Eesti uudised

PÄEVAKAJALISI UUDISEID EESTIST
05-12-2023 - 06:55 - uudised | ERR - "Impulss": ukrainlaste piinamine on Vene võimude süsteemne ja tööstuslik tegevus
Ukrainas sõjas käiv kohalike tsiviilelanike piinamine on Venemaa okupatsioonivõimude süstemaatiline ja tööstuslik tegevus, ütlesid kaitsepolitseiameti juhtivspetsialist Marko Odamus ja välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov ETV saates "Impulss". Ukrainas sõjas käiv kohalike tsiviilelanike piinamine on Venemaa okupatsioonivõimude süstemaatiline ja tööstuslik tegevus, ütlesid kaitsepolitseiameti juhtivspetsialist Marko Odamus ja välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov ETV saates "Impulss".
05-12-2023 - 06:54 - uudised | ERR - Huthi-mässuliste rünnakud kaubalaevadele ohustavad maailmakaubandust
Huthi-mässuliste sagenenud rünnakud kaubalaevadele Punasel merel ohustavad maailmakaubandust. USA lubab probleemi lahendamiseks käivitada operatiivgrupi. Huthi-mässuliste sagenenud rünnakud kaubalaevadele Punasel merel ohustavad maailmakaubandust. USA lubab probleemi lahendamiseks käivitada operatiivgrupi.
05-12-2023 - 06:53 - uudised | ERR - Aasta kodu 2023 peremees: ega naljalt ei tahagi kodust ära minna
"Ringvaade" kuulutas välja 2023. aasta kaunimad kodud. Reporter Heleri All külastas ka tänavuse aasta kodu tiitliga pärjatud maja pererahvast ja uuris, milline üks aasta kodu välja näeb. "Ringvaade" kuulutas välja 2023. aasta kaunimad kodud. Reporter Heleri All külastas ka tänavuse aasta kodu tiitliga pärjatud maja pererahvast ja uuris, milline üks aasta kodu välja näeb.
05-12-2023 - 06:48 - uudised | ERR - Kapper: ootame juba uut Rahvuste liigat, et teha vigade parandus
Eesti naiste jalgpallikoondis pidi viimases Rahvuste liiga mängus tunnistama Iisraeli 4:1 paremust. Alagrupis saadi Kasahstani ja Armeenia ees küll teine koht, aga üleminekumängudele seekord ei pääsetud. Eesti naiste jalgpallikoondis pidi viimases Rahvuste liiga mängus tunnistama Iisraeli 4:1 paremust. Alagrupis saadi Kasahstani ja Armeenia ees küll teine koht, aga üleminekumängudele seekord ei pääsetud.
05-12-2023 - 06:46 - uudised | ERR - Ester Kuntu: "Nähtamatu võitlus" kõneleb suurest südamesse pugevast rõõmust
Sel nädalal kinno jõudev Rainer Sarneti mängufilm "Nähtamatu võitlus" kõneleb näitleja Ester Kuntu sõnul muu hulgas suurest südamesse pugevast rõõmust, mida praegusel ajal üha rohkem tarvis on. Sel nädalal kinno jõudev Rainer Sarneti mängufilm "Nähtamatu võitlus" kõneleb näitleja Ester Kuntu sõnul muu hulgas suurest südamesse pugevast rõõmust, mida praegusel ajal üha rohkem tarvis on.
05-12-2023 - 06:30 - uudised | ERR - Naiste võrkpallikarikavõistlustel selguvad kolmapäeval finalistid
Kolmapäeval selguvad naiste võrkpallikarikavõistluste finalistid, kui kavas on poolfinaalseeriate kordusmängud. Finaalkohale on lähedal TBD Pharmatech/Kastre ja tiitlikaitsja TalTech. Kolmapäeval selguvad naiste võrkpallikarikavõistluste finalistid, kui kavas on poolfinaalseeriate kordusmängud. Finaalkohale on lähedal TBD Pharmatech/Kastre ja tiitlikaitsja TalTech.
05-12-2023 - 06:27 - uudised | ERR - Norstat: Isamaa toetus püsib 27 protsendi peal
Isamaa toetus on teist nädalat järjest veidi üle 27 protsendi, samas langes teisel kohal asuv EKRE toetus protsendipunkti võrra, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti koostöös korraldatava iganädalase küsitluse tulemustest. Isamaa toetus on teist nädalat järjest veidi üle 27 protsendi, samas langes teisel kohal asuv EKRE toetus protsendipunkti võrra, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti koostöös korraldatava iganädalase küsitluse tulemustest.
05-12-2023 - 06:25 - uudised | ERR - Politsei määras viiele Palestiina toetusmeeleavaldusel osalenule trahvi
Politsei määras viiele inimesele, kes novembris Palestiina toetusmeeleavalduselt eemaldati, rahatrahvi. Politsei määras viiele inimesele, kes novembris Palestiina toetusmeeleavalduselt eemaldati, rahatrahvi.
05-12-2023 - 05:56 - uudised | ERR - Viipekeelsed uudised
05-12-2023 - 05:40 - uudised | ERR - ETV spordi lühiuudised 5. detsembril
Saatejuht Kristjan Kalkun Saatejuht Kristjan Kalkun
05-12-2023 - 05:34 - uudised | ERR - USA senat hääletab Ukraina abistamise üle kolmapäeval
USA senati demokraatide juht Chuck Schumer otsustas panna hääletusele president Joe Bideni eelnõu Ukraina abistamise osas juba kolmapäeval. Ometi eeldatakse, et hääletus kukub läbi. USA senati demokraatide juht Chuck Schumer otsustas panna hääletusele president Joe Bideni eelnõu Ukraina abistamise osas juba kolmapäeval. Ometi eeldatakse, et hääletus kukub läbi.
05-12-2023 - 05:22 - https://www.aripaev.ee/ - USA tööjõuturg jahtus oodatust rohkem
USA vabade töökohtade arv langes madalaimale tasemele alates 2021.aastast. See on märk tööjõuturu jahtumisest. Langus on laiapõhjaline ning hõlmab erinevaid sektoreid, vahendas Bloomberg. USA vabade töökohtade arv langes madalaimale tasemele alates 2021.aastast. See on märk tööjõuturu jahtumisest. Langus on laiapõhjaline ning hõlmab erinevaid sektoreid, vahendas Bloomberg.
05-12-2023 - 05:13 - uudised | ERR - Aktuaalne kaamera kell 18:30
05-12-2023 - 05:12 - uudised | ERR - Iisraelile värava löönud Eesti üleminekumängudele ei pääsenud
Eesti naiste jalgpallikoondis pidas teisipäeval aasta viimase mängu, kui kaotas Rahvuste liiga kohtumises võõrsil Iisraelile 1:4. Ühtlasi ei pääsenud Eesti kolme parima C-divisjonis teiseks jäänud naiskonna sekka, kes jätkavad Rahvuste liigas üleminekumängudega. Eesti naiste jalgpallikoondis pidas teisipäeval aasta viimase mängu, kui kaotas Rahvuste liiga kohtumises võõrsil Iisraelile 1:4. Ühtlasi ei pääsenud Eesti kolme parima C-divisjonis teiseks jäänud naiskonna sekka, kes jätkavad Rahvuste liigas üleminekumängudega.
05-12-2023 - 05:00 - https://www.aripaev.ee/ - Särav saatejuht kindlustab tagalat investeeringutega
Peamiselt meelelahutusmaailmast tuntud Kethi Uibomägi mõistis aastate eest, et munad ei tohi olla ühes korvis ei ettevõtluses ega finantsvallas. Täna tegutseb ta mitmel rindel ärimaailmas ja kindlustab tagalat investeerimisportfelli näol. Peamiselt meelelahutusmaailmast tuntud Kethi Uibomägi mõistis aastate eest, et munad ei tohi olla ühes korvis ei ettevõtluses ega finantsvallas. Täna tegutseb ta mitmel rindel ärimaailmas ja kindlustab tagalat investeerimisportfelli näol.
05-12-2023 - 04:46 - uudised | ERR - Pärnu uue angaari esimeseks tööks on Airbus 320 hooldus
Teisipäeval Pärnu lennuväljal maandunud Airbus 320 on esimene lennuk, millele Pärnusse laienenud Magnetic MRO töötajad hooldusremonti hakkavad tegema. Teisipäeval Pärnu lennuväljal maandunud Airbus 320 on esimene lennuk, millele Pärnusse laienenud Magnetic MRO töötajad hooldusremonti hakkavad tegema.
05-12-2023 - 04:46 - uudised | ERR - Enefit Green ehitas Estonia kaevanduse juurde aherainemäele päikesepargi
Eesti Energia tütarfirma Enefit Green avas Ida-Virumaal 3-megavatise võimsusega päikesepargi. Eesti Energia tütarfirma Enefit Green avas Ida-Virumaal 3-megavatise võimsusega päikesepargi.
05-12-2023 - 04:44 - uudised | ERR - Iisraeli armee teatas lahingutest Gaza lõunaosas Khan Yunise linnas
Iisraeli armee teatas lahingutest Gaza lõunaosas Khan Yunise linnas. Iisraeli rünnakus sai surma Liibanoni sõdur. Iisraeli armee teatel on Gaza pealetungis surma saanud 80 sõdurit. Iisraeli armee teatas lahingutest Gaza lõunaosas Khan Yunise linnas. Iisraeli rünnakus sai surma Liibanoni sõdur. Iisraeli armee teatel on Gaza pealetungis surma saanud 80 sõdurit.
05-12-2023 - 04:39 - uudised | ERR - Ametil pole ka tuleval aastal jääteede rajamiseks raha
Nagu viimasel paaril aastal, pole ka järgmiseks aastaks jääteede rajamiseks transpordiametil raha ette nähtud. Kui 2022. aastal üritati Noarootsi jääteed rajada Haapsalu linna, Lääne-Nigula valla ja transpordiameti ühisel rahastamisel, siis ka seekord ei paista erilist lootust, sest ka omavalitsustel on praegu eelarvega pingeline seis. Nagu viimasel paaril aastal, pole ka järgmiseks aastaks jääteede rajamiseks transpordiametil raha ette nähtud. Kui 2022. aastal üritati Noarootsi jääteed rajada Haapsalu linna, Lääne-Nigula valla ja transpordiameti ühisel rahastamisel, siis ka seekord ei paista erilist lootust, sest ka omavalitsustel on praegu eelarvega pingeline seis.
05-12-2023 - 04:39 - uudised | ERR - Õpetajate palgaks lubatud lisaraha pole riigieelarve eelnõusse veel jõudnud
Kolmapäeval on riigikogu päevakorras järgmise aasta riigieelarve vastuvõtmine. Riigieelarve eelnõus pole aga kirjas valitsuse lubatud täiendavat kaheksat miljonit eurot, mis oli mõeldud õpetajate palkade tõstmiseks. Kolmapäeval on riigikogu päevakorras järgmise aasta riigieelarve vastuvõtmine. Riigieelarve eelnõus pole aga kirjas valitsuse lubatud täiendavat kaheksat miljonit eurot, mis oli mõeldud õpetajate palkade tõstmiseks.
