Muud kasulikku

MUUD KASULIKKU
17-09-2021 - 10:29 - Sotsiaalministeeriumi ajaveeb - Sotsiaalministeerium katsetab müksamist, et inimesed teeksid paremaid valikuid
Kuidas teha nii, et võimalikult paljud isad jääksid väikelapsega koju? Kuidas julgustada vanaduspensioni saajaid töötamist jätkama? Mis paneks ehitajaid isikukaitsevahendeid … (veel...)
15-09-2021 - 09:15 - Töötukassa - Virtuaalne töö- ja karjäärimess
Toimumisaeg: 
28 September, 2021 kuni 1 Oktoober, 2021
Kategooria: 
Töötukassa korraldatud sündmused
Asukoht: 
Veebisündmus

Üle-eestiline virtuaalne töö- ja karjäärimess tuleb taas! Virtuaalmess toimub 28.09-01.10.

Töömessil on tööpakkumistega väljas tööandjad üle Eesti. Tööandjatega on virtuaalmessil võimalik suhelda nii vestlusakna, telefoni kui ka meili teel — kommunikatsiooniviisid jäävad tööandja enda otsustada. Lisaks ei pea jälgima kõiki Eesti tööandjaid, vaid neid saab ka regiooniti, olenevalt maakonnast, koondada.

Kõikidel osalejatel on võimalus lüüa kaasa virtuaalsetel karjäärinõustamistel ja seminaridel. Töömessi kahel esimesel päeval, 28. ja 29.septembril, toimub karjääriseminar, kus fookuses on just praegused olulised teemad tööturul. 29.septembri seminar on suunatud eelkõige tööandjatele, kuid kuulama on oodatud ka kõik teised huvilised. Karjääriseminari kava on leitav peagi messilehelt ja ka käesoleva ürituse juurest.

Lisaks toimuvad messil mitmed töötoad eesti ja vene keeles. Huvilistele räägitakse, kuidas tööturul toimetada, kuidas muutustega kohaneda ning edukalt töökohale kandideerida. Nippe jagatakse nii Eestis kui ka Euroopas töötamise kohta, kusjuures soovi korral on võimalik minna ka individuaalsele nõustamisele.

Töömessile saab siit https://www.toomess.ee

14-09-2021 - 12:35 - Töötukassa - E-karjääripäev „Vesi ümber, kas karjääriredel aitab?“
Toimumisaeg: 
21 September, 2021
Kategooria: 
Tööotsijatele
Asukoht: 
MS Teams

E-karjääripäev „Vesi ümber, kas karjääriredel aitab?“ toimub teisipäeval, 21. septembril kell 13-18.

Registreerumiseks tuleb vajutada teema pealkirjale ning täita vorm. Kõik veebinarid toimuvad MS Teamsi vahendusel. Registreerimise tähtaeg on 19. september 2021. 

Päevakava:

13-13.45 Kuidas edukalt kandideerida? Arutleme, millised on tööotsingu kanalid ja anname ülevaate kandideerimisdokumentidest. veebinari viib läbi Maris Pints, Eesti Töötukassa karjääriinfo spetsialist

14-14.45 Kaasaegne värbamineOsalejad saavad ülevaate mida tööandja arvestab värbamisel ning kuidas toimub hindamisprotsess. Veebinari viib läbi Kerstin Piik, Eesti Töötukassa personali arendusjuht 

15-15.45 Tööta ja õpi! Õppimisvõimalused täiskasvanutele. Veebinaril tutvustatakse õppimis- ja koolitusvõimalusi töötavale inimesele "Tööta ja õpi!" toel. Töötoa viivad läbi Eesti Töötukassa karjäärinõustajad Maris Paomees ja Ursula Rahnik, Eesti Töötukassa karjäärinõustajad 

16-16.45 Karjäärinõustamine - kellele ja milleks!?  Tutvustame, mida tähendab karjäärinõustamine ja kuidas see toetab karjäärivalikute tegemisel. Veebinari viivad läbi Ursula Rahnik ja Maris Paomees, Eesti Töötukassa karjäärinõustajad 

17-17.45 Millist tuleviku-täiskasvanut Eesti vajab?  Veebinaril saate ülevaate mis mõjutab enim ühiskonnas, sh tööturul, toimuvaid muutusi lähema 10 aasta vaates? Milliste oskuste olulisus kasvab? Töötoa viib läbi Kutsekoja juhatuse liige ja OSKA programmijuht Tiia Randma.

