Eesti uudised

PÄEVAKAJALISI UUDISEID EESTIST
12-06-2024 - 07:41 - uudised | ERR - Ingrid Neel alistas oma kunagise paarilise
Eesti tennisist Ingrid Neel sattus Hollandis 's-Hertogenboschis peetaval WTA 250 taseme turniiril vastamisi oma kauaaegse paarilise Elixane Lechemiaga. Eesti tennisist Ingrid Neel sattus Hollandis 's-Hertogenboschis peetaval WTA 250 taseme turniiril vastamisi oma kauaaegse paarilise Elixane Lechemiaga.
12-06-2024 - 07:38 - uudised | ERR - Kallas: valitsuses on ebakindlus, kas peaminister lahkub või ei
Riigirahanduse korda tegemine, mis on haridusminister Kristina Kallase (Eesti 200) hinnangul valitsuse kõige olulisem ülesanne, toppab praegu selle taga, et on teadmatus, kas Kaja Kallas (Reformierakond) jätkab peaministrina või lahkub Euroopa Liitu. Riigirahanduse korda tegemine, mis on haridusminister Kristina Kallase (Eesti 200) hinnangul valitsuse kõige olulisem ülesanne, toppab praegu selle taga, et on teadmatus, kas Kaja Kallas (Reformierakond) jätkab peaministrina või lahkub Euroopa Liitu.
12-06-2024 - 07:31 - uudised | ERR - G7 eraldab Ukrainale 50 miljardit Vene külmutatud varade kaudu
Juhtivate tööstusriikide ühenduse G7 juhid leppisid kokku, et eraldavad Ukrainale aasta lõpuks külmutatud Venemaa varade kasutamise kaudu 50 miljardit dollarit (46 miljardit eurot), teatas kolmapäeval eesistujariik Prantsusmaa. Juhtivate tööstusriikide ühenduse G7 juhid leppisid kokku, et eraldavad Ukrainale aasta lõpuks külmutatud Venemaa varade kasutamise kaudu 50 miljardit dollarit (46 miljardit eurot), teatas kolmapäeval eesistujariik Prantsusmaa.
12-06-2024 - 07:25 - uudised | ERR - Jalgpallikoondise sangar Vallner: Jürgen Henn on mängijate treener
Eesti meeste jalgpallikoondis alistas Balti turniiri finaalis penaltiseeria järel Leedu. Kahe tõrjega mängu kangelaseks tõusnud väravavaht Karl Andre Vallner näeb uues peatreeneris lootusekiirt. Eesti meeste jalgpallikoondis alistas Balti turniiri finaalis penaltiseeria järel Leedu. Kahe tõrjega mängu kangelaseks tõusnud väravavaht Karl Andre Vallner näeb uues peatreeneris lootusekiirt.
12-06-2024 - 07:22 - Eesti uudised | Õhtuleht - PALJU ÕNNE! Bingo lotoga võideti ligi pool miljonit eurot
Kolmapäeval loositi telesaates „Suur lotokolmapäev“ välja Bingo loto jackpot summas 461 209 eurot. Ühe mänguväljaga võidupilet üheks loosimiseks osteti internetist.  Kolmapäeval loositi telesaates „Suur lotokolmapäev“ välja Bingo loto jackpot summas 461 209 eurot. Ühe mänguväljaga võidupilet üheks loosimiseks osteti internetist. 
12-06-2024 - 07:01 - uudised | ERR - ETV spordisaade, 12. juuni
Saatejuht Tarmo Tiisler Saatejuht Tarmo Tiisler
12-06-2024 - 06:54 - uudised | ERR - Aktuaalne kaamera kell 21:00
12-06-2024 - 06:46 - uudised | ERR - Johannes Erm: jalg kibeleb juba tagasi trenni
Kergejõustiku EM-il Roomas kümnevõistluses Euroopa meistriks kroonitud Johannes Ermile riputati kolmapäeval kaela kuldmedal. Kergejõustiku EM-il Roomas kümnevõistluses Euroopa meistriks kroonitud Johannes Ermile riputati kolmapäeval kaela kuldmedal.
12-06-2024 - 06:33 - uudised | ERR - Pärnus saavad päevitajad taas rannaraamatukogust lugemist valida
Pärnus on juba teist suve avatud rannaraamatukogu, et puhkajad saaksid endale rannaliivale lugemist võtta. Pärnus on juba teist suve avatud rannaraamatukogu, et puhkajad saaksid endale rannaliivale lugemist võtta.
12-06-2024 - 06:28 - uudised | ERR - Tartu Lodjakojas esietendub oratoorium Emajõest
Tartu Lodjakojas esietendub neljapäeval mütopoeetiline oratoorium, mille peategelane on Emajõgi oma pärimuse ja ajalooga. Mitmekihilise multimeediateose helilooja on Märt-Matis Lill ning libreto kirjutas Margus Kasterpalu koos Valdur Mikitaga. Tartu Lodjakojas esietendub neljapäeval mütopoeetiline oratoorium, mille peategelane on Emajõgi oma pärimuse ja ajalooga. Mitmekihilise multimeediateose helilooja on Märt-Matis Lill ning libreto kirjutas Margus Kasterpalu koos Valdur Mikitaga.
12-06-2024 - 06:28 - uudised | ERR - Riigikogu otsustas, et toetab tuumaenergia Eestis kasutuselevõtmist
Riigikogu otsus hõlmab tuumaenergia ja -ohutuse seaduse eelnõu väljatöötamist ning vajadusel kehtivate õigusaktide muutmist ja täiendamist, tuumaenergia ohutut kasutamist reguleeriva asutuse loomist ning valdkondlike pädevuste arendamist. Otsusega ei anta õigust ehitada Eestisse tuumaelektrijaam. Riigikogu otsus hõlmab tuumaenergia ja -ohutuse seaduse eelnõu väljatöötamist ning vajadusel kehtivate õigusaktide muutmist ja täiendamist, tuumaenergia ohutut kasutamist reguleeriva asutuse loomist ning valdkondlike pädevuste arendamist. Otsusega ei anta õigust ehitada Eestisse tuumaelektrijaam.
12-06-2024 - 06:27 - uudised | ERR - Viipekeelsed uudised
12-06-2024 - 06:24 - uudised | ERR - Puukide levitatavate haiguste hulka on lisandunud uus tõbi
Puukide levitatavate haiguste hulka on lisandunud babesioos, mille põhjustajaks on vere punalibledes parasiteeriv ainurakne. Kui seni on haiguse peamine levikuala olnud Lõuna-Euroopas, siis nüüd on seda registreeritud ka jahedama kliimaga riikides nagu Eesti ja Soome. Puukide levitatavate haiguste hulka on lisandunud babesioos, mille põhjustajaks on vere punalibledes parasiteeriv ainurakne. Kui seni on haiguse peamine levikuala olnud Lõuna-Euroopas, siis nüüd on seda registreeritud ka jahedama kliimaga riikides nagu Eesti ja Soome.
12-06-2024 - 06:16 - uudised | ERR - Kuressaarele piisas karikavõistlustel edasi pääsemiseks ühest väravast
Jalgpalli Evald Tipneri karikavõistlustel alistas FC Kuressaare eelmise hooaja poolfinalisti Viimsi 1:0 ja pääses 1/32-finaali. Jalgpalli Evald Tipneri karikavõistlustel alistas FC Kuressaare eelmise hooaja poolfinalisti Viimsi 1:0 ja pääses 1/32-finaali.
12-06-2024 - 06:13 - uudised | ERR - Kaljulaid: Macroni idee saata Ukrainasse instruktorid on uus etapp sõja retoorikas
Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni plaan saata Ukrainasse lääne instruktorid on uus tase sõja retoorikas, ütles riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Raimond Kaljulaid. Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni plaan saata Ukrainasse lääne instruktorid on uus tase sõja retoorikas, ütles riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Raimond Kaljulaid.
