveveel SUPitamine

GSG Security rannavalvuri Karolin Rebase kinnitusel on kohalikud aerulauatajad ujujate vastu igati hoolivad. Foto: AIGAR NAGEL

Tamula järvel veeohutust tagava GSG Security rannavalvurite kinnitusel on kohalikud aerulauatajad ujujate suhtes igati hoolivad. SUPiga minnakse vette ujujatest kaugemalt – Roosisaare silla poolt poide vahelt. Küll aga pole rannavalvurid siiani näinud Tamula äärde planeeritud aerulaua väljarentijat, kes end sotsiaalmeedias agaralt reklaamib.

Haihtunud SUPirentija

GSG Security juhatuse liige ja teenistusjuht Joonas Trolla meenutab, et kevadel oli Võru linnavõimuga arutusel SUPirendi korraldamine. „Alustasime hooaega ja kevadel oli teemaks, et keegi soovib järve äärde aerulaudu rentima tulla. Rendikohaks oli planeeritud Koidula tänava ots. Eile küsisin rentija teemal üle ja keegi ei teadnud teemast midagi ning SUPirentimise teenust praegu ei pakuta. Käin ka ise igal nädalal järve ääres ja pole rentijat näinud.”

Loe edasi...

03-08-2021 - 08:39 - Uudised - Võrumaa Partnerluskogu liikmed õppereis Virumaa Südamesse

Ajavahemikul 30.juuni - 02.juuli 2021.a. viibisid MTÜ Võrumaa Partnerluskogu liikmed õppereisil Virumaa Südames MTÜ Virumaa Koostöökogu tegevuspiirkonnas.

Lähetuse eesmärgiks oli tutvuda LEADER tegevusgrupi poolt toetatud projektidega ning saada uusi ideid oma tegevuste korraldamiseks.

Esimene külastus objekt Virumaal oli Kõrtsialuse külas, Viru-Nigula vallas asuv Jäägri Grill, kus oli mitmete Leader projektide toel soetatud nii köögiseadmed, päikesepaneelid, katel, õppeklass ja loodud majutusvõimalused. Viimane projekt on seotud endise Rannu koolimaja katusekorruse väljaehitamisega jahiturismi õppeklassiks ja neljaks majutusruumiks. Projekt ei olnud veel lõpetatud, kuna muudatused päästeameti seadusandlustes sunnivad tegema täiendavaid investeeringuid, mis omakorda ei võimalda omavalitsusel väljastada kasutusluba. Kui varasemalt oli Jäägri Grill avatud igapäevaselt külastajatele siis seoses covid olukorraga leiti, et suuremate ürituste broneerimine on sama tulus kui igapäevaselt toitlustuskoa lahti hoidmine. Samas kohas toimus ka õppereisi osalejate lõunasöök.

Edasi liiguti Purtsele, kus ühes külas oli mitu Leader projekti, esimene neist, mida külastati oli Purtse Vineerikoda OÜ. Tegemist on pereettevõttega, milles löövad kaasa kõik pereliikmed. Alustati päris nullist ning eelnevad teadmised vineeriga töötlemise osas puudusid. Kõik teadmised on tulnud läbi ise kogemise ja katsetamise. Masinate kasutamise puhul õpiti palju Youtubest. Leader projekti toel soetati puidutöötlemise seadmed, millega alustati tootmist. Oma töös kasutatakse tööstuslikke pinke, mis on kiired ja täpsed,  võimaldavad lõigata, freesida ja graveerida erinevaid kujundeid. Vajadusel koostatakse ka jooniseid ning üritatakse välja töötada oma toodete sarja.

Samas külas asuv Purtse Metall OÜ on väike ettevõte, mis pakub tööd kahele inimesele. Ettevõtte omanik omab ka piimakarja, kuid soov millegi muuga tegelda sai võimalikuks kui põllumajanduses tekkisid keerulised aastad. Leader toetust saadi erinevate metallitöödeks vajalike tööriistade soetamiseks. Peamisteks toodanguteks on saunaahjud, lõkkealused, suitsuahjud ja bullerjaanid. Koostööd tehakse ka Purtse Vineerikojaga, et metallile lisada puidust detaile.

Kolmas Purtses külas asuv ettevõte oli Purtse Pruulikoda, mille asutasid kolm sõpra. Erinevaid õlusid hakati pruulima vanas mõisa sepikojas, mis on tänaseks täielikult renoveeritud. Lisaks pruulikojale on juurde loodud ka mekituba, kus saab toodangut degusteerida ja toodetud käsitööõllesid kaasa osata või kohapeal nautida. Leader toetust on saadud seadmete soetamiseks. Omanikud tõdesid, et maal tootmine on kallis.

Purtse kalasadamas kavandatud kohtumine jäi paraku ära, selle asemel tutvustas Virumaa Koostöökogu tegevjuht Kadri Kuusmik ühis- ja koostööprojekte. Ühe näitena tõi tegevjuht välja ühisprojekti „Ühisturundus Virumaa südames“ Projekti eesmärgiks oli piirkonna turismisektori teenuste info suunamine teenuste tarbijatele, piirkonna tuntuse suurendamine ja koostöö laiendamine teenusepakkujate vahel. Projekti raames valmistati ja paigutati erinevaid teenidusmärke, lisatahvleid, väliturismikaarte ning suunaviitasid. Kujundati 15 turismiteenuse pakkuja infovoldikut ning 3 piirkonda tutvustavat voldikut (perepuhkus, loodusturism ja majutus/toit). Kokku trükiti 25 500 voldikut. Projekti eesmärgiks oli ühiselt turundada Virumaa Südame piirkonda. Voldikuid jagati turismimessidel ja need on saadaval piirkonna majutus- ja toitlustusasutustes selleks valmistatud stendidel. Lisaks korraldati testreis piirkonna teenusepakkujate juurde. Koostööprojektidest on üks käimas ungarlastega ja teine on Arukate külade projekt.

Viimane kohtumine sel päeval oli Tulivee Keskus, kus asub restoran, majutus ning Purtse Jahtsadam. Leader toetust on kasutatud keskuse restorani köögiseadmete soetamiseks. Keskuses toimus ka loeng tulivee ajaloost, kuidas ja millist rolli tulivesi mänginud piirkonna arengus. Samas keskuses toimus ka õppereisil osalejate majutus ning õhtusöök koos Virumaa Koostöökogu juhatuse liikmetega.

Teisel päeval tutvuti esimesena Mereoja Kämpinguga, mis on täiesti uus ja tänapäeva nõuetele vastav puhkekeskus. Karavanide ja telgiga reisijatele on valminud spetsiaalsed puhkealad. Kämpingmajad ja glamuursed telkmajad on mõeldud neljale inimesele ja asuvad päikesele avatud kohas. Lisaks merele pakub külastajatele lõõgastust leilisaun. Ranna poolses osas on külastajatele merevaatega grillnurk, mille kõrval asub ka merevaate terrass. Loodud on kõik võimalused puhkuse veetmiseks neile, kes hindavad vaikust ning rahu. Keskuses on 60 elektriga varustatud karavanikohta, 30 telkimiskohta, 5 glämpingut ning 3 kämpingmaja. Leader toetas uue olmehoone ehitust, mille käigus tekkis kokku 6 dušši ja 6 kraanikaussi pesemiseks ning 5 tualetti. Lisaks ka uus mugav köök.

Järgmine objekt oli Lüganuse kirik, kus kirikuõpetaja tutvustas kiriku ajalugu ning eripärasid. Kirik ise on väga heas korras tänu annetajatele ning erinevatele projektidele. Leader projekti toel on välja vahetatud elektrisüsteem, põrandad ja osaliselt ka fassaad.

Kiriku juurest tegime lühikese jalutuskäigu Lüganuse külaplatsi ja kõlakoja juurde, mis on VIKO enda viidaprojektid. Kadri Kuusmik tutvustas erinevaid projekte.

Peale lõunat suundusime Aidu karjääri 3h matkale, mida viis läbi Alutaguse matkaklubi tõeline matkahunt Ingrid Kuligina. Aidu karjäär on endine põlevkivikarjäär, kuhu planeeritakse arendada rahvusvahelistele nõuetele vastavat veespordikeskust. Matk oli huvitav, sai palju ronida, kogu grupp tegi kõik ilusti kaasa. Saadi mitmeid teadmisi selle piirkonna kohta alates inimestest, kaevandamisest ning loodusest.

Peale matka toimus kerge õhtusöök ning seejärel majutumine Tuhamäe Hostelis. MTÜ Virumaa Koostöökogul on tavaks korraldada oma piirkonna ettevõtjatele hommikukohtumisi, siis seekord toimus see õhtul ning esinema oli kutsutud Raul Rebane „Motivatsioonikõnega“. Kohtumisel osalesid ka Võrumaa Partnerluskogu õppereisil osalejad.

Kolmas õppereisi päev algas Tuhamäe hosteli tutvustusega, mis koosneb peamajast ja kahest puhkemajast. Toad on põhiliselt kahe kohalised, igas toas on olemas WC/duširuum. Lisaks on külastajate käsutuses puhkeruum, köök, saun ja eraldi ruum riiete kuivatuseks ja suusavarustuse hoidmiseks. Kõrval asuvas Kiviõli Seikluskeskuses saab harrastada talvel mäesuusatamist, lumelauasõitu, on lumerõnga- ja murdmaasuusarajad. Suvel on avatud kogupere elamuskeskus, kus leiab tegevust igas vanuses külastaja. Leader projekti toel on rajatud puhkemaja, kommunikatsioonid ning parkla. Lisaks tutvustas meile oma tegevusi Kiviõli Seikluspark, kus talvel saab suusatada ning suvel on võimalik erinevas vanuses külastajatel end proovile panna ja tegusat päeva nautida.