10-09-2021 - 06:50 - Sotsiaalministeeriumi ajaveeb - Suitsiidikäitumine on ennetatav
Enesetappude ja enesetapukatsete statistika näitab, et tegemist on suure rahvatervise probleemiga. Möödunud aastal registreeriti Eestis enam kui 200 suitsiidi, mida … (veel...)
09-09-2021 - 05:57 - Töötukassa - Tallinna ja Harjumaa tööandjate teabepäev
Toimumisaeg: 
30 September, 2021
Kategooria: 
Tööandjatele
Asukoht: 
MS Teams

Eesti Töötukassa Tallinna ja Harjumaa tööandjate teabepäev toimub 30.09.2021 kell 10.00-11.30 Microsoft Teamsi vahendusel.

Keskendume küsimustele
- Kuidas leida töötajaid töötukassa abil?
- Milliseid toetusi pakub töötukassa töötajate värbamisel ja koolitamisel?
- Kui inimene juba töötab, kuidas saab töötukassa sellisel juhul tööandjale abiks olla?

Päevakava:

 • Töötute profiil Tallinn-Harjumaal, tööturu hetkeolukord
 • Tööpakkumiste sisestamine e-töötukassas ja kandidaatide leidmine
 • Proovitöö
 • Palgatoetus
 • Tööpraktika
 • Koolitustoetus tööandjale
 • Teenused ja soodustused vähenenud töövõimega inimeste värbamisel

Osalemine toimub e-kirjaga saadetava lingi kaudu. Palume teil üritusele eelregistreerida: https://bit.ly/3yzltVE

Ürituse viivad läbi Eesti Töötukassa tööandjate konsultandid Illinor Siebold ja Reelika Võsa.

09-09-2021 - 05:48 - Töötukassa - Express Posti infotund
Toimumisaeg: 
5 Oktoober, 2021
Kategooria: 
Tööotsijatele
Asukoht: 
Tartu

Express Posti infotund toimub 5. oktoobril kell 11.00-12.30 Töötukassa Kvartali büroos (Riia 2, Tartu).

Juba 1998. aastast tegutsev Express Post tegeleb ajakirjandusväljaannete tellimuste vastuvõtmise, andmebaaside halduse ja varahommikuse kojukandega. Express Postis töötavad inimesed, kes teevad oma tööd rõõmuga ja tahavad alati endast parimat anda. Üheskoos tegutsetakse selle nimel, et Express Post oleks parim posti kojukandja ning partnerina esimene valik kirjastustele.

Infopäeval tutvustame tööülesandeid, nõudeid ametikohale, töögraafikut ja töötajate soodustusi. Tule kindlasti kohale ja uuri lähemalt!

Infopäevale registreerumiseks pöördu palun oma töötukassa konsultandi poole või kirjuta: Maris Koka, maris.koka@tootukassa.ee

Tööle kandideerimine ja lisainfo: Ingrit Aun, tel. 617 7772, e-post Ingrit.Aun@expresspost.ee

30-08-2021 - 09:18 - Töötukassa - Virtuaalne vestlusring "Lapsepuhkuselt tööturule"
Toimumisaeg: 
8 September, 2021
Kategooria: 
Tööotsijatele
Asukoht: 
Veebiüritus

Virtuaalne vestlusring "Lapsepuhkuselt tööturule" toimub kolmapäeval, 8. septembril 2021 kell 10:00-11:30 Tallinna Karjäärikeskuse Facebooki lehel (FB live).

