Eesti uudised

PÄEVAKAJALISI UUDISEID EESTIST
08-12-2022 - 07:35 - uudised | ERR - Tartu vähendab kokkuhoiuks bussiliinide väljumiste arvu
Tartu linn vähendab kokkuhoiu eesmärgil bussiliinide väljumisaegu. Ühe linnaliini puhul on kohalikel tekkinud kartus, et lapsed ei jõua muudatuse tõttu hommikul õigeks ajaks bussiga kooli. Tartu linn vähendab kokkuhoiu eesmärgil bussiliinide väljumisaegu. Ühe linnaliini puhul on kohalikel tekkinud kartus, et lapsed ei jõua muudatuse tõttu hommikul õigeks ajaks bussiga kooli.
08-12-2022 - 07:34 - uudised | ERR - Hiinlased ootavad karmist koroonapoliitikast täielikku loobumist
Hiina valitsuse otsus koroonapiiranguid leevendada oli õige, ent karmist koroonapoliitikast tuleks täielikult loobuda, leiavad Hiina kodanikud. Hiina valitsus koos valitseva kommunistliku parteiga otsustas piiranguid leevendada pärast ulatuslikke proteste üle kogu riigi. Hiina valitsuse otsus koroonapiiranguid leevendada oli õige, ent karmist koroonapoliitikast tuleks täielikult loobuda, leiavad Hiina kodanikud. Hiina valitsus koos valitseva kommunistliku parteiga otsustas piiranguid leevendada pärast ulatuslikke proteste üle kogu riigi.
08-12-2022 - 07:32 - uudised | ERR - Rooba koduklubi sai magusa võidu
Eesti jäähokikoondislase Robert Rooba koduklubi Jyväskylä JYP tuli Soome kõrgliigas Oulu Karpati vastu viimasel kolmandikul kaotusseisust välja ja võttis lisaajal 3:2 võidu. Eesti jäähokikoondislase Robert Rooba koduklubi Jyväskylä JYP tuli Soome kõrgliigas Oulu Karpati vastu viimasel kolmandikul kaotusseisust välja ja võttis lisaajal 3:2 võidu.
08-12-2022 - 07:31 - uudised | ERR - Reedel võib lumesaju hõrenemist oodata alles õhtuks
Reedel sajab laialdaselt lund ning sajuhoogude hõrenemist on oodata alles õhtuks. Reedel sajab laialdaselt lund ning sajuhoogude hõrenemist on oodata alles õhtuks.
08-12-2022 - 07:24 - uudised | ERR - ERR Lvivis: kohalikud võtavad elektrikatkestusi rahulikult
Ukraina püüab pidevalt riigis elektri tootmist suurendada ja tarbijateni jaotamist parandada, teatas president Volodõmõr Zelenski. Ka Lvivis ei ole endine elektrivarustus taastatud, kuid inimesed võtavad seda ja muidki väljakutseid rahulikult. Ukraina püüab pidevalt riigis elektri tootmist suurendada ja tarbijateni jaotamist parandada, teatas president Volodõmõr Zelenski. Ka Lvivis ei ole endine elektrivarustus taastatud, kuid inimesed võtavad seda ja muidki väljakutseid rahulikult.
08-12-2022 - 07:15 - uudised | ERR - Margus Kamlat aastahiti valimisest: mõnikord hakkavad tööle väga lihtsad asjad
29. detsembril jagatakse 29. korda välja Raadio 2 aastahitid. Aastahittide jagamisest käisid "Ringvaates" rääkimas tänavuse auhinnagala õhtujuhid Margus Kamlat ja Gameboy Tetris ehk Pavel Botšarov, kes tõdesid, et kindlat retsepti, mille põhjal aastahitti kirjutada, ei ole. 29. detsembril jagatakse 29. korda välja Raadio 2 aastahitid. Aastahittide jagamisest käisid "Ringvaates" rääkimas tänavuse auhinnagala õhtujuhid Margus Kamlat ja Gameboy Tetris ehk Pavel Botšarov, kes tõdesid, et kindlat retsepti, mille põhjal aastahitti kirjutada, ei ole.
08-12-2022 - 07:15 - uudised | ERR - Mihhailova-Saar Andrea Bocelliga dueti laulmisest: närvid olid täiesti läbi
"Ringvaates" käisid Andrea Bocelli elulooraamatust rääkimas lauljad Tanja Mihhailova-Saar ja Elina Netšajeva. Saates meenutas Mihhailova-Saar seda, kuidas ta 2014. aastal, kui Bocelli Eestis esinemas käis, temaga koos laulis. "Ringvaates" käisid Andrea Bocelli elulooraamatust rääkimas lauljad Tanja Mihhailova-Saar ja Elina Netšajeva. Saates meenutas Mihhailova-Saar seda, kuidas ta 2014. aastal, kui Bocelli Eestis esinemas käis, temaga koos laulis.
08-12-2022 - 06:39 - uudised | ERR - VIDEO | Hein tegi Arsenali väravas nullimängu ja tõrjus neli penaltit
Eesti jalgpallikoondise väravavahi Karl Jakob Heina koduklubi Londoni Arsenal osaleb Dubais peetaval sõprusturniiril. Arsenal alistas esimeses mängus Lyoni 3:0 ning mängule järgnenud penaltiseerias tõrjus Hein viiest penaltist neli. Eesti jalgpallikoondise väravavahi Karl Jakob Heina koduklubi Londoni Arsenal osaleb Dubais peetaval sõprusturniiril. Arsenal alistas esimeses mängus Lyoni 3:0 ning mängule järgnenud penaltiseerias tõrjus Hein viiest penaltist neli.
08-12-2022 - 06:29 - uudised | ERR - Kuleba: lääs ei peaks kartma Venemaa võimalikku lagunemist
Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba andis intervjuu ajalehele The Wall Street Journal ja ütles, et lääneriigid ei peaks kartma Venemaa võimalikku lagunemist. Kuleba sõnul ei nõustu Kiiev kunagi rahulepinguga, mis jätaks Ukraina alad Moskva võimu alla. Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba andis intervjuu ajalehele The Wall Street Journal ja ütles, et lääneriigid ei peaks kartma Venemaa võimalikku lagunemist. Kuleba sõnul ei nõustu Kiiev kunagi rahulepinguga, mis jätaks Ukraina alad Moskva võimu alla.
08-12-2022 - 06:10 - uudised | ERR - Portugali jalgpalliliit eitas, et Ronaldo ähvardas MM-ilt lahkuda
Portugali jalgpalliliit (FPF) eitas kohalikus meedias ringlenud kuulujuttu, et koondise kapten Cristiano Ronaldo ähvardas MM-ilt lahkuda. Portugali jalgpalliliit (FPF) eitas kohalikus meedias ringlenud kuulujuttu, et koondise kapten Cristiano Ronaldo ähvardas MM-ilt lahkuda.
08-12-2022 - 06:02 - uudised | ERR - Viipekeelsed uudised
08-12-2022 - 05:50 - https://www.aripaev.ee/ - ExxonMobil plaanib osta kuni 50 miljardit aktsiat tagasi
ExxonMobil laiendab oma aktsiate tagasiostuprogrammi 50 miljardi dollarini ja suurendab kapitalikulutusi. ExxonMobil laiendab oma aktsiate tagasiostuprogrammi 50 miljardi dollarini ja suurendab kapitalikulutusi.
08-12-2022 - 05:47 - uudised | ERR - Toidupank: praegune olukord meenutab 2009. aasta kriisi tagajärge
Toiduabi saajate arvu kasv meenutab 2009. aasta majanduskriisi tagajärge, mille tulemusel ka Toidupank sündis, ütles Toidupanga vabatahtlik Indrek Kaing. Toiduabi saajate arvu kasv meenutab 2009. aasta majanduskriisi tagajärge, mille tulemusel ka Toidupank sündis, ütles Toidupanga vabatahtlik Indrek Kaing.
08-12-2022 - 05:29 - uudised | ERR - Xi Jinpingi ootas Saudi Araabias suurejooneline vastuvõtt
Hiina juht Xi Jinping sõitis riigivisiidile Saudi Araabiasse, kus teda ootas suurejooneline vastuvõtt. Peking tahab tugevdada sidemeid Riyadhiga. Hiina juht Xi Jinping sõitis riigivisiidile Saudi Araabiasse, kus teda ootas suurejooneline vastuvõtt. Peking tahab tugevdada sidemeid Riyadhiga.
08-12-2022 - 05:28 - uudised | ERR - Aktuaalne kaamera kell 18:30
08-12-2022 - 05:22 - uudised | ERR - ETV spordi lühiuudised 8. detsembril
Saatejuht Aet Süvari Saatejuht Aet Süvari
08-12-2022 - 05:06 - uudised | ERR - Tartu volikogu algatas südalinna kultuurikeskuse detailplaneeringu
Tartu linnavolikogu kiitis neljapäeval heaks kultuurkapitaliga südalinna kultuurikeskuse rahastamislepingu sõlmimise ning algatas keskuse detailplaneeringu. Tartu linnavolikogu kiitis neljapäeval heaks kultuurkapitaliga südalinna kultuurikeskuse rahastamislepingu sõlmimise ning algatas keskuse detailplaneeringu.
08-12-2022 - 05:03 - uudised | ERR - Suusakeskuste külastajate arv on kasvuteel ja majanduslangus tunda ei anna
Talvehooaeg on Kagu-Eesti suusakeskustes täisvõimsusel käivitunud ja külastajaid on juba rohkem kui mullu samal ajal. Lõuna-Eesti turismiettevõtjad näevad põhjusena inimeste üha kasvanud huvi talispordi vastu, mistõttu majanduskriisi ohtu nad oma äris ei tähelda. Talvehooaeg on Kagu-Eesti suusakeskustes täisvõimsusel käivitunud ja külastajaid on juba rohkem kui mullu samal ajal. Lõuna-Eesti turismiettevõtjad näevad põhjusena inimeste üha kasvanud huvi talispordi vastu, mistõttu majanduskriisi ohtu nad oma äris ei tähelda.
08-12-2022 - 05:02 - uudised | ERR - Contra pani eesti keelde tõlgitud uue Läti luule kaante vahele
Üle veerandsaja aasta ilmus eesti keeles Läti luule antoloogia. Kogumiku koostaja ja tõlkija Contra on kaante vahele pannud 18 Läti uue luule autori loomingu. Üle veerandsaja aasta ilmus eesti keeles Läti luule antoloogia. Kogumiku koostaja ja tõlkija Contra on kaante vahele pannud 18 Läti uue luule autori loomingu.
08-12-2022 - 04:58 - uudised | ERR - MM-i korralduskomitee juht võõrtöölise surmast: surm on loomulik osa elust
Spordiväljaanne The Athletic kirjutas kolmapäeval, et Kataris toimuvatel jalgpalli maailmameistrivõistlusel hukkus filipiinlasest võõrtööline. MM-i korralduskomitee juht Nasser Al Khater ütles ajakirjanikele, et "surm on elu loomulik osa" ja manitses neid võõrtöölise surmast mitte rääkima. Spordiväljaanne The Athletic kirjutas kolmapäeval, et Kataris toimuvatel jalgpalli maailmameistrivõistlusel hukkus filipiinlasest võõrtööline. MM-i korralduskomitee juht Nasser Al Khater ütles ajakirjanikele, et "surm on elu loomulik osa" ja manitses neid võõrtöölise surmast mitte rääkima.