12-06-2024 - 05:58 - uudised | ERR - Eestis tuleb neljapäeval hoovihma
Kuigi neljapäeval Skandinaaviast Soome kulgeva madalrõhuvööndi mõju nõrgeneb, sajab Läänemeremaades, seal hulgas ka Eestis, laialdaselt hoovihma. Kuigi neljapäeval Skandinaaviast Soome kulgeva madalrõhuvööndi mõju nõrgeneb, sajab Läänemeremaades, seal hulgas ka Eestis, laialdaselt hoovihma.
12-06-2024 - 05:39 - https://www.aripaev.ee/ - Apple murdis kolmapäeval end taas maailma kõige väärtuslikumaks ettevõtteks
Apple tõusis kolmapäeval maailma kõige kõrgema turuväärtusega ettevõtteks, kukutades Microsofti esikohalt. Ettevõtte aktsiad tõusid nimelt ligi 4% rekordilise 215.04 dollarini, millega on Apple turuväärtus 3,29 triljonit dollarit. Apple tõusis kolmapäeval maailma kõige kõrgema turuväärtusega ettevõtteks, kukutades Microsofti esikohalt. Ettevõtte aktsiad tõusid nimelt ligi 4% rekordilise 215.04 dollarini, millega on Apple turuväärtus 3,29 triljonit dollarit.
12-06-2024 - 05:32 - uudised | ERR - IEA: maailma võib kümnendi lõpus tabada nafta üleküllus
Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA) prognoosib, et kümnendi lõpus jõuab nõudlus nafta järele tippu, kuid samal ajal kasvab pakkumine veel hoogsamalt. Seetõttu võib maailma tabada toornafta üleküllus. Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA) prognoosib, et kümnendi lõpus jõuab nõudlus nafta järele tippu, kuid samal ajal kasvab pakkumine veel hoogsamalt. Seetõttu võib maailma tabada toornafta üleküllus.
12-06-2024 - 05:06 - uudised | ERR - Malõgina ei saanud avaringist edasi
Eesti tennisist Elena Malõgina (WTA 463.) langes Poolas Gdanskis peetaval 35 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril välja juba avaringis. Eesti tennisist Elena Malõgina (WTA 463.) langes Poolas Gdanskis peetaval 35 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril välja juba avaringis.
12-06-2024 - 04:30 - Eesti uudised | Õhtuleht - Tusti sild lasti suure pauguga õhku
Kolmapäeva keskpäeval varistasid kaitsevägi ja transpordiamet Viljandimaal Tänassilma jõel asunud autosilla. Professionaalne töö: lõhkamispaugud olid nõrgemad kui tugevama äikese korral, kalade kuulmiskahjustuste vältimiseks olid jõkke paigaldatud heli summutavad matid. Kolmapäeva keskpäeval varistasid kaitsevägi ja transpordiamet Viljandimaal Tänassilma jõel asunud autosilla. Professionaalne töö: lõhkamispaugud olid nõrgemad kui tugevama äikese korral, kalade kuulmiskahjustuste vältimiseks olid jõkke paigaldatud heli summutavad matid.
12-06-2024 - 04:26 - uudised | ERR - Pariisi paraolümpiamängud jõuavad vaatajateni ERR-i ja Delfi vahendusel
Delfi Meedia, Eesti Rahvusringhääling (ERR), Levira ja Eesti Paralümpiakomitee (EPK) ühendasid jõud toomaks Pariisi paraolümpiamängud otseülekannete ning värske uudispildi kaudu kõikidesse Eestimaa kodudesse. Ülekandeid toetab kultuuriministeerium. Delfi Meedia, Eesti Rahvusringhääling (ERR), Levira ja Eesti Paralümpiakomitee (EPK) ühendasid jõud toomaks Pariisi paraolümpiamängud otseülekannete ning värske uudispildi kaudu kõikidesse Eestimaa kodudesse. Ülekandeid toetab kultuuriministeerium.
12-06-2024 - 04:22 - uudised | ERR - Prantsuse konservatiivid tagandasid oma liidri valimispakti tõttu
Prantsusmaa Vabariiklik Partei (LR) tagandas kolmapäeval oma liidri Eric Ciotti, kuna ta püüdis luua ennetähtaegsete valimiste eel valimispakti parempopulistliku parteiga Rassemblement National (RN). Prantsusmaa Vabariiklik Partei (LR) tagandas kolmapäeval oma liidri Eric Ciotti, kuna ta püüdis luua ennetähtaegsete valimiste eel valimispakti parempopulistliku parteiga Rassemblement National (RN).
12-06-2024 - 04:15 - Eesti uudised | Õhtuleht - Mees, kes ehitas ülikooli: suri Tartu ülikooli legendaarne haldusjuht Riho Illak
Staarametnik, Tartu hall kardinal, ülikooli tegelik juht – omal ajal kandis selliseid hüüdnimesid teisipäeval 69aastasena surnud Riho Illak, kes oli Tartus tuntud värvika ja aktiivse inimesena. Staarametnik, Tartu hall kardinal, ülikooli tegelik juht – omal ajal kandis selliseid hüüdnimesid teisipäeval 69aastasena surnud Riho Illak, kes oli Tartus tuntud värvika ja aktiivse inimesena.
12-06-2024 - 04:15 - uudised | ERR - Tõuksijuhtidele ja jalgratturitele kehtestati kainusnõue
Uue seadusega kaasajastati kergliikurite, jalgrataste ning mootorsõidukijuhtidele kehtivaid reegleid. Muuhulgas keelatakse auto peatamine kõnniteel ning peatumise ja parkimise nõuete rikkujate trahvid suurenevad. Uue seadusega kaasajastati kergliikurite, jalgrataste ning mootorsõidukijuhtidele kehtivaid reegleid. Muuhulgas keelatakse auto peatamine kõnniteel ning peatumise ja parkimise nõuete rikkujate trahvid suurenevad.
12-06-2024 - 04:13 - uudised | ERR - FT: Tiktoki kuningas Bardella vaatab Prantsuse peaministritooli suunas
Ajaleht Financial Times kirjutab, et Prantsuse poliitikas teeb praegu suurt tähelendu parempopulist Jordan Bardella. Sotsiaalmeediast on saanud Bardella jaoks tõhus tööriist ning ta üritab selle najal kerkida Prantsuse võimuhierarhia tippu. Ajaleht Financial Times kirjutab, et Prantsuse poliitikas teeb praegu suurt tähelendu parempopulist Jordan Bardella. Sotsiaalmeediast on saanud Bardella jaoks tõhus tööriist ning ta üritab selle najal kerkida Prantsuse võimuhierarhia tippu.
12-06-2024 - 04:08 - uudised | ERR - Talvikul ei õnnestunud Ameerikas punktiarvet avada
Möödunud nädalavahetusel toimus Thunder Valley krossirajal AMA motokrossi sarja kolmas etapp. Kahel esimesel etapil punktideta jäänud Jörgen-Matthias Talviku ei suutnud ka kolmandal katsel punktiarvet avada. Möödunud nädalavahetusel toimus Thunder Valley krossirajal AMA motokrossi sarja kolmas etapp. Kahel esimesel etapil punktideta jäänud Jörgen-Matthias Talviku ei suutnud ka kolmandal katsel punktiarvet avada.
12-06-2024 - 04:00 - Eesti uudised | Õhtuleht - EKRE PIKKADE NUGADE ÖÖ: Martin Helme lõi halastamatult platsi puhtaks
Teisipäeva õhtul visati EKREst inimesi välja, kolmapäeval hakkasid nad ise lahkuma. Läksid kõige tuntumad inimesed.  Teisipäeva õhtul visati EKREst inimesi välja, kolmapäeval hakkasid nad ise lahkuma. Läksid kõige tuntumad inimesed. 