Sügis on käes ja traditsiooniliselt kaasneb sellega kooli ja lasteaia tee algus. Ning ka paljudel lapsevanematel on ees uued väljakutsed – tagasi tööturule!
Kui pärast lapsepuhkust on võimalik naasta oma endisesse ametisse, on teekond mõnevõrra kergem.  Ent mitmed lapsevanemad on olukorras, kus peale lapsehoolduspuhkuse lõppu tuleb asuda taas aktiivselt tööd otsima.

Mida teha, et tööturule naasmine oleks pigem meeldiv teekond kui ränk katsumus? 
Oleme Tallinna Karjäärikeskusesse kokku toonud mitme erineva valdkonna spetsialistid. Neid kõiki ühendab asjaolu, et vanemapuhkuse lõppedes on nad pidanud ette võtma tööotsingud.

Vestlusring annab lapsevanemale suuna, kuidas ennast ja last selleks olukorraks ette valmistada ning mõtteid ettevõtete personalijuhtidele, kuidas toimetada nii, et töö sujuks ja töötajad oleks rahul.
Otsime koos vastust küsimusele, kuidas kõik osapooled saaksid anda endast parima, et väikelaste vanemate tööturule naasmine oleks efektiivne nii töötaja kui tööandja jaoks.

Laval on:

Keishy Margus, Elisa Eesti värbamisjuht
Reelika Võsa, Eesti Töötukassa tööandjate konsultant
Laura Kiigemägi, lapsevanem ja karjääripööraja
Kristi Stahl, Lasteklubi Väike Päike avalike suhete juht

Vestlust juhib: Eesti Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juht Siim Sarapuu

Sündmus toimub LIVE ülekandena Karjäärikeskuse Facebooki lehel ning on ka järelvaadatav. Küsimusteks on avatud ka konverentsiäpp.

Lisainfo:
Liina Lilleniit, Tallinna ja Harjumaa Karjäärikeskuse programmijuht 
Tel 5699 2025 
E-kiri liina.lilleniit@tootukassa.ee

25-08-2021 - 04:49 - Töötukassa - Info teenuseosutajatele seoses tööturuteenuste korraldamisega 25.08.2021 seisuga

Vabariigi Valitsus kehtestas alates 26.08.2021 uued piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.

Tööturuteenuste osutamine on siseruumis lubatud järgmistel tingimustel:

 • Täidetud on hajutatuse nõue ning tagatud on desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmine Terviseameti juhiste kohaselt.
 • Osalejate nakkusohutus on tõendatud COVID-19 tõendiga vaktsineerituse, läbipõdemise või varasemalt tehtud negatiivse testi tulemuse kohta vastavalt Vabariigi Valitsuse 23.08.2021 korraldusega nr 305 „COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud meetmed ja piirangud“ kehtestatud nõuetele. Nakkusohutust ei pea tõendama alla 18-aastane isik ja erivajadusega isik, kes ei ole vaktsineeritud ja testimine ei ole tema tervislikku seisundit arvestades mõistlik.
 • Nakkusohutuse tõendamise nõuet ei kohaldata vähenenud töövõimega inimeste teenuste (tööalane rehabilitatsioon, kogemusnõustamine ja kaitstud töö I etapp) ning nõustamisteenuste (psühholoogiline, võla- ja sõltuvusnõustamine) osutamisel. Nimetatud teenustel osalejad peavad kandma kaitsemaski või katma suu ja nina, välja arvatud, kui see ei ole tervislikel või muudel olulistel põhjustel (sh tegevuse iseloomu arvestades) mõistlik või osaleja tõendab omal soovil nakkusohutust. Lisaks ei pea kaitsemaski kandma teenuse osutamist toetav viipekeeletõlk.
 • Teenuse osutamise ajal peab teenuseosutaja tagama kehtivate koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuete täitmise, sealhulgas kontrollima, kus kohane, osalejate nakkusohutust, tõendi ehtsust ja kehtivust ning põhjendatud kahtluse korral tuvastama tõendi esitaja isikusamasuse.
 • Koolitaja/juhendaja/nõustaja peab järgima enda tööandja töökeskkonna riskianalüüsis ette nähtud riskide maandamise meetmeid teenuse toimumise kohas. Osaleja(tel) ja koolitajal/juhendajal/nõustajal on sõltumata nakkusohutuse kontrollimisest soovitav kanda kaitsemaski või katta suu ja nina olukordades, kus teenusel osaleb palju inimesi ning turvalise distantsi hoidmine ei ole võimalik.
 • Kui teenust ei ole võimalik vastavalt kehtestatud nõuetele läbi viia või teenuse osutamist ümber korraldada, peatatakse teenuse osutamine kuni piirangute ära langemiseni. Hankelepingu perioodi pikendatakse vajadusel peatatud aja võrra. Kui tööturukoolituse tegelik lõpp on hilisem kui 12 kuud koolituse algusest, võib pikendada koolituse perioodi peatatud aja võrra. Kokkuleppel töötukassaga võib koolituse perioodi pikendada peatamise perioodist pikemalt. Kui muu teenuse tingimustes on teenuse osutamiseks kindlaksmääratud periood (nt ettevõtluse toetamise teenus), võib teenuse osutamise lõpptähtaega pikendada põhjendatud juhul piirangute aja võrra.
 • Teenuse osutaja tagab, et koolitaja/juhendaja/nõustaja ei osuta teenust haigena. Kui teenusel osalejal on  haigusnähud, palub teenuse osutaja haigusnähtudega kliendil lahkuda teenuselt ja pöörduda perearsti poole.