08-12-2022 - 04:55 - uudised | ERR - Nafta hinnalangus veel põlevkiviõli tootjaid muretsema ei pane
Nafta hind, mis on viimasel ajal olnud langustrendis, kukkus sel nädalal alla 80 dollari barrelist. Kuigi põlevkiviõli konkurentsivõime on otseselt seotud nafta hinnaga, ei ole praegune nafta hinna langus veel selline, mis paneks Eesti põlevkiviõli tootjaid muretsema. Nafta hind, mis on viimasel ajal olnud langustrendis, kukkus sel nädalal alla 80 dollari barrelist. Kuigi põlevkiviõli konkurentsivõime on otseselt seotud nafta hinnaga, ei ole praegune nafta hinna langus veel selline, mis paneks Eesti põlevkiviõli tootjaid muretsema.
08-12-2022 - 04:54 - uudised | ERR - Jan Teevet Paide Teatri viimasest lavastuses: see on neli tundi tähistamist
Neljapäeval esietendub Paide Teatri viimane lavastus "Oaas", mis on trupi ühisloominguna sündinud lavastus hetkest enne lõppu, kus pole sugugi võimatu, et lõpu asemel saabub midagi hoopis muud. Neljapäeval esietendub Paide Teatri viimane lavastus "Oaas", mis on trupi ühisloominguna sündinud lavastus hetkest enne lõppu, kus pole sugugi võimatu, et lõpu asemel saabub midagi hoopis muud.
08-12-2022 - 04:53 - uudised | ERR - Peeter Jalakas: meil ei ole mõtet üks Von Krahl järgmisesse kohta tõsta
Kolmkümmend aastat tagasi jõudis Von Krahli teatris publiku ette esimene lavastus – Peeter Jalaka lavastatud "Libahunt". Sel nädalal jõuab "Libahunt" taas Von Krahli lavalaudadele, jäädes Rataskaevu tänaval asuva teatrimaja viimaseks lavastuseks. Kolmkümmend aastat tagasi jõudis Von Krahli teatris publiku ette esimene lavastus – Peeter Jalaka lavastatud "Libahunt". Sel nädalal jõuab "Libahunt" taas Von Krahli lavalaudadele, jäädes Rataskaevu tänaval asuva teatrimaja viimaseks lavastuseks.
08-12-2022 - 04:50 - uudised | ERR - Päevakaja (08.12.2022 18:00:00)
08-12-2022 - 04:48 - uudised | ERR - WSJ: Venemaa tahab Bahmutit iga hinna eest ära võtta
Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, kuidas Venemaa armee üritab jätkuvalt vallutada Ida-Ukrainas asuvat Bahmuti linna. Venemaa väejuhid saadavad oma sõdureid kahurilihaks, kuna Moskva tahab Bahmutit iga hinna eest ära võtta. Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, kuidas Venemaa armee üritab jätkuvalt vallutada Ida-Ukrainas asuvat Bahmuti linna. Venemaa väejuhid saadavad oma sõdureid kahurilihaks, kuna Moskva tahab Bahmutit iga hinna eest ära võtta.
08-12-2022 - 04:45 - uudised | ERR - Eesti inimesed tarbivad soola rohkem kui ise arvavad
Hiljuti tehtud uuringust selgus, et Eesti inimesed tarbivad soola märksa enam kui nad ise ette oskavad kujutada. Uuringu teinud teadlased soovitavad riigil hakata teatud toodete puhul nõudma soola sisalduse vähendamist. Hiljuti tehtud uuringust selgus, et Eesti inimesed tarbivad soola märksa enam kui nad ise ette oskavad kujutada. Uuringu teinud teadlased soovitavad riigil hakata teatud toodete puhul nõudma soola sisalduse vähendamist.
08-12-2022 - 04:20 - uudised | ERR - Narva Transist lahkus kuus mängijat
Premium liigas 2022. aastal seitsmenda koha saanud Narva Trans andis teada, et meeskonnast on lahkunud Vladimir Prõjomov, Jevgeni Demidov, Eduard Golovljov, Martin Käos, Raivo Saar ja Maksim Pavlov. Premium liigas 2022. aastal seitsmenda koha saanud Narva Trans andis teada, et meeskonnast on lahkunud Vladimir Prõjomov, Jevgeni Demidov, Eduard Golovljov, Martin Käos, Raivo Saar ja Maksim Pavlov.
08-12-2022 - 04:00 - uudised | ERR - Tallinnas Lootsi tänavalt leitud laevavraki konserveerimiseks on vaja riigilt pool miljonit eurot
Meremuuseum vajab kevadel Lootsi tänavalt välja tulnud laevavraki korrastamiseks riigi abi, ent rahaeraldamise arutamine valitsuses aina venib. Meremuuseum vajab kevadel Lootsi tänavalt välja tulnud laevavraki korrastamiseks riigi abi, ent rahaeraldamise arutamine valitsuses aina venib.
08-12-2022 - 04:00 - uudised | ERR - Opositsioon soovib toiduainete käibemaksu langetamist, koalitsioon ei näe mõtet
23. 23.
08-12-2022 - 03:41 - uudised | ERR - Eesti laskesuusalootus tegi Itaalias karjääri parima sõidu
Hooaja esimesel IBU juunioride karikaetapil Itaalias Martellos saavutas Markus Rene Epner 10 km sprindisõidus seitsmenda koha. Ühtlasi tähistab see tema karjääri parimat tulemust juunioride karikasarjas. Hooaja esimesel IBU juunioride karikaetapil Itaalias Martellos saavutas Markus Rene Epner 10 km sprindisõidus seitsmenda koha. Ühtlasi tähistab see tema karjääri parimat tulemust juunioride karikasarjas.
08-12-2022 - 03:33 - https://www.aripaev.ee/ - Viking Line pani laeva müüki: see võis põhjustada ka Eestist lahkumise
Viking Line müüb Rootsi ja Ahvenamaa vahet sõitva laeva Rosella, mis mõjutab laevafirma töötajate arvu. See võib olla ka põhjus, miks Viking Line lahkub Eestist 175 töökohaga. Viking Line müüb Rootsi ja Ahvenamaa vahet sõitva laeva Rosella, mis mõjutab laevafirma töötajate arvu. See võib olla ka põhjus, miks Viking Line lahkub Eestist 175 töökohaga.
08-12-2022 - 03:31 - https://www.aripaev.ee/ - Raadiohommikus: konkreetsed investeerimisideed tänasesse päeva
Töönädala viimases raadiohommikus laome investeerimisekspertide abiga tugeva vundamendi rikkuse kasvatamiseks ja kogumiseks ning anname ettevõtjatele praktilisi soovitusi kulude juhtimiseks. Töönädala viimases raadiohommikus laome investeerimisekspertide abiga tugeva vundamendi rikkuse kasvatamiseks ja kogumiseks ning anname ettevõtjatele praktilisi soovitusi kulude juhtimiseks.
08-12-2022 - 03:21 - uudised | ERR - Aktuaalne kaamera kell 17:00
08-12-2022 - 03:09 - uudised | ERR - U-17 jalgpallikoondis kohtub EM-valikturniiril valitseva meistriga
8. detsembril loositi Šveitsis Nyonis U-17 jalgpalli EM-valikturniiri alagrupid 2023/24 võistlussarjaks. Eesti kuulub ühte alagruppi juunis U-17 vanuseklassi Euroopa meistriks kroonitud Prantsusmaaga. 8. detsembril loositi Šveitsis Nyonis U-17 jalgpalli EM-valikturniiri alagrupid 2023/24 võistlussarjaks. Eesti kuulub ühte alagruppi juunis U-17 vanuseklassi Euroopa meistriks kroonitud Prantsusmaaga.
08-12-2022 - 03:03 - uudised | ERR - Austria blokeeris Bulgaaria ja Rumeenia liitumise Schengeni alaga
Euroopa Liidu (EL) riigid otsustasid, et Horvaatia liitub järgmise aasta alguses Schengeni viisaruumiga. Austria blokeeris aga Bulgaaria ja Rumeenia liitumise Schengeni alaga. Euroopa Liidu (EL) riigid otsustasid, et Horvaatia liitub järgmise aasta alguses Schengeni viisaruumiga. Austria blokeeris aga Bulgaaria ja Rumeenia liitumise Schengeni alaga.
08-12-2022 - 02:48 - uudised | ERR - TTJA: Doždi edastamine Eestis tuleb lõpetada
Meediateenuse pakkujad peavad tulenevalt Läti otsusest telekanali Dožd oma programmi valikust esimesel võimalusel eemaldama, sest ilma meedialoata telekanaleid edastada ei tohi, teatas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA). Meediateenuse pakkujad peavad tulenevalt Läti otsusest telekanali Dožd oma programmi valikust esimesel võimalusel eemaldama, sest ilma meedialoata telekanaleid edastada ei tohi, teatas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA).
08-12-2022 - 02:37 - uudised | ERR - Soome nõustus vastu võtma Eestisse saabunud ukrainlasi
Eesti ja Soome siseministeerium jõudsid põhimõttelisele kokkuleppele, millega Soome hakkab vastu võtma Eestisse saabunud Ukraina sõjapõgenikke, kui need soovivad sinna edasi liikuda. Eesti ja Soome siseministeerium jõudsid põhimõttelisele kokkuleppele, millega Soome hakkab vastu võtma Eestisse saabunud Ukraina sõjapõgenikke, kui need soovivad sinna edasi liikuda.
08-12-2022 - 02:35 - uudised | ERR - Operail: riigiettevõttel pole õigust teha majanduslikult kahjulikke otsuseid
Operaili juhatuse teatel on nad täitnud Vene kaupade vedamisel riigi ehk omaniku ootust ega saa teha Vene kaupade veost loobumisel riigiettevõtte jaoks majanduslikult kahjulikke otsuseid. Operaili juhatuse teatel on nad täitnud Vene kaupade vedamisel riigi ehk omaniku ootust ega saa teha Vene kaupade veost loobumisel riigiettevõtte jaoks majanduslikult kahjulikke otsuseid.
08-12-2022 - 02:34 - https://www.aripaev.ee/ - Suure käibega börsipäeva lõpetas Balti indeks rohelises
Balti indeks sulgus 0,4% plussis. Riia börs sulgus ainsana miinuses 0,22%. Tallinna börs kerkis 0,06% ja Vilniuse börs 0,32% ülespoole. Balti indeks sulgus 0,4% plussis. Riia börs sulgus ainsana miinuses 0,22%. Tallinna börs kerkis 0,06% ja Vilniuse börs 0,32% ülespoole.
08-12-2022 - 02:32 - https://www.aripaev.ee/ - Operaili juhatus: oleme täitnud kõiki riigi ootusi
Eesti riigis juhitakse ettevõtteid äriseadustiku ja aktsionäride otsuste, mitte meedia vahendusel kõlavate loosungite järgi, kirjutasid Operaili juhatuse liikmed. Eesti riigis juhitakse ettevõtteid äriseadustiku ja aktsionäride otsuste, mitte meedia vahendusel kõlavate loosungite järgi, kirjutasid Operaili juhatuse liikmed.
08-12-2022 - 02:30 - uudised | ERR - Teadusnõukoda jätkab koroonaalast nõustamist sotsiaalministeeriumi juures
Koroonasse nakatumine ja haiglapatsientide arv püsis paar kuud stabiilsena, kuid detsembris on hakanud kasvama. Koroonasse nakatumine ja haiglapatsientide arv püsis paar kuud stabiilsena, kuid detsembris on hakanud kasvama.