12-06-2024 - 04:00 - uudised | ERR - Aktuaalne kaamera kell 18:30
12-06-2024 - 03:57 - uudised | ERR - Pildid: Draakoni galeriis on avatud Liisi Eelmaa uus isikunäitus
Alates kolmapäevast, 12. juunist on Tallinnas Draakoni galeriis avatud Liisi Eelmaa isikunäitus "Loon, mida näen – abrakadabra". Alates kolmapäevast, 12. juunist on Tallinnas Draakoni galeriis avatud Liisi Eelmaa isikunäitus "Loon, mida näen – abrakadabra".
12-06-2024 - 03:43 - uudised | ERR - VIDEO | Premium liiga maikuu ilusaima värava lõi Promise David
Jalgpalli Premium liiga maikuu kauneima värava valimisel teenis 575 häälega esikoha Nõmme Kalju ründaja Promise Davidi tabamus Tartu Tammeka vastu. Jalgpalli Premium liiga maikuu kauneima värava valimisel teenis 575 häälega esikoha Nõmme Kalju ründaja Promise Davidi tabamus Tartu Tammeka vastu.
12-06-2024 - 03:40 - uudised | ERR - Päevakaja (12.06.2024 18:00:00)
12-06-2024 - 03:40 - uudised | ERR - Ringkonnakohus asus sumotreener Rannikmaa apellatsioonikaebust arutama
Tartu ringkonnakohus asus kolmapäeval arutama tunnustatud sumotreener Riho Rannikmaa apellatsioonikaebust. Tartu ringkonnakohus asus kolmapäeval arutama tunnustatud sumotreener Riho Rannikmaa apellatsioonikaebust.
12-06-2024 - 03:30 - uudised | ERR - Tartus esietendub mütoloogilis-poeetiline oratoorium “Emajõe sünd”
Tartus jõuab vaatajateni Margus Kasterpalu lavastatud oratoorium, mis viib publiku teekonnale Emajõe allikast suudmeni. Tartus jõuab vaatajateni Margus Kasterpalu lavastatud oratoorium, mis viib publiku teekonnale Emajõe allikast suudmeni.
12-06-2024 - 03:30 - uudised | ERR - Rail Balticu tähtajaks valmimine on ülimalt vähetõenäoline
Kolme Balti riigi riigikontrollid tegid ühisauditi Rail Balticu raudteeprojektile. Kolme Balti riigi riigikontrollid tegid ühisauditi Rail Balticu raudteeprojektile.
12-06-2024 - 03:30 - uudised | ERR - EKRE-t raputab lahkumiste laine
Poliitmaastikku raputas teisipäeva hilisõhtune teade selle kohta, et EKRE otsustas mitu prominentset poliitikut enda ridadest välja visata. Poliitmaastikku raputas teisipäeva hilisõhtune teade selle kohta, et EKRE otsustas mitu prominentset poliitikut enda ridadest välja visata.
12-06-2024 - 03:18 - uudised | ERR - Suri korvpalliikoon Jerry West
Kolmapäeval suri 86 aasta vanuselt üheksa korvpalliliiga NBA meistrisõrmuse omanik ja 1960. aasta olümpiavõitja Jerry West. Kolmapäeval suri 86 aasta vanuselt üheksa korvpalliliiga NBA meistrisõrmuse omanik ja 1960. aasta olümpiavõitja Jerry West.
12-06-2024 - 03:01 - uudised | ERR - KGB kongides avatakse juuniküüditamise aastapäeval näitus küüditatud lastest
14. juunil avatakse Tallinnas KGB vangikongides näitus "Küüditatud lapsepõlv. Ellujääjate lood", mis räägib nendest lastest, kes Siberist eluga tagasi tulid. 14. juunil avatakse Tallinnas KGB vangikongides näitus "Küüditatud lapsepõlv. Ellujääjate lood", mis räägib nendest lastest, kes Siberist eluga tagasi tulid.
12-06-2024 - 02:59 - Eesti uudised | Õhtuleht - HALVALE TEELE: neljandik kooliõpilastest tõdes, et on poest midagi varastanud
Hiljuti kooliõpilaste seas läbi viidud uuringu järgi panevad alaealised toime vähe väljapressimisi, sissemurdmisi ja autoärandamisi. Küll aga tõdes neljandik lastest, et on poest miskit varastanud. Hiljuti kooliõpilaste seas läbi viidud uuringu järgi panevad alaealised toime vähe väljapressimisi, sissemurdmisi ja autoärandamisi. Küll aga tõdes neljandik lastest, et on poest miskit varastanud.
12-06-2024 - 02:52 - uudised | ERR - Riigikogu võttis vastu trahve ja riigilõive tõstvad seadused
Riigikogu kiitis kolmapäeval heaks seadused, mis kahekordistavad trahviühiku ning suurendavad riigilõive. Riigikogu kiitis kolmapäeval heaks seadused, mis kahekordistavad trahviühiku ning suurendavad riigilõive.
12-06-2024 - 02:47 - Eesti uudised | Õhtuleht - KES SOOVIB LONKSUKESE SEENT? Tõrvas tehakse tippteadust tänu saepurule ja padu-udule
Kui tavaliselt eestlane oma seenekohta ei reeda, siis Siim Kabrits kõnnib põrmugi salatsemata… kõrgete riiuliteni. Seal need seened sirguvadki, saepurukottides ja ilma päikesevalguseta. Mõned vajavad nii paksu udu, et ruumis on raske liikuda. Tõrvas asuvas kasvanduses on kõik tingimused paika pandud maailmaklassi tippteaduse abil. Kui tavaliselt eestlane oma seenekohta ei reeda, siis Siim Kabrits kõnnib põrmugi salatsemata… kõrgete riiuliteni. Seal need seened sirguvadki, saepurukottides ja ilma päikesevalguseta. Mõned vajavad nii paksu udu, et ruumis on raske liikuda. Tõrvas asuvas kasvanduses on kõik tingimused paika pandud maailmaklassi tippteaduse abil.
12-06-2024 - 02:37 - https://www.aripaev.ee/ - Enefit Green kasvatas mais elektritootmist kolmandiku võrra
Enefit Green tootis mais 116,1 GWh elektrit, mida on 32,7% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Tootmistulemust mõjutasid peamiselt uued – nii mullu valminud kui ka veel ehitusjärgus tuulepargid Leedus, Soomes ja Eestis, mille toodang moodustas mais ligi 35% Enefit Greeni kogu elektritoodangust. Enefit Green tootis mais 116,1 GWh elektrit, mida on 32,7% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Tootmistulemust mõjutasid peamiselt uued – nii mullu valminud kui ka veel ehitusjärgus tuulepargid Leedus, Soomes ja Eestis, mille toodang moodustas mais ligi 35% Enefit Greeni kogu elektritoodangust.
12-06-2024 - 02:28 - https://www.aripaev.ee/ - Raadiohommikus: riigivõlakirjadest, andmepõhisest otsustamisest ja tööstuse käekäigust
Neljapäeval räägime raadiohommikus riigivõlakirjadest, värske uuringu taustal tööstussektori olukorrast, aga ka äriotsuste tegemisel andmetele tuginemisest. Neljapäeval räägime raadiohommikus riigivõlakirjadest, värske uuringu taustal tööstussektori olukorrast, aga ka äriotsuste tegemisel andmetele tuginemisest.