Järgmiseks liiguti Kiviõli Jahimeeste Ühingule kuuluvasse jahimajja. Vanast taluhoonest on renoveeritud hubane jahimaja, kus on võimalik kokkusaamisi korraldada ning peale jahti ulukitega tegelda. Kütitakse erinevaid ulukeid, muuhulgas ka hülgeid. Jahimeeste ühingus on kokku üle 60 liikme, paraku kõik ei ole aktiivsed. Leader on toetanud maja renoveerimist.

Rosi Puhkemaja peremees Veiko on metsamees, jahimees ja puhketalu omanik. Majutusasutus paikneb Kiviõli Seikluskeskuse läheduses, mis on suunatud eelkõige suuremale seltskonnale pidude korraldamiseks või aktiivseks puhkuseks. Leader on teotanud parkla ja hoone ehitust.

Viimane objekt ja lõunasöök toimus Sonda Kõrtsis, mis on legendaarne peopaik Ida-Virumaal.

Kaire ja Mihhail on kõrtsi pidanud üle 25 aasta ja teenuste valik peale peopaiga on laienenud. Kaire on hinnatud pulmatortide meister ja koolitaja. Leader programmist on toetatud köögi seadmeid, mis on olulised toitlustuskoha parema teenuse pakkumiseks.

03-08-2021 - 08:39 - Uudised - Võrumaa Partnerluskogu liikmed õppereis Virumaa Südamesse

Ajavahemikul 30.juuni - 02.juuli 2021.a. viibisid MTÜ Võrumaa Partnerluskogu liikmed õppereisil Virumaa Südames MTÜ Virumaa Koostöökogu tegevuspiirkonnas.

Lähetuse eesmärgiks oli tutvuda LEADER tegevusgrupi poolt toetatud projektidega ning saada uusi ideid oma tegevuste korraldamiseks.

Esimene külastus objekt Virumaal oli Kõrtsialuse külas, Viru-Nigula vallas asuv Jäägri Grill, kus oli mitmete Leader projektide toel soetatud nii köögiseadmed, päikesepaneelid, katel, õppeklass ja loodud majutusvõimalused. Viimane projekt on seotud endise Rannu koolimaja katusekorruse väljaehitamisega jahiturismi õppeklassiks ja neljaks majutusruumiks. Projekt ei olnud veel lõpetatud, kuna muudatused päästeameti seadusandlustes sunnivad tegema täiendavaid investeeringuid, mis omakorda ei võimalda omavalitsusel väljastada kasutusluba. Kui varasemalt oli Jäägri Grill avatud igapäevaselt külastajatele siis seoses covid olukorraga leiti, et suuremate ürituste broneerimine on sama tulus kui igapäevaselt toitlustuskoa lahti hoidmine. Samas kohas toimus ka õppereisi osalejate lõunasöök.

Edasi liiguti Purtsele, kus ühes külas oli mitu Leader projekti, esimene neist, mida külastati oli Purtse Vineerikoda OÜ. Tegemist on pereettevõttega, milles löövad kaasa kõik pereliikmed. Alustati päris nullist ning eelnevad teadmised vineeriga töötlemise osas puudusid. Kõik teadmised on tulnud läbi ise kogemise ja katsetamise. Masinate kasutamise puhul õpiti palju Youtubest. Leader projekti toel soetati puidutöötlemise seadmed, millega alustati tootmist. Oma töös kasutatakse tööstuslikke pinke, mis on kiired ja täpsed,  võimaldavad lõigata, freesida ja graveerida erinevaid kujundeid. Vajadusel koostatakse ka jooniseid ning üritatakse välja töötada oma toodete sarja.

Samas külas asuv Purtse Metall OÜ on väike ettevõte, mis pakub tööd kahele inimesele. Ettevõtte omanik omab ka piimakarja, kuid soov millegi muuga tegelda sai võimalikuks kui põllumajanduses tekkisid keerulised aastad. Leader toetust saadi erinevate metallitöödeks vajalike tööriistade soetamiseks. Peamisteks toodanguteks on saunaahjud, lõkkealused, suitsuahjud ja bullerjaanid. Koostööd tehakse ka Purtse Vineerikojaga, et metallile lisada puidust detaile.

Kolmas Purtses külas asuv ettevõte oli Purtse Pruulikoda, mille asutasid kolm sõpra. Erinevaid õlusid hakati pruulima vanas mõisa sepikojas, mis on tänaseks täielikult renoveeritud. Lisaks pruulikojale on juurde loodud ka mekituba, kus saab toodangut degusteerida ja toodetud käsitööõllesid kaasa osata või kohapeal nautida. Leader toetust on saadud seadmete soetamiseks. Omanikud tõdesid, et maal tootmine on kallis.

Purtse kalasadamas kavandatud kohtumine jäi paraku ära, selle asemel tutvustas Virumaa Koostöökogu tegevjuht Kadri Kuusmik ühis- ja koostööprojekte. Ühe näitena tõi tegevjuht välja ühisprojekti „Ühisturundus Virumaa südames“ Projekti eesmärgiks oli piirkonna turismisektori teenuste info suunamine teenuste tarbijatele, piirkonna tuntuse suurendamine ja koostöö laiendamine teenusepakkujate vahel. Projekti raames valmistati ja paigutati erinevaid teenidusmärke, lisatahvleid, väliturismikaarte ning suunaviitasid. Kujundati 15 turismiteenuse pakkuja infovoldikut ning 3 piirkonda tutvustavat voldikut (perepuhkus, loodusturism ja majutus/toit). Kokku trükiti 25 500 voldikut. Projekti eesmärgiks oli ühiselt turundada Virumaa Südame piirkonda. Voldikuid jagati turismimessidel ja need on saadaval piirkonna majutus- ja toitlustusasutustes selleks valmistatud stendidel. Lisaks korraldati testreis piirkonna teenusepakkujate juurde. Koostööprojektidest on üks käimas ungarlastega ja teine on Arukate külade projekt.

Viimane kohtumine sel päeval oli Tulivee Keskus, kus asub restoran, majutus ning Purtse Jahtsadam. Leader toetust on kasutatud keskuse restorani köögiseadmete soetamiseks. Keskuses toimus ka loeng tulivee ajaloost, kuidas ja millist rolli tulivesi mänginud piirkonna arengus. Samas keskuses toimus ka õppereisil osalejate majutus ning õhtusöök koos Virumaa Koostöökogu juhatuse liikmetega.

Teisel päeval tutvuti esimesena Mereoja Kämpinguga, mis on täiesti uus ja tänapäeva nõuetele vastav puhkekeskus. Karavanide ja telgiga reisijatele on valminud spetsiaalsed puhkealad. Kämpingmajad ja glamuursed telkmajad on mõeldud neljale inimesele ja asuvad päikesele avatud kohas. Lisaks merele pakub külastajatele lõõgastust leilisaun. Ranna poolses osas on külastajatele merevaatega grillnurk, mille kõrval asub ka merevaate terrass. Loodud on kõik võimalused puhkuse veetmiseks neile, kes hindavad vaikust ning rahu. Keskuses on 60 elektriga varustatud karavanikohta, 30 telkimiskohta, 5 glämpingut ning 3 kämpingmaja. Leader toetas uue olmehoone ehitust, mille käigus tekkis kokku 6 dušši ja 6 kraanikaussi pesemiseks ning 5 tualetti. Lisaks ka uus mugav köök.

Järgmine objekt oli Lüganuse kirik, kus kirikuõpetaja tutvustas kiriku ajalugu ning eripärasid. Kirik ise on väga heas korras tänu annetajatele ning erinevatele projektidele. Leader projekti toel on välja vahetatud elektrisüsteem, põrandad ja osaliselt ka fassaad.

Kiriku juurest tegime lühikese jalutuskäigu Lüganuse külaplatsi ja kõlakoja juurde, mis on VIKO enda viidaprojektid. Kadri Kuusmik tutvustas erinevaid projekte.

Peale lõunat suundusime Aidu karjääri 3h matkale, mida viis läbi Alutaguse matkaklubi tõeline matkahunt Ingrid Kuligina. Aidu karjäär on endine põlevkivikarjäär, kuhu planeeritakse arendada rahvusvahelistele nõuetele vastavat veespordikeskust. Matk oli huvitav, sai palju ronida, kogu grupp tegi kõik ilusti kaasa. Saadi mitmeid teadmisi selle piirkonna kohta alates inimestest, kaevandamisest ning loodusest.

Peale matka toimus kerge õhtusöök ning seejärel majutumine Tuhamäe Hostelis. MTÜ Virumaa Koostöökogul on tavaks korraldada oma piirkonna ettevõtjatele hommikukohtumisi, siis seekord toimus see õhtul ning esinema oli kutsutud Raul Rebane „Motivatsioonikõnega“. Kohtumisel osalesid ka Võrumaa Partnerluskogu õppereisil osalejad.

Kolmas õppereisi päev algas Tuhamäe hosteli tutvustusega, mis koosneb peamajast ja kahest puhkemajast. Toad on põhiliselt kahe kohalised, igas toas on olemas WC/duširuum. Lisaks on külastajate käsutuses puhkeruum, köök, saun ja eraldi ruum riiete kuivatuseks ja suusavarustuse hoidmiseks. Kõrval asuvas Kiviõli Seikluskeskuses saab harrastada talvel mäesuusatamist, lumelauasõitu, on lumerõnga- ja murdmaasuusarajad. Suvel on avatud kogupere elamuskeskus, kus leiab tegevust igas vanuses külastaja. Leader projekti toel on rajatud puhkemaja, kommunikatsioonid ning parkla. Lisaks tutvustas meile oma tegevusi Kiviõli Seikluspark, kus talvel saab suusatada ning suvel on võimalik erinevas vanuses külastajatel end proovile panna ja tegusat päeva nautida.

Järgmiseks liiguti Kiviõli Jahimeeste Ühingule kuuluvasse jahimajja. Vanast taluhoonest on renoveeritud hubane jahimaja, kus on võimalik kokkusaamisi korraldada ning peale jahti ulukitega tegelda. Kütitakse erinevaid ulukeid, muuhulgas ka hülgeid. Jahimeeste ühingus on kokku üle 60 liikme, paraku kõik ei ole aktiivsed. Leader on toetanud maja renoveerimist.