Töötukassa palub abi ja mõistvat suhtumist, et üheskoos vähendada viiruse tõttu tekkivaid ohte inimestele. Püsime terved!

17-08-2021 - 01:48 - Töötukassa - Thermory AS infopäev
Toimumisaeg: 
13 September, 2021
Kategooria: 
Tööotsijatele
Asukoht: 
Tartu

Thermory AS infopäev toimub esmaspäeval, 13. septembril kell 13.00-14.30 töötukassa Kvartali büroos Tartus (4. korrus, Riia 2, Tartu).

Tööandja Thermory AStooteportfelli kuuluvad termotöödeldud täispuidust terrassi, voodri- ja põrandalauad ning saunamaterjal, mida esindab enam kui 50 riigis bränd Thermory ja valmissaunade bränd Auroom. Ettevõte annab tööd ligemale 700 inimesele ja selle tootmiskompleksid asuvad Harjumaal, Tartumaal ja Soomes.

Uusi töötajaid oodatakse järgmistele ametikohtadele:

Reolas:

 • Puidutööline
 • Höövlioperaator
 • Järkamisliini operaator

Vana-Kastres:

 • Tisler
 • Ehituspuusepp

Infopäevale registreerumiseks pöörduge palun oma töötukassa konsultandi poole või kirjutage: Mihkel Värton, mihkel.varton@tootukassa.ee

Kandideerimine: kandideeri@thermory.com, Karin Ruus, koolitus- ja värbamisjuht, tel 5340 3102

NB Palun olge valmis näitama oma COVID tõendit ja kandma maski

17-08-2021 - 07:13 - Töötukassa - 20. augustil on kõik töötukassa esindused suletud
Reedel, 20. augustil on töötukassa suletud. Avaldusi saab esitada e-kanalites.
16-08-2021 - 01:13 - Töötukassa - Töötukassa nõukogu teeb valitsusele ettepaneku jätta töötuskindlustusmakse määr muutmata

Eesti Töötukassa nõukogu teeb Vabariigi Valitsusele ettepaneku jätta töötuskindlustusmakse määr järgmiseks neljaks aastaks senisele tasemele, s.o 2,4%, millest töötajad tasuvad 1,6% ja tööandjad 0,8%.

Eesti Töötukassa nõukogu esimehe Arto Aasa sõnul nõukogu maksemäära muuta ei soovi, et pakkuda tööturule stabiilsust ja väljuda kriisist kindlamana.