12-06-2024 - 02:28 - https://www.aripaev.ee/ - Coop Pank kasvatas mais klientuuri
Panga klientide arv kasvas mais 2300 võrra ja aktiivselt arveldavate klientide arv kasvas 1300 võrra. Kuu lõpuks ulatus klientide arv 194 100-ni ja aktiivselt arveldavate klientide arv 87 200-ni. Aastaga on kliendibaas kasvanud 21%, teatas ettevõte börsile. Panga klientide arv kasvas mais 2300 võrra ja aktiivselt arveldavate klientide arv kasvas 1300 võrra. Kuu lõpuks ulatus klientide arv 194 100-ni ja aktiivselt arveldavate klientide arv 87 200-ni. Aastaga on kliendibaas kasvanud 21%, teatas ettevõte börsile.
12-06-2024 - 02:27 - uudised | ERR - Armeenia lahkub Venemaa juhitavast julgeolekuorganisatsioonist
Armeenia peaminister Nikol Pašinjan ütles kolmapäeval, et riik lahkub ametlikult Venemaa juhitavast Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsioonist (CSTO). Armeenia peaminister Nikol Pašinjan ütles kolmapäeval, et riik lahkub ametlikult Venemaa juhitavast Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsioonist (CSTO).
12-06-2024 - 02:18 - uudised | ERR - Nagelsmann oli sunnitud EM-i eel koosseisus muudatuse tegema
Saksamaa jalgpallikoondise peatreener Julian Nagelsmann pidi vahetult enne EM-finaalturniiri algust koosseisus ühe vangerduse tegema. Saksamaa jalgpallikoondise peatreener Julian Nagelsmann pidi vahetult enne EM-finaalturniiri algust koosseisus ühe vangerduse tegema.
12-06-2024 - 02:18 - uudised | ERR - Michal ja Võrklaev kaasaks Rail Balticu projekti eraraha
Kliimaminister Kristen Michali ja rahandusminister Mart Võrklaeva hinnangul võiks osa Rail Balticu projektist puudu olevast rahast tulla eraettevõttelt, kes selle raha laenab. Kliimaminister Kristen Michali ja rahandusminister Mart Võrklaeva hinnangul võiks osa Rail Balticu projektist puudu olevast rahast tulla eraettevõttelt, kes selle raha laenab.
12-06-2024 - 02:12 - https://www.aripaev.ee/ - Kas sinu tänane büroo on parim? Selgitasime välja parima büroohoone omadused
Büroohoonet ei saa valida pelgalt hinna järgi. See on strateegiline äriotsus, mis mõjutab tööandja brändingut, töötajate rahulolu ning mõjutab klientide usaldust. Hoone omaniku Kapiteli kinnisvaraeksperdid tegid võrdluse kümnete ja kümnete ärihoonete seas, et aidata sul aru saada, miks Sõpruse Ärimaja on hetkel parim valik oma klassis. Büroohoonet ei saa valida pelgalt hinna järgi. See on strateegiline äriotsus, mis mõjutab tööandja brändingut, töötajate rahulolu ning mõjutab klientide usaldust. Hoone omaniku Kapiteli kinnisvaraeksperdid tegid võrdluse kümnete ja kümnete ärihoonete seas, et aidata sul aru saada, miks Sõpruse Ärimaja on hetkel parim valik oma klassis.
12-06-2024 - 02:09 - https://www.aripaev.ee/ - Energiaagentuur prognoosib nafta tippu kümnendi lõppu
Rahvusvahelise energiaagentuuri IEA analüüsi kohaselt jõuab nafta nõudlus tippu 2029. aastal, kuid samal ajal kasvab pakkumine veel hoogsamalt, tekitas praegusest suurema ülepakkumise. Rahvusvahelise energiaagentuuri IEA analüüsi kohaselt jõuab nafta nõudlus tippu 2029. aastal, kuid samal ajal kasvab pakkumine veel hoogsamalt, tekitas praegusest suurema ülepakkumise.
12-06-2024 - 02:05 - uudised | ERR - Pevkur: Ukraina väljaõppemissiooni suurim kasu oleks sõnum Venemaale
Kaitseminister Hanno Pevkuri sõnul arutatakse lääneriikide sõdurite Ukrainasse väljaõppemissioonile saatmist tõsiselt, kuid otsuste tegemiseni läheb veel aega. Kaitseminister Hanno Pevkuri sõnul arutatakse lääneriikide sõdurite Ukrainasse väljaõppemissioonile saatmist tõsiselt, kuid otsuste tegemiseni läheb veel aega.
12-06-2024 - 02:03 - uudised | ERR - Kristina Kallas: Eesti 200 juhatuses on suusad risti
Eesti 200 aseesimees Kristina Kallas rääkis, et sisetülid erakonnas toimuvad vaid juhatuse tasandil ning et erakond ja fraktsioon toimivad sellele vaatamata hästi. Ta rõhutas, et erakonna sees ei ole tülis olevaid leere. Eesti 200 aseesimees Kristina Kallas rääkis, et sisetülid erakonnas toimuvad vaid juhatuse tasandil ning et erakond ja fraktsioon toimivad sellele vaatamata hästi. Ta rõhutas, et erakonna sees ei ole tülis olevaid leere.
12-06-2024 - 02:00 - https://www.aripaev.ee/ - Pulliturul on ralliruumi veel küllaga
Kuna karu- ja pulliturud omavad investorite portfellidele üüratut mõju, toob turusentimendi muutus kiiresti kaasa kas lootuse pullituruks või hirmu karuturu ees. Iga väike võnge ei tähenda aga seda, et turg on suunda muutmas. Kuna karu- ja pulliturud omavad investorite portfellidele üüratut mõju, toob turusentimendi muutus kiiresti kaasa kas lootuse pullituruks või hirmu karuturu ees. Iga väike võnge ei tähenda aga seda, et turg on suunda muutmas.
12-06-2024 - 02:00 - uudised | ERR - USA keskpank jättis baasintressimäära muutmata
USA keskpank jättis kolmapäeval lõppenud koosolekul ootuspäraselt baasintressimäära muutmata. USA keskpank jättis kolmapäeval lõppenud koosolekul ootuspäraselt baasintressimäära muutmata.
12-06-2024 - 01:57 - https://www.aripaev.ee/ - Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm lahkub ametist
Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm on esitanud lahkumisavalduse ja lahkub pärast kolmeaastast ametiaega selle suve lõpus omal soovil ametist, teatas kaitseministeerium. Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm on esitanud lahkumisavalduse ja lahkub pärast kolmeaastast ametiaega selle suve lõpus omal soovil ametist, teatas kaitseministeerium.
12-06-2024 - 01:46 - https://www.aripaev.ee/ - Rail Baltic Estonia: liigume tempos, et 2030 on raudteeühendus valmis
Rail Baltic Estonia vastutab raudteeühenduse ehitamise eest ning täna püsime ehitamise tempos, et 2030. aastaks ühendus valmiks. Nii ehitus kui kõik vajalikud ettevalmistustööd alates hangetest kuni maade omandamiseni käivad, kirjutab Rail Baltic Estonia vastuses Balti riikide riigikontrollide ülevaatele. Rail Baltic Estonia vastutab raudteeühenduse ehitamise eest ning täna püsime ehitamise tempos, et 2030. aastaks ühendus valmiks. Nii ehitus kui kõik vajalikud ettevalmistustööd alates hangetest kuni maade omandamiseni käivad, kirjutab Rail Baltic Estonia vastuses Balti riikide riigikontrollide ülevaatele.
12-06-2024 - 01:46 - uudised | ERR - Mölder pääses taas Poolas põhiturniirile
Eesti tennisist Markus Mölder (ATP 1291.) jõudis teist nädalat järjest Poolas toimuval M15 taseme ITF-i turniiril läbi kvalifikatsiooni põhiturniirile. Eesti tennisist Markus Mölder (ATP 1291.) jõudis teist nädalat järjest Poolas toimuval M15 taseme ITF-i turniiril läbi kvalifikatsiooni põhiturniirile.