05-12-2023 - 04:34 - uudised | ERR - Flo Kasearu avas Telliskivis lähisuhtevägivallast kõneleva installatsiooni
Kunstnik Flo Kasearu on loonud Telliskivi Loomelinnakus ööpäevaringselt avatud konteinergaleriisse mõttelise jätku oma kaks aastat tagasi toimunud näitusele "Elust välja lõigatud", mis tegeles lähisuhtevägivallaga. Kunstnik Flo Kasearu on loonud Telliskivi Loomelinnakus ööpäevaringselt avatud konteinergaleriisse mõttelise jätku oma kaks aastat tagasi toimunud näitusele "Elust välja lõigatud", mis tegeles lähisuhtevägivallaga.
05-12-2023 - 04:34 - uudised | ERR - Lastekirjanduse keskuses saab näha Läti illustraatorite loomingut
Lastekirjanduse keskuses saab jaanuari lõpuni näha illustratsiooninäitust "Armastusega Lätimaalt". Lastekirjanduse keskuses saab jaanuari lõpuni näha illustratsiooninäitust "Armastusega Lätimaalt".
05-12-2023 - 04:34 - uudised | ERR - Pärnus esitleti Tartu Ülikooli Pärnus asumise aastatest rääkivat raamatut
Pärnus esitleti raamatut "Academia Pernaviensise lugu", mis käsitleb aastaid 1699–1710, kui Tartu ülikool asus Pärnus. Pärnus esitleti raamatut "Academia Pernaviensise lugu", mis käsitleb aastaid 1699–1710, kui Tartu ülikool asus Pärnus.
05-12-2023 - 04:31 - uudised | ERR - Kuressaare Teatris jõuab lavale Markus Habakuke debüütlavastus "Pluto"
Sel nädala esietendub Kuressaare Teatris Markus Habakuke lavastatud ja kirjutatud "Pluto", mis räägib lõputu ja igavikulise loo ühest ainulaadsest tegelasest. Sel nädala esietendub Kuressaare Teatris Markus Habakuke lavastatud ja kirjutatud "Pluto", mis räägib lõputu ja igavikulise loo ühest ainulaadsest tegelasest.
05-12-2023 - 04:27 - uudised | ERR - Saksamaa eelarvekriis aina süveneb
Saksamaa eelarvekriis süvenes veelgi, kui Saksa Föderaalne Riigikontroll (Bundesrechnungshof) hoiatas, et 2023. aasta riigi lisaeelarve vastu võtmise plaan võib olla õiguslikult kahtlane. Saksamaa eelarvekriis süvenes veelgi, kui Saksa Föderaalne Riigikontroll (Bundesrechnungshof) hoiatas, et 2023. aasta riigi lisaeelarve vastu võtmise plaan võib olla õiguslikult kahtlane.
05-12-2023 - 04:22 - uudised | ERR - Ujpest liidri vastu Eesti koondislasi ei kasutanud, Pikk sai taas täismängu
Ungari jalgpalli kõrgliigas kaotas Ujpest liider Paksile 1:2, Eesti koondislased Märten Kuusk ja Oliver Jürgens meeskonna koosseisu ei kuulunud. Ungari jalgpalli kõrgliigas kaotas Ujpest liider Paksile 1:2, Eesti koondislased Märten Kuusk ja Oliver Jürgens meeskonna koosseisu ei kuulunud.
05-12-2023 - 03:56 - https://www.aripaev.ee/ - Seda pole varem olnud: Kreeka oliivikasvatajad peavad saaki valvama
Kreeka oliivikasvataja Panagiotis Tsafaras on viimasel ajal olnud sunnitud patrullima kaks korda päevas, et saaki varaste eest kaitsta, kirjutab Reuters. Kreeka oliivikasvataja Panagiotis Tsafaras on viimasel ajal olnud sunnitud patrullima kaks korda päevas, et saaki varaste eest kaitsta, kirjutab Reuters.
05-12-2023 - 03:55 - uudised | ERR - Kuressaare teatris esietendub seni näitlejana töötanud Markus Habakuke lavastajadebüüt Pluto
Kuressaare teater jõuab sel nädalal oma taastegutsemise aastate 92. Kuressaare teater jõuab sel nädalal oma taastegutsemise aastate 92.
05-12-2023 - 03:46 - uudised | ERR - Külm nakatus koroonaga, teatenaiskonna start MK-etapil on küsimärgi all
Eesti laskesuusakoondise liige Susan Külm on nakatunud koroonaviirusega ja seetõttu on lahtine, kas Eesti teatenaiskond saab pühapäeval Austrias Hochfilzenis MK-etapil rajale tulla. Eesti laskesuusakoondise liige Susan Külm on nakatunud koroonaviirusega ja seetõttu on lahtine, kas Eesti teatenaiskond saab pühapäeval Austrias Hochfilzenis MK-etapil rajale tulla.
05-12-2023 - 03:23 - uudised | ERR - Aktuaalne kaamera kell 17:00
05-12-2023 - 03:18 - uudised | ERR - Eesti jalgpallikoondis kohtub jaanuaris taas Rootsiga
Eesti meeste jalgpallikoondist ootab aasta alguses ees treeninglaager Küprosel, mille käigus toimub 12. jaanuaril maavõistlus Rootsi koondisega. Eesti meeste jalgpallikoondist ootab aasta alguses ees treeninglaager Küprosel, mille käigus toimub 12. jaanuaril maavõistlus Rootsi koondisega.
05-12-2023 - 03:12 - uudised | ERR - Rootsi Tesla streik laieneb Taani
Taani suurima ametiühingu 3F transporditöötajad korraldavad 18. detsembril solidaarsusstreigi Rootsi Tesla töötajatega, kes protestivad selle vastu, et elektriautode tootja keeldub allkirjastamast kollektiivset palgalepingut. Taani suurima ametiühingu 3F transporditöötajad korraldavad 18. detsembril solidaarsusstreigi Rootsi Tesla töötajatega, kes protestivad selle vastu, et elektriautode tootja keeldub allkirjastamast kollektiivset palgalepingut.
05-12-2023 - 03:06 - uudised | ERR - Venemaal tahetakse keelata lahtise õlle müük
Venemaa riigiduuma võttis teisipäeval esimesel lugemisel vastu seaduseelnõu, millega antakse Vene Föderatsiooni subjektidele õiguse keelata lahtise õlle, siidri ja mõdu jaemüük korterelamutes tegutsevates poodides ja baarides. Venemaa riigiduuma võttis teisipäeval esimesel lugemisel vastu seaduseelnõu, millega antakse Vene Föderatsiooni subjektidele õiguse keelata lahtise õlle, siidri ja mõdu jaemüük korterelamutes tegutsevates poodides ja baarides.
05-12-2023 - 03:03 - https://www.aripaev.ee/ - Saunumi senine juht keskendub USA-le: “Seal on päris tuntud inimesed meie tooteid ostnud”
Börsifirma Saunum Group senine juht Henri Lindal alustab uuest aastast Saunumi USA tütre juhina, et sealsele turule rohkem müüa. Lindali juhirolli Eestis võtab üle Allan Selirand. Börsifirma Saunum Group senine juht Henri Lindal alustab uuest aastast Saunumi USA tütre juhina, et sealsele turule rohkem müüa. Lindali juhirolli Eestis võtab üle Allan Selirand.
05-12-2023 - 02:45 - uudised | ERR - Naiste Meistrite liiga uus formaat võib rohkem mänge tuua ka eestlannadele
Euroopa jalgpalliliit UEFA kinnitas esmaspäeval hooajast 2025/26 kehtima hakkava naiste Meistrite liiga uue formaadi ning avalikustas ka uue rahvusvahelise võistlussarja. Euroopa jalgpalliliit UEFA kinnitas esmaspäeval hooajast 2025/26 kehtima hakkava naiste Meistrite liiga uue formaadi ning avalikustas ka uue rahvusvahelise võistlussarja.
05-12-2023 - 02:33 - uudised | ERR - Võru Tarbijate Ühistu otsustas nõude juhtide vastu esitamata jätta
Võru Tarbijate Ühistu liikmed kogunesid teisipäeval erakorralisele üldkoosolekule, et hääletada ühistu juhtide vastu nõude esitamise asjus, kuid ettepanek hääletati maha. Võru Tarbijate Ühistu liikmed kogunesid teisipäeval erakorralisele üldkoosolekule, et hääletada ühistu juhtide vastu nõude esitamise asjus, kuid ettepanek hääletati maha.
05-12-2023 - 02:31 - https://www.aripaev.ee/ - Balti aktsiaturud jätkasid punaselt
Balti aktsiaturud jätkasid eilset joont ning lõpetasid päeva punaselt. Balti koondindeks langes -0,45%, Tallinna börs -0,24%, Riia börs -0,72% ning Vilniuse börs -0,76%. Balti aktsiaturud jätkasid eilset joont ning lõpetasid päeva punaselt. Balti koondindeks langes -0,45%, Tallinna börs -0,24%, Riia börs -0,72% ning Vilniuse börs -0,76%.
05-12-2023 - 02:27 - uudised | ERR - Arvustus. Rahvusmeeskoor pakub kontserdil maailmatasemel audiohoolitsust
KontserdiarvustusEesti Rahvusmeeskoori kontsert "Signum magnum"Kontsert toimus Estonia kontserdisaalis 3. detsembril. KontserdiarvustusEesti Rahvusmeeskoori kontsert "Signum magnum"Kontsert toimus Estonia kontserdisaalis 3. detsembril.
05-12-2023 - 02:18 - uudised | ERR - Rootsi keskpanga juht: kuritegelikud jõugud ohustavad majanduskasvu
Rootsi keskpanga juht Erik Thedeen hoiatas, et kasvav kuritegevus õõnestab ettevõtete ja kodanike usaldust riigi vastu, mis omakorda ohustab majanduskasvu. Rootsi keskpanga juht Erik Thedeen hoiatas, et kasvav kuritegevus õõnestab ettevõtete ja kodanike usaldust riigi vastu, mis omakorda ohustab majanduskasvu.
05-12-2023 - 02:14 - uudised | ERR - Kinosilm | Arko Oki jääteest John Woo vihaste jõuludeni
Kodumaises kinolevis jätkub endiselt kiire aeg, mistõttu on Tristan Priimäe iganädalases leviülevaates taas viis uut filmi: dokfilmid "Ja kuningas ütles, milline fantastiline masin" ja "Jäätee veerel", John Woo värske linateos "Vihased jõulud", Prantsuse katastroofifilm "Happevihm" ja Jaapani kaiju-film "Godzilla miinus üks". Kodumaises kinolevis jätkub endiselt kiire aeg, mistõttu on Tristan Priimäe iganädalases leviülevaates taas viis uut filmi: dokfilmid "Ja kuningas ütles, milline fantastiline masin" ja "Jäätee veerel", John Woo värske linateos "Vihased jõulud", Prantsuse katastroofifilm "Happevihm" ja Jaapani kaiju-film "Godzilla miinus üks".
05-12-2023 - 02:14 - uudised | ERR - Naiste korvpalli karikafinaalis mängivad tänavu Audentese võistkonnad
Eesti naiste korvpalli karikavõistlustel kohtuvad finaalis kaks Audentest ehk Audentes/Tallinna Ülikool ja Audentese Spordigümnaasium, pronksi selgitavad omavahel Keila Basket ja Rapla Korvpallikool. Eesti naiste korvpalli karikavõistlustel kohtuvad finaalis kaks Audentest ehk Audentes/Tallinna Ülikool ja Audentese Spordigümnaasium, pronksi selgitavad omavahel Keila Basket ja Rapla Korvpallikool.