08-12-2022 - 02:25 - uudised | ERR - Nafta hinna langus Eesti põlevkiviõli tootjaid veel muretsema ei pane
Nafta hind on olnud langusteel ja sel nädalal kukkus ta alla 80 dollari barrelist. Nafta hind on olnud langusteel ja sel nädalal kukkus ta alla 80 dollari barrelist.
08-12-2022 - 02:25 - uudised | ERR - USA saadab Eestsse üksuse koos HIMARS-i mitmikraketiheitjaga
Ameerika Ühendriigid saadavad juba enne jõule Eestsse üksuse koos HIMARS-i mitmikraketiheitjaga ning jalaväekompanii. Ameerika Ühendriigid saadavad juba enne jõule Eestsse üksuse koos HIMARS-i mitmikraketiheitjaga ning jalaväekompanii.
08-12-2022 - 02:22 - https://www.aripaev.ee/ - Minu kaks aastat iduinvestorina: suurem osa rahast on läinud
Ma olen nüüdseks olnud kaks aastat ingelinvestor! Hip-hip-hurraa! Sellega on hea aeg vaadata, kuidas läheb mu iduinvesteeringutel, millega olen seni kaotanud kaks kolmandikku oma sissepandud rahast. Ma olen nüüdseks olnud kaks aastat ingelinvestor! Hip-hip-hurraa! Sellega on hea aeg vaadata, kuidas läheb mu iduinvesteeringutel, millega olen seni kaotanud kaks kolmandikku oma sissepandud rahast.
08-12-2022 - 02:20 - uudised | ERR - USA plaanib välja vahetada sõjaväekopterid Black Hawk
Ajaleht The Times kirjutab, et USA armee plaanib mitme miljardi dollari suuruse programmi raames välja vahetada legendaarse helikopteri Black Hawk. Ajaleht The Times kirjutab, et USA armee plaanib mitme miljardi dollari suuruse programmi raames välja vahetada legendaarse helikopteri Black Hawk.
08-12-2022 - 02:17 - uudised | ERR - Eesti tütarlaste U-17 võrkpallikoondis avas võiduarve
Eesti tütarlaste U-17 võrkpallikoondis avas Lätis Daugavpilsis toimuvatel Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlustel võiduarve, kui kolmandal võistluspäeval mängiti üle Gruusia. Eesti tütarlaste U-17 võrkpallikoondis avas Lätis Daugavpilsis toimuvatel Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlustel võiduarve, kui kolmandal võistluspäeval mängiti üle Gruusia.
08-12-2022 - 02:06 - uudised | ERR - Reinsalu eitas Isamaa osalust regionaaltoetuste jagamise kokkuleppes
Välisminister ja Isamaa valitsusdelegatsiooni juht Urmas Reinsalu eitas kategooriliselt oma erakonna osalemist väidetavas kokkuleppes regionaalsete toetuste jagamiseks koalitsiooni moodustamisel Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE). Välisminister ja Isamaa valitsusdelegatsiooni juht Urmas Reinsalu eitas kategooriliselt oma erakonna osalemist väidetavas kokkuleppes regionaalsete toetuste jagamiseks koalitsiooni moodustamisel Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE).
08-12-2022 - 02:05 - https://www.aripaev.ee/ - Kui pingutame, veame võidukalt välja
Elavnenud turismisektor näitab, et järsult muutuvas keskkonnas on kiired otsused kohanemiseks vajalikud, samas tormakaid järeldusi muutuste kohta teha ei tohiks, kirjutab Äripäev juhtkirjas. Elavnenud turismisektor näitab, et järsult muutuvas keskkonnas on kiired otsused kohanemiseks vajalikud, samas tormakaid järeldusi muutuste kohta teha ei tohiks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
08-12-2022 - 02:04 - https://www.aripaev.ee/ - Valitsus eraldas toimetulekuks lisaraha
Valitsus otsustas täna, et eraldab omavalitsustele täiendavalt toetusfondist 4 miljonit eurot toimetulekutoetuse ja rahvastikutoimingute järsult suurenenud kulude katmiseks. Valitsus otsustas täna, et eraldab omavalitsustele täiendavalt toetusfondist 4 miljonit eurot toimetulekutoetuse ja rahvastikutoimingute järsult suurenenud kulude katmiseks.
08-12-2022 - 02:02 - https://www.aripaev.ee/ - Juhid kardavad palku tõsta: äkki teeme sellega rohkem kurja kui head
Inflatsioon annab palgasurvele hoogu, kuid ettevõtete juhid kardavad, et palgaralliga kaasa minnes teevad nad karuteene tervele ühiskonnale, ettevõttest rääkimata. Inflatsioon annab palgasurvele hoogu, kuid ettevõtete juhid kardavad, et palgaralliga kaasa minnes teevad nad karuteene tervele ühiskonnale, ettevõttest rääkimata.
08-12-2022 - 02:00 - https://www.aripaev.ee/ - Pactum kaasas 20 miljonit dollarit
Läbirääkimiste tehisintellekti arendav Eesti idufirma Pactum kaasas 20 miljonit dollarit, et jätkata kasvu Ameerika Ühendriikides ja Euroopas. Läbirääkimiste tehisintellekti arendav Eesti idufirma Pactum kaasas 20 miljonit dollarit, et jätkata kasvu Ameerika Ühendriikides ja Euroopas.
08-12-2022 - 01:51 - uudised | ERR - EOK esindajate kogu kinnitas rekordilise eelarve ja hindas Pekingi OM-i tulemusi
8. detsembril toimunud Eesti Olümpiakomitee (EOK) esindajate kogu andis Eesti koondise esinemisele Pekingi OM-il hinnanguks "hea" ja kinnitas Pariisi OM-i kvalifitseerumiskriteeriumid 20 spordialal, kus Eesti sportlaste olümpialepääs on kõige tõenäolisem. Ühtlasi kinnitati 2023. aastaks rekordiline eelarve 14,93 miljonit eurot. 8. detsembril toimunud Eesti Olümpiakomitee (EOK) esindajate kogu andis Eesti koondise esinemisele Pekingi OM-il hinnanguks "hea" ja kinnitas Pariisi OM-i kvalifitseerumiskriteeriumid 20 spordialal, kus Eesti sportlaste olümpialepääs on kõige tõenäolisem. Ühtlasi kinnitati 2023. aastaks rekordiline eelarve 14,93 miljonit eurot.
08-12-2022 - 01:50 - https://www.aripaev.ee/ - Luubi all: Juhan Partsi mälu on kahtlaselt kehv
Endise majandusministri Juhan Partsi jutt, justkui tema ei tea mingist Tallinki ja Tallinna Sadama vahelisest eridiilist midagi, on üsna veider, leiavad Äripäeva uurivad ajakirjanikud saates „Luubi all“. Endise majandusministri Juhan Partsi jutt, justkui tema ei tea mingist Tallinki ja Tallinna Sadama vahelisest eridiilist midagi, on üsna veider, leiavad Äripäeva uurivad ajakirjanikud saates „Luubi all“.
08-12-2022 - 01:49 - https://www.aripaev.ee/ - Eesti investorite novembri ostunimekirja tipus troonis teist kuud Tesla
Nii LHV kui ka Swedbanki klientide hulgas oli novembris populaarseim aktsia Tesla. Nii LHV kui ka Swedbanki klientide hulgas oli novembris populaarseim aktsia Tesla.
08-12-2022 - 01:45 - uudised | ERR - Raadiouudised (08.12.2022 15:00:00)
08-12-2022 - 01:44 - uudised | ERR - Klubile Hall alguse pannud peosari Isola tähistab 6. sünnipäeva
Sel laupäeval, 10. detsembril tähistab techno-klubi Hall 6. sünnipäeva, kus astuvad üles DJ-d Virginia, Konduku ja Voiski. Sel laupäeval, 10. detsembril tähistab techno-klubi Hall 6. sünnipäeva, kus astuvad üles DJ-d Virginia, Konduku ja Voiski.
08-12-2022 - 01:43 - uudised | ERR - Teadusnõukoda jätkab tulevast aastast sotsiaalministeeriumi juures
Teadusnõukoja praeguse koosseisu leping riigikantseleiga lõpeb käesoleva aastaga ning koda jätkab uuest aastast tegutsemist sotsiaalministeeriumi juures. Teadusnõukoja praeguse koosseisu leping riigikantseleiga lõpeb käesoleva aastaga ning koda jätkab uuest aastast tegutsemist sotsiaalministeeriumi juures.
08-12-2022 - 01:39 - uudised | ERR - Ratas ja Helme: Nursipalu laiendamiseks ei saa peresid kodunt välja tõsta
Inimesi ei tohiks oma kodust Nursipalu harjutusväljaku laiendamise eesmärgi tõttu välja tõsta ning leida tuleks alternatiive, ütlesid EKRE esimees Martin Helme ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas Vikerraadio saates "Reporteritund". Inimesi ei tohiks oma kodust Nursipalu harjutusväljaku laiendamise eesmärgi tõttu välja tõsta ning leida tuleks alternatiive, ütlesid EKRE esimees Martin Helme ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas Vikerraadio saates "Reporteritund".
08-12-2022 - 01:35 - uudised | ERR - Rahvuskultuuri fondi eristipendiumid pälvisid Karusoo, Kuuskemaa ja Vseviov
Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu eraldas 2022. aastal stipendiumide ja toetuste maksmiseks 280 000 eurot. Eristipendiumid loome- ja teadustööks pälvisid sellel aastal lavastaja Merle Karusoo, kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa, ajaloolane David Vseviov. Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu eraldas 2022. aastal stipendiumide ja toetuste maksmiseks 280 000 eurot. Eristipendiumid loome- ja teadustööks pälvisid sellel aastal lavastaja Merle Karusoo, kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa, ajaloolane David Vseviov.
08-12-2022 - 01:35 - uudised | ERR - NHL: Thompson viskas Sabresi võidumängus viis väravat
Jäähokiliigas NHL alistas Buffalo Sabres võõrsil koguni 9:4 Columbus Blue Jacketsi, võitjate ridades viskas viis väravat Tage Thompson. Jäähokiliigas NHL alistas Buffalo Sabres võõrsil koguni 9:4 Columbus Blue Jacketsi, võitjate ridades viskas viis väravat Tage Thompson.
08-12-2022 - 01:30 - https://www.aripaev.ee/ - Kohalikul omavalitsusel on õigus nõuda arendajalt leppetrahvi
Saates „Teabevara tund“ räägitakse arendajate ja omavalitsuse vahelistest halduslepingutest, arendaja kohustustest seoses avaliku taristu väljaehitamisega, riigikohtu lahenditest ja samuti sellest, milliseid muudatusi ehituse valdkonnas on oodata järgmisel aastal. Saates „Teabevara tund“ räägitakse arendajate ja omavalitsuse vahelistest halduslepingutest, arendaja kohustustest seoses avaliku taristu väljaehitamisega, riigikohtu lahenditest ja samuti sellest, milliseid muudatusi ehituse valdkonnas on oodata järgmisel aastal.
08-12-2022 - 01:20 - https://www.aripaev.ee/ - Vene nafta vedajad tekitavad Türgis pudelikaela
Türgi uued kindlustusreeglid takistavad Vene naftat vedavate tankerite liikumist, tekitades Türgis Bosporuse väinas pudelikaela, vahendab CNBC. Türgi uued kindlustusreeglid takistavad Vene naftat vedavate tankerite liikumist, tekitades Türgis Bosporuse väinas pudelikaela, vahendab CNBC.