12-06-2024 - 01:35 - https://www.aripaev.ee/ - Balti börsid eesotsas Tallinkiga langesid
Balti börsiindeksid kolmapäeval üldiselt langesid, koondindeks taandus -0,16%, Tallinna börs kaotas -0,4%, Riia taganes -0,53% ning Vilnius oli ainus, mis jäi rohelisse, kerkides +0,44%. Balti börsiindeksid kolmapäeval üldiselt langesid, koondindeks taandus -0,16%, Tallinna börs kaotas -0,4%, Riia taganes -0,53% ning Vilnius oli ainus, mis jäi rohelisse, kerkides +0,44%.
12-06-2024 - 01:31 - uudised | ERR - Kodu remontides maalikogu leidnud Runnel: vaatan nüüd maju teise pilguga
Tartus Tähtvere tänaval elav Tõnu Runnel leidis aasta alguses katusealust remontides mitukümmend eelmise sajandi 60ndatest pärit maali, mida tuuletõkkena kasutati. Kuna samas majas on varemgi kunstiteoseid välja tulnud, on Runnel vanu maju hoopis teise pilguga vaatama hakanud. Tartus Tähtvere tänaval elav Tõnu Runnel leidis aasta alguses katusealust remontides mitukümmend eelmise sajandi 60ndatest pärit maali, mida tuuletõkkena kasutati. Kuna samas majas on varemgi kunstiteoseid välja tulnud, on Runnel vanu maju hoopis teise pilguga vaatama hakanud.
12-06-2024 - 01:22 - uudised | ERR - Saksamaa kavandab uut sõjaväeteenistuse mudelit
Saksamaa kavandab uut sõjaväeteenistuse mudelit, et relvajõudude kasinat koosseisu Ukraina sõja tingimustes täiendada, ütlesid parlamendiallikad kolmapäeval. Saksamaa kavandab uut sõjaväeteenistuse mudelit, et relvajõudude kasinat koosseisu Ukraina sõja tingimustes täiendada, ütlesid parlamendiallikad kolmapäeval.
12-06-2024 - 01:16 - uudised | ERR - Jalgpalliliit tunnustab juubilar Viktor Levadat hõbemärgiga
Eesti Jalgpalli Liit (EJL) autasustab pikaaegset Tallinna FCI Levadia presidenti ja eestvedajat Viktor Levadat Eesti jalgpalli arengusse antud panuse eest EJL-i hõbemärgiga. Eesti Jalgpalli Liit (EJL) autasustab pikaaegset Tallinna FCI Levadia presidenti ja eestvedajat Viktor Levadat Eesti jalgpalli arengusse antud panuse eest EJL-i hõbemärgiga.
12-06-2024 - 01:04 - uudised | ERR - Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm lahkub ametist
Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm lahkub suve lõpus omal soovil ametist. Salmi sõnul on tema lahkumise põhjuseks, et Eesti pole teinud hädavajalikke otsuseid riigi laskemoonavaru suurendamiseks. Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm lahkub suve lõpus omal soovil ametist. Salmi sõnul on tema lahkumise põhjuseks, et Eesti pole teinud hädavajalikke otsuseid riigi laskemoonavaru suurendamiseks.
12-06-2024 - 01:03 - https://www.aripaev.ee/ - USA tarbijahinnad jäid aprilli tasemele pidama
Pessimistlikest prognoosidest hoolimata jäi USA tarbijahinnaindeks mais aprilliga võrreldes samale tasemele ja kerkis aastavõrdluses kõigest 3,3%. Pessimistlikest prognoosidest hoolimata jäi USA tarbijahinnaindeks mais aprilliga võrreldes samale tasemele ja kerkis aastavõrdluses kõigest 3,3%.
12-06-2024 - 01:00 - Eesti uudised | Õhtuleht - Konservatiivide sõbrad hämmingus: „EKRE on ise muutunud süvariigi võimalusi ära kasutavaks organiks.“
EKRE pöidlahoidjate meeliskogunemispaik on Facebooki legendaarne sõprade klubi. Teated nimekatest lahkujatest ja väljavisatutest on löönud sõpruskonna kolme lehte: kes kiidab otsustele takka, kes on segaduses ja kes pettunud. EKRE pöidlahoidjate meeliskogunemispaik on Facebooki legendaarne sõprade klubi. Teated nimekatest lahkujatest ja väljavisatutest on löönud sõpruskonna kolme lehte: kes kiidab otsustele takka, kes on segaduses ja kes pettunud.
12-06-2024 - 12:46 - Eesti uudised | Õhtuleht - Rail Baltic Estonia: riigikontrolli arvutused ei ole korrektsed
Riigikontroll keskendub oma aruandes kitsalt projekti kuludele ega kajastata projektiga kaasnevat otsest ega sotsiaalmajanduslikku kasu. Samuti on Rail Baltica projektil oluline mõju ka tööhõivele, arvustab Rail Balticu Eesti haldusfirma RB Estonia Baltimaade riigikontrollide aruannet. Riigikontroll keskendub oma aruandes kitsalt projekti kuludele ega kajastata projektiga kaasnevat otsest ega sotsiaalmajanduslikku kasu. Samuti on Rail Baltica projektil oluline mõju ka tööhõivele, arvustab Rail Balticu Eesti haldusfirma RB Estonia Baltimaade riigikontrollide aruannet.
12-06-2024 - 12:41 - https://www.aripaev.ee/ - Adam Granti soovitused petturi sündroomist vabanemiseks
Kas ka sulle tundub, et oled oma töös ebapädev ja kohe on saabumas hetk, kus sind paljastatakse? Ameerika juhtimispsühholoog ja menukite autor Adam Grant räägib, et petturi sündroomist tuleks hoopis mõelda kui varjatud potentsiaali märgist: sulle tundub, et teised inimesed hindavad sind üle, aga palju tõenäolisemalt sa hoopis alahindad iseennast. Kas ka sulle tundub, et oled oma töös ebapädev ja kohe on saabumas hetk, kus sind paljastatakse? Ameerika juhtimispsühholoog ja menukite autor Adam Grant räägib, et petturi sündroomist tuleks hoopis mõelda kui varjatud potentsiaali märgist: sulle tundub, et teised inimesed hindavad sind üle, aga palju tõenäolisemalt sa hoopis alahindad iseennast.
12-06-2024 - 12:39 - https://www.aripaev.ee/ - Keeruline aasta viis Stora Enso käivet allapoole
Stora Enso Eesti müügitulu 2023. aastal võrreldes varasema aastaga küll vähenes, kuid puhaskasum suurenes, seda peamiselt tütarettevõtetelt saadud dividendide ja muude äritulude tõttu, selgub ettevõtte eelmise aasta majandusaruandest. Stora Enso Eesti müügitulu 2023. aastal võrreldes varasema aastaga küll vähenes, kuid puhaskasum suurenes, seda peamiselt tütarettevõtetelt saadud dividendide ja muude äritulude tõttu, selgub ettevõtte eelmise aasta majandusaruandest.
12-06-2024 - 12:17 - Eesti uudised | Õhtuleht - KAKS KORRAGA: Jaan Tammsalu hakkab teenima Harju-Madise ja Paldiski kogudustes
Lääne-Harju valla kahes koguduses hakkab teenima vaimulik Jaan Tammsalu. Alates 1. juunist teenib Tammsalu Harju-Madise kogudust ja alates 1. augustist alustab teenimist EELK Paldiski Nikolai Koguduses. Lääne-Harju valla kahes koguduses hakkab teenima vaimulik Jaan Tammsalu. Alates 1. juunist teenib Tammsalu Harju-Madise kogudust ja alates 1. augustist alustab teenimist EELK Paldiski Nikolai Koguduses.