„Majandusprognoosid ja tööturu olukord on hetkel positiivsed, kuid peame olema valmis ootamatusteks. Koroonaviiruse levik ja sellest tingitud majandusolukorra halvenemine kulutasid nii möödunud aastal kui ka tänavu töötukassa reserve väga kiiresti. Õnneks oli töötukassal kogutud piisav puhver, millest saime toetada ettevõtteid ja nende töötajaid. Maksemäära samaks jättes on meil võimalus järgmisel aastal kõik kohustused täita ja mõõdukas tempos ka reserve taastada,“ sõnas Aas.

2,4% maksemääraga on 2022. aastal töötuskindlustuse kogutulud 246,5 miljonit eurot, töötuskindlustuse kulud aga moodustaksid 226,4 miljonit eurot.

Arvestades kõigi töötuskindlustusvahendeid puudutavate tulude ja kuludega, kasvavad prognoosi järgi 2022. aastal töötukassa varad 20,1 miljoni euro võrra. Oodatav netovara väärtus on 2022. aasta lõpuks 470,7 miljonit eurot. Eelmise aasta lõpu seisuga oli töötukassa netovara väärtus 514,8 miljonit eurot.

Töötuskindlustus käivitus Eestis 2002. aastast. Kõige kõrgem oli makse määr aastatel 2009 – 2013, mil see tõusis 4,2 protsendini – töötaja tasus sellest 2,8 ja tööandja 1,4 protsenti. Töötuskindlustusmäär 2,4% on olnud aastast 2015.

13-08-2021 - 10:42 - Sotsiaalministeeriumi ajaveeb - Kas minu, sinu või meie kõigi lapsed?
2021. aastal elab Eestis ca 258 000 last, mis on 19% kogu rahvastikust. Koos vanematega moodustavad tänased alaealiste lastega pered … (veel...)
13-08-2021 - 09:10 - Töötukassa - Tööklubi metoodikat tutvustav seminar
Toimumisaeg: 
6 September, 2021
Kategooria: 
Koostööpartneritele
Asukoht: 
Veebiseminar

Tööklubi metoodikat tutvustav seminar toimub esmaspäeval, 6. septembril kell 10.00-16.00 veebiseminarina MS Teamsi keskkonnas. Link saadetakse peale registreerumist e-mailile.

Seminari eesmärk on tutvustada tööklubi teenust ja tööklubi metoodilist juhendit, mille alusel rakendatakse teenust alates 2021 oktoobrist. 

Päevakava:

10.00  Tervitus
10.10  Tööklubi teenus
10.30  Juhendaja roll tööklubi teenuse läbi viimisel
11.30  Paus
12.00  Töötukassa kodulehelt  statistiliste  andmete kasutamine 
13.00  Tööklubi sessioonide tutvustus
15.00  Kodutöö tutvustus
15.30  Seminari kokkuvõte, küsimustele vastamine

Seminarile on oodatud kõik tänased ja tulevased tööklubi läbiviijad, kellel on kõrgharidus andragoogikas või täiskasvanute koolitaja kutse (tase 5 või kõrgem) või karjäärispetsialisti kutse (tase 6 või kõrgem). 

Seminarile registreerumiseks tuleb saata e-kiri hiljemalt 03.09.2021, kella 12:00 e-posti aadressile elo.paluoja@tootukassa.ee .
E-kiri peab sisaldama registreeruja nime ja kontaktandmeid (e-posti aadress ja kontakttelefoni number), kutsetunnistuse numbrit ja/või andragoogika kõrghariduse lõputunnistuse väljastanud kõrgkooli nime ja diplomi väljastamise aastat.