08-12-2022 - 12:49 - https://www.aripaev.ee/ - Reinsalu Operaili kaubavahetusest Venemaaga: riigiettevõttel pole moraalselt selline äri lubatud
Operaili nikliäri Venemaaga on õiguslikult lubatud, kuid küsimus on, kas Eesti Vabariigi maksumaksjatele kuuluva äri jaoks on selline tegevus moraalselt aktsepteeritav, ütles välisminister Urmas Reinsalu valitsuse pressikonverentsil. Operaili nikliäri Venemaaga on õiguslikult lubatud, kuid küsimus on, kas Eesti Vabariigi maksumaksjatele kuuluva äri jaoks on selline tegevus moraalselt aktsepteeritav, ütles välisminister Urmas Reinsalu valitsuse pressikonverentsil.
08-12-2022 - 12:13 - https://www.aripaev.ee/ - Aasta koolitajad annavad õppetunni!
Järjekordses saates „Õppetund“ on stuudio külalistest pungil, sest külla on kutsutud hulk koolitajaid. Ja mitte lihtsalt koolitajaid, vaid aasta koolitaja tiitliga pärjatud inimesi. Järjekordses saates „Õppetund“ on stuudio külalistest pungil, sest külla on kutsutud hulk koolitajaid. Ja mitte lihtsalt koolitajaid, vaid aasta koolitaja tiitliga pärjatud inimesi.
08-12-2022 - 11:38 - https://www.aripaev.ee/ - Carri Ginter ja Aleksandr Šapovalov tegelike kasusaajate avaldamisest: seis on segane, kuid tark ei torma
Tegelike kasusaajate registrid on parandanud märkimisväärselt ärikeskkonna läbipaistvust ning need ei kao, kuid pärast Euroopa Kohtu otsust oleme sattunud õiguslikult halli alasse, kirjutavad Tartu ülikooli Euroopa õiguse kaasprofessor, vandeadvokaat Carri Ginter ja jurist Aleksandr Šapovalov advokaadibüroost Sorainen. Tegelike kasusaajate registrid on parandanud märkimisväärselt ärikeskkonna läbipaistvust ning need ei kao, kuid pärast Euroopa Kohtu otsust oleme sattunud õiguslikult halli alasse, kirjutavad Tartu ülikooli Euroopa õiguse kaasprofessor, vandeadvokaat Carri Ginter ja jurist Aleksandr Šapovalov advokaadibüroost Sorainen.
08-12-2022 - 11:30 - https://www.aripaev.ee/ - Swedbank tõstis rahvaaktsia hinnasihti ja soovitab osta
Taastuvenergia firma Enefit Greeni kolmas kvartal ületas Swedbanki analüütikute ootuseid, mille tõttu kergitati aktsia hinnasihti ja nähakse ligi 37% tõusuruumi. Taastuvenergia firma Enefit Greeni kolmas kvartal ületas Swedbanki analüütikute ootuseid, mille tõttu kergitati aktsia hinnasihti ja nähakse ligi 37% tõusuruumi.
08-12-2022 - 11:00 - https://www.aripaev.ee/ - Väikeinvestorid jätsid Tallinna ja ehitavad kinnisvaraimpeeriumit väikelinnas
Kuressaare, Paide, Rapla, Pärnu ja Jõhvi – teie ees on valik kuumi sihtkohti, kuhu väikeinvestorid on läinud oma kinnisvaraimpeeriumit ehitama. Kuressaare, Paide, Rapla, Pärnu ja Jõhvi – teie ees on valik kuumi sihtkohti, kuhu väikeinvestorid on läinud oma kinnisvaraimpeeriumit ehitama.
08-12-2022 - 10:31 - https://www.aripaev.ee/ - Jaeinvestorid usuvad, et aktsiaturu põhi saabub poole aasta jooksul
USA, Euroopa ja Aasia jaeinvestorite hulgas tehtud küsitluse järgi oodatakse turu põhja lähima kuue kuu jooksul. Paljud jätkavad juba praegu aktsiate ostmisega ning eelistavad sealjuures tehnoloogiagigante. USA, Euroopa ja Aasia jaeinvestorite hulgas tehtud küsitluse järgi oodatakse turu põhja lähima kuue kuu jooksul. Paljud jätkavad juba praegu aktsiate ostmisega ning eelistavad sealjuures tehnoloogiagigante.
08-12-2022 - 09:57 - https://www.aripaev.ee/ - Ajakirjanik: Järvan oleks justkui rahvastikuminister
Kristjan Järvani väljaütlemistest jääb mulje, et ta on rohkem rahvastikuminister kui ettevõtlusminister, näib Äripäeva ajakirjanikule Eliisa Matsalule. Kristjan Järvani väljaütlemistest jääb mulje, et ta on rohkem rahvastikuminister kui ettevõtlusminister, näib Äripäeva ajakirjanikule Eliisa Matsalule.
08-12-2022 - 09:54 - https://www.aripaev.ee/ - Küttekulud pooleks soojustuse kaudu: jälgige, mis jõuab teie seinte sisse
Küttearvetele võib kopsaka lisa tuua hoone kesine soojustus, märgib saates "Kõik energiast ja säästmisest" Eesti Varaehituse juhatuse liige Raul Õuemets. Kuna soojustus jääb seinte vahele peitu, tehakse tihti tööd lohakalt, rääkis Õuemets ja lisas, et soojustustöid tuleb neil üle teha ka viis aastat tagasi ehitatud majadele. Küttearvetele võib kopsaka lisa tuua hoone kesine soojustus, märgib saates "Kõik energiast ja säästmisest" Eesti Varaehituse juhatuse liige Raul Õuemets. Kuna soojustus jääb seinte vahele peitu, tehakse tihti tööd lohakalt, rääkis Õuemets ja lisas, et soojustustöid tuleb neil üle teha ka viis aastat tagasi ehitatud majadele.
08-12-2022 - 09:51 - https://www.aripaev.ee/ - Alampalk tõuseb uuel aastal 725 euroni
Valitsus kinnitas tänasel istungil järgmise aasta töötasu alammääraks 725 eurot ja minimaalseks tunnitasuks 4,30 eurot, millega tõuseb alampalk 71 euro võrra, teatas sotsiaalministeerium. Valitsus kinnitas tänasel istungil järgmise aasta töötasu alammääraks 725 eurot ja minimaalseks tunnitasuks 4,30 eurot, millega tõuseb alampalk 71 euro võrra, teatas sotsiaalministeerium.
08-12-2022 - 09:40 - https://www.aripaev.ee/ - Tõnis Saarts: EKRE püüab näida sotsiaalteemades usutav
EKRE katsetab uue poliitilise suunana näida usutav sotsaalmajanduslikes ja toimetuleku teemades, rääkis politoloog Tõnis Saarts. EKRE katsetab uue poliitilise suunana näida usutav sotsaalmajanduslikes ja toimetuleku teemades, rääkis politoloog Tõnis Saarts.
08-12-2022 - 09:39 - https://www.aripaev.ee/ - Muski ettevõte plaanib alustada ajukiipide kliinilisi uuringuid inimestel
Ärimees Elon Muski kinnitusel plaanib tema ettevõte Neuralink Ameerika Ühendriikide toidu- ja ravimiameti heakskiidu saamisel alustada kuue kuu pärast ajukiipide kliinilisi uuringuid inimestel. Ärimees Elon Muski kinnitusel plaanib tema ettevõte Neuralink Ameerika Ühendriikide toidu- ja ravimiameti heakskiidu saamisel alustada kuue kuu pärast ajukiipide kliinilisi uuringuid inimestel.
08-12-2022 - 08:10 - uudised | ERR - Tomingas jõudis viiendat korda 20 parema sekka, võit läks Saksamaale
Laskesuusatamise MK-sari jätkub Austrias Hochfilzenis, kus neljapäeval sõideti naiste 7,5 km sprindisõit. Suurepärase sõidu tegi Tuuli Tomingas, kes saavutas ühe möödalasuga 19. koha ning jõudis ühtlasi MK-sarjas viiendat korda 20 parema sekka. Võistluse võitis sakslanna Denise Herrmann-Wick. Laskesuusatamise MK-sari jätkub Austrias Hochfilzenis, kus neljapäeval sõideti naiste 7,5 km sprindisõit. Suurepärase sõidu tegi Tuuli Tomingas, kes saavutas ühe möödalasuga 19. koha ning jõudis ühtlasi MK-sarjas viiendat korda 20 parema sekka. Võistluse võitis sakslanna Denise Herrmann-Wick.
08-12-2022 - 03:52 - uudised | ERR - ISW: Putin valmistab riiki ette pikaks vallutussõjaks Ukrainas
Rahvusvahelise sõjauuringute instituudi (ISW) hinnangul valmistab Venemaa president Vladimir Putin riiki ette pikemaks sõjaks Ukraina vastu. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov väitis neljapäeval, et Venemaa kavatseb Lõuna- ja Ida-Ukrainas alasid juurde vallutada. Saksa kantsleri Olaf Scholzi hinnangul on Vene tuumarelva kasutamise risk rahvusvahelise surve tõttu vähenenud. Rahvusvahelise sõjauuringute instituudi (ISW) hinnangul valmistab Venemaa president Vladimir Putin riiki ette pikemaks sõjaks Ukraina vastu. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov väitis neljapäeval, et Venemaa kavatseb Lõuna- ja Ida-Ukrainas alasid juurde vallutada. Saksa kantsleri Olaf Scholzi hinnangul on Vene tuumarelva kasutamise risk rahvusvahelise surve tõttu vähenenud.
07-12-2022 - 04:55 - DELFI > Eesti - FOTOD | „Tragöödia, see hüüdis tulles!“ Kolm elu nõudnud tulekahju Setomaal ei tulnud kohalikele üllatusena
07-12-2022 - 04:05 - DELFI > Eesti - PEAMINISTRIUURING | Martin Helme toetus vähenes märgatavalt, Jüri Ratase oma suurenes
07-12-2022 - 03:28 - DELFI > Eesti - Žõtomõri lasteaia ehitusel lüüakse kopp maasse. „Eesti toetuse eest tullakse kättpidi tänama.“
07-12-2022 - 11:40 - DELFI > Eesti - FOTOD | Kadriorus põles viiekorruselise maja rõdu lahtise leegiga
07-12-2022 - 10:57 - DELFI > Eesti - FOTOD | Tallinn on mattunud lume alla. Abilinnapea Svet: talv ei pruugi tulla lihtne, kuid oleme selleks valmis
07-12-2022 - 10:56 - DELFI > Eesti - VIDEO | Kaja Kallas: valitsus ütles Operailile, et mitte mingisugust äritegevust Venemaaga ei tohi olla
07-12-2022 - 10:29 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Vali jõuluvalgustid, mis säästavad elektrit<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/kodu">Kodu</a>, <span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/saast">Sääst</a>
Kätte on jõudnud detsembrikuu ning suures jõuluootuses asub üha rohkem inimesi kaunistama oma koduaknaid, aiaääri või kuusepuid jõulutuledega. Ajal, mil elektrihinnad on tavapärasest kõrgemad, võib tulede kasutamine arved üsna märkamatult suureks kasvatada. Anname nõu, mida tasuks valgustite valikul silmas pidada, et kulud kontrolli all hoida. Kätte on jõudnud detsembrikuu ning suures jõuluootuses asub üha rohkem inimesi kaunistama oma koduaknaid, aiaääri või kuusepuid jõulutuledega. Ajal, mil elektrihinnad on tavapärasest kõrgemad, võib tulede kasutamine arved üsna märkamatult suureks kasvatada. Anname nõu, mida tasuks valgustite valikul silmas pidada, et kulud kontrolli all hoida.