05-12-2023 - 02:10 - uudised | ERR - Isamaa algatatud umbusaldusavaldus Kallasele tekitab opositsioonis pingeid
Isamaa algatus peaminister Kaja Kallase (RE) umbusaldusavalduseks ei ole kolme nädala jooksul kuhugi jõudnud. Kui Isamaa esimehe Urmas Reinsalu sõnul ei ole tema kolleegid opositsioonist selleks huvi üles näidanud, siis opositsioonierakondade esindajate sõnul ei ole Isamaa neile isegi teksti mustandit saatnud. Isamaa algatus peaminister Kaja Kallase (RE) umbusaldusavalduseks ei ole kolme nädala jooksul kuhugi jõudnud. Kui Isamaa esimehe Urmas Reinsalu sõnul ei ole tema kolleegid opositsioonist selleks huvi üles näidanud, siis opositsioonierakondade esindajate sõnul ei ole Isamaa neile isegi teksti mustandit saatnud.
05-12-2023 - 02:09 - uudised | ERR - Galerii: rahvatantsu ja rahvamuusika selts jagas aastaauhindu
Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika selts andis oma 35. sünnipäeva kontserdil üle preemiad aasta jooksul valdkonnas silma paistnud tegijatele ja sündmustele. Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika selts andis oma 35. sünnipäeva kontserdil üle preemiad aasta jooksul valdkonnas silma paistnud tegijatele ja sündmustele.
05-12-2023 - 02:06 - https://www.aripaev.ee/ - Raadiohommikus: majanduslangusest, viirusest ja välispoliitikast
Kas järsk majanduslangus viib meid kriisi? Kas COVID on tagasi? Mis toimub Ukraina sõjas? Kas märkida Infortari või mitte? Just neile küsimistele keskendub Äripäeva raadio kolmapäevane hommikuprogramm. Kas järsk majanduslangus viib meid kriisi? Kas COVID on tagasi? Mis toimub Ukraina sõjas? Kas märkida Infortari või mitte? Just neile küsimistele keskendub Äripäeva raadio kolmapäevane hommikuprogramm.
05-12-2023 - 02:00 - https://www.aripaev.ee/ - Edukas põllumees: poliitikute omavaheline kaklus on probleem
Majandustulemustega Jõgevamaa edukamate ettevõtete edetabelis kõrged kohad pälvinud põllumajandusfirmade juhatuse liige Ahti Kalde arvates ei jagu poliitikutel tähelepanu riigi ja majanduse käekäigule, sest suur osa aurust kulub omavahelisele kaklusele. Majandustulemustega Jõgevamaa edukamate ettevõtete edetabelis kõrged kohad pälvinud põllumajandusfirmade juhatuse liige Ahti Kalde arvates ei jagu poliitikutel tähelepanu riigi ja majanduse käekäigule, sest suur osa aurust kulub omavahelisele kaklusele.
05-12-2023 - 02:00 - https://www.aripaev.ee/ - Teraviljast munani - mis toimub turul?
Aasta viimases Kasvupinnase saates kuulame kahte salvestust konverentsilt “Põllumajanduse Äriplaan 2024”. Esimesena selgitab teraviljakasvatuses ja viljaäris toimuvat Põllumeeste Ühistu KEVILI juhatuse liige Hannes Prits. Saate teises osas jagab munatootmise tagamaid DAVA Foods Estonia AS juhatuse liige Allan Tohver. Aasta viimases Kasvupinnase saates kuulame kahte salvestust konverentsilt “Põllumajanduse Äriplaan 2024”. Esimesena selgitab teraviljakasvatuses ja viljaäris toimuvat Põllumeeste Ühistu KEVILI juhatuse liige Hannes Prits. Saate teises osas jagab munatootmise tagamaid DAVA Foods Estonia AS juhatuse liige Allan Tohver.
05-12-2023 - 01:42 - uudised | ERR - ETV jõudis möödunud nädala teleedetabelisse kuue saatega
Möödunud nädala teleedetabeli esikümnesse jõudis Kantar Emori andmetel kuus ETV telesaadet – neist vaadatuimaks osutus "Pealtnägija", mida vaatas 163 000 inimest. Möödunud nädala teleedetabeli esikümnesse jõudis Kantar Emori andmetel kuus ETV telesaadet – neist vaadatuimaks osutus "Pealtnägija", mida vaatas 163 000 inimest.
05-12-2023 - 01:41 - uudised | ERR - Esimene Premier League'i treener sai sule sappa
Jalgpalli Inglismaa kõrgliiga punane latern Sheffield United teatas, et lõpetas koostöö esindusmeeskonna peatreener Paul Heckingbottomiga. Jalgpalli Inglismaa kõrgliiga punane latern Sheffield United teatas, et lõpetas koostöö esindusmeeskonna peatreener Paul Heckingbottomiga.
05-12-2023 - 01:34 - uudised | ERR - Kuue kuu euribor langes alla nelja protsendi
Paljude kodulaenude ja liisingutega seotud kuue kuu euribor langes esmaspäeval alla nelja protsendi. Paljude kodulaenude ja liisingutega seotud kuue kuu euribor langes esmaspäeval alla nelja protsendi.
05-12-2023 - 01:32 - uudised | ERR - Ebasoodne ilm ajas üles elektri hinna ja tarbimise
Viimastel päevadel püsinud kõrge elektrihinna ja rekordilähedaseks kasvanud tarbimise on põhjustanud tuulevaikne, aga külm ilm. Novembrist alates on tööpäevadel elektri hind püsinud valdavalt üle 100 euro MWh eest, teisipäeval ületas elektritarbimine Eestis korra 1500 MW piiri, mis on lähedal kõigi aegade rekordile. Viimastel päevadel püsinud kõrge elektrihinna ja rekordilähedaseks kasvanud tarbimise on põhjustanud tuulevaikne, aga külm ilm. Novembrist alates on tööpäevadel elektri hind püsinud valdavalt üle 100 euro MWh eest, teisipäeval ületas elektritarbimine Eestis korra 1500 MW piiri, mis on lähedal kõigi aegade rekordile.
05-12-2023 - 01:30 - https://www.aripaev.ee/ - Infortar arendab partneritega täielikult Eesti päritolu rohegaasi tootmist
Käesoleval aastal toodetakse Eestis kokku ligi 250 gigavatt-tundi rohegaasi, mis moodustab tarbitavast maagaasist ligi 7 protsenti. Kümnendi lõpuks võiks see aga neljakordistuda, rääkisid Äripäeva raadio saates Eesti Biogaasi juht Kristjan Stroom ja Infortari arendusdirektor Imre Mürk. Käesoleval aastal toodetakse Eestis kokku ligi 250 gigavatt-tundi rohegaasi, mis moodustab tarbitavast maagaasist ligi 7 protsenti. Kümnendi lõpuks võiks see aga neljakordistuda, rääkisid Äripäeva raadio saates Eesti Biogaasi juht Kristjan Stroom ja Infortari arendusdirektor Imre Mürk.
05-12-2023 - 01:28 - uudised | ERR - Valitsus soovib riigikogu lisaistungi kokkukutsumist
Valitsus otsustas teisipäevasel erakorralisel e-istungil teha riigikogule ettepanek kutsuda kokku parlamendi lisaistung reedel kell 11. Riigikogu esimees kutsus istungi kokku. Valitsus otsustas teisipäevasel erakorralisel e-istungil teha riigikogule ettepanek kutsuda kokku parlamendi lisaistung reedel kell 11. Riigikogu esimees kutsus istungi kokku.
05-12-2023 - 01:20 - uudised | ERR - Raadiouudised (05.12.2023 15:00:00)
05-12-2023 - 01:18 - uudised | ERR - Muuseumi teadur Portsmuth: väga palju head muusikat on veel avastamata
Ajaloomuuseumi teadur-kuraator Veronika Portsmuth rääkis "Vikerhommikus", et uuel aastal saab tutvuma tulla Teatri- ja Muusikamuuseumist Maarjamäele kolitud kogudega ning kutsus interpreete üles avastama muuseumi hoidlatest Eesti muusikat. Samuti innustas ta noori heliloojaid oma loomingut muuseumisse tooma. Ajaloomuuseumi teadur-kuraator Veronika Portsmuth rääkis "Vikerhommikus", et uuel aastal saab tutvuma tulla Teatri- ja Muusikamuuseumist Maarjamäele kolitud kogudega ning kutsus interpreete üles avastama muuseumi hoidlatest Eesti muusikat. Samuti innustas ta noori heliloojaid oma loomingut muuseumisse tooma.
05-12-2023 - 01:10 - uudised | ERR - Euroopa esimese naistele mõeldud pokkerifestivali võitis leedulanna
Möödunud nädalavahetusel lõppes Tallinnas Euroopa esimene naiste pokkerifestival Queens of Tallinn 2023, millest võttis osa üle saja naise 15 riigist. Möödunud nädalavahetusel lõppes Tallinnas Euroopa esimene naiste pokkerifestival Queens of Tallinn 2023, millest võttis osa üle saja naise 15 riigist.
05-12-2023 - 01:09 - uudised | ERR - Eestis, Lätis ja Leedus on Euroopa kõrgeimad kodulaenuintressid
Euroala keskmine kodulaenu intressimäär oli oktoobri seisuga 3,91 protsenti, Eesti keskmine oli samal ajal 5,84 protsenti ning veel kõrgem on intressimäär vaid Lätis ja Leedus. Eesti Panga ökonomisti Taavi Raudsaare sõnul on põhjuseks asjaolu, et siin regioonis kasutatakse enamasti euriboriga seotud laene. Euroala keskmine kodulaenu intressimäär oli oktoobri seisuga 3,91 protsenti, Eesti keskmine oli samal ajal 5,84 protsenti ning veel kõrgem on intressimäär vaid Lätis ja Leedus. Eesti Panga ökonomisti Taavi Raudsaare sõnul on põhjuseks asjaolu, et siin regioonis kasutatakse enamasti euriboriga seotud laene.
05-12-2023 - 01:09 - uudised | ERR - Tšehhi ja Slovakkia soovivad pikendada erandit Vene naftale
Tšehhi ja Slovakkia valitsused soovivad pikendust erandile, mis lubab eksportida Slovakkia rafineerimistehases toodetud naftasaadusi teistesse riikidesse. Tšehhi ja Slovakkia valitsused soovivad pikendust erandile, mis lubab eksportida Slovakkia rafineerimistehases toodetud naftasaadusi teistesse riikidesse.
05-12-2023 - 12:20 - https://www.aripaev.ee/ - Investor Toomas: püüan kasvu enda reegleid rikkudes
Uute tehingute üle arutledes avaldas ajakirjanik Juhan Lang "Investor Toomase tunnis" muret, et Toomase viimane ostutehing on vastuolus tema enda paarikümne aasta jooksul kujunenud investeerimispõhimõtetega. Uute tehingute üle arutledes avaldas ajakirjanik Juhan Lang "Investor Toomase tunnis" muret, et Toomase viimane ostutehing on vastuolus tema enda paarikümne aasta jooksul kujunenud investeerimispõhimõtetega.