12-07-2021 - 09:34 - Sotsiaalministeeriumi ajaveeb - Pikaajaliselt tööturult eemal olnud täiskasvanud ning mitteõppivad ja mittetöötavad noored vajavad toetust
Kuigi uue tööjõu värbamine on suvel veidi taastunud, jättis COVID-19 epideemia tööturule olulise jälje. Registreeritud töötuse määr on senini kõrgem … (veel...)
15-06-2021 - 10:02 - Sotsiaalministeeriumi ajaveeb - Meil on vaja arutelu ja kokkulepet pensioni suuruse ning selle rahastamise üle
Pensionitele kulub meie riigieelarvest iga viies euro, SKT-st moodustab see aga alla 7%. Ja selle tagasihoidliku protsendi eest saame Euroopa … (veel...)
24-05-2021 - 02:49 - Sotsiaalministeeriumi ajaveeb - Eesti töötajate vaimne tervis on koroonakriisis kannatanud, kuid siiski on võimalusi selle parandamiseks
Uuringud näitavad, et töötajate aga ka kogu elanikkonna vaimse tervise seisund on koroonakriisi ajal muutunud halvemaks nii Eestis kui mujal … (veel...)
21-05-2021 - 07:44 - Sotsiaalministeeriumi ajaveeb - Psüühilise erivajadusega inimeste töövõimalused on 10 aastaga oluliselt kasvanud
Kuigi paljud tööandjaid pole endiselt valmis erivajadusega inimesi palkama, on psüühilise erivajadusega inimeste töövõimalused kasvanud ja umbes neljandik neist on … (veel...)
10-05-2021 - 11:09 - Sotsiaalministeeriumi ajaveeb - Mitmekesisuse juhtimine toob edu
12. mail tähistatakse üle Eesti erinevates ettevõtetes ja organisatsioonides juba seitsmendat korda mitmekesisuse päeva. Päeva eesmärk on pöörata tähelepanu mitmekesisuse … (veel...)
13-04-2021 - 05:23 - Sotsiaalministeeriumi ajaveeb - Naistevastane kübervägivald ja kuidas seda ära tunda?
Tänapäeval pakuvad internet ja IKT rohkelt arenguvõimalusi, kuid aitavad paraku vägivallatsejatel leida uusi võimalusi oma ohvrite väärkohtlemiseks. Kuigi ka mehed … (veel...)
07-04-2021 - 08:51 - Uudised – Hea Kodanik - Eesti Loomakaitse Selts: Millega arvestada kui plaanid lemmiklooma võtta?

Suve lähedus ja peatselt saabuvate puhkuste aeg paneb nii mõnegi meist mõtlema lemmiklooma võtu peale. Sageli ei võeta lemmiku võttu tõsiselt ja seetõttu ei mõelda seda ka hästi läbi – otsus tehakse emotsiooni ajel ega arvestata, milline loom võiks üldse omanike elustiiliga ja võimetega sobida. Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub üles loomavõttu hoolikalt kaaluma, et […]

The post Eesti Loomakaitse Selts: Millega arvestada kui plaanid lemmiklooma võtta? appeared first on Hea Kodanik.

06-04-2021 - 09:27 - Uudised – Hea Kodanik - Juhan Kuusi Dokfoto Keskus ja MTÜ Mondo avavad virtuaalnäituse

Vincent Tremeau’ fotonäitus „Kui ma ükskord suureks saan” räägib laste vaprusest, loovusest, haavatavusest ja hariduse tähtsusest kriisikolletes. Näitus sündis koostöös Eesti välisministeeriumiga ÜRO 75. aastapäeva puhul. Virtuaalne lahendus koos õppematerjalidega loodi koostöös MTÜ Mondo Maailmakooliga. Dokfoto Keskuse juhataja ja kuraator Kristel Laur: „See on näitus, mis avardab maailma ja hinge. Kogesime sügisel, et näitus läks […]

The post Juhan Kuusi Dokfoto Keskus ja MTÜ Mondo avavad virtuaalnäituse appeared first on Hea Kodanik.

06-04-2021 - 09:24 - Uudised – Hea Kodanik - NULAsse laekus 89 ühiskonda muutvat ideed

Ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatorisse laekus tänavu rekordilised 89 ideed. Mitmed pakutud lahendused puudutavad vaimse tervise toetamist, aga on ka ideid, kuidas vähendada järjekordi haiglate erakorralise meditsiini osakondades, võidelda küberkiusamise vastu või rääkida kaasa linnaruumi kujundamisel. Kümme parimat ideed, mida saab NULA inkubaatori toel edasi arendada, selguvad 26. aprilliks. “NULAsse ei ole kunagi laekunud nii […]

The post NULAsse laekus 89 ühiskonda muutvat ideed appeared first on Hea Kodanik.