Rosi Puhkemaja peremees Veiko on metsamees, jahimees ja puhketalu omanik. Majutusasutus paikneb Kiviõli Seikluskeskuse läheduses, mis on suunatud eelkõige suuremale seltskonnale pidude korraldamiseks või aktiivseks puhkuseks. Leader on teotanud parkla ja hoone ehitust.

Viimane objekt ja lõunasöök toimus Sonda Kõrtsis, mis on legendaarne peopaik Ida-Virumaal.

Kaire ja Mihhail on kõrtsi pidanud üle 25 aasta ja teenuste valik peale peopaiga on laienenud. Kaire on hinnatud pulmatortide meister ja koolitaja. Leader programmist on toetatud köögi seadmeid, mis on olulised toitlustuskoha parema teenuse pakkumiseks.

03-08-2021 - 06:17 - Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht - Võrumaa Teataja - FOTOD Nädalavahetus möödus taas Võru lastefestivali lummuses

Välikino meelitas  kohale hulgali- selt kinohuvilisi.  Kahel päeval sai kokku vaadata üheksat filmi, millest üks oli  mõeldud ka täis- kasvanutele.  Fotod: AIGAR NAGEL

Nädalavahetusel sai jälle Võru lastefestivali raames lustida. Seekord toimusid Kandle aias kinopäevad, kus nii laupäeval kui ka pühapäeval sai välikinos vaadata tasuta filme, mis tõi kohale hulga vaatajaid. Siseruumides sai osaleda igasugustes töötubades.

Robootikanurgas sai kokku panna legoroboteid ja ehitada legoklotsidest muid vahvaid ehitisi, droonidealal sai ennast proovile panna drooni lennutades ning osavamad võisid läbida keeruka takistusraja.

Väikino meelitas  kohale hulgali- selt kinohuvilisi.  Kahel päeval sai kokku vaadata üheksat filmi, millest üks oli  mõeldud ka täis- kasvanutele.  Fotod: AIGAR NAGEL

Loe edasi...

02-08-2021 - 10:37% - VõMon, 02 Aug 2021 10:37:00 +000000000008amam KUTC00kMon, 02 Aug 2021 10:37:00 +0000amam08am31000000k202110000000 - Liive Koppeli maalide näitus "Haanjamaa häitses"

haanjamaa 1

02-08-2021 - 08:24 - Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht - Võrumaa Teataja - Sisserändajate vastuvõtupunkt tuleb kriisi korral Võrumaale

Kuna võimaliku rändekriisi puhkedes on tõenäoliselt just Lõuna-Eesti see piirkond, kuhu üle ida- või ka lõunapiiri ebaseaduslikud sisserändajad saabuvad, on loogiline, et ka esmased protseduurid tehakse ära selles piirkonnas. Krabi kool jäi kõrvale «Kohtusime kohalike vallajuhtidega, kes aitasid leida võimalikke variante, kuhu esmast vastuvõtupunkti võiks rajada. Näiteks ühe alternatiivina kaalusime Krabi tühjalt seisvat koolimaja Läti piiri lähistel, kuid see jäi praegu logistilise sobimatuse tõttu kõrvale. Krabi Kool Foto: AIGAR NAGEL

Leedus toimuva tõttu võimalikuks rändekriisiks valmistuv politsei- ja piirivalveamet valis Lõuna-Eestis Võrumaal välja koha, kuhu vajaduse korral rajada esmane ebaseaduslike piiriületajate vastuvõtupunkt, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. 

«Vaatame Leedu-Valgevene piiril toimuvat ja püüame ette näha kitsaskohti, mida meil on võimalik ära hoida, juhul kui ka Eesti piiril peaks rändesurve suurenema,» rääkis Lõuna prefektuuri politseimajor Ottomar Virk Lõuna-Eesti Postimehele.

Leedus on üks pingete allikas sisserändajate vastuvõtupunktid. Need asuvad tihtipeale piirkondades, kus võivad tekkida konfliktid kohalike inimestega. Olgugi, et vastuvõtupunktides on ebaseaduslikult riiki sisenenud inimesed kontrollitud alal ja politsei valve all, on see osale kohalikele siiski häiriv, et kriisi nii-öelda nende koduõuel lahendatakse. Et võimaliku rändekriisi puhkedes Eestis selliseid tüliallikaid ei tekiks, kuid samas saaksid sisserändajatega seotud protseduurid kiirelt tehtud, sõelus politsei- ja piirivalveamet (PPA) Lõuna-Eestis välja esmase koha, kuhu selline sisserännanute vastuvõtupunkt rajada.

«Tavaliselt menetleme ebaseadusliku sisserände juhtumeid kordonites, aga peame valmistuma juhuks, kui hakkavad saabuma suuremad grupid, keda me puhtfüüsiliselt ei saa kordonitesse ära mahutada,» selgitas Virk. «Kui rändesurve peaks suurenema, vajatakse eraldi kohta, kuhu ebaseaduslike sisserändajate kõrval mahuks ka kõik tööliinid: isikute turvakontroll, tuvastamine, vajadusel meditsiiniabi osutamine, koroonatestimised, ülekuulamised ja nõnda edasi. Pärast seda tehakse otsus, kas inimene saadetakse päritoluriiki tagasi, peetakse kinni või kui selgub, et inimese elu on tema kodumaal ohus, algab varjupaigamenetlus,» lisas Virk.

Esmane menetlus võtab aega kuni 48 tundi. «Leedu näitel oleme kuulnud kohalike inimeste muret, et äkki hakkavad vastuvõtupunkti toodud välismaalased kohalikus külapoes leiba ostmas käima või puutuvad muul moel kohalikega kokku. Vastuvõtupunkt on suletud ja politsei range kontrolli all territoorium, kust ükski välismaalane kuidagi külapeale liikuma ei saa,» jätkas Ottomar Virk.

Kuna võimaliku rändekriisi puhkedes on tõenäoliselt just Lõuna-Eesti see piirkond, kuhu üle ida- või ka lõunapiiri ebaseaduslikud sisserändajad saabuvad, on loogiline, et ka esmased protseduurid tehakse ära selles piirkonnas. Krabi kool jäi kõrvale «Kohtusime kohalike vallajuhtidega, kes aitasid leida võimalikke variante, kuhu esmast vastuvõtupunkti võiks rajada. Näiteks ühe alternatiivina kaalusime Krabi tühjalt seisvat koolimaja Läti piiri lähistel, kuid see jäi praegu logistilise sobimatuse tõttu kõrvale. Nüüd oleme paberil plaani valmis seadnud, et kui rändesurve Eesti suunal peaks suurenema, rajame vastuvõtupunkti Koidula raudteejaama,» avaldas Virk. «Koht on PPA tegevuste läbiviimiseks logistiliselt sobilik, ala on aiaga kindlalt piiratud ja eraldatud ning ka kohalikust kogukonnast võrdlemisi eraldi seisev,» lisas ta.

{loadmoduleid 1146}

Praegu tehakse ettevalmistusi, et vastuvõtupunkti käivitamisel oleks see kohe võimeline läbi laskma umbes 400 inimest 48 tunni vältel. Arvestades aga raudteepiiripunkti suurt territooriumi, saab vajadusel läbilaskevõimet veelgi suurendada. «Vastuvõtupunkt, olgu see Koidulas või õigupoolest ka kusagil mujal, ei ole midagi, mida kohalikud pelgama peaks. Vastupidi: väidan, et kogukonna turvalisus on selliselt paremini hoitud, sest ebaseaduslikult rändelt tabatud isikud on vastuvõtupunktis politsei kontrolli all. Samuti aitab selline vastuvõtupunkt kaasa PPA tõhusamale tegutsemisele, sest loetud päevadega teevad meie uurijad ja teised ära kõik kriitilise tähtsusega menetlustoimingud selle nimel, et iga välismaalane, kel pole alust Eestis viibida, tagasi saadetaks," rääkis Virk.

Praegu on olukord Eesti piiril jätkuvalt rahulik, kuid see võib ka kiiresti muutuda. «Praegu on õige aeg kõigil rändekriisi lahendama asuvatel asutustel üle vaadata oma valmisolek, sest võimaliku kriisi lahendamisega tuleb alustada siis, kui on võimalus kriisi tekkeks. Mitte siis, kui kriis juba käes on,» lisas Virk.

02-08-2021 - 06:24 - Võru LV - COVID - 19 vastu vaktsineerimine kodus
01-08-2021 - 08:21 - Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht - Võrumaa Teataja - Ujumistreeneri käe all saab sportliku vormi tugevaks

Sügisel 40 aasta tööjuubelit tähistav Väimela ujula ujumistreener Vilja Ruuda kutsub huvilisi esmaspäeval Tamula randa avaveeujumise treeningule. Foto: AIGAR NAGEL

Juuli algusest kuni 9. augustini saavad ujumishuvilised end esmaspäeviti Tamula rannas treener Vilja Ruuda käe all heasse vormi viia. Koostöös Võrumaa Spordiliiduga annab Virmar Spordiühing ujumistarkust edasi seitsme ühistreeningu ajal.

Turvaline veenautlemine

Avaveetreeningud toimuvad kahes rühmas: noorematele lastele ja vanematele lastele ning täiskasvanutele. Treeninguid juhendab ujumistreener Vilja Ruuda, kellel täitub 1. oktoobril 40 aastat Väimela ujulas treenerina tööle asumisest. „Treeningute läbiviimist toetab Võrumaa Spordiliit, kes võimaldab soovijatele erinevate pikkustega distantse ajale ujuda. Turvalisuse tagamisel on abiks vesiaeroobika treener Kadri Piirisild ja Virmar spordiühingu tublimad ujujad Nele Jõgeva, Liisa ja Liana Parmask, Nora-Loreen Ossip ning Kärt Utsu,” loetleb Ruuda.