05-12-2023 - 12:15 - https://www.aripaev.ee/ - Karl-Eduard Salumäe: lugupeetud ministrid, äkki leidub mõni mõte
Ideid ja lahendusi, kuidas riigi tulusid kasvatada, peaks valitsuskabinetist praegusest palju rohkem tulema, kirjutab Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe. Ideid ja lahendusi, kuidas riigi tulusid kasvatada, peaks valitsuskabinetist praegusest palju rohkem tulema, kirjutab Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe.
05-12-2023 - 12:00 - https://www.aripaev.ee/ - Coopi ja Apollo turundusplaanid aastaks 2024
Seekordse "Eetris on turundusuudised" saate fookuses olid 2024. aasta turundusplaanid, mida tutvustasid Apollo Kino Baltikumi müügi- ja turundusjuht Maarja Kaalep ning Coop Eesti turundusdirektor Ranno Pajuri. Seekordse "Eetris on turundusuudised" saate fookuses olid 2024. aasta turundusplaanid, mida tutvustasid Apollo Kino Baltikumi müügi- ja turundusjuht Maarja Kaalep ning Coop Eesti turundusdirektor Ranno Pajuri.
05-12-2023 - 11:54 - https://www.aripaev.ee/ - Elmo Rendi vastusamm: nõuab endiselt üürileandjalt kümneid tuhandeid eurosid kahjutasu
Tallinna börsi alternatiivturul First North noteeritud Elmo Rent, kes jäi eelmisele üürileandjale võlgu ning oli sunnitud oma kontoriruumid maha jätma, nõuab nüüd Öpiku Majadelt kahjutasu. Tallinna börsi alternatiivturul First North noteeritud Elmo Rent, kes jäi eelmisele üürileandjale võlgu ning oli sunnitud oma kontoriruumid maha jätma, nõuab nüüd Öpiku Majadelt kahjutasu.
05-12-2023 - 11:49 - https://www.aripaev.ee/ - Ain Hanschmidt: raudne eesriie on langenud, SKP kasvuta jääme jänni
Eestil tuleb leida uued edulood, miks mitte seada sihiks SKP kahekordistamine, kirjutab arvamuskonkursi Edukas Eesti toetaja, suurettevõtja Ain Hanschmidt. Eestil tuleb leida uued edulood, miks mitte seada sihiks SKP kahekordistamine, kirjutab arvamuskonkursi Edukas Eesti toetaja, suurettevõtja Ain Hanschmidt.
05-12-2023 - 11:35 - https://www.aripaev.ee/ - Helenius börsiettevõtte juhi äkktagandamisest: parem õudne lõpp kui lõputa õudus
“Parem õudne lõpp kui lõputa õudus,” ütles Soome päritolu ärimees Joakim Johan Helenius, kes on puidkiudplaatide tootja ASi Nordic Fibreboard nõukogu esimees ja suuraktsionär, ettevõtet lühikest aega juhtinud Aigar Kallase tagandamise kohta. “Parem õudne lõpp kui lõputa õudus,” ütles Soome päritolu ärimees Joakim Johan Helenius, kes on puidkiudplaatide tootja ASi Nordic Fibreboard nõukogu esimees ja suuraktsionär, ettevõtet lühikest aega juhtinud Aigar Kallase tagandamise kohta.
05-12-2023 - 11:23 - https://www.aripaev.ee/ - Pakkumine, millest jään kõrvale
Tore on näha, et investeerimisvõimalusi turul jagub, ning hetkel pean ka mina piiratud ressursside tingimustes otsustama, kas anda oma raha Inbankile, Infortarile või hoopis mitte kummalegi. Tore on näha, et investeerimisvõimalusi turul jagub, ning hetkel pean ka mina piiratud ressursside tingimustes otsustama, kas anda oma raha Inbankile, Infortarile või hoopis mitte kummalegi.
05-12-2023 - 11:00 - https://www.aripaev.ee/ - Millist tüüpi ja oskustega müügiinimesed suudavad edukalt müüa igas majanduskeskkonnas?
Aasta viimases saates "Nimed müügitahvlil" arutlevad Dominate Salesi tegevjuht Silver Rooger ja müügitreener Mardo Kase selle üle, kuidas mis tahes majanduskeskkonnas edu saavutada, millised võivad olla ohud ja mida tasuks tähele panna. Aasta viimases saates "Nimed müügitahvlil" arutlevad Dominate Salesi tegevjuht Silver Rooger ja müügitreener Mardo Kase selle üle, kuidas mis tahes majanduskeskkonnas edu saavutada, millised võivad olla ohud ja mida tasuks tähele panna.
05-12-2023 - 11:00 - https://www.aripaev.ee/ - Saaremaa edukaima firma juht: „Ütlesite, et mu hääl kõlab tüdinult. See tuleb sellest, et …“
Saaremaa parim ettevõtja näeb järgmist aastat tumedates toonides, majanduslanguse süvenemise eest hoiatavad ka teised kohalikud ettevõtjad. Saaremaa parim ettevõtja näeb järgmist aastat tumedates toonides, majanduslanguse süvenemise eest hoiatavad ka teised kohalikud ettevõtjad.
05-12-2023 - 10:50 - https://www.aripaev.ee/ - Saunum vangerdab juhatuse liikmetega
Saunum Groupi uueks juhatuse liikmeks sai 1. detsembril Allan Selirand, varem seda ametikohta täitnud Henri Lindal jätkab järgmisel aastal Saunum Saunas North America juhatuse liikmena, teatas ettevõte börsile. Saunum Groupi uueks juhatuse liikmeks sai 1. detsembril Allan Selirand, varem seda ametikohta täitnud Henri Lindal jätkab järgmisel aastal Saunum Saunas North America juhatuse liikmena, teatas ettevõte börsile.
05-12-2023 - 10:45 - https://www.aripaev.ee/ - Eesti õpilased püsivad PISA tabelis Euroopa tipus
Eesti õpilased saavutasid selleaastases PISA testis Euroopa tipptulemuse, mõnes valdkonnas seda jagades, ning on maailmas esikaheksas koos Aasia tippriikidega. Eesti õpilased saavutasid selleaastases PISA testis Euroopa tipptulemuse, mõnes valdkonnas seda jagades, ning on maailmas esikaheksas koos Aasia tippriikidega.
05-12-2023 - 09:56 - https://www.aripaev.ee/ - Äripäev soovitab: noppeid juhtide raamaturiiulist
Siit leiad seitse raamatusoovitust, mille seas on juhtide viimase aja lemmikud. Ehk leiad siit endalegi mõne uue inspiratsiooniallika? Äripäeva kirjastuse raamatud on aasta parima hinnaga 10. detsembrini, tegutse kohe! Siit leiad seitse raamatusoovitust, mille seas on juhtide viimase aja lemmikud. Ehk leiad siit endalegi mõne uue inspiratsiooniallika? Äripäeva kirjastuse raamatud on aasta parima hinnaga 10. detsembrini, tegutse kohe!
05-12-2023 - 09:35 - https://www.aripaev.ee/ - Üleskutse mälumänguritele: firmad asuvad rinda pistma Äripäeva uues saates
Tänasest saavad ettevõtted panna oma helgetest peadest koosneva tiimi kirja osalejatena Äripäeva raadio uhiuues mälumängusaates "Mälupäev". Tänasest saavad ettevõtted panna oma helgetest peadest koosneva tiimi kirja osalejatena Äripäeva raadio uhiuues mälumängusaates "Mälupäev".
05-12-2023 - 09:32 - uudised | ERR - Kolm Eesti rekordit ujunud Tribuntsov jõudis EM-finaali, edasi ka Jefimova
Rumeenias Otopenis toimuvad ujumise lühiraja Euroopa meistrivõistlused algasid eestlaste jaoks edukalt, kui Ralf Tribuntsov ujus välja kolm individuaalset Eesti rekordit ja pääses paremuselt neljanda ajaga finaali, Eneli Jefimovast oli poolfinaalis napilt kiirem vaid üks naine. Kaks korda Eesti rekordit parandanud 4x50 vabaltujumise teatenelik sai EM-il kuuenda koha. Rumeenias Otopenis toimuvad ujumise lühiraja Euroopa meistrivõistlused algasid eestlaste jaoks edukalt, kui Ralf Tribuntsov ujus välja kolm individuaalset Eesti rekordit ja pääses paremuselt neljanda ajaga finaali, Eneli Jefimovast oli poolfinaalis napilt kiirem vaid üks naine. Kaks korda Eesti rekordit parandanud 4x50 vabaltujumise teatenelik sai EM-il kuuenda koha.
05-12-2023 - 09:27 - https://www.aripaev.ee/ - Arco Vara lõpetas Bulgaaria üksuse juhiga lepingu enne tähtaega
Kinnisvarafirma Arco Vara lõpetas enne tähtaega lepingu Bulgaaria üksuste juhi Kaloyan Radosslavoviga ja valis sellele ametikohale Daniel Yordanovi. Kinnisvarafirma Arco Vara lõpetas enne tähtaega lepingu Bulgaaria üksuste juhi Kaloyan Radosslavoviga ja valis sellele ametikohale Daniel Yordanovi.
05-12-2023 - 08:30 - https://www.aripaev.ee/ - Toote keskkonnamõju mõõtmine – andmepõhine alus järgmiste sammude seadmiseks
Keskkonnateadlikkus ja jätkusuutlikkus on muutunud ettevõtluses keskseteks teemadeks. Vaatame, kuidas ettevõtted saavad oma toodete keskkonnamõju mõõta ja juhtida. Keskkonnateadlikkus ja jätkusuutlikkus on muutunud ettevõtluses keskseteks teemadeks. Vaatame, kuidas ettevõtted saavad oma toodete keskkonnamõju mõõta ja juhtida.
05-12-2023 - 08:23 - https://www.aripaev.ee/ - Sunly leidis rahastuse Läti päikeseparkide jaoks
Taastuvenergia ettevõte Sunly planeerib Lätti kuut päikeseparki koguvõimsusega 52 MW, mille rahastamiseks sõlmis ettevõte lepingu 22 miljoni euro peale. Taastuvenergia ettevõte Sunly planeerib Lätti kuut päikeseparki koguvõimsusega 52 MW, mille rahastamiseks sõlmis ettevõte lepingu 22 miljoni euro peale.
05-12-2023 - 03:41 - uudised | ERR - Meedia: Suurbritannia andis Ukrainale uued Martleti raketid
Suurbritannia andis Ukrainale uued Martleti raketid, vahendas uudisteagentuur UNIAN esmaspäeval väljaande Times informatsiooni. Öösel toimus ulatuslik Ukraina droonirünnak okupeeritud Krimmis asuvate Vene rajatiste pihta. Suurbritannia andis Ukrainale uued Martleti raketid, vahendas uudisteagentuur UNIAN esmaspäeval väljaande Times informatsiooni. Öösel toimus ulatuslik Ukraina droonirünnak okupeeritud Krimmis asuvate Vene rajatiste pihta.