12-06-2024 - 11:53 - https://www.aripaev.ee/ - EL kehtestab Hiina elektriautodele kaitsetollid
Euroopa Liit kehtestab Hiina elektriautodele juulist täiendava tollimaksu, mis suurema osa tootajte puhul küündib 38,1 protsendini auto hinnast. Euroopa Liit kehtestab Hiina elektriautodele juulist täiendava tollimaksu, mis suurema osa tootajte puhul küündib 38,1 protsendini auto hinnast.
12-06-2024 - 11:19 - uudised | ERR - Riigikogu kiitis automaksu eelnõu heaks
Riigikogu kiitis kolmapäevasel istungil kolmandal lugemisel heaks mootorsõidukimaksu seaduse eelnõu. Riigikogu kiitis kolmapäevasel istungil kolmandal lugemisel heaks mootorsõidukimaksu seaduse eelnõu.
12-06-2024 - 11:15 - Eesti uudised | Õhtuleht - SUPERKANGELASED MEIE SEAS: „Kui näen, et inimene upub, ikka aitan!“
Tartus hüppas noor naine promenaadilt vette. Õnneks viis vool ta kalda äärde ja kaaskodanikud tulid appi. Tartus hüppas noor naine promenaadilt vette. Õnneks viis vool ta kalda äärde ja kaaskodanikud tulid appi.
12-06-2024 - 11:11 - uudised | ERR - VAATA UUESTI | Johannes Erm sai Roomas kaela kuldmedali
Kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel Roomas kümnevõistluses võitjaks tulnud Johannes Erm sai kuldse autasu kaela kolmapäeva õhtul. Kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel Roomas kümnevõistluses võitjaks tulnud Johannes Erm sai kuldse autasu kaela kolmapäeva õhtul.
12-06-2024 - 11:00 - https://www.aripaev.ee/ - Valitsemise stiilinäide: turbomenetluses seadusemuudatus, mida pole võimalik täita
Ehkki täna riigikogus kolmandale lugemisele mineva liiklusseaduse muudatuste algne idee on õilis, toob see kaasa probleemipuntra, millele hakati lahendust otsima alles täna ehk ajal, mil seadus riigikogus läbi surutakse. „Seda seadust pole võimalik sellisel kujul isegi mitte teoreetiliselt täita,“ tõdeti saates „Logistikauudised eetris“. Ehkki täna riigikogus kolmandale lugemisele mineva liiklusseaduse muudatuste algne idee on õilis, toob see kaasa probleemipuntra, millele hakati lahendust otsima alles täna ehk ajal, mil seadus riigikogus läbi surutakse. „Seda seadust pole võimalik sellisel kujul isegi mitte teoreetiliselt täita,“ tõdeti saates „Logistikauudised eetris“.
12-06-2024 - 10:26 - https://www.aripaev.ee/ - Saksa energiahiiglane võitis kohtus Gazpromilt miljardeid
Stockholmi arbitraažkohtu otsusel oli Saksa energiafirmal Uniper õigus tühistada gaasitarneleping Gazpromiga ning nüüd saavad sakslased Gazpromile üle 13 miljardi euro suuruse kahjutasunõude esitada. Stockholmi arbitraažkohtu otsusel oli Saksa energiafirmal Uniper õigus tühistada gaasitarneleping Gazpromiga ning nüüd saavad sakslased Gazpromile üle 13 miljardi euro suuruse kahjutasunõude esitada.
12-06-2024 - 10:15 - https://www.aripaev.ee/ - Erkki Kubber: missiooniettevõtted võivad olla rikkad
Raha ja suur mõju, mis muudab inimeste elusid, saavad ja peavad käima käsikäes, kirjutab jätkusuutlikkuse festivali Impact Day kaasasutaja Erkki Kubber. Raha ja suur mõju, mis muudab inimeste elusid, saavad ja peavad käima käsikäes, kirjutab jätkusuutlikkuse festivali Impact Day kaasasutaja Erkki Kubber.
12-06-2024 - 10:00 - https://www.aripaev.ee/ - Andmetark juht analüüsib ja usub oma andmeid
Coop Eesti Keskühistu finantsdirektor Veiko Haavapuu usub, et nad suutsid andmetele tuginedes teha üsna häid otsuseid, kui umbes aasta tagasi marginaal langema hakkas. KPMG juhtimiskonsultatsioonide valdkonna juhi Tarmo Toigeri hinnangul oli küllalt andmeid, et prognoosida praegust langust nii ettevõtete kui ka valitsuse tasemel. Coop Eesti Keskühistu finantsdirektor Veiko Haavapuu usub, et nad suutsid andmetele tuginedes teha üsna häid otsuseid, kui umbes aasta tagasi marginaal langema hakkas. KPMG juhtimiskonsultatsioonide valdkonna juhi Tarmo Toigeri hinnangul oli küllalt andmeid, et prognoosida praegust langust nii ettevõtete kui ka valitsuse tasemel.
12-06-2024 - 09:24 - Eesti uudised | Õhtuleht - SÄUTSUTORM | Sotsiaalmeedias paneb rahvas puid alla EKRE skandaalilõkkele. Tanel Kiik: täna ei julge magama minnagi
Teisipäeval, 11. juunil kell 16 kogunes EKRE juhatus Toompuiesteel asuvasse kontorisse pidama koosolekut. Erakonnast sai hundipassi mitu häältemagnetit, pärast mida vallandus tõeline lahkumistelaviin. Sotsiaalmeediaski teritab rahvas sel teemal usinasti keelt. Teisipäeval, 11. juunil kell 16 kogunes EKRE juhatus Toompuiesteel asuvasse kontorisse pidama koosolekut. Erakonnast sai hundipassi mitu häältemagnetit, pärast mida vallandus tõeline lahkumistelaviin. Sotsiaalmeediaski teritab rahvas sel teemal usinasti keelt.
12-06-2024 - 09:17 - Eesti uudised | Õhtuleht - KAS JÄRJEKORDNE EKREST LAHKUJA? Alar Laneman: need on suured otsused
EKREsse kuuluv riigikogulane Alar Laneman ütles, et peab pärast paljude erakonnast väljaviskamist ja teiste lahkumist kolleegidega aru pidama, mis nüüd saab. EKREsse kuuluv riigikogulane Alar Laneman ütles, et peab pärast paljude erakonnast väljaviskamist ja teiste lahkumist kolleegidega aru pidama, mis nüüd saab.
12-06-2024 - 08:56 - https://www.aripaev.ee/ - Euro odavneb Prantsusmaa valimiste hirmus
Euro kurss teiste peamiste valuutade suhtes on asunud pärast Euroopa Parlamendi valimisi välja kuulutatud Prantsusmaa valimiste tulemuste hirmus langema. Euro kurss teiste peamiste valuutade suhtes on asunud pärast Euroopa Parlamendi valimisi välja kuulutatud Prantsusmaa valimiste tulemuste hirmus langema.
12-06-2024 - 08:14 - https://www.aripaev.ee/ - Wendre loob oma jaekaupluste võrgu
Unetarvikute tootja Wendre on hakanud välja arendama oma kaubamärke ning loob oma jaekaupluste võrgu. Keti esimene kauplus avatakse Tallinnas Järve keskuses. Unetarvikute tootja Wendre on hakanud välja arendama oma kaubamärke ning loob oma jaekaupluste võrgu. Keti esimene kauplus avatakse Tallinnas Järve keskuses.