Loe edasi...

31-07-2021 - 02:19 - Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht - Võrumaa Teataja - Taara linnakus kehtivad külastajatele rangemad reeglid

9.–21. juulini alustas kaitseressursside ameti kutsel ajateenistust ligi 2000 noort, peale kutsealuste ka 49 naist. Foto: AIGAR NAGEL

Möödunud pühapäeval toimus Taara linnakus tavapärasest suurem külastuspäev, kus värskelt ajateenistusse astunud noortel oli esimene võimalus võtta vastu oma lähedasi ning tutvustada eluolu, mis järgneval 11 kuul ajateenistusse astunuid ees ootab. Külalised said soovi korral sõdurite teenistusest põhjaliku ülevaate.

Loe edasi...

31-07-2021 - 07:33 - Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht - Võrumaa Teataja - Kiire internet kiirustab võrulaste nutiseadmetesse

Telia on nelja aasta jooksul Võru linnas ja maakonnas välja ehitanud valguskaabli või nüüdisajastanud vasel ühendusi üle 2000 asukohas 6300 äri- ja eluruumi jaoks. Foto: AIGAR NAGEL

Nelja aasta jooksul on Telia lairibavõrgu arendamise programmi raames senisest kuni kümneid kordi kiirem interneti püsiühendus jõudnud märkimisväärse arvu tarbijateni. Võru linnas ja maakonnas on selle aja jooksul välja ehitanud valguskaabli või nüüdisajastanud vasel ühendusi üle 2000 asukohas 6300 äri- ja eluruumi jaoks.

Kopsakas rahasüst

Telia Eesti võrgu ja infrastruktuuri üksuse juhi Toivo Praakeli sõnul on ettevõte alates 2017. aasta algusest investeerinud viimase miili juurdepääsuvõrkudesse üle 40 miljoni euro. „Oleme seda siiani teinud riigiabi vahendeid kasutamata.” Ta kinnitab, et kliendi majapidamisse või kontorisse kiirema ühenduse saamisel tehnilisi takistusi üldjuhul pole. „Klient peab avaldama selleks soovi ja tingimused lepitakse juba omavahel kokku. Erandiks on olukorrad, kus kliendid on teinud värskelt remonti või muid parendusi ja ei soovi nende tulemusi siseviimistluses või välises haljastuses muuta,” selgitab Praakel. Ta toonitab, et erinevalt mõnest teisest Lõuna-Eesti võrguettevõttest ei küsi Telia kliendilt ettemaksuna 150 eurot niinimetatud viimase miili rajamiseks.

Loe edasi...

29-07-2021 - 03:53 - Võrumaa – Külauudised - VÕRU ESMATASANDI TERVISEKESKUSELE ASETATI NURGAKIVI
Eile sai sümboolse nurgakivi Võru esmatasandi tervisekeskus. Ehitus algas käesoleva aasta aprillikuus ning hoone lõplik valmimine on planeeritud 2022. a veebruarikuusse. Nurgakivi asetamisel osalesid tervise- ja tööminister Tanel Kiik, Võru linnavolikogu esimees Ülo Tulik, Võru linnapea Anti Allas, abilinnapead Sixten Sild ja Toomas Sarapuu, Võru valla ja Rõuge valla esindajad, perearstide esindaja, ehitaja esindajad ning … Loe edasi: VÕRU ESMATASANDI TERVISEKESKUSELE ASETATI NURGAKIVI
29-07-2021 - 03:30 - Võrumaa – Külauudised - LOBOTKAS AVATAKSE PETSERIMAA SUVEÜLIKOOLI TELK
Ilmar Vananurme, Petserimaa Suveülikooli ja Tartu Rahu Põlistamise Seltsi teatel pannakse ka tänavu püsti Petserimaa Suveülikooli telk, kus töö käib samaaegselt 7. augusti keskpäeval avatava Seto Kuningriigi päevaga. Seekord on Petserimaa Suveülikooli keskmes Petserimaa valgustaja Karl Ustav (1867-1953). Lobotkasse pääseb Tartu-Värska maanteelt enne Värska silda vasakule pöörates. Loe samuti: LAVASTAJA HELENA KESONEN TOOB SÄPINA KÜLA … Loe edasi: LOBOTKAS AVATAKSE PETSERIMAA SUVEÜLIKOOLI TELK
29-07-2021 - 03:00 - Võrumaa – Külauudised - LAVASTAJA HELENA KESONEN TOOB SÄPINA KÜLA LAVALE SETOKEELSE LAVATÜKI
Laupäeval, 31. juulil esietenduv igatsusdraama tuuakse lavale Petserist kõigest kuue kilomeetri kaugusele jäävas Säpina külas asuvas Heina küünis. Küüni asukoht ja iseloom toetab loodavat üheksakümnendate olustikku ja lavastuse temaatikat. “Petserimaa igatsus” põhineb Petserimaa kirjaniku ja pikaaegse ajakirjaniku Ilmar Vananurme samanimelisel näidendil, mille on kohandanud Urmas Lennuk. Vananurme tõsielulise näidendi peateema on piirideülene armastus, mille kohta … Loe edasi: LAVASTAJA HELENA KESONEN TOOB SÄPINA KÜLA LAVALE SETOKEELSE LAVATÜKI
28-07-2021 - 01:56 - Võru LV - Võru esmatasandi tervisekeskus sai täna nurgakivi
28-07-2021 - 01:48 - Võru LV - Vaktsineerimise päev Võru Gümnaasiumis
28-07-2021 - 01:45 - Võru LV - Linnavalitsuse istung 28. juulil
26-07-2021 - 08:32 - TSENTER - Puidu- ja mööblisektori ülevaade 2020

2020. aastal ei lasknud puidutööstus end kriisist häirida ning tugeva sisenõudluse toel kasvatati müügimahtusid. Puidutöötlemisega tegeleb Eestis üle 1000 ettevõtte, mis annab tööd ca 18 000 inimesele. 2020. aastat iseloomustas üldjoontes puidu odav hind ja kõrge nõudlus toodangule, kuid detsembris tõusis puiduhind aasta kõige kõrgemale tasemele. Eesti puidutööstusele on kogu aeg olnud oluline eksport, mis […]

The post Puidu- ja mööblisektori ülevaade 2020 appeared first on TSENTER.

26-07-2021 - 08:01 - TSENTER - Swedbanki uuringu andmetel planeerivad ligi pooled ettevõtetest investeeringuid kasvatada

Swedbank viis 2021. a kevadel läbi igaaastase tööstusettevõtete uuringu. Töötlev tööstus on suurim majandusektor Eestis, kus töötab 120 tuhat inimest, mis annab 14,4% kogu Eesti SKPst ja teeb 10,2 miljardi eest eksporti. Vaata uuringu tulemuste slaidiesitlust: Swedbanki tööstusettevõtete uuring 2021 from Tsenter   Uuringu olulisemad tulemused: Eestis toodetud kaupade tulu on küll langenud ca 0,5% […]

The post Swedbanki uuringu andmetel planeerivad ligi pooled ettevõtetest investeeringuid kasvatada appeared first on TSENTER.

26-07-2021 - 07:47 - Võru LV - Täna algab Võrus loodusõhtute sari
26-07-2021 - 07:24 - TSENTER - Tervisekriisi mõju Eesti mööblitööstusele on suur

Swedbanki andmetel mõjutas Eesti mööblitööstust eelmisel aastal alanud tervisekriis tõsiselt – Statistikaameti lühiajastatistika indikeerib 2020. aasta osas tööstusharus pea 15%-list käibemahtude langust. Siiski algas mööblitööstuses 2020 teisel poolaastal kiire taastumine. Raul Kirsimäe Swedbankist kommenteerib: Ettevõtete prognooside ja plaanide selgitamiseks viisime juba kümnendat aastat läbi tööstusettevõtete uuringu, kus osales sel aastal 269 tööstusettevõtet, neist 18 ettevõtet […]

The post Tervisekriisi mõju Eesti mööblitööstusele on suur appeared first on TSENTER.

26-07-2021 - 06:23% - VõMon, 26 Jul 2021 06:23:00 +000000000007amam KUTC00kMon, 26 Jul 2021 06:23:00 +0000amam07am31000000k20216000000 - Tiia Puustusmaa tutvustab raamatut "Pühasenulgad"

pyhasenulgad

26-07-2021 - 06:22% - VõMon, 26 Jul 2021 06:22:00 +000000000007amam KUTC00kMon, 26 Jul 2021 06:22:00 +0000amam07am31000000k20216000000 - Võru Linnateatri etendus "Tamula, maja Katariina alleel"

teatriqhtu konverentsisaalis

25-07-2021 - 04:58 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Tasuta koolitus Kagu-Eesti väikeettevõtjatele „ Parem juht, parem tulemus“ 4-5.augustil Pühajärve puhkekeskuses

Koolitusel osalejad analüüsivad oma ettevõtte tegevused süsteemselt läbi, leiavad kohad parendamiseks või muutmiseks, saavad kaasa konkreetse tegevuskava parenduste ja muudatuste... Loe veel

The post Tasuta koolitus Kagu-Eesti väikeettevõtjatele „ Parem juht, parem tulemus“ 4-5.augustil Pühajärve puhkekeskuses appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

24-07-2021 - 07:44 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Kagu-Eesti ettevõtjaid oodatakse koolitusele!