25-08-2023 - 08:49 - DELFI > Eesti - Kristina Kallas tutvustas valitsuskabinetile väikekoolide toetusmeedet, see hakkab kehtima järgmisest aastast
25-08-2023 - 08:35 - DELFI > Eesti - Keskerakond alustab riigikogu fraktsioonidega läbirääkimisi Kaja Kallase umbusaldamiseks
25-08-2023 - 04:03 - DELFI > Eesti - Eesti Päevaleht ja Postimees soovivad oma juhtkirjades Kaja Kallase ametist lahkumist
24-08-2023 - 09:01 - DELFI > Eesti - „Ta ongi lihtsalt selline ümmargune mul.“ Iga viies neljanda klassi laps on ülekaaluline, kuid tulevikus on see meditsiinile suur koormus
24-08-2023 - 05:58 - DELFI > Eesti - VAATA JÄRELE | Peaminister lahkas pressikonverentsil skandaali: ma ei ole abikaasa äritegevuse vastu huvi tundnud, andke andeks
24-08-2023 - 04:28 - DELFI > Eesti - Peaministri abikaasa osalusega firma on sõja ajal teeninud Venemaa veostelt ligi poolteist miljonit eurot
24-08-2023 - 04:09 - DELFI > Eesti - ANALÜÜS | Kaja Kallase abikaasaga seotud skandaalist on rabatud nii oravad kui ka nende võimupartnerid
24-08-2023 - 03:27 - DELFI > Eesti - Arvo Hallik: oleme kolleegidega sõja algusest arutanud, kas vedude jätkamine on moraalselt õige
24-08-2023 - 03:02 - DELFI > Eesti - Kristi Raik peaministri skandaalist: Eesti suurt mainekahju ei saa, pigem kannatab Kallase usaldusväärsus
24-08-2023 - 02:36 - DELFI > Eesti - Urmas Reinsalu: Metaprint vedas tooret, millest hiljem valmistati sanktsioonide all olevaid tooteid
24-08-2023 - 02:19 - DELFI > Eesti - Peaministri abikaasa Arvo Hallik veel mõtleb, mida meediale vastata
24-08-2023 - 01:05 - DELFI > Eesti - VIDEO | Margus Tsahkna: on selge, et äri ajamine Venemaaga on tänases olukorras moraalselt vale
24-08-2023 - 12:48 - DELFI > Eesti - ERISAADE | Reformierakond alahindab Kallase skandaali ohtu. Vastuseta küsimusi on üksjagu
24-08-2023 - 11:20 - DELFI > Eesti - VIDEO | Kaja Kallas: kohe tormasid šaakalid välja! Mina ei näe põhjust tagasiastumiseks, ma pole mitte midagi valesti teinud
24-08-2023 - 10:56 - DELFI > Eesti - Andrus Ansip: asi on väga tõsine. Ühessegi küsimusse ei tohi suhtuda üleolevalt
24-08-2023 - 09:21 - DELFI > Eesti - Hanno Pevkur: Kaja Kallas andis koalitsioonipartnerite küsimustele vastused
24-08-2023 - 08:54 - DELFI > Eesti - FOTOD | Martti Lemendik peaministriga seotud skandaalist: ei, ei, ei! Vastan vaid kirjalikult
24-08-2023 - 08:41 - DELFI > Eesti - VAATA JÄRELE | Tsahkna Eesti 200 nimel: äri ajamine, mis kuidagi aitab kaasa Putini režiimile, on moraalselt vale
24-08-2023 - 07:58 - DELFI > Eesti - Karis ootab Kallaselt selgitusi: detaile on kindlasti rohkem
24-08-2023 - 07:27 - DELFI > Eesti - Kaja Kallas andis abikaasa ettevõttele veel tänavu juulis täiendavalt 20 000 eurot laenu
31-03-2023 - 01:26 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Homsest alustab tööd Eesti Energia uus juhatus
Täna andis Eesti Energia ametist lahkuv juhatus eesotsas Hando Sutteriga ettevõtte juhtimise üle homsest, 1. aprillist ametisse asuvale Andrus Durejkole ja tema meeskonnale. Täna andis Eesti Energia ametist lahkuv juhatus eesotsas Hando Sutteriga ettevõtte juhtimise üle homsest, 1. aprillist ametisse asuvale Andrus Durejkole ja tema meeskonnale.
30-03-2023 - 06:36 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia investeeris teadus- ja arendustöösse ligi 12 miljonit eurot
Eesti Energia investeeris mullu teadus- ja arendustöösse 11,9 miljonit eurot, keskendudes enda tegevuse keskkonnajälje vähendamisele ning klientidele nutikamate ja kasulikumate teenuste arendamisele. Eesti Energia investeeris mullu teadus- ja arendustöösse 11,9 miljonit eurot, keskendudes enda tegevuse keskkonnajälje vähendamisele ning klientidele nutikamate ja kasulikumate teenuste arendamisele.
28-03-2023 - 07:14 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Testrežiimis töötav Olkiluoto 3 aitab elektrihinna all hoida
Elektrihind langes eelmisel nädalal keskmiselt 54,7 euroni megavatt-tunni eest, millist nähti viimati 2021. aasta kevadel. Suurimaid teeneid selles on täisvõimsusel töötaval Olkiluoto 3 tuumajaamal, soojal ja sademerohkel ilmal ning kütusehindade langusel. Elektrihind langes eelmisel nädalal keskmiselt 54,7 euroni megavatt-tunni eest, millist nähti viimati 2021. aasta kevadel. Suurimaid teeneid selles on täisvõimsusel töötaval Olkiluoto 3 tuumajaamal, soojal ja sademerohkel ilmal ning kütusehindade langusel.
27-03-2023 - 11:40 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Muutuvad Eesti Energia e-teeninduse sisselogimismeetodid
Uuendame peagi Eesti Energia e-teenindusse sisenemisviise, et pakkuda oma klientidele turvalist võimalust kasutada kõiki meie e-teenuseid. Sellega seoses kaovad kaks seni kehtinud meetodit, milleks on internetipank ja viitenumber. Selgitame lähemalt muudatuse tagamaid ja anname nõu, mida teha, et tulevikus oma kontole ligi pääseda Uuendame peagi Eesti Energia e-teenindusse sisenemisviise, et pakkuda oma klientidele turvalist võimalust kasutada kõiki meie e-teenuseid. Sellega seoses kaovad kaks seni kehtinud meetodit, milleks on internetipank ja viitenumber. Selgitame lähemalt muudatuse tagamaid ja anname nõu, mida teha, et tulevikus oma kontole ligi pääseda
23-03-2023 - 02:20 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Levinumad küsimused-vastused, mida tarbijad Kindel 6 kohta teada tahavad <br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/kodu">Kodu</a></span>
Muutunud energiaturg paneb üha rohkem tarbijaid mõistma, et nende tänane elektripakett ei pruugi kõige soodsam valik olla. Just seetõttu tegime universaalteenust kasutavatele eraklientidele pakkumise vahetada oma elektripakett kuuekuulise fikseeritud hinnaga Kindel 6 vastu. Uue elektrilepingu sõlmimine toob mõistagi kaasa küsimusi, jagame nendele vastuseid. Muutunud energiaturg paneb üha rohkem tarbijaid mõistma, et nende tänane elektripakett ei pruugi kõige soodsam valik olla. Just seetõttu tegime universaalteenust kasutavatele eraklientidele pakkumise vahetada oma elektripakett kuuekuulise fikseeritud hinnaga Kindel 6 vastu. Uue elektrilepingu sõlmimine toob mõistagi kaasa küsimusi, jagame nendele vastuseid.
23-03-2023 - 01:19 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia nõukogu kinnitas uue juhatuse koosseisu
Eesti Energia nõukogu kinnitas sel neljapäeval juhatuse koosseisu, kes hakkab ettevõtet juhtima 1. aprillist. Eesti Energia nõukogu kinnitas sel neljapäeval juhatuse koosseisu, kes hakkab ettevõtet juhtima 1. aprillist.
21-03-2023 - 06:47 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: NATO ja EL plaanivad Euroopa energiataristu suuremat kaitset
Venemaa energiasõda Euroopa vastu tõstis piirkonna üheks olulisimaks gaasitarnijaks Norra, kes jääb prognooside järgi sellesse rolli veel aastateks. Sügisel toimunud gaasitoru Nord Stream plahvatuste järellainetusena viiakse energiajulgeoleku tagamine järgmisele tasemele ning kriitilist energiataristut hakkavad valvama NATO jõud. Venemaa energiasõda Euroopa vastu tõstis piirkonna üheks olulisimaks gaasitarnijaks Norra, kes jääb prognooside järgi sellesse rolli veel aastateks. Sügisel toimunud gaasitoru Nord Stream plahvatuste järellainetusena viiakse energiajulgeoleku tagamine järgmisele tasemele ning kriitilist energiataristut hakkavad valvama NATO jõud.
15-03-2023 - 11:23 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Tunnustame edukaid õpilasi STIPENDIUMIGA | Kandideeri kuni 26. märtsini
Eesti Energia tunnustab igal aastal andekaid õpilasi 500-2000 euro suuruse stipendiumi väljastamisega. Teekonnal nulli on meie jaoks oluline, et õppuritel oleks võimalus teha tutvust energiamaailmaga, samas keskenduda oma õpingutele ja teadmiste omandamisele. Eesti Energia tunnustab igal aastal andekaid õpilasi 500-2000 euro suuruse stipendiumi väljastamisega. Teekonnal nulli on meie jaoks oluline, et õppuritel oleks võimalus teha tutvust energiamaailmaga, samas keskenduda oma õpingutele ja teadmiste omandamisele.
15-03-2023 - 08:23 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Nissan hakkab pakkuma Enefit Volti laadijaid
Nissan ja Enefit Volt sõlmisid kõiki Baltimaid katva pikaajalise koostöölepingu, millega Enefit Volt hakkab Nissani elektriauto ostjatele pakkuma laadijaid, nende paigaldamist ja järelteenindust. Nissan ja Enefit Volt sõlmisid kõiki Baltimaid katva pikaajalise koostöölepingu, millega Enefit Volt hakkab Nissani elektriauto ostjatele pakkuma laadijaid, nende paigaldamist ja järelteenindust.
14-03-2023 - 12:35 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Universaalteenuse hinda hoiab üleval CO<sub>2</sub> hind
Elektri börsihind püsib tänu kütteperioodi lõpule, tuulistele ilmadele ja gaasivarude kõrgele täituvusele madalamal tasemel kui Eesti universaalteenuse hind. Universaalteenuse tootmishinna määrab Konkurentsiamet, suurima mõjuga komponendiks on kõrgele tõusnud CO2 kvoodihind. Elektri börsihind püsib tänu kütteperioodi lõpule, tuulistele ilmadele ja gaasivarude kõrgele täituvusele madalamal tasemel kui Eesti universaalteenuse hind. Universaalteenuse tootmishinna määrab Konkurentsiamet, suurima mõjuga komponendiks on kõrgele tõusnud CO2 kvoodihind.
10-03-2023 - 03:09 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Kliendipäringutele vastamisel on hetkel pikem ooteaeg, soovitame kasutada e-teenindust
Inimeste huvi soodsama hinnaga elektripakettide vastu on tõstnud nii e-teeninduse külastatavust kui ka kõnekeskusesse pöördumiste arvu. Hetkel on suurenenud kliendipäringute tõttu tavapärasest pikem ooteaeg. Inimeste huvi soodsama hinnaga elektripakettide vastu on tõstnud nii e-teeninduse külastatavust kui ka kõnekeskusesse pöördumiste arvu. Hetkel on suurenenud kliendipäringute tõttu tavapärasest pikem ooteaeg.