12-06-2024 - 08:00 - https://www.aripaev.ee/ - Rail Balticuga on halvasti. Mõjugu see meile hästi
Tuleb selgesti teadvustada, et Rail Balticu projekt vajab päästmist. Miski pole veel kadunud, kui uue hooga jätkata, kirjutab Äripäev juhtkirjas. Tuleb selgesti teadvustada, et Rail Balticu projekt vajab päästmist. Miski pole veel kadunud, kui uue hooga jätkata, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
12-06-2024 - 08:00 - https://www.aripaev.ee/ - Eesti nuputab, kuidas Vene varilaevastikku ohjeldada
Euroopa järgmisse sanktsioonipaketti võib sattuda paarkümmend laeva, mis vedasid hinnalaest kallimat Vene naftat. Kuid laevade külmutamisega ei tohi üle pingutada, sest muidu võivad kannatada Euroopa rannikuriigid ise, arvatakse kliimaministeeriumis. Euroopa järgmisse sanktsioonipaketti võib sattuda paarkümmend laeva, mis vedasid hinnalaest kallimat Vene naftat. Kuid laevade külmutamisega ei tohi üle pingutada, sest muidu võivad kannatada Euroopa rannikuriigid ise, arvatakse kliimaministeeriumis.
12-06-2024 - 07:43 - https://www.aripaev.ee/ - Soome laienenud kood/Jõhvi mõtleb Eestis juba kolmanda koodikooli peale
Programmeerimiskool kood/Jõhvi laieneb oma koolimudeliga põhjanaabrite juurde, esimesed õppurit võeti vastu juba märtsis. Järgmisel aastal on plaan avada kood/Võru, kuid kooli juhi Lauri Haava sõnul on Eestis ruumi kolmandalegi koodikoolile. Programmeerimiskool kood/Jõhvi laieneb oma koolimudeliga põhjanaabrite juurde, esimesed õppurit võeti vastu juba märtsis. Järgmisel aastal on plaan avada kood/Võru, kuid kooli juhi Lauri Haava sõnul on Eestis ruumi kolmandalegi koodikoolile.
12-06-2024 - 07:16 - https://www.aripaev.ee/ - Veskimägi: aastal 2030 võiks Eesti kaitsetööstuse käive olla miljard
2030. aastal võiks Eesti kaitsetööstuse käive olla 1 miljard, kuid juba sel aastal on sektori käive rekordiline, rääkis 2C Venturesi partneri Taavi Veskimägi, kes on ka kaitsetööstuse liidu nõukogu esimees. 2030. aastal võiks Eesti kaitsetööstuse käive olla 1 miljard, kuid juba sel aastal on sektori käive rekordiline, rääkis 2C Venturesi partneri Taavi Veskimägi, kes on ka kaitsetööstuse liidu nõukogu esimees.
12-06-2024 - 07:13 - uudised | ERR - Liikmeid lahkub EKRE ringkondadest üle Eesti
Äriregistri andmetel on EKRE-st lahkunud ka riigikogu liige Ants Frosch, kes oli valitud parlamenti Võru-, Valga- ja Põlvamaalt. EKRE Tartu ringkonna juhatuses jätkab kaks liiget - 11 liikmest otsustas seitse lahkuda ja kaks visati välja teisipäeval. Äriregistri andmetel on EKRE-st lahkunud ka riigikogu liige Ants Frosch, kes oli valitud parlamenti Võru-, Valga- ja Põlvamaalt. EKRE Tartu ringkonna juhatuses jätkab kaks liiget - 11 liikmest otsustas seitse lahkuda ja kaks visati välja teisipäeval.
12-06-2024 - 07:05 - https://www.aripaev.ee/ - Eesti kodulaenude euribor tiksub Soome omast kõrgemal
Eesti kodulaenuintresside tähtis komponent kuue kuu euribor liigub juba nädalapäevad kõrgemal Soome laenudes kasutatavast 12 kuu euriborist. Eesti kodulaenuintresside tähtis komponent kuue kuu euribor liigub juba nädalapäevad kõrgemal Soome laenudes kasutatavast 12 kuu euriborist.
12-06-2024 - 07:04 - Eesti uudised | Õhtuleht - Kuhu me selle Rail Balticu ehitame? Raudtee alla jäävatest maadest on omandatud vähem kui pool
„Oleks oluline, et ka riigikogu võtaks seisukoha, kas raudtee tuleb ehitada iga hinna eest või on siiski kuskil piir, kust edasi muutub raudtee ehitamine ebamõistlikuks,“ sõnab riigikontrolör Janar Holm, viidates projekti kallinemisele ja puudulikule asjaajamisele. „Oleks oluline, et ka riigikogu võtaks seisukoha, kas raudtee tuleb ehitada iga hinna eest või on siiski kuskil piir, kust edasi muutub raudtee ehitamine ebamõistlikuks,“ sõnab riigikontrolör Janar Holm, viidates projekti kallinemisele ja puudulikule asjaajamisele.
12-06-2024 - 07:00 - Eesti uudised | Õhtuleht - VARILAEVASTIK SEILAB EESTI LÄHEDAL! Miks ei saa Soome lahte lukku panna ja jätta Venemaa ilma naftarahast?
Venemaa vajab Ukrainas sõdimiseks raha. Raha tuleb nafta müügist. Nafta vedamine käib tankeritega. Mõistlikud riigid oma laevu, laevateid ja sadamaid selleks ei kasutada luba. Ometi käib vedu edasi. Miks riigid, teiste seas ka Eesti, ei suuda Vene naftaveole piiri panna? Venemaa vajab Ukrainas sõdimiseks raha. Raha tuleb nafta müügist. Nafta vedamine käib tankeritega. Mõistlikud riigid oma laevu, laevateid ja sadamaid selleks ei kasutada luba. Ometi käib vedu edasi. Miks riigid, teiste seas ka Eesti, ei suuda Vene naftaveole piiri panna?
12-06-2024 - 07:00 - Eesti uudised | Õhtuleht - Riigijuhid kobavad pimeduses: valitsustel napib infot Rail Balticu tegeliku seisu kohta
„Projektiga edasiminekuks tuleks anda avalikkusele ja riigikogule selge ja argumenteeritud info selle kohta, mis aastaks on raudtee väljaehitamine tehniliselt ja rahaliselt realistlik, kuidas jaotub rahastamine aastati ja millised on katteallikad,“ ei ole riigikontrolör Janar Holm rahul sellega, kuidas on ametiasutused kursis Rail Balticu ehituse kulgemisega. „Projektiga edasiminekuks tuleks anda avalikkusele ja riigikogule selge ja argumenteeritud info selle kohta, mis aastaks on raudtee väljaehitamine tehniliselt ja rahaliselt realistlik, kuidas jaotub rahastamine aastati ja millised on katteallikad,“ ei ole riigikontrolör Janar Holm rahul sellega, kuidas on ametiasutused kursis Rail Balticu ehituse kulgemisega.
12-06-2024 - 07:00 - Eesti uudised | Õhtuleht - Üks risk ajab teist taga: Balti riigikontrollid hoiatavad Rail Balticu ebaõnnestumise eest
„Rail Balticu projekti juhtimist vaadates jäi mulje, et tegevuskava asemel on asutud täitma hoopis projekti algusfaasis välja toodud riskide tabelit. Tähtajad pikenevad, maksumus suureneb, hanked ebaõnnestuvad või jäävad oluliselt ajakavast maha,“ võtab riigikontrolör Janar Holm lühidalt kokku Rail Balticu aruande. „Rail Balticu projekti juhtimist vaadates jäi mulje, et tegevuskava asemel on asutud täitma hoopis projekti algusfaasis välja toodud riskide tabelit. Tähtajad pikenevad, maksumus suureneb, hanked ebaõnnestuvad või jäävad oluliselt ajakavast maha,“ võtab riigikontrolör Janar Holm lühidalt kokku Rail Balticu aruande.