Hea ettevõtja!  Oled oodatud 4.-5.08.2021, Pühajärve Puhkekeskuses toimuvale koolitusele “Parem juht, parem tulemus” Koolitus on osalejatele tasuta, kulud on toetusega... Loe veel

The post Kagu-Eesti ettevõtjaid oodatakse koolitusele! appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

22-07-2021 - 01:42 - Võru LV - Vaktsineerimine Lõuna-Eesti Haiglas
21-07-2021 - 07:34 - Võrumaa – Külauudised - BOLT LAIENES ELEKTRILISTE TÕUKERATASTEGA VÕRRU
Tänasest alustas Bolt Võru linnas elektriliste tõukerataste laenutamise teenusega. Kokku tuleb Võru linnaruumi kümme laenutus- ja parkimiskohta. Võru linn on tänasest kümnes linn Eestis, kus sellist äpipõhist teenust pakutakse. Rataste kasutusala hõlmab suurt osa Võru linna territooriumist. Tõukerattaga sõites peab järgima ohutusreegleid ning arvestama liiklusolude ja ilmastikutingimustega. “Tuletame kõigile meelde, et tõukerattaga tohib korraga sõita … Loe edasi: BOLT LAIENES ELEKTRILISTE TÕUKERATASTEGA VÕRRU
21-07-2021 - 10:58 - Võru LV - Bolt laienes elektriliste tõukeratastega Võrru
17-07-2021 - 12:37 - Võrumaa – Külauudised - POKUMAA ETENDUS-MATK „MÖBLEERITUD METS”
Pokumaal kutsutakse rännakule ja kohtumisele tegelastega väljaspool pildiraami, tegelikkuse ja kujutelmade mängumaale. Matk-etenduse mängukohad on Pokumaa kauni looduse metsaradadel, Hauka ja Padasoomäe talukohtades. „28. juulil kell 17 alustame Pokumaa esimest etendus-matka “Möbleeritud mets” armastatud kunstniku Edgar Valteri imelistele pildimaastikele,” teatab Sirje Loodus Pokumaa sihtasutusest. Etendus põhineb kunstniku mõtetel ja tema imelistel maalidel. Tema lõuendiks oli … Loe edasi: POKUMAA ETENDUS-MATK „MÖBLEERITUD METS”
16-07-2021 - 09:11 - Võru LV - Vabaduse tn algavad vee- ja kanalisatsioonitorustike rekonstrueerimistööd
15-07-2021 - 01:14 - Võru LV - Vaktsineerimine aitab hoida ühiskonna avatuna
15-07-2021 - 09:52 - Võru Instituut - Kaika suvõülikooli matkapäävä kava 31.07.2021

Timavanõ matkapäävä rektri om kirämiis ja julgõolõgi-as’atundja Koorti Erkki.   Aokava NB! Aokavva või tulla muudatuisi! 10.00 Matkapäävä pidolinõ alostus Võro instituudi man.   Loengu 10.15 Valgu Heiki “Kiräpää vanõmbast aoluust”. 11.00 Saarõ Evar “Kost omma tulnu nime Kiräpää ja Võro”.   Matk 12.00 Alostami matka Võro instituudi mant, läämi õkvajoonõn Kirumpää linnussõ mano. Matka […]

The post Kaika suvõülikooli matkapäävä kava 31.07.2021 appeared first on Võru Instituut.

14-07-2021 - 10:44 - Võru LV - Võru Linnavalitsuse istung 14. juulil
12-07-2021 - 12:55 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Võru linnagaleriis avati näitus “Võrumaa laulupeo lugu – Võrumaa laulu- ja tantsupidu 140 aastat”

Võru Linnagaleriis on võimalus alates tänasest külastada näitust: “Võrumaa laulupeo lugu – Võrumaa laulu- ja tantsupidu 140 aastat”. Näitus on... Loe veel

The post Võru linnagaleriis avati näitus “Võrumaa laulupeo lugu – Võrumaa laulu- ja tantsupidu 140 aastat” appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

12-07-2021 - 08:38 - Võrumaa – Külauudised - LÕÕTSARAHVA VÕISTUMÄNGIMISE TULEMUSED
10. juulil Võru pärimustantsu festivali käigus Võru Kandle aias toimunud XXII võistumängimisel Teppo tüüpi lõõtspillidel vallutas Rasmus Kadaja nii žürii kui publiku südamed võites esikoha ässade klassis ja publiku lemmiku tiitli. Talle järgnesid Silvi Sisas ja Ülar Saarniit. Täiskasvanute klassis (vanuses üle 18 eluaasta) jagasid esimest ja teist kohta Oliver Leppik ja Herbert Konnula. Kolmanda … Loe edasi: LÕÕTSARAHVA VÕISTUMÄNGIMISE TULEMUSED
08-07-2021 - 11:17 - Võrumaa – Külauudised - KOHTUMISENI SUVESOOJAL POKUMAAL
Käesoleval suvel on Pokumaal palju põnevat ja meeldejäävat toimumas. „Paraku pole me kõige eest kaitstud ning 9. juulil toimuma pidanud selle hooaja teine Õunaaiakontsert Kadrioru Katusetrio esinemisel jääb ära, kuna esineja on kaotanud hääle,” teatab Sirje Loodus Pokumaalt. Järgmised suured ettevõtmised ei lase ennast aga pikalt oodata ning juba 23. juulil on võimalik nautida Siiri … Loe edasi: KOHTUMISENI SUVESOOJAL POKUMAAL
01-07-2021 - 04:55 - TSENTER - “Skillude” kassimajad jõudsid nurruvate omanike juurde

Puiduvaldkonna keskastme juhtide koolituse lõpetajad kaitsesid 30. juunil TSENTRIS oma lõputöid, milleks olid eriilmelised kassimajad. Lõputööde esitlusega sai läbi oluline etapp Erasmus+ projektis “Skilled Up”. Projektijuhi Astrid Org´i sõnul on  nüüdseks testitud 2 aastal järjest õppekava “Puiduvaldkonna esmatasandi juht” ning loodetavasti saab sellest uus V taseme jätkuõppe õppekava Võrumaa Kutsehariduskeskuses.  Peale lõputööde edukat kaitsmist viidi […]

The post “Skillude” kassimajad jõudsid nurruvate omanike juurde appeared first on TSENTER.

01-07-2021 - 12:57% - VõThu, 01 Jul 2021 12:57:00 +000000000007pmpm KUTC00kThu, 01 Jul 2021 12:57:00 +0000pmpm07pm31000000k202112000000 - Raamatunäitus "Skulptuurid ja monumendid"

Skulptuurid

01-07-2021 - 05:31 - TSENTER - TSENTRI kollektiivpuhkus

TSENTRi maja on 2. – 18. juulini suletud, oleme kollektiivpuhkusel. Päringud võib saata tsenter@tsenter.ee, vastame neile peale puhkuselt naasmist.  Soovime kõigile ilusat suve ja kohtumisteni alates 19. juulist.

The post TSENTRI kollektiivpuhkus appeared first on TSENTER.

30-06-2021 - 12:07 - Võru LV - Võru linnas Luha tn 16 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu eskiislahenduse avaliku väljapaneku ja eskiislahenduse avaliku väljapaneku tulemuste avaliku arutelu tulemused
30-06-2021 - 07:33 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Toimus naisettevõtjate inspiratsiooniürituse teine kohtumine

Ürituse HAKKA ETTEVÕTJAKS teisel kokkusaamisel  “Ettevõtjatel külas“ tutvuti Andri-Peedo kitsefarmiga ning Kirsi Taloga. Andri-Peedo kitsefarmi perenaine Linda Pajo tutvustas kuidas... Loe veel

The post Toimus naisettevõtjate inspiratsiooniürituse teine kohtumine appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

28-06-2021 - 09:20% - VõMon, 28 Jun 2021 09:20:00 +000000000006amam KUTC00kMon, 28 Jun 2021 09:20:00 +0000amam06am30000000k20219000000 - Ühe raamatu näitus: "TERRA MARIANA"

Terra Mariana

25-06-2021 - 02:24 - Uudised - Võrumaa Partnerluskogu büroo on puhkuseks suletud 05.-30.juuli.
25-06-2021 - 02:24 - Uudised - Võrumaa Partnerluskogu büroo on puhkuseks suletud 05.-30.juuli.
25-06-2021 - 10:40 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Algas konkurss Võru maakonna kauneima kodu leidmiseks

Võrumaa Arenduskeskus koostöös Võru maakonna omavalitsustega ootavad kauneid kodusid ja eriobjekte Eesti Kodukaunistamise Ühendus (EKKÜ) poolt välja kuulutatud Eesti kaunis... Loe veel

The post Algas konkurss Võru maakonna kauneima kodu leidmiseks appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

25-06-2021 - 07:50 - TSENTER - Kutse konverentsile “Mööblitööstuse väljakutsed 2021”

12. augustil toimub mööbli- ja puiduvaldkonna ettevõtjatele konverents „Mööblitööstuse väljakutsed 2021“. Külastame ettevõtteid ja räägime hetkeolukorrast mööblisektoris. Peatume kolmel olulisel teemal: tootmise efektiivistamine, robotite kaasamine ja väljakutsed materjaliturul. Koht: Võrumaa Aeg: 12. august 2021 – kl 10 Kagu-Eesti Puiduklastri ettevõtete või TSENTRI külastus – kl 12 – 17 Konverents Navi seltsimajas Kagu-Eesti Puiduklaster ja VKHK kompetentsikeskus TSENTER kutsuvad […]

The post Kutse konverentsile “Mööblitööstuse väljakutsed 2021” appeared first on TSENTER.