10-03-2023 - 11:39 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Tasub kaaluda: koos päikesepaneelidega soeta ka salvesti <br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/kodu">Kodu</a>, <a href="/blogi/ari">Äri</a>, <a href="/blogi/taastuvenergia">Taastuvenergia</a></span>
Rohelise energia tootmine on üks suurimaid keskkonnasõbralikke muutusi, mida oma elus teha. Päikesepaneelide abil vähendad enda ökoloogilist jalajälge, hoiad kokku elektrikuludelt ja saad elektrit tagasi võrku müüa. Et toodetud energiat maksimaalselt ära kasutada, soovitame lisaks paneelidele soetada ka energiasalvesti. Rohelise energia tootmine on üks suurimaid keskkonnasõbralikke muutusi, mida oma elus teha. Päikesepaneelide abil vähendad enda ökoloogilist jalajälge, hoiad kokku elektrikuludelt ja saad elektrit tagasi võrku müüa. Et toodetud energiat maksimaalselt ära kasutada, soovitame lisaks paneelidele soetada ka energiasalvesti.
09-03-2023 - 09:12 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Üle 200 000 kodutarbija maksab vabatahtlikult elektri eest viiendiku võrra kõrgemat hinda
Universaalteenus on täna kliendi jaoks kõige kallim valik. Eesti Energia teeb täna kõigile universaalteenust kasutavatele eraklientidele pakkumise vahetada elektripaketti, mis säästab iga keskmise kliendi jaoks poole aasta jooksul ligi 50 eurot. Soodsama elektri saamiseks peab iga universaalteenuse klient ise uue paketi valima, automaatselt kedagi üle viia pole võimalik. Universaalteenus on täna kliendi jaoks kõige kallim valik. Eesti Energia teeb täna kõigile universaalteenust kasutavatele eraklientidele pakkumise vahetada elektripaketti, mis säästab iga keskmise kliendi jaoks poole aasta jooksul ligi 50 eurot. Soodsama elektri saamiseks peab iga universaalteenuse klient ise uue paketi valima, automaatselt kedagi üle viia pole võimalik.
07-03-2023 - 02:29 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Euroopa ja Hiina võistlevad LNG nimel
Energiakriisi teravaim tipp võib selleks talveks läbi olla, ent tulevaks kütteperioodiks valmistumisel võib energiahindu Venemaast oluliselt rohkem mõjutama hakata Hiina, kes järk-järgult avab majandust ja seega rohkem maagaasi vajab. Energiakriisi teravaim tipp võib selleks talveks läbi olla, ent tulevaks kütteperioodiks valmistumisel võib energiahindu Venemaast oluliselt rohkem mõjutama hakata Hiina, kes järk-järgult avab majandust ja seega rohkem maagaasi vajab.
03-03-2023 - 11:20 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eksperdi nõuanne: pidevalt muutuva energiaturu eest pakuvad kaitset fikseeritud hinnaga paketid
Energiakriisis hüppeliselt tõusnud elektrituru hinnad on nüüdseks hakanud langema. Turu vaibumisega koos on muutunud ka elektripakettide hinnakirjad. Universaalteenus, mis veel möödunud aasta viimastel kuudel oli kõige soodsam pakett, on täna aga kõige kallim. See tekitab tarbijates segadust ja paneb küsima, kuidas ennast turu volatiilsuse eest kaitsta. Energiakriisis hüppeliselt tõusnud elektrituru hinnad on nüüdseks hakanud langema. Turu vaibumisega koos on muutunud ka elektripakettide hinnakirjad. Universaalteenus, mis veel möödunud aasta viimastel kuudel oli kõige soodsam pakett, on täna aga kõige kallim. See tekitab tarbijates segadust ja paneb küsima, kuidas ennast turu volatiilsuse eest kaitsta.
01-03-2023 - 07:54 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia kontserni 2022. majandusaasta auditeerimata tulemused
Eesti Energia kontserni müügitulud ulatusid 2022. majandusaastal 2218,2 miljoni euroni, kasvades aastaga 69,0%. Kontserni kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli 420,4 miljonit eurot (+32,4% aastases võrdluses), korrigeeritud EBITDA* aga 333,0 miljonit eurot (+37,0%). Kontserni puhaskasum tõusis 215,7 miljoni euroni (+93,5% aastases võrdluses), korrigeeritud puhaskasum aga 128 miljoni euroni (+247%). Eesti Energia kontserni müügitulud ulatusid 2022. majandusaastal 2218,2 miljoni euroni, kasvades aastaga 69,0%. Kontserni kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli 420,4 miljonit eurot (+32,4% aastases võrdluses), korrigeeritud EBITDA* aga 333,0 miljonit eurot (+37,0%). Kontserni puhaskasum tõusis 215,7 miljoni euroni (+93,5% aastases võrdluses), korrigeeritud puhaskasum aga 128 miljoni euroni (+247%).
01-03-2023 - 07:38 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia investeeris mullu ligi pool miljardit eurot
Eesti Energia investeeris 2022. aastal ligi pool miljardit eurot, mis on ettevõtte ajaloo suurim investeering ühes aastas ja pea 200 miljonit eurot rohkem kui aasta varem. Tegutsemisajaloo suurimad investeeringud tegid ka energiakontserni taastuvenergiaettevõte Enefit Green tuule- ja päikeseparkidesse ning jaotusvõrguettevõte Elektrilevi Eesti elektrivõrgu arendamiseks. Eesti Energia investeeris 2022. aastal ligi pool miljardit eurot, mis on ettevõtte ajaloo suurim investeering ühes aastas ja pea 200 miljonit eurot rohkem kui aasta varem. Tegutsemisajaloo suurimad investeeringud tegid ka energiakontserni taastuvenergiaettevõte Enefit Green tuule- ja päikeseparkidesse ning jaotusvõrguettevõte Elektrilevi Eesti elektrivõrgu arendamiseks.
28-02-2023 - 07:31 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Külmalaine Euroopas möödub nädalaga ja energiahinda liialt ei tõsta
Ilmselt esimest korda sel talvel oodatakse saabuvat külmalainet rahuliku südamega: varustuskindlus on tagatud, energiahinnad püsivad stabiilsed ja elektrikatkestuste oht on möödunud. Ilmselt esimest korda sel talvel oodatakse saabuvat külmalainet rahuliku südamega: varustuskindlus on tagatud, energiahinnad püsivad stabiilsed ja elektrikatkestuste oht on möödunud.
27-02-2023 - 11:28 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia avab oma uksed inseneri ja tehnoloogia erialade õppuritele!
10. märtsil avab Eesti Energia uksed energeetika, tehnoloogia, loodusteaduste ja teiste inseneri erialade õppuritele. Avatud uste päev on mõeldud kõigile kutse- ja kõrgkooli õpilastele, kes soovivad tutvuda sellega, kuidas töötab suur organisatsioon ning milliseid karjäärivõimalusi pakub energia- ja tehnoloogiamaailm. 10. märtsil avab Eesti Energia uksed energeetika, tehnoloogia, loodusteaduste ja teiste inseneri erialade õppuritele. Avatud uste päev on mõeldud kõigile kutse- ja kõrgkooli õpilastele, kes soovivad tutvuda sellega, kuidas töötab suur organisatsioon ning milliseid karjäärivõimalusi pakub energia- ja tehnoloogiamaailm.
23-02-2023 - 12:35 - Eesti Energia uudiste RSS voog - 5 põhjust fikseerida elektrihind kuueks kuuks
Fikseeritud hinnaga paketid on suurepärane valik nendele tarbijatele, kes otsivad tänasel pidevalt muutuval energiaturul stabiilsust ja soovivad maandada hinnatõusudest tulenevaid riske. Kindel 6 pakett fikseerib elektrihinna soodsal tasemel pooleks aastaks – nii on järgneval kuuel kuul elektri kilovatt-tunni hind sulle sama. Fikseeritud hinnaga paketid on suurepärane valik nendele tarbijatele, kes otsivad tänasel pidevalt muutuval energiaturul stabiilsust ja soovivad maandada hinnatõusudest tulenevaid riske. Kindel 6 pakett fikseerib elektrihinna soodsal tasemel pooleks aastaks – nii on järgneval kuuel kuul elektri kilovatt-tunni hind sulle sama.
23-02-2023 - 12:21 - Eesti Energia uudiste RSS voog - 2022. aasta majandustulemusi tutvustav konverentskõne investoritele
Eesti Energia avalikustab 28. veebruaril oma 2022. aasta auditeerimata majandustulemused. Tulemusi tutvustav investorkõne toimub 1. märtsil kell 13.00 Tallinna aja järgi. Eesti Energia avalikustab 28. veebruaril oma 2022. aasta auditeerimata majandustulemused. Tulemusi tutvustav investorkõne toimub 1. märtsil kell 13.00 Tallinna aja järgi.
23-02-2023 - 09:12 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Ida-Virumaa otsib aseainet põlevkivitööstusele<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/keemiatoostus">Keemiatööstus</a>
Ida-Virumaa tööstuse tuumaks olnud põlevkivielektri ja põlevkiviõli tootmine peab lõppema vastavalt 2035. ja 2040. aastal. Mis aga tuleb selle asemele? Ajakiri TööstusEST vaatas lähemalt kolme Ida-Viru tulevikutööstuse projekti, nende seas ka Eesti Energia üleminekut süsinikuneutraalse keemiatööstuse poole. Ida-Virumaa tööstuse tuumaks olnud põlevkivielektri ja põlevkiviõli tootmine peab lõppema vastavalt 2035. ja 2040. aastal. Mis aga tuleb selle asemele? Ajakiri TööstusEST vaatas lähemalt kolme Ida-Viru tulevikutööstuse projekti, nende seas ka Eesti Energia üleminekut süsinikuneutraalse keemiatööstuse poole.
21-02-2023 - 08:45 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Gaasivarude taastamise kiirus määrab järgmise talve elektri hinna
Viimaste nädalate jooksul on elektrihind tänu soodsatele ilmaoludele püsinud ühtlasel tasemel ja maagaasihind oluliselt langenud. Ekspertide hinnangul aga liigub gaasihind aasta edenedes taas ülespoole, kuid kui kõrgele ja kui kiiresti sõltub sellest, millise tempoga hakatakse varusid taastama. Viimaste nädalate jooksul on elektrihind tänu soodsatele ilmaoludele püsinud ühtlasel tasemel ja maagaasihind oluliselt langenud. Ekspertide hinnangul aga liigub gaasihind aasta edenedes taas ülespoole, kuid kui kõrgele ja kui kiiresti sõltub sellest, millise tempoga hakatakse varusid taastama.
16-02-2023 - 07:10 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia allkirjastas laenulepingu võlakirja refinantseerimiseks
15. veebruaril allkirjastas Eesti Energia sündikaatlaenu lepingu summas 600 miljonit eurot. Laenu eesmärk on refinantseerida ettevõtte võlakiri ja jätkata investeeringutega kliendilahendustesse, mikrotootjate liitumisvõimaluste kasvu elektrivõrgus ning süsinikuneutraalse keemiatööstuse arendamisse. 15. veebruaril allkirjastas Eesti Energia sündikaatlaenu lepingu summas 600 miljonit eurot. Laenu eesmärk on refinantseerida ettevõtte võlakiri ja jätkata investeeringutega kliendilahendustesse, mikrotootjate liitumisvõimaluste kasvu elektrivõrgus ning süsinikuneutraalse keemiatööstuse arendamisse.