05-04-2021 - 05:37 - Uudised – Hea Kodanik - Lastefond toetas möödunud aastal ligi 29 500 euroga 36 ravitoitu vajavat raskelt haiget last, lisandus 14 abivajajat

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond aitas juba kümnendat aastat järjest soetada raskelt haigetele lastele vajalikke spetsiaalseid ravitoidusegusid, mida Eesti Haigekassa ei hüvita või mille igakuised omaosaluskulud käivad peredele üle jõu.  „Meie kõrval elab terve hulk lapsi, kes oma tervislikust seisundist tulenevalt ei saa kas täielikult või osaliselt tavatoitu süüa. Nende laste toidulaual on olulisel kohal ravitoit, […]

The post Lastefond toetas möödunud aastal ligi 29 500 euroga 36 ravitoitu vajavat raskelt haiget last, lisandus 14 abivajajat appeared first on Hea Kodanik.

05-04-2021 - 05:27 - Uudised – Hea Kodanik - Kutse virtuaalmessile “Suveks tööle”

4.-5. mail toimub Eesti Töötukassa korraldatud virtuaalne töö- ja karjäärimess „Suveks tööle“, mille peamine sihtgrupp on 16-29-aastased noored. Kuna ka sel aastal on noored tööturul keerulises olukorras, siis tahame neile suve eel pakkuda võimalikult palju alternatiivseid ja paindlikke võimalusi töö- ja töömaailma kogemuste saamiseks. Messile ootame ka vabatahtliku töö, praktikakohtade ja töövarjutamise pakkujad. Kutsume ka teid […]

The post Kutse virtuaalmessile “Suveks tööle” appeared first on Hea Kodanik.

05-04-2021 - 05:25 - Uudised – Hea Kodanik - Vabaühenduste Liidus 14. nädalal

Teisipäev Helen viib läbi vabaühenduste juhtide võrgustiku kohtumist, kus seekord keskendume enesejuhtimisele. Reede-Laupäev Inna ja Helen viivad läbi tulevikujuhtide arenguprogrammi kohtumist, kus teemaks finantsjuhtimine.

The post Vabaühenduste Liidus 14. nädalal appeared first on Hea Kodanik.

05-04-2021 - 05:46 - Uudised – Hea Kodanik - Kvartaliaruanne huvikaitsest 1/2021

Alguses tundus, et praegustes tingimustes on kõik üks paras tasapaks, aga kui arvelauda mööda liikuma hakkasime, selgus, et vabakonna jaoks on päris palju juhtunud. Uus valitsus – unes või ilmsi? Nagu öeldakse, kestis 2020 märts 12 kuud, sest kogu krempel hakkas otsast peale. Nii kipub unuma, et veel eelmises kvartalis oli meil teistsugune valitsus; ja […]

The post Kvartaliaruanne huvikaitsest 1/2021 appeared first on Hea Kodanik.

31-03-2021 - 12:36 - Uudised – Hea Kodanik - Eesti Loomakaitse Selts: Teata vägivallatsejast!

Ka loomale peab olema võimaldatud elu, mis on vaba hirmust ja valust. Eesti Loomakaitse Selts kutsub kõiki inimesi ülesse märkama loomavastast vägivalda ja tegutsema, sest nii nagu ka väikesed lapsed, ei saa või ei oska loomad enda eest ise seista. Üksnes ELSile on laekunud sellel aastal 72 loomade väärkohtlemise teadet. „Tavapärased teated väärkohtlemisest on puudulikud […]

The post Eesti Loomakaitse Selts: Teata vägivallatsejast! appeared first on Hea Kodanik.