18-06-2021 - 01:04 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Võrumaa Arenduskeskus ja Tallinna Ülikool sõlmisid koostöö raamlepingu

Reedel, 18. juunil sõlmisid Võrumaa Arendusekeskus ja Tallinna Ülikool koostöö raamlepingu, et viia ühiselt ellu teadus- ja arendusprojekte, edendada teaduspõhist... Loe veel

The post Võrumaa Arenduskeskus ja Tallinna Ülikool sõlmisid koostöö raamlepingu appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

18-06-2021 - 09:04 - Võru LV - Linnavalitsuse istung 18. juunil
16-06-2021 - 03:48 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Võrumaa Arenduskeskus tunnustas maakonna parimaid koolilõpetajaid

Kolmapäeval, 16. juunil, tunnustas Võrumaa Arenduskeskus juhatuse liige Tiit Toots pidulikul vastuvõtul Hämsaare puhketalus Võru maakonna parimaid gümnaasiumi- ja kutsekooli... Loe veel

The post Võrumaa Arenduskeskus tunnustas maakonna parimaid koolilõpetajaid appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

16-06-2021 - 12:48 - Võru LV - Võru linna teenetemärgi pälvis Egon Johanson
16-06-2021 - 12:47 - Võru LV - Võru Linnavolikogu istung 15. juunil
16-06-2021 - 11:01 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Homme algavad Võru maakonna heaolu koostöökava avalikud arutelud

Võru maakonna heaolu koostöökava avalikel aruteludel saavad inimesed, keda kõnetab väärikas vananemine, elukestev õpe, tervis, ligipääsetavus, tark juhtimine ja sotsiaalne... Loe veel

The post Homme algavad Võru maakonna heaolu koostöökava avalikud arutelud appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

16-06-2021 - 08:47 - Võru LV - Linnavalitsuse istung 16. juunil
16-06-2021 - 07:52 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Võrumaa Arenduskeskus ja Eesti Töötukassa Võrumaa osakond korraldasid Liblikaaia Villas inspireeriva ürituse oma ettevõtlusega alustavatele naisettevõtjatele

Ürituse HAKKA ETTEVÕTJAKS esimesel kokkusaamisel  “Naised ettevõtluses“  otsisid tõde turunduses ja naistes ettevõtja/praktik Kuldar Leis ja turundusõppejõud/teoreetik Andres Kuusik. Oma põnevaid... Loe veel

The post Võrumaa Arenduskeskus ja Eesti Töötukassa Võrumaa osakond korraldasid Liblikaaia Villas inspireeriva ürituse oma ettevõtlusega alustavatele naisettevõtjatele appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

15-06-2021 - 01:37 - TSENTER - Epoksiidvaigu valamine

Epoksiidvaigu valamine toimub siiski! Uued kuupäevad on 18. ja 28. juuni 2021. Veel mahub 2 huvilist koolitusele, kust saab omatehtud lauaga koju minna.  Eelregistreerimine ja täpsem info

The post Epoksiidvaigu valamine appeared first on TSENTER.

14-06-2021 - 01:35 - Uudised - Pressiteade „Aken Lõuna-Eestisse“ on avatud

1. juunil algas foto- ja videokonkurss „Aken Lõuna-Eestisse“. Missost Avinurmeni ja Võrtsjärvest Peipsini – Lõuna-Eestil on nii kohalikele kui külalistele pakkuda jäädvustamist väärt loodust, kultuuripärandit, põnevaid hetki ja toredaid sündmusi. Konkursi parimad selguvad oktoobris ning Lõuna-Eesti ettevõtjate auhindade kõrval on peaauhinnaks fotode avaldamine fotoajakirjas National Geographic Eesti.

Konkursi korraldajate esindaja, Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht Kristiina Tammets: „Konkursi keskmes on Lõuna-Eesti identiteet, meie lugu ja väärtused  - puhas loodus, mitmekülgne kultuuripärand, kohalik toit ja käsitöö, tervislik elustiil, jätkusuutlikud ja innovaatilised lahendused, võrgustikud ja kogukonnad. Ootame, et konkursile esitatud fotod ja videod just neid väärtusi rõhutaksid.“

Konkursile on oodatud oma Lõuna-Eesti parimaid jäädvustusi saatma nii kohalikud elanikud kui kõik külalised. Üks osaleja saab septembrikuu lõpuni konkursile esitada kuni viis fotot ja kuni kaks videot. Lisaks žürii lemmikute selgumisele konkursi lõppedes, saab oma parimad kuude lõikes valida ka rahvas.

Konkurss „Aken Lõuna-Eestisse“ on avatud veebilehel https://www.google.com/url?q=http://www.visitsouthestonia.com/konkurss&source=gmail&ust=1623743359271000&usg=AFQjCNHqLUKRzC7M3Bk5nJNT4hQfGLm_Eg">www.visitsouthestonia.com/konkurss. Kodulehel saab lisaks konkursil osalemisele ülevaate Lõuna-Eesti lugudest ning kollaste akende teekonnast.  

Auhinnad, mis pakuvad põnevaid elamusi ja Lõuna-Eesti maitseid on välja pannud piirkonna ettevõtjad ja kollaste akende projekti partnerid. Parimatest parimad pildid ilmuvad aasta lõpus National Geographic Eesti ajakirjas.

Konkurssi korraldavad Lõuna-Eesti LEADER tegevusgrupid (Tartumaa Arendusselts, Jõgevamaa Koostöökoda, Valgamaa Partnerluskogu, Võrumaa Partnerluskogu, Piiriveere liider), Tartu linn, Valga linn, Võru linn ning ajakiri National Geographic Eesti. Konkurss toimub rahvusvahelise Leader koostööprojekti raames.

Info konkursi tingimuste kohta: https://www.google.com/url?q=http://www.visitsouthestonia.com/konkurss&source=gmail&ust=1623743359271000&usg=AFQjCNHqLUKRzC7M3Bk5nJNT4hQfGLm_Eg">www.visitsouthestonia.com/konkurss.

14-06-2021 - 01:35 - Uudised - Pressiteade „Aken Lõuna-Eestisse“ on avatud

1. juunil algas foto- ja videokonkurss „Aken Lõuna-Eestisse“. Missost Avinurmeni ja Võrtsjärvest Peipsini – Lõuna-Eestil on nii kohalikele kui külalistele pakkuda jäädvustamist väärt loodust, kultuuripärandit, põnevaid hetki ja toredaid sündmusi. Konkursi parimad selguvad oktoobris ning Lõuna-Eesti ettevõtjate auhindade kõrval on peaauhinnaks fotode avaldamine fotoajakirjas National Geographic Eesti.

Konkursi korraldajate esindaja, Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht Kristiina Tammets: „Konkursi keskmes on Lõuna-Eesti identiteet, meie lugu ja väärtused  - puhas loodus, mitmekülgne kultuuripärand, kohalik toit ja käsitöö, tervislik elustiil, jätkusuutlikud ja innovaatilised lahendused, võrgustikud ja kogukonnad. Ootame, et konkursile esitatud fotod ja videod just neid väärtusi rõhutaksid.“

Konkursile on oodatud oma Lõuna-Eesti parimaid jäädvustusi saatma nii kohalikud elanikud kui kõik külalised. Üks osaleja saab septembrikuu lõpuni konkursile esitada kuni viis fotot ja kuni kaks videot. Lisaks žürii lemmikute selgumisele konkursi lõppedes, saab oma parimad kuude lõikes valida ka rahvas.

Konkurss „Aken Lõuna-Eestisse“ on avatud veebilehel https://www.google.com/url?q=http://www.visitsouthestonia.com/konkurss&source=gmail&ust=1623743359271000&usg=AFQjCNHqLUKRzC7M3Bk5nJNT4hQfGLm_Eg">www.visitsouthestonia.com/konkurss. Kodulehel saab lisaks konkursil osalemisele ülevaate Lõuna-Eesti lugudest ning kollaste akende teekonnast.  

Auhinnad, mis pakuvad põnevaid elamusi ja Lõuna-Eesti maitseid on välja pannud piirkonna ettevõtjad ja kollaste akende projekti partnerid. Parimatest parimad pildid ilmuvad aasta lõpus National Geographic Eesti ajakirjas.

Konkurssi korraldavad Lõuna-Eesti LEADER tegevusgrupid (Tartumaa Arendusselts, Jõgevamaa Koostöökoda, Valgamaa Partnerluskogu, Võrumaa Partnerluskogu, Piiriveere liider), Tartu linn, Valga linn, Võru linn ning ajakiri National Geographic Eesti. Konkurss toimub rahvusvahelise Leader koostööprojekti raames.

Info konkursi tingimuste kohta: https://www.google.com/url?q=http://www.visitsouthestonia.com/konkurss&source=gmail&ust=1623743359271000&usg=AFQjCNHqLUKRzC7M3Bk5nJNT4hQfGLm_Eg">www.visitsouthestonia.com/konkurss.

11-06-2021 - 08:34 - TSENTER - TSENTRI tegevused mais 2021

Tegevused Põhiprojekti uuring: I osa lõpetatud – pinnatrükk sauna tingimustes Puiduvaldkonna esmatasandi juhtide koolitusprogramm Skilled-up –  2-päevane rahvusvaheline veebikoolitus, praktilised töötoad õppuritele, lõputööde juhendamine BaltSe@nioR 2.0, projekt – videoklipp Osmo tootenäidiste viimistlus Teavitus TSENTRI uudiskiri mai 2021 TSENTRI ning koostööparnerite uudiste ja teadaannete jagamine kodulehel ja Facebooki lehel Võrumaa KHK tutvustus Skilled-up koolitusel Balti riikide […]

The post TSENTRI tegevused mais 2021 appeared first on TSENTER.

10-06-2021 - 05:56 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Kagu-Eesti ettevõtjate mentorklubi alustab taas

Mentorklubisse on oodatud ettevõtjad (mentiid): – kes tegutsevad  Võru, Põlva ja Valga maakonnas; – kes on tegutsenud 1 kuni 3 aastat,... Loe veel

The post Kagu-Eesti ettevõtjate mentorklubi alustab taas appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

10-06-2021 - 05:56 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Kaugtöökeskuste võrgustik Kupland sai regionaalmaasika auhinna

9. juunil anti Stenbocki majas pidulikul vastuvõtul kaheksandat korda välja regionaalarengu auhinnad. Selle aasta konkursil on väljapaistvate tegevustena aukohal kaug-... Loe veel

The post Kaugtöökeskuste võrgustik Kupland sai regionaalmaasika auhinna appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

09-06-2021 - 08:36 - Võru LV - Selgusid Kubija Spordikeskuse arhitektuurivõistluse võidutööd
09-06-2021 - 07:05 - Võru LV - Täiendavad vabad ajad vaktsineerimisele
09-06-2021 - 07:02 - Võru LV - Linnavalitsuse istung 9. juunil
09-06-2021 - 06:37 - TSENTER - Juhikoolituse lõputööks on unikaalsete kassimajade arendus

30. juunil lõpeb Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskuses TSENTER aastane väljaõpe ”Esmatasandi juht puiduvaldkonnas”. Õppekava sisaldas erinevaid mooduleid alates tööõigusest ja suhtlemisoskustest kuni tootearenduse ja tehnilise joonestamiseni. Lõputöödeks valmis meeskondadel kolm väga erilist kassimaja. Funkist, Garfieldist ja Joala monumendist inspiratsiooni saanud kassimajade prototüübid lähevad Võru loomade varjupaika, kuid nii mõnelgi on plaan neid päriselt tootma hakata. Projektijuhi […]

The post Juhikoolituse lõputööks on unikaalsete kassimajade arendus appeared first on TSENTER.