07-12-2022 - 08:38 - DELFI > Eesti - Keskkonnaamet pani oma sõna maksma: kaitsealusele niidule ehitatud puhkemaja likvideeritakse
07-12-2022 - 07:56 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Teadustöö kinnitas: põlevkivi pürolüüsil koos polümeerjäätmetega on head väljavaated, kuid on ka mõned „agad“<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/keemiatoostus">Keemiatööstus</a></span>
Hiljuti kaitsti Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži seinte vahel doktoritöö „Eesti põlevkivi ja polümeerjäätmete koospürolüüs“. Teadustöö autor Olga Pihl uuris üht potentsiaalset Ida-Virumaa tööstuse arengusuunda ja jõudis järeldusele, et piirkonna tööstuspotentsiaali on võimalik uudsel moel ära kasutada. Hiljuti kaitsti Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži seinte vahel doktoritöö „Eesti põlevkivi ja polümeerjäätmete koospürolüüs“. Teadustöö autor Olga Pihl uuris üht potentsiaalset Ida-Virumaa tööstuse arengusuunda ja jõudis järeldusele, et piirkonna tööstuspotentsiaali on võimalik uudsel moel ära kasutada.
07-12-2022 - 04:39 - DELFI > Eesti - Erakondade reitingud: sotsid vähendasid oluliselt vahet Isamaaga
07-12-2022 - 04:33 - DELFI > Eesti - Jõulutulede test: pooled ei vastanud elektri- ja tuleohutusnõuetele
06-12-2022 - 06:56 - DELFI > Eesti - Rene Arikas ei viigi lõpuni Estonia huku uurimist? Ministeerium otsib uut ohutusjuurdluse keskuse juhti
06-12-2022 - 06:45 - DELFI > Eesti - Läänemets viltu läinud katuseraha-plaanist: see summa tuleb ümber investeerida järgmise aasta jooksul
06-12-2022 - 02:18 - DELFI > Eesti - Koroonasse ja grippi haigestumine hoogustub
06-12-2022 - 01:56 - DELFI > Eesti - GoBusi bussijuht päästis õues külmetanud noormehe elu
06-12-2022 - 12:12 - DELFI > Eesti - Riigikaitsekomisjoni esimehena jätkab Raimond Kaljulaid
06-12-2022 - 08:06 - DELFI > Eesti - FOTOD | Kaitsjad taotlesid Mailis Repsi istungi edasilükkamist. Tänane tunnistaja kuulatakse siiski üle
06-12-2022 - 05:12 - DELFI > Eesti - Transpordiamet hoiatab: teeolud on libedad
05-12-2022 - 10:01 - DELFI > Eesti - Kas kanda 23 eurot kliendile tagasi või kaevata ta kohtusse? Novatours otsustas viimase kasuks
05-12-2022 - 10:01 - DELFI > Eesti - Kas saladuste luba on olemas? Eesti eurovolinik annab ümaraid vastuseid
05-12-2022 - 07:49 - DELFI > Eesti - DELFI ODESSAS | Pärast pommitamist jäi Odessa ilma elektri, vee ja soojuseta
05-12-2022 - 04:55 - DELFI > Eesti - Eesti kirjandusmuuseumi uueks juhiks saab Piret Voolaid
05-12-2022 - 01:26 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Nafta hind on sanktsioonide suhtes veel äraootaval positsioonil
Elektrihinnad tõusid eelmisel nädalal meie hinnapiirkonnas keskmiselt 90 eurot megavatt-tunni eest, mida mõjutasid eeskätt külmemad ja kuivemad ilmad ning suhteliselt madal tuuletoodang. Viimase nädala suurim tähelepanu on läinud Venemaa nafta hinnalaele ja toimima hakanud sanktsioonidele, kuid turud on veel äraootaval seisukohal. Elektrihinnad tõusid eelmisel nädalal meie hinnapiirkonnas keskmiselt 90 eurot megavatt-tunni eest, mida mõjutasid eeskätt külmemad ja kuivemad ilmad ning suhteliselt madal tuuletoodang. Viimase nädala suurim tähelepanu on läinud Venemaa nafta hinnalaele ja toimima hakanud sanktsioonidele, kuid turud on veel äraootaval seisukohal.
05-12-2022 - 11:53 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Kiire internetiühendus meelitab maale uusi elanikke ning tõstab kinnisvara hinda <br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/kodu">Kodu</a>, <a href="/blogi/ari">Äri</a></span>
„Maal elavad ka inimesed. E-riigi tuhinas on aga ära unustatud pisiasi, et kaugemates piirkondades pole kvaliteetsele internetiühendusele ligipääsu,“ alustab MTÜ Voose Külaseltsi juhatuse liige Tanel Talve. Ainuke lahendus sellises olukorras on valguskaablil põhinev ühendus, mille väljaehitamist ka riik toetab. Aga… „Maal elavad ka inimesed. E-riigi tuhinas on aga ära unustatud pisiasi, et kaugemates piirkondades pole kvaliteetsele internetiühendusele ligipääsu,“ alustab MTÜ Voose Külaseltsi juhatuse liige Tanel Talve. Ainuke lahendus sellises olukorras on valguskaablil põhinev ühendus, mille väljaehitamist ka riik toetab. Aga…
30-11-2022 - 01:47 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Muutuvad elektri- ja gaasilepingute tüüptingimused
Alates 01.01.2023 jõustuvad Eesti Energia uuenenud elektrilepingu tüüptingimused ja uuenenud gaasilepingu tüüptingimused. Tüüptingimused on meie lepingute lahutamatu osa. Alates 01.01.2023 jõustuvad Eesti Energia uuenenud elektrilepingu tüüptingimused ja uuenenud gaasilepingu tüüptingimused. Tüüptingimused on meie lepingute lahutamatu osa.
30-11-2022 - 07:32 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti plastitööstuse fookuses on jätkusuutlikkus ja ümbertöötlus<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/keemiatoostus">Keemiatööstus</a></span>
Eesti plastitööstuse müügitulemused on viimastel aastatel stabiilses kasvutrendis ning nii ka käesoleval aastal. Eesti Plastitööstuse Liidu tegevjuhi Pilleriin Laanemetsa sõnul tuleneb kasv ennekõike protsesside automatiseerimisest, robotiseerimisest ning digitaalsete lahenduste integreerimisest. Eesti plastitööstuse müügitulemused on viimastel aastatel stabiilses kasvutrendis ning nii ka käesoleval aastal. Eesti Plastitööstuse Liidu tegevjuhi Pilleriin Laanemetsa sõnul tuleneb kasv ennekõike protsesside automatiseerimisest, robotiseerimisest ning digitaalsete lahenduste integreerimisest.
28-11-2022 - 02:22 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Euroopas jätkub arutelu gaasituru reguleerimise osas, kuid mõju elektriturule pole veel selge
Energiakriis ja selle võimalikud lahendused kütavad kirgi ning pakuvad ohtralt kõneainet, kuid erinevate leevendusmeetmete mõju elektriturule on keeruline prognoosida. Nii gaasi- kui elektrihind jätkasid miinuskraadide püsimisel tõusu ja esimest korda sel talvel tuli riikidel minna ka gaasivarude kallale. Sellest hoolimata ollakse järgmiste kuude suhtes pigem optimistlikud. Energiakriis ja selle võimalikud lahendused kütavad kirgi ning pakuvad ohtralt kõneainet, kuid erinevate leevendusmeetmete mõju elektriturule on keeruline prognoosida. Nii gaasi- kui elektrihind jätkasid miinuskraadide püsimisel tõusu ja esimest korda sel talvel tuli riikidel minna ka gaasivarude kallale. Sellest hoolimata ollakse järgmiste kuude suhtes pigem optimistlikud.
22-11-2022 - 11:51 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energeetikaprofessor Alar Konist: Eesti võiks süsiniku kogumisel olla teerajaja<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/keemiatoostus">Keemiatööstus</a></span>
Süsinikdioksiidi kogumine võimaldab suurtööstustel jätkata arengut keskkonnahoidlikul viisil ja arendada välja tegevusharud, mis seni pole olnud võimalikud, leiab Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) professor Alar Konist. Süsinikdioksiidi kogumine võimaldab suurtööstustel jätkata arengut keskkonnahoidlikul viisil ja arendada välja tegevusharud, mis seni pole olnud võimalikud, leiab Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) professor Alar Konist.
22-11-2022 - 08:36 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia ärikliendid saavad universaalteenuse osas otsust langetada homseni
Alates 1. novembrist saavad Eesti Energiast universaalteenuse raames elektrit osta kõik mikro- ja väikeettevõtted, lisaks füüsilisest isikust ettevõtjad, sihtasutused ja mittetulundusühingud. Alates 1. novembrist saavad Eesti Energiast universaalteenuse raames elektrit osta kõik mikro- ja väikeettevõtted, lisaks füüsilisest isikust ettevõtjad, sihtasutused ja mittetulundusühingud.
21-11-2022 - 03:10 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: NordPooli turukorralduse muudatus aitab vältida rekordkõrgete elektrihindade tekkimist
Möödunud nädalal saabunud jahedamad ilmad kasvatasid Eestis ja lähiriikides elektritarbimist ning sellega seoses ka turuhinda. Hea uudise pakkus NordPool, kes lisab detsembris elektribörsile teise oksjoniringi eesmärgiga hoida tulevikus ära ekstreemsed hinnatipud, mille sarnaseid nägime augustis. Möödunud nädalal saabunud jahedamad ilmad kasvatasid Eestis ja lähiriikides elektritarbimist ning sellega seoses ka turuhinda. Hea uudise pakkus NordPool, kes lisab detsembris elektribörsile teise oksjoniringi eesmärgiga hoida tulevikus ära ekstreemsed hinnatipud, mille sarnaseid nägime augustis.
18-11-2022 - 06:41 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Korteriühistutele kehtivad energiakulu hüvitised<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/kodu">Kodu</a>, <span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/saast">Sääst</a>
Ilmad muutuvad järjest jahedamaks ning soojusenergiat kulub päev-päevalt aina rohkem. Selleks, et tarbija jaoks energiahinna tõusust tingitud mõjusid leevendada, on riik välja töötanud ajutised hüvitised nii elektrile, gaasile kui kaugküttele. Ilmad muutuvad järjest jahedamaks ning soojusenergiat kulub päev-päevalt aina rohkem. Selleks, et tarbija jaoks energiahinna tõusust tingitud mõjusid leevendada, on riik välja töötanud ajutised hüvitised nii elektrile, gaasile kui kaugküttele.
14-11-2022 - 02:22 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Soome kutsub üles tööstust ja avalikku sektorit registreerima vabatahtlikuks elektrisäästjaks
Tuulised ilmad aitasid eelmisel nädalal elektrihindu alla tuua ja kohati langes börsihind nulli lähedale, ent Rootsi-Leedu merekaabli hooldustööde tõttu kasvanud tuuletoodang täielikult meie hindadesse ei jõudnud. Värsked ilmaprognoosid lubavad keskmisest pehmemat talve, kuid elektrikatkestuste oht pole Euroopas kuhugi kadunud. Tuulised ilmad aitasid eelmisel nädalal elektrihindu alla tuua ja kohati langes börsihind nulli lähedale, ent Rootsi-Leedu merekaabli hooldustööde tõttu kasvanud tuuletoodang täielikult meie hindadesse ei jõudnud. Värsked ilmaprognoosid lubavad keskmisest pehmemat talve, kuid elektrikatkestuste oht pole Euroopas kuhugi kadunud.