31-03-2021 - 06:02 - Uudised – Hea Kodanik - MTÜ Mondo kogub annetusi Myanmari laste toetuseks

Mondo alustas annetuste kogumist, et toetada Myanmari šani aladel elavate laste toimetulekut ebastabiilseks muutunud riigis. Olukord Myanmaris on pärast sõjaväelist riigipööret jätkuvalt ärev. Myanmari keskvalitsuse sõjavägi on otsustanud vahendeid valimata meeleavaldused maha suruda, rünnates ja tappes meeleavaldajaid suuremates linnades ning vahistades tuhandeid inimesi nii öösiti kodudest kui ka tänavatelt. Rünnaku alla on sattunud ka need […]

The post MTÜ Mondo kogub annetusi Myanmari laste toetuseks appeared first on Hea Kodanik.

29-03-2021 - 05:38 - Uudised – Hea Kodanik - Vabaühenduste Liidus 13. nädalal

Teisipäev Alari vestleb MKMi tarbijakaitse inimestega vabaühenduste rahastamise teemadel. Kolmapäev Alari osaleb justiitsministeeriumis lobistidega suhtlemise hea tava tutvustusel-arutelul Neljapäev Kai, Andrei ja Alari arutavad Eesti Väitlusseltsiga valimiseks valmistumist.

The post Vabaühenduste Liidus 13. nädalal appeared first on Hea Kodanik.

29-03-2021 - 12:30 - Uudised – Hea Kodanik - Muudatused KOPi tingimustes – rohkem tulemust, vähem kontrolli

Aprillist avaneval kevadvoorul on mitmeid muudatusi: taotlemine läheb RTKsse, senisest tähtsamad on tulemuste saavutamine, aga bürokraatiat on jälle pisut vähem. Kas sinu maakonnas toimub infopäev, otsi oma MAKi või MARO lehelt, aga lühikokkuvõte järgnevalt. Kuna riigihalduse minister kehtestas tingimused uue terviktekstina, tuleb seda tähelepanelikult lugeda, sest määrus on ka üksjagu ümber struktureeritud, olles loogilisem, ent […]

The post Muudatused KOPi tingimustes – rohkem tulemust, vähem kontrolli appeared first on Hea Kodanik.

29-03-2021 - 10:45 - Uudised – Hea Kodanik - Eesti Puuetega Inimeste Koja kolm ettepanekut kohalikel valimistel osalevatele erakondadele

17. oktoobril toimuvad Eestis kohalike omavalitsuste volikogude valimised. Eesti Puuetega Inimeste Koda edastas eile erakondadele soovitused lülitamaks valimisprogrammidesse puuetega inimeste eluoluga seotud teemasid. Kuna statistika kohaselt on umbes iga kümnes eestimaalane puudega, EPIKoda on veendunud, et puuetega inimeste probleemid on poliitikaülesed ja väärivad kohta iga erakonna valimisprogrammis.  Puuetega inimeste heaolu, eneseteostamise võimalused ja kaasatus ühiskonda […]

The post Eesti Puuetega Inimeste Koja kolm ettepanekut kohalikel valimistel osalevatele erakondadele appeared first on Hea Kodanik.

19-03-2021 - 05:30 - Sotsiaalministeeriumi ajaveeb - Töölepingu seaduse käsiraamat on saanud hulga täiendusi
Praeguses kriisis otsivad nii töötajad kui tööandjad sageli keerulistes töösuhteid puudutavates küsimustes seadusest tuge – nii kuluvad ka head nõuanded … (veel...)
19-03-2020 - 06:34 - Uudised – Hea Kodanik - Kuidas valitsus sind kriisis aitab?

Siin on kõik, mida teame täna kahjude kaardistamisest ja hüvitamisest. Uuendatud 08.04 kl 12:00 Kui tead veel midagi, kirjuta alari@heakodanik.ee. Kirjuta ka siis, kui kuuled mõnest meetmest, mis on vabaühendused ära unustanud, sest mõiste “ettevõte” peab tähendama ka MTÜ ja SA vormis tegutsejaid. Toetuslepinguid puudutavast kirjutasime siin. Lahendused võtavad aega, eriti, mis seaduste muutmist nõuavad! […]

The post Kuidas valitsus sind kriisis aitab? appeared first on Hea Kodanik.

Hits: 85