08-06-2021 - 10:46 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Ekspordi arendamise seminar “Kas suurelt mõelda on vaid suurte privileeg”

Lp. Ettevõtja, kes Sa oled huvitatud ekspordi arendamisest Kutsume Sind 16.juunil 2021 , kl 16 -18 Valgjärvele. Seminari teema: Kas... Loe veel

The post Ekspordi arendamise seminar “Kas suurelt mõelda on vaid suurte privileeg” appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

07-06-2021 - 08:09 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Otsime oma meeskonda haridusuuenduste eestvadajat

Võrumaa Arenduskeskuse heaolu suund toetab kohalikke omavalitsusi ja kogukondasid ühiskondlikeks uuendusteks ja inimarenguks soodsa keskkonna loomisel. Meil töötavad eri valdkondade... Loe veel

The post Otsime oma meeskonda haridusuuenduste eestvadajat appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

07-06-2021 - 08:07 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Tule meie (töö)kaaslaseks!

Võrumaa Arenduskeskuse heaolu suund toetab kohalikke omavalitsusi ja kogukondasid ühiskondlikeks uuendusteks ja inimarenguks soodsa keskkonna loomisel. Meil töötavad eri valdkondade... Loe veel

The post Tule meie (töö)kaaslaseks! appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

04-06-2021 - 01:17 - Võru LV - L. Koidula tn 5 // Seminari tn 1a kinnistu ja lähiala detailplaneeringu eskiislahenduse avalik väljapanek ja avaliku arutelu tulemused
03-06-2021 - 10:57 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Minister Urmas Kruuse Võrumaa maheseminaril: me võiksime pingutada selle nimel, et mahetoit jõuaks laste toidulauale ja toitlustusasutustesse

1. juunil toimunud veebiseminaril „Kohalik mahetoit Võru maakonna haridusasutustesse“, tutvustati toimivaid häid näiteid mahetoidu kasutamisest, samuti tutvustati edasisi plaane. Võru... Loe veel

The post Minister Urmas Kruuse Võrumaa maheseminaril: me võiksime pingutada selle nimel, et mahetoit jõuaks laste toidulauale ja toitlustusasutustesse appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

02-06-2021 - 04:26 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Algas aasta küla rahvahääletus: Võru maakonda esindab Luhamaa nulk

Täna algas ja 11. juuni keskpäeval lõppeb aasta küla hääletus ERR-i Menu portaalis. Esmakordselt liidetakse omavahel kokku hindamiskomisjoni ja rahvahääletuse... Loe veel

The post Algas aasta küla rahvahääletus: Võru maakonda esindab Luhamaa nulk appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

01-06-2021 - 10:12 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Vana-Võromaal läks lahti fotojaht !

1.juunil kõlas stardipauk võistlusmängule fotojaht „Püvvä pildi pääle!“. Võistlusele on oodatud Vana-Võromaal tehtud fotod, millel näeb võrokeste ummamuudu elu ja... Loe veel

The post Vana-Võromaal läks lahti fotojaht ! appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

01-06-2021 - 08:25 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Rohujuuretasandi turismi revolutsioon Lõuna-Eestis: Paganamaale koeraga matkama või jõustavale jalutuskäigule koos nelja lapse emaga

Täna avati innovatiivne KYLAS teenusevahendamise platvorm, mille kaudu saab osta ja müüa Lõuna-Eesti elamusi. Idee autorid on kaks nutikat naist,... Loe veel

The post Rohujuuretasandi turismi revolutsioon Lõuna-Eestis: Paganamaale koeraga matkama või jõustavale jalutuskäigule koos nelja lapse emaga appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

01-06-2021 - 07:07 - Võru Instituut - Vana-Võromaa fotojaht

Piimäkuu edimesel pääväl läts vallalõ võigõlusmäng pildijaht nimega „Püvvä pildi pääle!“. Võigõlusõlõ om oodet Vanal Võromaal tettü pildi, mille pääle om püütü herksäid hetki võrokõisi ummamuudu elost ja olõmisest. Ossa võiva võtta nii võrokõsõ esi ku ka seo kandi külälise. „Mi kanti teedäs häste võro keele perrä, a meil omma ka uma kombõ, tegemise-tallitamise ja […]

The post Vana-Võromaa fotojaht appeared first on Võru Instituut.

01-06-2021 - 06:50 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Otsime oma meeskonda heaolu suunajuhti

Võrumaa Arenduskeskuses töötavad eri valdkondade talendikad arendusinimesed, kes päriselt armastavad Võru maakonda ning tahavad, et siinsed inimesed oleksid hoitud ja... Loe veel

The post Otsime oma meeskonda heaolu suunajuhti appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

28-05-2021 - 08:55 - Uudised - LEADER projektideks eraldati lisaraha
Tulenevalt Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika ülemineku määrusest, mille kohaselt algab uus programmiperiood 2023. aastal ning 2021- 2022 aasta on üleminekuaastad, pikeneb ka „Eesti maaelu arengukava 2014–2020“ (MAK) rakendamine kahe aasta võrra. Üleminekuaastateks eraldati kohalikele tegevusgruppidele täiendav eelarve, mis sisaldab ka COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse puhangust tingitud kriisi mõjuga tegelemiseks taasterahastu vahendeid. Võrumaa Partnerluskogule eraldati projektitoetusteks veidi üle 1,1 miljoni euro, millest 196 tuhat eurot tuleb taasterahastu vahenditest. Taasterahastu vahendeid on Eesti Leader-tegevusgruppidele eraldatud kokku ca 4,6 miljonit eurot. Nende vahendite kasutamiseks tuleb  esmalt teha muudatused Partnerluskogu strateegias, lisada uus meede ja seejärel avada taotlusvoor. Strateegia uuendamise raames täpsustatakse toetusmeetmed ja kaasajastatakse eesmärgid, mida rakendame üleminekuperioodil ehk aastatel 2021-2022. Arengustrateegia uuendamiseks toimuvad käesoleva aasta kevad – suvel Partnerluskogu toetusmeetmete-teemalised virtuaalsed ümarlaud-töötoad ettevõtjatele, külakogukondadele, turismiettevõtjatele ning maakonna arendustöötajatele, eesmärgiga kaardistada sihtrühmade vajadused ja seada fookused lisavahendite kasutamiseks, koguda ideid ja ettepanekuid täiendava taotlusvooru korraldamiseks.
28-05-2021 - 08:55 - Uudised - LEADER projektideks eraldati lisaraha
Tulenevalt Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika ülemineku määrusest, mille kohaselt algab uus programmiperiood 2023. aastal ning 2021- 2022 aasta on üleminekuaastad, pikeneb ka „Eesti maaelu arengukava 2014–2020“ (MAK) rakendamine kahe aasta võrra. Üleminekuaastateks eraldati kohalikele tegevusgruppidele täiendav eelarve, mis sisaldab ka COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse puhangust tingitud kriisi mõjuga tegelemiseks taasterahastu vahendeid. Võrumaa Partnerluskogule eraldati projektitoetusteks veidi üle 1,1 miljoni euro, millest 196 tuhat eurot tuleb taasterahastu vahenditest. Taasterahastu vahendeid on Eesti Leader-tegevusgruppidele eraldatud kokku ca 4,6 miljonit eurot. Nende vahendite kasutamiseks tuleb  esmalt teha muudatused Partnerluskogu strateegias, lisada uus meede ja seejärel avada taotlusvoor. Strateegia uuendamise raames täpsustatakse toetusmeetmed ja kaasajastatakse eesmärgid, mida rakendame üleminekuperioodil ehk aastatel 2021-2022. Arengustrateegia uuendamiseks toimuvad käesoleva aasta kevad – suvel Partnerluskogu toetusmeetmete-teemalised virtuaalsed ümarlaud-töötoad ettevõtjatele, külakogukondadele, turismiettevõtjatele ning maakonna arendustöötajatele, eesmärgiga kaardistada sihtrühmade vajadused ja seada fookused lisavahendite kasutamiseks, koguda ideid ja ettepanekuid täiendava taotlusvooru korraldamiseks.
27-05-2021 - 07:52 - Võrumaa – Külauudised - JAANIKUUGA TULEB TAAS FUFF
Sänna kultuurimõisas toimub 11.-13. juunil jälle Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kuhu oodatakse nii soome-ugri kultuuride austajaid kui ka filmihuvilisi noori, kes soovivad töötubades ise oma filmitegija karjääri alustada. Festivali ajal leiavad aset filmivaatamised ja kontserdid, mõttevahetused-seminarid ning õhtused olemised suitsusaunas. FUFF on festival, kus mitte ainult ei vaadata temaatilisi filme, vaid elataksegi ugrilastena ugrielu, tunnetatakse loodusrahvaks … Loe edasi: JAANIKUUGA TULEB TAAS FUFF
26-05-2021 - 12:22 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Toomas Asser soovitab noortel oma hirmud teadlikult alla suruda

Kolmapäeval, 26. mail toimus järjekordne koolinoortele suunatud Teaduste Akadeemia loengupäev Võru Gümnaasiumis. Külas oli Eesti Teaduste Akadeemia bioloogia, geoloogia ja... Loe veel

The post Toomas Asser soovitab noortel oma hirmud teadlikult alla suruda appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

25-05-2021 - 11:18 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Õpi koos Google’iga!