11-11-2022 - 06:16 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia koduklientide keskmine elektriarve langes suvisele tasemele
Eesti Energia kodukliendile väljastatud oktoobrikuu keskmine elektriarve oli 45 eurot, mis on 13% septembrikuu keskmisest väiksem ning sarnasel tasemel juunikuuga. Eesti Energia kliendid said tänu energiahüvitistele kokkuhoidu oktoobri arvetelt ligi 4 miljoni euro ulatuses. Eesti Energia kodukliendile väljastatud oktoobrikuu keskmine elektriarve oli 45 eurot, mis on 13% septembrikuu keskmisest väiksem ning sarnasel tasemel juunikuuga. Eesti Energia kliendid said tänu energiahüvitistele kokkuhoidu oktoobri arvetelt ligi 4 miljoni euro ulatuses.
08-11-2022 - 09:45 - Eesti Energia uudiste RSS voog - CO<sub>2</sub> püüdmine ja väärindamine raadiosaates Nutikas<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/keemiatoostus">Keemiatööstus</a></span>
Eesti Energia projektijuht Daniel Ehandi ja Tallinna Tehnikaülikooli professor Alar Konist rääkisid Vikerraadio saates „Nutikas“, kui kaugel ollakse CO2 püüdmise uuringutega ja millised on järgmised sammud. Eesti Energia projektijuht Daniel Ehandi ja Tallinna Tehnikaülikooli professor Alar Konist rääkisid Vikerraadio saates „Nutikas“, kui kaugel ollakse CO2 püüdmise uuringutega ja millised on järgmised sammud.
07-11-2022 - 03:02 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: päevasel ajal on universaalteenuse hind börsist odavam
Möödunud nädala võrdlemisi madal tuuleenergia toodang tõstis elektrihindu nii Eestis, Lätis kui Leedus. Võrreldes Eestis pakutava universaalteenusega püsib börsihind kõrgemal tasemel, kuid öisel ajal saavad nutikate tarbimist juhtivate lahenduste kasutajad nautida soodsamaid hindu. Möödunud nädala võrdlemisi madal tuuleenergia toodang tõstis elektrihindu nii Eestis, Lätis kui Leedus. Võrreldes Eestis pakutava universaalteenusega püsib börsihind kõrgemal tasemel, kuid öisel ajal saavad nutikate tarbimist juhtivate lahenduste kasutajad nautida soodsamaid hindu.
03-11-2022 - 07:30 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia investeeris üheksa kuuga taastuvenergiasse üle saja miljoni euro
Eesti Energia normaliseeritud puhaskasum oli kolmandas kvartalis 27,4 miljonit eurot. Elektrimüügitulust üle 60% teenis kontsern väljaspool Eestit. Kiire kasv ja kasumlikkus võimaldas Eesti Energial investeeringuid võrreldes möödunud aastaga suurendada enam kui kaks korda 124 miljoni euroni. Sellest lõviosa läks tuule- ja päikeseparkide rajamisse. Tegemist on Eesti Energia viimaste aastate suurimate investeeringutega ühes kvartalis. Eesti Energia normaliseeritud puhaskasum oli kolmandas kvartalis 27,4 miljonit eurot. Elektrimüügitulust üle 60% teenis kontsern väljaspool Eestit. Kiire kasv ja kasumlikkus võimaldas Eesti Energial investeeringuid võrreldes möödunud aastaga suurendada enam kui kaks korda 124 miljoni euroni. Sellest lõviosa läks tuule- ja päikeseparkide rajamisse. Tegemist on Eesti Energia viimaste aastate suurimate investeeringutega ühes kvartalis.
03-11-2022 - 05:56 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia kontserni 2022. aasta III kvartali tulemused
Eesti Energia kontserni müügitulud ulatusid 2022. aasta kolmandas kvartalis 657,1 miljoni euroni, kasvades aastaga 125,9%. Kontserni kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli 194,8 miljonit eurot (+195,7% aastases võrdluses), korrigeeritud EBITDA* aga 93,8 miljonit eurot (+179,2%). Kontserni puhaskasum tõusis 128,5 miljoni euroni (+659,5% aastases võrdluses), korrigeeritud puhaskasum aga 27,4 miljoni euroni (+278,5%). Eesti Energia kontserni müügitulud ulatusid 2022. aasta kolmandas kvartalis 657,1 miljoni euroni, kasvades aastaga 125,9%. Kontserni kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli 194,8 miljonit eurot (+195,7% aastases võrdluses), korrigeeritud EBITDA* aga 93,8 miljonit eurot (+179,2%). Kontserni puhaskasum tõusis 128,5 miljoni euroni (+659,5% aastases võrdluses), korrigeeritud puhaskasum aga 27,4 miljoni euroni (+278,5%).
02-11-2022 - 11:58 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Mille poolest erineb äritarbijate universaalteenus kodutarbijate omast?<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/kodu">Kodu</a>, <a href="/blogi/ari">Äri</a></span>
Kui kodutarbijad said elektri universaalteenusega liituda alates 1. oktoobrist, siis alates 1. novembrist on see võimalus ka väiksematel äridel. Vaatame lähemalt, millised on erinevused äriühingute ja koduklientide universaalteenuse vahel. Kui kodutarbijad said elektri universaalteenusega liituda alates 1. oktoobrist, siis alates 1. novembrist on see võimalus ka väiksematel äridel. Vaatame lähemalt, millised on erinevused äriühingute ja koduklientide universaalteenuse vahel.
01-11-2022 - 02:45 - Eesti Energia uudiste RSS voog - “Lae end” programmi õpetajad tunnistavad, et uutest õppematerjalidest on juba kasu
„Lae end“ haridusprogrammi valitud füüsikaõpetajad kogunesid teisele koolitusele, et jagada tagasisidet, kuidas uute ideede ja õppevahendite rakendamine igapäevatöös on läinud. Õpilaste füüsikatulemuste paranemise hindamiseks on veel vara, kuid õpetajate sõnul on juba on märgata, et õpilased tulevad suurema õhinaga tundi, et saaks midagi katsetada. „Lae end“ haridusprogrammi valitud füüsikaõpetajad kogunesid teisele koolitusele, et jagada tagasisidet, kuidas uute ideede ja õppevahendite rakendamine igapäevatöös on läinud. Õpilaste füüsikatulemuste paranemise hindamiseks on veel vara, kuid õpetajate sõnul on juba on märgata, et õpilased tulevad suurema õhinaga tundi, et saaks midagi katsetada.
01-11-2022 - 07:13 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia pakub tänasest universaalteenust mikro- ja väikeettevõtetele
Alates 1. novembrist saavad Eesti Energiast universaalteenuse raames elektrit osta kõik mikro- ja väikeettevõtted, lisaks füüsilisest isikust ettevõtjad, sihtasutused ja mittetulundusühingud. Alates 1. novembrist saavad Eesti Energiast universaalteenuse raames elektrit osta kõik mikro- ja väikeettevõtted, lisaks füüsilisest isikust ettevõtjad, sihtasutused ja mittetulundusühingud.
01-11-2022 - 06:35 - Eesti Energia uudiste RSS voog - 2022. aasta III kvartali majandustulemusi tutvustav konverentsikõne investoritele
Eesti Energia avalikustab 3. novembril oma 2022. aasta 3. kvartali majandustulemused ja vahearuande. Tulemusi tutvustav investorikõne toimub 3. novembril kell 13.00 Tallinna aja järgi. Eesti Energia avalikustab 3. novembril oma 2022. aasta 3. kvartali majandustulemused ja vahearuande. Tulemusi tutvustav investorikõne toimub 3. novembril kell 13.00 Tallinna aja järgi.
31-10-2022 - 03:42 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Euroopa gaasihoidlad on nii täis, et osa LNG laevu ootab merel
Euroopa riikide ponnistused energiakriisiga toimetulekul on koos tavapärasest oluliselt soojema sügisega viinud olukorrani, kus gaasihoidlad on sedavõrd täis, et kallihinnalise lastiga LNG laevad peavad reidil ootama. Külm talv võib praeguse ülejäägi aga kiiresti puudujäägiks pöörata. Euroopa riikide ponnistused energiakriisiga toimetulekul on koos tavapärasest oluliselt soojema sügisega viinud olukorrani, kus gaasihoidlad on sedavõrd täis, et kallihinnalise lastiga LNG laevad peavad reidil ootama. Külm talv võib praeguse ülejäägi aga kiiresti puudujäägiks pöörata.
28-10-2022 - 10:05 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia sai riigilt toetuse vesisalvesti arendamiseks
EASi ja KredExi ühendasutus eraldas Eesti Energiale 584 950 eurot, et valmistada ette Ida-Virumaale Estonia kaevanduse alale Eesti esimese vesisalvesti rajamist, mis pärast valmimist annab olulise panuse Eesti elektrisüsteemi paindlikkuse ja stabiilsuse tagamiseks. EASi ja KredExi ühendasutus eraldas Eesti Energiale 584 950 eurot, et valmistada ette Ida-Virumaale Estonia kaevanduse alale Eesti esimese vesisalvesti rajamist, mis pärast valmimist annab olulise panuse Eesti elektrisüsteemi paindlikkuse ja stabiilsuse tagamiseks.
27-10-2022 - 06:33 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Talveks valmis? Energiasäästu toob juba lihtsate harjumuste muutmine<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/kodu">Kodu</a>, <a href="/blogi/saast">Sääst</a></span>
Talv suurendab paratamatult elektriarveid. Sellegipoolest on lihtsaid nippe, kuidas energiakulu vähendada ning seeläbi veidigi rohkem kokku hoida. Nõuandeid jagab Eesti Energia klienditeenuste Eesti turu juht Dajana Tiitsaar. Talv suurendab paratamatult elektriarveid. Sellegipoolest on lihtsaid nippe, kuidas energiakulu vähendada ning seeläbi veidigi rohkem kokku hoida. Nõuandeid jagab Eesti Energia klienditeenuste Eesti turu juht Dajana Tiitsaar.
24-10-2022 - 12:35 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Mis on elektrihinna valulävi ettevõtetele?
Energiakriis sunnib riike otsima lahendusi juba tekkinud, aga talve saabumisega kerkida võivatele probleemidele, millega seni pole pidanud silmitsi seisma. Kui eratarbijad on nii Eestis kui mitmes teises riigis erinevate meetmetega kaitstud, siis ettevõtjate olukord võib energiadefitsiidi süvenedes oluliselt keerulisemaks muutuda. Energiakriis sunnib riike otsima lahendusi juba tekkinud, aga talve saabumisega kerkida võivatele probleemidele, millega seni pole pidanud silmitsi seisma. Kui eratarbijad on nii Eestis kui mitmes teises riigis erinevate meetmetega kaitstud, siis ettevõtjate olukord võib energiadefitsiidi süvenedes oluliselt keerulisemaks muutuda.