15-02-2023 - 12:00 - Eesti Energia uudiste RSS voog - 600 miljoni euro suurune sündikaatlaen jätkusuutlikkuse kriteeriumitega
15. veebruaril 2023 allkirjastas Eesti Energia AS jätkusuutlikkuse kriteeriumitega, amortiseeruva laenulepingu summas 600 miljonit eurot. 15. veebruaril 2023 allkirjastas Eesti Energia AS jätkusuutlikkuse kriteeriumitega, amortiseeruva laenulepingu summas 600 miljonit eurot.
15-02-2023 - 09:17 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia ja Geothermal Baltic alustavad pilootprojekti geotermaalenergiast soojuse tootmiseks Ida-Virumaal
11. jaanuaril sõlmisid Eesti Energia AS ja Geothermal Baltic OÜ ühiste kavatsuste kokkuleppe, mille alusel alustab Geothermal Baltic Narvas, Enefit Poweri kinnistul, geotermilise katsepuuraugu ehitust. Pilootprojekti õnnestumisel võimaldaks lahendus pakkuda Narva linnale konkurentsivõimelise hinna ja CO2 emissioonideta rohelist soojusenergiat. 11. jaanuaril sõlmisid Eesti Energia AS ja Geothermal Baltic OÜ ühiste kavatsuste kokkuleppe, mille alusel alustab Geothermal Baltic Narvas, Enefit Poweri kinnistul, geotermilise katsepuuraugu ehitust. Pilootprojekti õnnestumisel võimaldaks lahendus pakkuda Narva linnale konkurentsivõimelise hinna ja CO2 emissioonideta rohelist soojusenergiat.
14-02-2023 - 08:59 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Rootsi vähendas elektrikatkestuste ohutaset
Energiakriis näib selleks talveks seljatatud olevat. Gaasivarusid hinnatakse piisavaks, et edukalt toime tulla mitte ainult käimasoleva kütteperioodiga, vaid luua head eeldused toimetulekuks ka tuleval talvel. Energiakriis näib selleks talveks seljatatud olevat. Gaasivarusid hinnatakse piisavaks, et edukalt toime tulla mitte ainult käimasoleva kütteperioodiga, vaid luua head eeldused toimetulekuks ka tuleval talvel.
13-02-2023 - 01:15 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Aquila Clean Energy ja Eesti Energia sõlmisid pikaajalise tuuleenergia ostulepingu
Aquila Capitali taastuvenergia arendusplatvorm Aquila Clean Energy EMEA ning Eesti Energia sõlmisid pikaajalise elektrienergia ostulepingu (PPA) kogumahus 1,8 TWh. Aquila Capitali taastuvenergia arendusplatvorm Aquila Clean Energy EMEA ning Eesti Energia sõlmisid pikaajalise elektrienergia ostulepingu (PPA) kogumahus 1,8 TWh.
13-02-2023 - 09:33 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Kliendivideo: Operaatorineutraalse sidevõrgu rajamine Volta kvartalisse<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/ari">Äri</a>
2023. aasta algul rekonstrueeritakse Põhja-Tallinna Volta kvartali masinatööstuse ala ning ehitatakse juurde täiesti uued A-energiaklassi majad. Uusarendusega koos rajas Enefit Connect Voltasse ka Tallinna esimese suurema operaatorineutraalse sidevõrgu, mis toob sideühenduse 927 lõppkasutajani. 2023. aasta algul rekonstrueeritakse Põhja-Tallinna Volta kvartali masinatööstuse ala ning ehitatakse juurde täiesti uued A-energiaklassi majad. Uusarendusega koos rajas Enefit Connect Voltasse ka Tallinna esimese suurema operaatorineutraalse sidevõrgu, mis toob sideühenduse 927 lõppkasutajani.
13-02-2023 - 06:19 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Gaasihind jätkab langust, CO<sub>2</sub> hind tõusu
Kuigi Euroopa LNG impordi rekord jäi detsembrisse, siis jaanuar suurt impordi vähenemist kaasa ei toonud. Madal hind võib ühelt poolt takistada LNG tarneid ning teisalt suurendada tarbimist. Kuigi Euroopa LNG impordi rekord jäi detsembrisse, siis jaanuar suurt impordi vähenemist kaasa ei toonud. Madal hind võib ühelt poolt takistada LNG tarneid ning teisalt suurendada tarbimist.
08-02-2023 - 02:17 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Enefit Connect jõuab 2023. aasta lõpuks kiire internetiga iga kümnenda majapidamiseni
Eesti Energia tütarettevõte Enefit Connect rajab uue põlvkonna valguskaablivõrku, mis toob kodudeni ülikiire interneti- ja teleteenuse. 2023. aasta lõpuks pakub ettevõtte operaatorineutraalse sidevõrguga liitumisvõimalust pea 80 000 kliendile üle Eesti. Võrgu laiendamine jätkub ka järgnevatel aastatel. Eesti Energia tütarettevõte Enefit Connect rajab uue põlvkonna valguskaablivõrku, mis toob kodudeni ülikiire interneti- ja teleteenuse. 2023. aasta lõpuks pakub ettevõtte operaatorineutraalse sidevõrguga liitumisvõimalust pea 80 000 kliendile üle Eesti. Võrgu laiendamine jätkub ka järgnevatel aastatel.
03-02-2023 - 06:45 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Oled väike- või suurtootja? Nüüd saad energiat müüa fikseeritud hinnaga<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/ari">Äri</a>, <a href="/blogi/taastuvenergia">Taastuvenergia</a></span>
Täna seisavad paljud Eesti ettevõtjad küsimuse ees, kuidas suurenenud elektrikulusid vähendada. Üks võimalus on alustada ise elektri tootmisega, kasutades selleks päikeseenergiat. Nii on võimalik toodetud elekter Eesti Energiale müüa ning selle arvelt endale tulu teenida. Täna seisavad paljud Eesti ettevõtjad küsimuse ees, kuidas suurenenud elektrikulusid vähendada. Üks võimalus on alustada ise elektri tootmisega, kasutades selleks päikeseenergiat. Nii on võimalik toodetud elekter Eesti Energiale müüa ning selle arvelt endale tulu teenida.
01-02-2023 - 12:54 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia kutsub oma ridadesse pealehakkajaid praktikante
Eesti Energia ootab kevad- ja suveperioodiks ettevõttega liituma ambitsioonikaid ja õpihimulisi praktikante, keda kõnetab võimalus teha mõjuga tööd Eesti atraktiivseima tööandja juures. Eesti Energia ootab kevad- ja suveperioodiks ettevõttega liituma ambitsioonikaid ja õpihimulisi praktikante, keda kõnetab võimalus teha mõjuga tööd Eesti atraktiivseima tööandja juures.
01-02-2023 - 06:30 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Miks prügiplastid ja vanarehvid sobivad pürolüüsil ümber töötlemiseks?<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/keemiatoostus">Keemiatööstus</a>
Eesti Energia eesmärk on jõuda 2040. aastaks ringmajandusel põhineva süsinikuneutraalse keemiatööstuseni. Sel teel asendame vedelkütuste tootmise järk-järgult plasti ja teiste tööstusharude jaoks tarvilike ühendite tootmisega. Eesti Energia eesmärk on jõuda 2040. aastaks ringmajandusel põhineva süsinikuneutraalse keemiatööstuseni. Sel teel asendame vedelkütuste tootmise järk-järgult plasti ja teiste tööstusharude jaoks tarvilike ühendite tootmisega.
01-02-2023 - 05:44 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: ilm jätkab koostööd ja energiaväljavaade järjest paraneb
Tavapärasest madalam nõudlus langetab gaasi hinda ning sel on mõju ka Euroopa elektrihindadele. Tavapärasest madalam nõudlus langetab gaasi hinda ning sel on mõju ka Euroopa elektrihindadele.
31-01-2023 - 12:20 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Enefit Volti kliendid läbisid 2022. aastal rekordilised 9,5 miljonit heitmevaba kilomeetrit
Eesti suurima elektriautode laadimisvõrgu Enefit Volt kliendid läbisid möödunud aastal Eesti teedel kokku enam kui 9,5 miljonit heitmevaba kilomeetrit, säästes ligi 1172 tonni süsinikemissiooni. Seda on 2,5 korda rohkem kui 2020. ja 1,5 korda rohkem kui 2021. aastal. Eesti suurima elektriautode laadimisvõrgu Enefit Volt kliendid läbisid möödunud aastal Eesti teedel kokku enam kui 9,5 miljonit heitmevaba kilomeetrit, säästes ligi 1172 tonni süsinikemissiooni. Seda on 2,5 korda rohkem kui 2020. ja 1,5 korda rohkem kui 2021. aastal.
30-01-2023 - 12:39 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Keskkonnaamet kogub Enefit Poweri uue tehase keskkonnamõjude hinnangu aruandele asutuste tagasisidet
Enefit Power esitas Keskkonnaametile Enefit280-2 põlevkiviõli tootmisseadme rajamise keskkonnamõjude hindamise aruande. Eelmisel nädalal esitas amet dokumendi erinevatele ministeeriumitele, ametitele ja kohalikule omavalitsusele kommenteerimiseks. Aruanne avalikustatakse kõigile huvilistele pärast tagasiside kogumist ja vastavate täienduste tegemist. Enefit Power esitas Keskkonnaametile Enefit280-2 põlevkiviõli tootmisseadme rajamise keskkonnamõjude hindamise aruande. Eelmisel nädalal esitas amet dokumendi erinevatele ministeeriumitele, ametitele ja kohalikule omavalitsusele kommenteerimiseks. Aruanne avalikustatakse kõigile huvilistele pärast tagasiside kogumist ja vastavate täienduste tegemist.
25-01-2023 - 10:28 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiavampiirid sinu kodus ehk millised kodumasinad tarbivad enim elektrit?<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/kodu">Kodu</a>, <a href="/blogi/saast">Sääst</a></span>
Tihti kipume suurenenud energiakuluga seostama liiga soojaks köetud tuba või kauaks põlema jäetud tulesid. Tegelikeks „süüdlasteks“ võivad olla hoopis kolmas grupp elektritarbijaid, mille peale esimese hooga tulla ei oskagi – ööpäevaringselt vooluvõrku ühendatud elektroonilised seadmed. Tihti kipume suurenenud energiakuluga seostama liiga soojaks köetud tuba või kauaks põlema jäetud tulesid. Tegelikeks „süüdlasteks“ võivad olla hoopis kolmas grupp elektritarbijaid, mille peale esimese hooga tulla ei oskagi – ööpäevaringselt vooluvõrku ühendatud elektroonilised seadmed.
25-01-2023 - 09:20 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Kõik, mida pead teadma: kodumasinate energiamärgised<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/kodu">Kodu</a>, <a href="/blogi/saast">Sääst</a></span>
Pesu pesemine, toidu valmistamine ja säilitamine – need on igapäevategevused, mis mõjutavad suuresti kuu lõpus postkasti jõudvat elektriarvet. Otsides viise, kuidas kulutusi vähendada, tasuks muuhulgas kontrollida üle oma kodumasinad ja nende energiatarbimine. Siinkohal tulevadki appi energiamärgised. Pesu pesemine, toidu valmistamine ja säilitamine – need on igapäevategevused, mis mõjutavad suuresti kuu lõpus postkasti jõudvat elektriarvet. Otsides viise, kuidas kulutusi vähendada, tasuks muuhulgas kontrollida üle oma kodumasinad ja nende energiatarbimine. Siinkohal tulevadki appi energiamärgised.