Arenda digioskusi tasuta! Koolitusprogrammi „Õpi koos Google’iga!“ koolitused, mis on tänaseks lõppenud, osutusid niivõrd populaarseks, et juunikuus on tulemas lisakoolitused.... Loe veel

The post Õpi koos Google’iga! appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

25-05-2021 - 08:46 - Võru Instituut - Jaigi-võistlusõl jagusi kittüst kõigilõ videotöiele

Jutukõnõlamisvõistlusõ võitsõ Rõugõ koolipoisi puugiteo-lugu Juhan Jaigi nimelidse III jutukõnõlamisvõistlusõ kõgõparõmbas tunnist hindamiskogo Rõugõ Põhikooli opilasõ Artur Trummi video, kon tä kõnõlas Henn-Hillar Kalkuni luu „Kuis ma puuki tei“. „Artur oll umma rolli õkva ku elokutsõlidselt sisse elänü – paigan olli nii kõnõlamise tempo, helikujundus, kostüümivalik – kõik,“ kitse hindamiskogo edemiis, Von Krahli teatri näütleja  Markus Truup. Timägä koon kai kõiki […]

The post Jaigi-võistlusõl jagusi kittüst kõigilõ videotöiele appeared first on Võru Instituut.

24-05-2021 - 11:51 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Maakondlikud arenduskeskused alustavad korteriühistute nõustamisega

Mai lõpust on korteriühistutel võimalik küsida Võrumaa Arenduskeskusest ja Valgamaa Arenguagentuurist tasuta nõu KredExi toetuste, laenude ja käenduste kohta. Konsultatsiooni... Loe veel

The post Maakondlikud arenduskeskused alustavad korteriühistute nõustamisega appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

24-05-2021 - 09:25 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Algas külade, piirkondade ja korteriühistute kandideerimine säilenõtkuse projekti

Aeg: juuni – oktoober 2021 Kogukondliku säilenõtkuse projekti eesmärk on tõsta Võru maakonna kogukondade, külade, külavanemate ja korteriühistute teadmisi elanikkonnakaitsest,... Loe veel

The post Algas külade, piirkondade ja korteriühistute kandideerimine säilenõtkuse projekti appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

20-05-2021 - 12:22 - SA Võrumaa Arenduskeskus - HAKKA ETTEVÕTJAKS – Kaks inspireerivat üritust alustavatele naisettevõtjatele

Kuidas leida ideid ja tuge oma ettevõtlusega alustamiseks. Võrumaa Arenduskeskus koos Eesti Töötukassa Võrumaa osakonnaga korraldavad kaks inspireerivat üritust oma... Loe veel

The post HAKKA ETTEVÕTJAKS – Kaks inspireerivat üritust alustavatele naisettevõtjatele appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

20-05-2021 - 05:44 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Tartu 2024 taotlusvooru infopäevad

Tartu 2024 koos Lõuna-Eesti omavalitsustega ootab kõiki ärksaid kultuurisündmuste korraldamisest huvitatud inimesi – kultuurikorraldajaid, loomeinimesi, turismikorraldajaid, loomeettevõtjaid jne – Euroopa... Loe veel

The post Tartu 2024 taotlusvooru infopäevad appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

10-05-2021 - 05:56 - SA Võrumaa Arenduskeskus - 11. mail alustab mäluhäirete ja dementsussündroomi tugigrupp

The post 11. mail alustab mäluhäirete ja dementsussündroomi tugigrupp appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

09-05-2021 - 01:50 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Võru maakonna aasta ema 2021 on Katrin Roop

Täna, emadepäeva ja Euroopa Päeva hommikul andsid Võru Keskväljakul Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots ja Võru maakonna aasta isa... Loe veel

The post Võru maakonna aasta ema 2021 on Katrin Roop appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

09-05-2021 - 12:23 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Emadepäeva veebikontsert “…SEE ON MU EMA, MU KULLAKE!”

Vaata kontserti: YouTube’st, või Facebookis. Esinevad: Jaan Randvere pereansambel* Võimlemisklubi Sirutus – juhendaja Tea Kõrs* Ansambel Reha – juhendaja Silja... Loe veel

The post Emadepäeva veebikontsert “…SEE ON MU EMA, MU KULLAKE!” appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

28-04-2021 - 01:14 - Võru Instituut - Konvõrents “Kaeminõ Kreutzwaldi pääle ristimõtsu iist saismisõ aol” 29.10.2021

Timahavva saa 95 aastakka Fr. R. Kreutzwaldi avvusamba ja 80 aastakka majamuusõumi vallalõtegemisest Võrol. „ Eesti rahva innemuistitsidõ juttõ“ ilmumisõst saa 155 aastakka ja tävvelidse „Kalevipoja“ sündümisest 160 aastakka. Tähtpäivi hõngust ettemb om küsümüs, kas Kreutzwald inemiisi ka täämbädsel pääväl kõnõtas. Kreutzwald ku eestläisi kõgõ tunnõtump rahvavalgustaja ja rahvuseeposõ luuja – kummas tedä sõs pitäq: […]

The post Konvõrents “Kaeminõ Kreutzwaldi pääle ristimõtsu iist saismisõ aol” 29.10.2021 appeared first on Võru Instituut.

28-04-2021 - 07:14 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Tule meile elamumajanduse ja energiatõhususe konsultandiks!

Võrumaa Arenduskeskus otsib konsultanti, kelle tööks on nõustada KredEx’i meetmete kasutamist ja toetada teadlikkuse tõstmist elamute energiatõhususe tõusuks. Tööülesanded (PDF, 58... Loe veel

The post Tule meile elamumajanduse ja energiatõhususe konsultandiks! appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

27-04-2021 - 02:46 - Võru Instituut - Jaigi-võistlus kuts võrokiilsit juttõ kõnõlama

  Võro Instituut kuulutas vällä Juhan Jaigi nimelidse III jutukõnõlamise võistlusõ, minka videotöie esitämise tähtaig om 17. lehekuu pääväl 2021. Võrokiilsit juttõ omma oodõtu kõnõlama latsõ latsiaiaiäst nikagu gimnasisteni, näile näütäs niti ette Võromaalt peri näütleja Truuba Markus (videolink allpuul). Näütleja tett videot om hää jaka opilaisile parhillatsõl distantsoppusõ aol.   Miä avitasi meid parhillatsõl […]

The post Jaigi-võistlus kuts võrokiilsit juttõ kõnõlama appeared first on Võru Instituut.

26-04-2021 - 10:58 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Võrumaa Arenduskeskus otsib tublisid noori ja noortega töötajaid tunnustamiseks

Võrumaa Arenduskeskus kutsub kõiki esitama kandidaate maakonna noortevaldkonna silmapaistvamate tegijate tunnustamiskonkursile. Konkursi eesmärk on esile tõsta noorsootöösse panustanud ning valdkonda... Loe veel

The post Võrumaa Arenduskeskus otsib tublisid noori ja noortega töötajaid tunnustamiseks appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

23-04-2021 - 07:09 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Otsime projektijuhti, kes aitab ettevõtluse investeeringud maandada Kagu-Eestisse

SA Võrumaa Arenduskeskus otsib hea suhtlemisoskuse ja analüüsivõimekusega projektijuhti, kes korraldab Kagu-Eesti mainekujunduse kava 2020-2022 investeeringute meelitamise tegevused. Tööülesanded (pdf,... Loe veel

The post Otsime projektijuhti, kes aitab ettevõtluse investeeringud maandada Kagu-Eestisse appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

22-04-2021 - 10:31 - Võru Instituut - ” Mino Võromaa 34″ parõmba kirätüü omma välla sõglutu

Mino Võromaa“ 34. kirätöie võistlusõlõ tull 70 tüüd. Parõmba kirätüü valisi vällä hindajidõ kogo, kon olli Aimi Hollo Kreutzwaldi muusõumist, Helle Laanpere Võro latsiraamadukogost, Uma Lehe päätoimõndaja Jan Rahman, võrokõsõst oppaja Helju Sarapuu Nõo põhikoolist ja Hellä Iva Tarto Waldorfi gümnaasiumist. Võistlusõ parõmba tüü pandas 10. lehekuus 2021 vällä instituudi kodolehe pääle. Avvuhinna tallitadas parõmbidõ […]

The post ” Mino Võromaa 34″ parõmba kirätüü omma välla sõglutu appeared first on Võru Instituut.

16-04-2021 - 12:03 - Võrumaa Jahimeeste Selts - 29.04.2021 laskmisvõistlus VSS
  29.04.2021(neljapäev) – VSS. Algus kell 16:00 TULEMUSED PILDID TULEMUSTE ANALÜÜS
14-04-2021 - 10:37 - SA Võrumaa Arenduskeskus - ANDRAS koos Võrumaa Arenduskeskusega kutsub tunnustama täiskasvanud õppijaid

Kutsume üles esitama kandidaate täiskasvanuhariduse tunnustuskonkursile. Kandidaate saab esitada neljas kategoorias – aasta õppija, aasta õpitegu, aasta koolitaja ja aasta... Loe veel

The post ANDRAS koos Võrumaa Arenduskeskusega kutsub tunnustama täiskasvanud õppijaid appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

13-04-2021 - 11:24 - SA Võrumaa Arenduskeskus - Tulemas on teine Ettevõtliku Kooli e-vahetund

Teine Ettevõtliku Kooli e-vahetund toimub juba 21. aprillil kell 15:30-16:30 Sellel korral on teemadeks nii õpetaja tööriist TULEM kui ka... Loe veel

The post Tulemas on teine Ettevõtliku Kooli e-vahetund appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

Hits: 88