21-10-2022 - 01:40 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia tuvastas koos TalTechiga parimad CO<sub>2</sub> püüdmise tehnoloogiad
TalTechiga kahasse läbi viidud uuring valis välja kaks tehnoloogiat, millel on kõige suurem potentsiaal hakata Eesti Energia pürolüüsitehastest süsinikku kinni püüdma. TalTechiga kahasse läbi viidud uuring valis välja kaks tehnoloogiat, millel on kõige suurem potentsiaal hakata Eesti Energia pürolüüsitehastest süsinikku kinni püüdma.
18-10-2022 - 11:39 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Piirates energiahinda, peame piirama tarbimist
Nii Euroopa Liit tervikuna kui liikmesriigid eraldi otsivad talve eel palehigis võimalusi energiahindade vähendamiseks – hinnalagedest ujuvate elektrijaamadeni välja. Lahendused peab valima nutikalt, sest odavam hind ei ärgita inimesi targemalt tarbima ja tarbimise suurenemine suurendab energiakriisi süvendamise ohtu. Nii Euroopa Liit tervikuna kui liikmesriigid eraldi otsivad talve eel palehigis võimalusi energiahindade vähendamiseks – hinnalagedest ujuvate elektrijaamadeni välja. Lahendused peab valima nutikalt, sest odavam hind ei ärgita inimesi targemalt tarbima ja tarbimise suurenemine suurendab energiakriisi süvendamise ohtu.
18-10-2022 - 11:07 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Autoparki elektrifitseeriv Eesti Energia on säästnud 152 tonni CO<sub>2</sub><br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/ari">Äri</a>
Eesti Energia autoparki kuulub mitusada sõidukit. Sisepõlemismootoriga autod vahetatakse järgemööda elektriliste vastu, sest see on mõistlik nii rahaliselt kui kasulik keskkonnale. Iga särtsusõidukiga läbitud kilomeeter panustab ju otseselt puhtamasse õhku. Eesti Energia autoparki kuulub mitusada sõidukit. Sisepõlemismootoriga autod vahetatakse järgemööda elektriliste vastu, sest see on mõistlik nii rahaliselt kui kasulik keskkonnale. Iga särtsusõidukiga läbitud kilomeeter panustab ju otseselt puhtamasse õhku.
17-10-2022 - 05:16 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Süsiniku püüdmine. Kuidas see töötab?<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/keemiatoostus">Keemiatööstus</a></span>
Eesti Energia eesmärk teel süsinikuneutraalse keemiatööstuseni on oma tootmisseadmetest süsinikuheitmed kinni püüda ja need mõneks uueks tooteks töödelda. Koos Tallinna Tehnikaülikooliga oleme tuvastanud süsiniku püüdmiseks kaks kõige perspektiivikamat tehnoloogiat: amiinprotsess ja hapnikus põletamise protsess. Eesti Energia eesmärk teel süsinikuneutraalse keemiatööstuseni on oma tootmisseadmetest süsinikuheitmed kinni püüda ja need mõneks uueks tooteks töödelda. Koos Tallinna Tehnikaülikooliga oleme tuvastanud süsiniku püüdmiseks kaks kõige perspektiivikamat tehnoloogiat: amiinprotsess ja hapnikus põletamise protsess.
12-10-2022 - 01:07 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia kliendid saavad universaalteenuse pakkumise osas otsust langetada veel homseni
Kolmandik Eesti Energia klientidest on saanud universaalteenuse pakkumise. Eesti Energia klienditeenuste Eesti turu juht Dajana Tiitsaar tuletab meelde, et universaalteenuse pakkumisest taganemise või sellega nõustumise otsust saab teha homse päeva lõpuni. Kolmandik Eesti Energia klientidest on saanud universaalteenuse pakkumise. Eesti Energia klienditeenuste Eesti turu juht Dajana Tiitsaar tuletab meelde, et universaalteenuse pakkumisest taganemise või sellega nõustumise otsust saab teha homse päeva lõpuni.
10-10-2022 - 12:10 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Fingrid seab end Soomes elektrikatkestusteks valmis
Kui tuhandete jaoks viisid eelmise nädala sügistormid lühemaks või pikemaks ajaks kodust elektri, siis veel enamate majapidamised said marutuulte tõttu nautida väga odavaid elektrihindu. Samal ajal jätkavad Euroopa riigid nuputamist, kuidas talvel gaasitarbimist vähendada. Kui tuhandete jaoks viisid eelmise nädala sügistormid lühemaks või pikemaks ajaks kodust elektri, siis veel enamate majapidamised said marutuulte tõttu nautida väga odavaid elektrihindu. Samal ajal jätkavad Euroopa riigid nuputamist, kuidas talvel gaasitarbimist vähendada.
04-10-2022 - 05:52 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Elektri universaalteenuse hinnaarengu määrab CO2 turu väljavaade
Elektri börsihinnast enam tähelepanu pälvis eelmisel nädalal universaalteenuse hind. Börsipaketi uue teenuse vastu vahetanud kliendid ei pea enam pingsalt jälgima Nord Pooli hindu, kuid peaks olema kursis CO2 hinnaga, mis universaalteenust otseselt mõjutab. Elektri börsihinnast enam tähelepanu pälvis eelmisel nädalal universaalteenuse hind. Börsipaketi uue teenuse vastu vahetanud kliendid ei pea enam pingsalt jälgima Nord Pooli hindu, kuid peaks olema kursis CO2 hinnaga, mis universaalteenust otseselt mõjutab.
03-10-2022 - 06:52 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia universaalteenusega saab liituda ka Omniva postkontorites
Alates 3. oktoobrist saab Omniva postkontorites esitada avaldusi elektri universaalteenusega liitumiseks või sellest loobumiseks. Teeninduspunktides saavad toiminguid teha ainult Eesti Energia kliendid. Alates 3. oktoobrist saab Omniva postkontorites esitada avaldusi elektri universaalteenusega liitumiseks või sellest loobumiseks. Teeninduspunktides saavad toiminguid teha ainult Eesti Energia kliendid.
30-09-2022 - 03:44 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia viib automaatselt universaalteenusele üle ligi 129 000 klienti
Täna avalikustati universaalteenuse tootjahind 15,4 s/kWh. Tootjahinnale lisab iga elektrimüüja teenuse osutamisega seotud põhjendatud kulud, mõistliku ärikasumi ja käibemaksu. Eesti Energia pakub 1. oktoobrist klientidele universaalteenuse lõpphinda 19,2 s/kWh, millele lisandub kuutasu 1,99 eurot (hinnad sisaldavad käibemaksu). Täna avalikustati universaalteenuse tootjahind 15,4 s/kWh. Tootjahinnale lisab iga elektrimüüja teenuse osutamisega seotud põhjendatud kulud, mõistliku ärikasumi ja käibemaksu. Eesti Energia pakub 1. oktoobrist klientidele universaalteenuse lõpphinda 19,2 s/kWh, millele lisandub kuutasu 1,99 eurot (hinnad sisaldavad käibemaksu).
27-09-2022 - 05:17 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Fingrid hoiatab elektrikatkestuste eest Soomes
Elektri börsihind tõusis Eestis eelmisel nädalal enam kui poole võrra, sest ühendus Lätiga taastus ja soodsam elekter pääses üle lõunapiiri. Nagu enamik riike, vaatab murelikult talve poole ka Soome, kus sealne põhivõrguoperaator Fingrid hoiatas elektrikatkestuste eest. Seda hoolimata asjaolust, et Olkiluoto 3 tuumajaam saavutab lähinädalail täisvõimsuse. Elektri börsihind tõusis Eestis eelmisel nädalal enam kui poole võrra, sest ühendus Lätiga taastus ja soodsam elekter pääses üle lõunapiiri. Nagu enamik riike, vaatab murelikult talve poole ka Soome, kus sealne põhivõrguoperaator Fingrid hoiatas elektrikatkestuste eest. Seda hoolimata asjaolust, et Olkiluoto 3 tuumajaam saavutab lähinädalail täisvõimsuse.
20-09-2022 - 11:39 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Saksamaa tööstus peab odavast Vene gaasist lahti ütlema
Suurem tuuletoodang ja Eesti-Läti ühenduse hooldus langetas eelmisel nädalal oluliselt elektri börsihinda Eestis ja Soomes, kuid energiaturgude pilgud olid pööratud Brüsselisse, kus Euroopa Komisjoni president tutvustas energiakriisi leevendusmeetmeid. Suurem tuuletoodang ja Eesti-Läti ühenduse hooldus langetas eelmisel nädalal oluliselt elektri börsihinda Eestis ja Soomes, kuid energiaturgude pilgud olid pööratud Brüsselisse, kus Euroopa Komisjoni president tutvustas energiakriisi leevendusmeetmeid.
16-09-2022 - 08:55 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia sõnum suurtarbijatele: aitame teil elektrihinda fikseerida
Eesti Energia kinnitab, et ettevõte pakub keerulise talve eel fikseeritud hinda kõigile klientidele, sealhulgas suurettevõtetele olenemata nende tarbimismahust. Eesti Energia kinnitab, et ettevõte pakub keerulise talve eel fikseeritud hinda kõigile klientidele, sealhulgas suurettevõtetele olenemata nende tarbimismahust.
14-09-2022 - 07:20 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia alustab uue juhatuse esimehe otsinguid
Eesti Energia nõukogu otsustas mitte pikendada Hando Sutteri lepingut ja tema volitused juhatuse esimehe ametis lõppevad vastavalt kehtivale lepingule 31. märtsil 2023. Eesti Energia nõukogu alustab sügisel uue juhatuse esimehe otsingutega. Eesti Energia nõukogu otsustas mitte pikendada Hando Sutteri lepingut ja tema volitused juhatuse esimehe ametis lõppevad vastavalt kehtivale lepingule 31. märtsil 2023. Eesti Energia nõukogu alustab sügisel uue juhatuse esimehe otsingutega.
12-09-2022 - 01:31 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Euroopa tahab valmis olla juhuks, kui Venemaa gaasitarned täielikult peatab
Elektri börsihind püsis Eestis möödunud nädalal varasema nädalaga võrreldes samal tasemel, kuid energiabörside pilgud on pööratud Euroopasse, kus otsitakse lahendust Venemaa energialõksust pääsemiseks ja varustuskindluse säilitamiseks. Eesti jaoks positiivsed uudised tulid Soomest, kus Olkiluoto tuumajaama 3. reaktor ületas 1000 megavati võimsuspiiri. Elektri börsihind püsis Eestis möödunud nädalal varasema nädalaga võrreldes samal tasemel, kuid energiabörside pilgud on pööratud Euroopasse, kus otsitakse lahendust Venemaa energialõksust pääsemiseks ja varustuskindluse säilitamiseks. Eesti jaoks positiivsed uudised tulid Soomest, kus Olkiluoto tuumajaama 3. reaktor ületas 1000 megavati võimsuspiiri.
09-09-2022 - 05:20 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia: palume vabandust, et saatsime osadele klientidele valede andmetega kirja
Eesti Energia palub klientide ees vabandust. Neljapäeval saatis ettevõte 21 000 kliendile inimliku eksituse tõttu kirja, mis võis olla vale keelevaliku ja vale lepingu lõppemise kuupäevaga. Kõik need kliendid saavad uue kirja õigete andmetega ja kliendi soovitud keeles esimesel võimalusel. Fikseeritud hinnaga pakette Eesti Energia ennetähtaegselt ja ühepoolselt ei lõpeta. Eesti Energia palub klientide ees vabandust. Neljapäeval saatis ettevõte 21 000 kliendile inimliku eksituse tõttu kirja, mis võis olla vale keelevaliku ja vale lepingu lõppemise kuupäevaga. Kõik need kliendid saavad uue kirja õigete andmetega ja kliendi soovitud keeles esimesel võimalusel. Fikseeritud hinnaga pakette Eesti Energia ennetähtaegselt ja ühepoolselt ei lõpeta.