25-01-2023 - 08:35 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia jätab 1. märtsiks planeeritud väiketootjate müügimarginaali hinnatõusu ära
Eesti Energia otsustas ära jätta 1. märtsile kavandatud väiketootjate elektri tagasiostu lepingute muudatused, et võtta rohkem aega klientide teavitamiseks muudatuste taustast. Kavandatud muudatus puudutas 4128 klienti. Kokku on Eesti Energial väiketootjate mõõtepunkte 8000. Eesti Energia otsustas ära jätta 1. märtsile kavandatud väiketootjate elektri tagasiostu lepingute muudatused, et võtta rohkem aega klientide teavitamiseks muudatuste taustast. Kavandatud muudatus puudutas 4128 klienti. Kokku on Eesti Energial väiketootjate mõõtepunkte 8000.
23-01-2023 - 02:15 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Jaanuaris on Euroopasse tulemas rekordkoguses LNG’d
Kuigi praegune ilmaprognoos veebruariks on Euroopa elektrihindadele soodne, siis tuleb gaasivarude kasutamisel olema jätkuvalt säästlik. Gaasihoidlate täituvus on järgmise talve toimetuleku kontekstis määrava tähtsusega. Kuigi praegune ilmaprognoos veebruariks on Euroopa elektrihindadele soodne, siis tuleb gaasivarude kasutamisel olema jätkuvalt säästlik. Gaasihoidlate täituvus on järgmise talve toimetuleku kontekstis määrava tähtsusega.
17-01-2023 - 04:48 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Mis pürolüüsi käigus tekib?<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/keemiatoostus">Keemiatööstus</a>
Eesti Energia eesmärk on jõuda 2040. aastaks ringmajandusel põhineva süsinikuneutraalse keemiatööstuseni. Sel teel asendame vedelkütuste tootmise järk-järgult plasti ja teiste tööstusharude jaoks tarvilike ühendite tootmisega. Eesti Energia eesmärk on jõuda 2040. aastaks ringmajandusel põhineva süsinikuneutraalse keemiatööstuseni. Sel teel asendame vedelkütuste tootmise järk-järgult plasti ja teiste tööstusharude jaoks tarvilike ühendite tootmisega.
16-01-2023 - 12:45 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: kas talv on läbi või alles ees?
Soojad ja tuulised ilmad on viinud elektrihinna langemiseni kõikjal Euroopas, kuid talv, rääkimata energiakriisist, ei ole veel kaugeltki läbi. Statistiliselt kõige külmem kuu veebruar on veel ees ja gaasihindade langus võib kaasa tuua täiendavad väljakutsed. Soojad ja tuulised ilmad on viinud elektrihinna langemiseni kõikjal Euroopas, kuid talv, rääkimata energiakriisist, ei ole veel kaugeltki läbi. Statistiliselt kõige külmem kuu veebruar on veel ees ja gaasihindade langus võib kaasa tuua täiendavad väljakutsed.
13-01-2023 - 10:39 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia pakub nüüdsest koduklientidele universaalteenusest soodsamat taastuvelektrit
Eesti Energia langetas oma rohelise pikaajalise fikseeritud hinnaga elektripaketi hinda. Piiratud mahus pakkumisena on võimalik elektrihind seitsmeks aastaks fikseerida tasemel 15,49 s/kWh, mis on universaalteenusest 20% soodsam. Eesti Energia langetas oma rohelise pikaajalise fikseeritud hinnaga elektripaketi hinda. Piiratud mahus pakkumisena on võimalik elektrihind seitsmeks aastaks fikseerida tasemel 15,49 s/kWh, mis on universaalteenusest 20% soodsam.
11-01-2023 - 06:56 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Tavapärasest soojem ilm aitab elektrihinnad madalad hoida
Aastavahetus tõi Euroopasse soojalaine, mis võimaldanud elektrihinnad hoida madalamal, kui viimastel kuudel tavapäraselt nähtud. Ka maagaasi turuhind langes tasemele, kus see oli viimati enne Venemaa sissetungi Ukrainasse. Aastavahetus tõi Euroopasse soojalaine, mis võimaldanud elektrihinnad hoida madalamal, kui viimastel kuudel tavapäraselt nähtud. Ka maagaasi turuhind langes tasemele, kus see oli viimati enne Venemaa sissetungi Ukrainasse.
10-01-2023 - 06:17 - Eesti Energia uudiste RSS voog - 2022. aastal jätkus päikeseenergia võidukäik ja tõusis huvi salvestuslahenduste vastu
Eesti majaomanikud ja ettevõtted tegid 2022. aastal päikeseenergia valdkonnas julge sammu edasi. Eesti Energia rajas mullu üle kogu Baltikumi oma klientidele 1271 päikeseelektrijaama, neist Eesti klientidele 420 päikeseelektrijaama koguvõimsusega 13 720 kW. Eesti majaomanikud ja ettevõtted tegid 2022. aastal päikeseenergia valdkonnas julge sammu edasi. Eesti Energia rajas mullu üle kogu Baltikumi oma klientidele 1271 päikeseelektrijaama, neist Eesti klientidele 420 päikeseelektrijaama koguvõimsusega 13 720 kW.
06-01-2023 - 12:07 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Uuel aastal saab Enefiti kiire internetiga liituda ligi 20 000 aadressil
Eesti Energia tütarettevõte Enefit Connect rajab uue põlvkonna valguskaablivõrku, mis toob kodudeni ülikiire interneti- ja teleteenuse. Ettevõte avalikustas oma kodulehel 2023. aasta plaanid, mille kohaselt laieneb kaasaegne võrk veel 4 maakonda – Järva, Hiiu, Jõgeva ja Põlva ning on seeläbi kättesaadav pea üle terve Eesti. Eesti Energia tütarettevõte Enefit Connect rajab uue põlvkonna valguskaablivõrku, mis toob kodudeni ülikiire interneti- ja teleteenuse. Ettevõte avalikustas oma kodulehel 2023. aasta plaanid, mille kohaselt laieneb kaasaegne võrk veel 4 maakonda – Järva, Hiiu, Jõgeva ja Põlva ning on seeläbi kättesaadav pea üle terve Eesti.
03-01-2023 - 07:01 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia uueks juhiks saab Andrus Durejko
Eesti Energia nõukogu kinnitas uueks juhatuse esimeheks seni Ericsson Eestit juhtinud Andrus Durejko, kes asub ametisse 1. aprillil. Hando Sutteri, Eesti Energia praeguse juhi volitused lõppevad 31. märtsil. Eesti Energia nõukogu kinnitas uueks juhatuse esimeheks seni Ericsson Eestit juhtinud Andrus Durejko, kes asub ametisse 1. aprillil. Hando Sutteri, Eesti Energia praeguse juhi volitused lõppevad 31. märtsil.
02-01-2023 - 02:45 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Tavapärasest soojemad kuid tuulised pühad tõid negatiivse elektrihinna kogu Euroopasse
Soe ja tuuline ilm ning pühadega seotud väiksem energiatarbimine võimaldasid nii Eestis kui Euroopas laiemalt nautida kohati miinusmärgiga elektrihindu ning tühjendamise asemel hoopis täita gaasivarusid. Soe ja tuuline ilm ning pühadega seotud väiksem energiatarbimine võimaldasid nii Eestis kui Euroopas laiemalt nautida kohati miinusmärgiga elektrihindu ning tühjendamise asemel hoopis täita gaasivarusid.
02-01-2023 - 11:45 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Mis on pürolüüs ja kuidas see toimub?<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/keemiatoostus">Keemiatööstus</a>
Eesti Energia eesmärk on jõuda 2040. aastaks ringmajandusel põhineva süsinikuneutraalse keemiatööstuseni. Sel teel asendame vedelkütuste tootmise järk-järgult plasti ja teiste tööstusharude jaoks tarvilike ühendite tootmisega. Eesti Energia eesmärk on jõuda 2040. aastaks ringmajandusel põhineva süsinikuneutraalse keemiatööstuseni. Sel teel asendame vedelkütuste tootmise järk-järgult plasti ja teiste tööstusharude jaoks tarvilike ühendite tootmisega.
21-01-2020 - 12:01 - Maaleht.delfi.ee - DELFI TV SPIKKER | Tuletõrjuja selgitab: Austraalia metsatulekahjudele sarnaseid ilminguid näeb ka Eestis
Miks Austraalia põleb? Elukutseline päästja aitab seda mõista. Miks Austraalia põleb? Elukutseline päästja aitab seda mõista.
21-01-2020 - 12:01 - Maaleht.delfi.ee - DELFI TV SPIKKER | Tuletõrjuja selgitab: Austraalia metsatulekahjudele sarnaseid ilminguid näeb ka Eestis
Miks Austraalia põleb? Elukutseline päästja aitab seda mõista. Miks Austraalia põleb? Elukutseline päästja aitab seda mõista.
19-01-2020 - 10:04 - Maaleht.delfi.ee - TALVEAEDNIKU NIPID | Kasvatage värsked sellerid, peedid ja sibulad oma aknalaual. Just praegu!
Kuigi südatalvises aias köögivilju kasvatada ei saa, võib seda väga edukalt teha jaanuarikuisel aknalaual. Kuigi südatalvises aias köögivilju kasvatada ei saa, võib seda väga edukalt teha jaanuarikuisel aknalaual.
19-01-2020 - 10:04 - Maaleht.delfi.ee - TALVEAEDNIKU NIPID | Kasvatage värsked sellerid, peedid ja sibulad oma aknalaual. Just praegu!
Kuigi südatalvises aias köögivilju kasvatada ei saa, võib seda väga edukalt teha jaanuarikuisel aknalaual. Kuigi südatalvises aias köögivilju kasvatada ei saa, võib seda väga edukalt teha jaanuarikuisel aknalaual.
17-01-2020 - 08:28 - Maaleht.delfi.ee - Veganluse varjupool: miljardid mesilased hukkuvad müstiliselt mandlipiima tootmise orjatööl
Väga paljud meie hulgast otsustavad taimetoidu kasuks, kuna selle tootmise kahjulik mõju keskkonnale on väiksem. Samuti ei pea siis kannatama süütult surevad loomad. Kahjuks ei pruugi need väited aga alati täielikult tõele vastata.Paljud meist ei teagi, et ka hiigelsuurte mandlifarmide ülalpidamine ja töös hoidmine jätab meeletu ökoloogilise jalajälje ja võib ausalt öelda, et see nõuab lausa miljardeid elusid aastas. Väga paljud meie hulgast otsustavad taimetoidu kasuks, kuna selle tootmise kahjulik mõju keskkonnale on väiksem. Samuti ei pea siis kannatama süütult surevad loomad. Kahjuks ei pruugi need väited aga alati täielikult tõele vastata.Paljud meist ei teagi, et ka hiigelsuurte mandlifarmide ülalpidamine ja töös hoidmine jätab meeletu ökoloogilise jalajälje ja võib ausalt öelda, et see nõuab lausa miljardeid elusid aastas.

Hits: 3275