08-09-2022 - 11:17 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Kliendivideo: Nordeconi roheteekond
Nordecon on Eesti suurim tellimusehituste teostaja, kelle inseneride juhtimisel valmib ligikaudu kaks kolmandikku siinsetest keerulisematest ja suurematest objektidest. Et anda endagi väike panus rohelisema maailma heaks, on ettevõte otsustanud pikaajalise tuuleenergia lepingu kasuks. Nordecon on Eesti suurim tellimusehituste teostaja, kelle inseneride juhtimisel valmib ligikaudu kaks kolmandikku siinsetest keerulisematest ja suurematest objektidest. Et anda endagi väike panus rohelisema maailma heaks, on ettevõte otsustanud pikaajalise tuuleenergia lepingu kasuks.
06-09-2022 - 06:33 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Nelja lapse ja elektribussiga Itaalia ringreisile. Miks ka mitte!
Margus Ots on tubli nelja lapse isa, kes on igapäevaselt IT-valdkonnas tegev. Sel suvel võttis ta koos perega ette roadtripi Eestist Itaaliasse ja tagasi. Elektribussiga. Uurime, kuidas nii mõnegi arvates hullumeelne idee reaalsuseks sai. Margus Ots on tubli nelja lapse isa, kes on igapäevaselt IT-valdkonnas tegev. Sel suvel võttis ta koos perega ette roadtripi Eestist Itaaliasse ja tagasi. Elektribussiga. Uurime, kuidas nii mõnegi arvates hullumeelne idee reaalsuseks sai.
05-09-2022 - 02:51 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Venemaa katkestas Nord Stream 1 töö
Elektri börsihind langes eelmisel nädalal nii Eestis, Lätis, Leedus kui Soomes, ent Euroopa jaoks olulisemad sündmused leidsid aset Läänemere põhjas. Nimelt teatas Gazprom, et pärast kolmepäevast hooldust laupäeval tööd alustama pidanud Nord Stream 1 torujuhe jääb teadmata ajaks rivist välja. Elektri börsihind langes eelmisel nädalal nii Eestis, Lätis, Leedus kui Soomes, ent Euroopa jaoks olulisemad sündmused leidsid aset Läänemere põhjas. Nimelt teatas Gazprom, et pärast kolmepäevast hooldust laupäeval tööd alustama pidanud Nord Stream 1 torujuhe jääb teadmata ajaks rivist välja.
29-08-2022 - 01:36 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade 29.08.2022
Eelmisel nädalal oli Eesti hinnapiirkonna keskmine börsihind 385,3 eur/MWh, mis on 8,8% madalam üle-eelmise nädala börsihinnast. Lätis, Leedus ja Soomes seevastu jätkas keskmine börsihind endiselt kasvu. Eesti-Läti ülekandevõimsus oli möödunud nädala kolmapäevast laupäevani tipuajal piiratud 600 MW-ni, mis tõi endaga kaasa selle, et Soome hind oli terve nädala jooksul Eesti hinnaga võrdne. Eelmisel nädalal oli Eesti hinnapiirkonna keskmine börsihind 385,3 eur/MWh, mis on 8,8% madalam üle-eelmise nädala börsihinnast. Lätis, Leedus ja Soomes seevastu jätkas keskmine börsihind endiselt kasvu. Eesti-Läti ülekandevõimsus oli möödunud nädala kolmapäevast laupäevani tipuajal piiratud 600 MW-ni, mis tõi endaga kaasa selle, et Soome hind oli terve nädala jooksul Eesti hinnaga võrdne.
24-08-2022 - 09:49 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia valmistub sügistalviste toetusmeetmete rakendamiseks
Lisaks 1. oktoobrist kuni 31. märtsini kehtivale energiatoetusele töötab valitsus välja ka elektri universaalteenust. Eesti Energia seisab selle eest, et need lahendused oleks klientidele võimalikult lihtsasti kättesaadavad. Lisaks 1. oktoobrist kuni 31. märtsini kehtivale energiatoetusele töötab valitsus välja ka elektri universaalteenust. Eesti Energia seisab selle eest, et need lahendused oleks klientidele võimalikult lihtsasti kättesaadavad.
22-08-2022 - 02:32 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade 22.08.2022
Eelmisel nädalal oli Eesti hinnapiirkonna keskmine börsihind 422,61 eur/MWh, mis on 19,47% kõrgem üle-eelmise nädala börsihinnast. Eelmisel nädalal oli Eesti hinnapiirkonna keskmine börsihind 422,61 eur/MWh, mis on 19,47% kõrgem üle-eelmise nädala börsihinnast.
19-08-2022 - 09:27 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Füüsikaeksperdid asusid “Lae end” programmi õpetajaid koolitama
„Lae end“ haridusprogrammi valitud 10 füüsikaõpetajat kogunesid koolitusele, et koos mõjukate ekspertidega Eesti Füüsika Seltsist, Praktikalist ja Videoõpsist teha algust põnevate õppematerjalide loomisega, mis pakuks katsetamisrõõmu nii õpetajatele kui ka õpilastele ning mille abil on lihtne füüsikaalaseid teadmisi omandada. „Lae end“ haridusprogrammi valitud 10 füüsikaõpetajat kogunesid koolitusele, et koos mõjukate ekspertidega Eesti Füüsika Seltsist, Praktikalist ja Videoõpsist teha algust põnevate õppematerjalide loomisega, mis pakuks katsetamisrõõmu nii õpetajatele kui ka õpilastele ning mille abil on lihtne füüsikaalaseid teadmisi omandada.
19-08-2022 - 09:26 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Liivi meretuulepark aitab tagada varustuskindluse ja taskukohase elektrihinna
Liivi meretuulepark toodab valmides poole Eesti elektritarbimisest ja aitab sellega olulisel määral kaasa energiajulgeolekule, elektrihinna vähenemisele ja riiklike taastuvenergia eesmärkide saavutamisele. Juulis sõlmis Eesti Energia lepingu Liivi meretuulepargi tehniliste lahenduste analüüsiks. Uuringu valmimist toetab Euroopa Liit. Liivi meretuulepark toodab valmides poole Eesti elektritarbimisest ja aitab sellega olulisel määral kaasa energiajulgeolekule, elektrihinna vähenemisele ja riiklike taastuvenergia eesmärkide saavutamisele. Juulis sõlmis Eesti Energia lepingu Liivi meretuulepargi tehniliste lahenduste analüüsiks. Uuringu valmimist toetab Euroopa Liit.
16-08-2022 - 10:06 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Armen Kasparov sõitis 8800 kilomeetrit elektriautoga Hispaaniasse. Ja nautis <br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/kodu">Kodu</a></span>
Kui vedada kaardile neli tuhat ja mõnisada kilomeetrit maanteesõitu autoga, jõuab välja Hispaania idarannikule. Just sinna seadis sihi Eesti Energia energiatoodete osakonna juht Armen Kasparov, kes võttis reisi sinna ja tagasi ette elektriautoga Škoda Enyaq iV. Oma muljeid jagas ta Geeniuse saates „Autotund“. Kui vedada kaardile neli tuhat ja mõnisada kilomeetrit maanteesõitu autoga, jõuab välja Hispaania idarannikule. Just sinna seadis sihi Eesti Energia energiatoodete osakonna juht Armen Kasparov, kes võttis reisi sinna ja tagasi ette elektriautoga Škoda Enyaq iV. Oma muljeid jagas ta Geeniuse saates „Autotund“.
11-08-2022 - 09:49 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia võttis Leedu elektrituru avanemisest maksimumi: klientide arv ületas 100 000 piiri
Leedus eelistab elektrimüüjana Enefiti kaubamärgi all tegutsevat Eesti Energiat nüüdseks juba 100 000 klienti. Kõik Enefiti Leedu kodukliendid tarbivad seejuures taastuvelektrit ja kõige suurem on klientide huvi pikaajaliste, kuueaastaste lepingute vastu. Leedus eelistab elektrimüüjana Enefiti kaubamärgi all tegutsevat Eesti Energiat nüüdseks juba 100 000 klienti. Kõik Enefiti Leedu kodukliendid tarbivad seejuures taastuvelektrit ja kõige suurem on klientide huvi pikaajaliste, kuueaastaste lepingute vastu.
21-01-2020 - 12:01 - Maaleht.delfi.ee - DELFI TV SPIKKER | Tuletõrjuja selgitab: Austraalia metsatulekahjudele sarnaseid ilminguid näeb ka Eestis
Miks Austraalia põleb? Elukutseline päästja aitab seda mõista. Miks Austraalia põleb? Elukutseline päästja aitab seda mõista.
21-01-2020 - 12:01 - Maaleht.delfi.ee - DELFI TV SPIKKER | Tuletõrjuja selgitab: Austraalia metsatulekahjudele sarnaseid ilminguid näeb ka Eestis
Miks Austraalia põleb? Elukutseline päästja aitab seda mõista. Miks Austraalia põleb? Elukutseline päästja aitab seda mõista.
19-01-2020 - 10:04 - Maaleht.delfi.ee - TALVEAEDNIKU NIPID | Kasvatage värsked sellerid, peedid ja sibulad oma aknalaual. Just praegu!
Kuigi südatalvises aias köögivilju kasvatada ei saa, võib seda väga edukalt teha jaanuarikuisel aknalaual. Kuigi südatalvises aias köögivilju kasvatada ei saa, võib seda väga edukalt teha jaanuarikuisel aknalaual.
19-01-2020 - 10:04 - Maaleht.delfi.ee - TALVEAEDNIKU NIPID | Kasvatage värsked sellerid, peedid ja sibulad oma aknalaual. Just praegu!
Kuigi südatalvises aias köögivilju kasvatada ei saa, võib seda väga edukalt teha jaanuarikuisel aknalaual. Kuigi südatalvises aias köögivilju kasvatada ei saa, võib seda väga edukalt teha jaanuarikuisel aknalaual.
17-01-2020 - 08:28 - Maaleht.delfi.ee - Veganluse varjupool: miljardid mesilased hukkuvad müstiliselt mandlipiima tootmise orjatööl
Väga paljud meie hulgast otsustavad taimetoidu kasuks, kuna selle tootmise kahjulik mõju keskkonnale on väiksem. Samuti ei pea siis kannatama süütult surevad loomad. Kahjuks ei pruugi need väited aga alati täielikult tõele vastata.Paljud meist ei teagi, et ka hiigelsuurte mandlifarmide ülalpidamine ja töös hoidmine jätab meeletu ökoloogilise jalajälje ja võib ausalt öelda, et see nõuab lausa miljardeid elusid aastas. Väga paljud meie hulgast otsustavad taimetoidu kasuks, kuna selle tootmise kahjulik mõju keskkonnale on väiksem. Samuti ei pea siis kannatama süütult surevad loomad. Kahjuks ei pruugi need väited aga alati täielikult tõele vastata.Paljud meist ei teagi, et ka hiigelsuurte mandlifarmide ülalpidamine ja töös hoidmine jätab meeletu ökoloogilise jalajälje ja võib ausalt öelda, et see nõuab lausa miljardeid elusid aastas.

Hits: 3228