12-06-2024 - 06:45 - uudised | ERR - VAATA OTSE | EM-i viimasel õhtul selguvad Euroopa meistrid 11 alal
Roomas toimuvad kergejõustiku Euroopa meistrivõistlused kulmineeruvad kolmapäeva õhtul, kui välja jagatakse veel 11 medalikomplekti. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 21.15, kommenteerivad Juhan Kilumets ja Helar Osila, stuudios on Debora Saarnak. Roomas toimuvad kergejõustiku Euroopa meistrivõistlused kulmineeruvad kolmapäeva õhtul, kui välja jagatakse veel 11 medalikomplekti. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 21.15, kommenteerivad Juhan Kilumets ja Helar Osila, stuudios on Debora Saarnak.
12-06-2024 - 05:22 - Eesti uudised | Õhtuleht - Samas kohas juba teine ränk õnnetus! Külaelanik: selle laugja kurvi ees peab olema liikluspiirang
Sangastelt Otepääle viival maanteel hukkus 37aastane naine, kelle autoga laugjas kurvis vastassuunavööndisse kaldunud järelhaagisega veok kokku põrkas. Samas kohas, Tatra-Otepää-Sangaste maantee 42. kilomeetril, sai 2022. aasta juulis sarnastel asjaoludel üliraskelt vigastada 29aastane naine. Sangastelt Otepääle viival maanteel hukkus 37aastane naine, kelle autoga laugjas kurvis vastassuunavööndisse kaldunud järelhaagisega veok kokku põrkas. Samas kohas, Tatra-Otepää-Sangaste maantee 42. kilomeetril, sai 2022. aasta juulis sarnastel asjaoludel üliraskelt vigastada 29aastane naine.
12-06-2024 - 05:20 - Eesti uudised | Õhtuleht - Lauri Läänemets: „Eestis on turvaline. Kui miskit on, siis ütleme.“
Kremli mõjutegevust Eestis on märgata, ent siseminister Lauri Läänemetsa sõnul hoiavad jõustruktuurid asja ohjes ja muretsema ei pea. Kremli mõjutegevust Eestis on märgata, ent siseminister Lauri Läänemetsa sõnul hoiavad jõustruktuurid asja ohjes ja muretsema ei pea.
12-06-2024 - 05:05 - uudised | ERR - VIDEO | Kolleegid ERR-ist üllatasid Ivo Linnat sünnipäevalauluga
Kolmapäeval, 12. juunil tähistab 75. sünnipäeva laulja Ivo Linna. Oma sooja sünnipäevatervituse saatsid talle ka kolleegid Eesti Rahvusringhäälingust. Kolmapäeval, 12. juunil tähistab 75. sünnipäeva laulja Ivo Linna. Oma sooja sünnipäevatervituse saatsid talle ka kolleegid Eesti Rahvusringhäälingust.
12-06-2024 - 03:03 - Eesti uudised | Õhtuleht - Hooldekeskuse omanik jäi toetusraha väljapetmises lõplikult süüdi
Riigikohus ei võtnud menetlusse soodustuskelmuses süüdi mõistetud ja tingimisi vangistusega karistatud Lõuna-Eesti hooldekeskuse omaniku Vambola Sipelgase (pildil) kaitsjate edasikaebust. Riigikohus ei võtnud menetlusse soodustuskelmuses süüdi mõistetud ja tingimisi vangistusega karistatud Lõuna-Eesti hooldekeskuse omaniku Vambola Sipelgase (pildil) kaitsjate edasikaebust.
12-06-2024 - 02:36 - uudised | ERR - Valge Maja: Biden ja Zelenski allkirjastavad julgeolekuleppe
Vene väed korraldasid ööl vastu kolmapäeva raketirünnaku mitmele Ukraina piirkonnale, sealhulgas ka pealinnale Kiievile. Ukraina tegi omakorda õhurünnaku Venemaa Krasnodari kraile ja okupeeritud Krimmi poolsaarele, kust tuli mitmelt poolt teateid plahvatustest. Valge Maja teatas, et president Joe Biden ja tema kolleeg Volodõmõr Zelenski allkirjastavad neljapäeval julgeolekuleppe. Vene väed korraldasid ööl vastu kolmapäeva raketirünnaku mitmele Ukraina piirkonnale, sealhulgas ka pealinnale Kiievile. Ukraina tegi omakorda õhurünnaku Venemaa Krasnodari kraile ja okupeeritud Krimmi poolsaarele, kust tuli mitmelt poolt teateid plahvatustest. Valge Maja teatas, et president Joe Biden ja tema kolleeg Volodõmõr Zelenski allkirjastavad neljapäeval julgeolekuleppe.
11-06-2024 - 08:09 - Eesti uudised | Õhtuleht - EKRE heitis üle parda ka Põlluaasa, Valge ja Kuusiku
EKRE heitis teisipäevasel juhatuse koosolekul erakonnast välja mitu nimekat parteilast: endise riigikogu esimehe Henn Põlluaasa, erakonna juhiks pürginud Silver Kuusiku ja Jaak Valge. EKRE heitis teisipäevasel juhatuse koosolekul erakonnast välja mitu nimekat parteilast: endise riigikogu esimehe Henn Põlluaasa, erakonna juhiks pürginud Silver Kuusiku ja Jaak Valge.
11-06-2024 - 05:59 - Eesti uudised | Õhtuleht - EKREst visati välja Pärnumaa ja Saaremaa ringkondade esimehed. „Kui saad siin erakonnas tugevaks ja targaks, sind kõrvaldatakse.“
EKRE esimees Martin Helme arvas teisipäeval juhatuse koosolekul erakonnast välja Pärnumaa ringkonnajuhi Helle Kullerkupu ja Saaremaa ringkonnajuhi Daniel Mereääre. EKRE esimees Martin Helme arvas teisipäeval juhatuse koosolekul erakonnast välja Pärnumaa ringkonnajuhi Helle Kullerkupu ja Saaremaa ringkonnajuhi Daniel Mereääre.
11-06-2024 - 05:00 - Eesti uudised | Õhtuleht - Maantee äärest kaheaastase poisi leidnud naine: ei taha mõeldagi, mis oleks võinud juhtuda
„Mul on endal sama vana poeg. Ei taha mõeldagi, mis tundega enda lapse sisuliselt autoteelt leiaksin,“ sõnab maantee äärest kaheaastase sokkides nutva poisi leidnud naine. Põnn oli kuidagi lastehoiust välja pääsenud ja omapäi ekslema läinud. „Mul on endal sama vana poeg. Ei taha mõeldagi, mis tundega enda lapse sisuliselt autoteelt leiaksin,“ sõnab maantee äärest kaheaastase sokkides nutva poisi leidnud naine. Põnn oli kuidagi lastehoiust välja pääsenud ja omapäi ekslema läinud.
11-06-2024 - 02:31 - Eesti uudised | Õhtuleht - „Millal Kaja tuleb?“ Euroopa ootab Eesti raudset leedit
Eestis põleb tal jalgealune ja rahvas skandeerib lahkuma, Euroopa jällegi ootab avasüli – kas peaminister Kaja Kallase tulevik on juba lukku löödud? Eestis põleb tal jalgealune ja rahvas skandeerib lahkuma, Euroopa jällegi ootab avasüli – kas peaminister Kaja Kallase tulevik on juba lukku löödud?
11-06-2024 - 01:28 - Eesti uudised | Õhtuleht - PINGED ÕHUS: EKRE juhatus peab koosolekut. Kas keegi visatakse erakonnast välja?
Eesti Konservatiivses Rahvaerakonnas (EKRE) käärib juba pikemat aega. Kas teisipäevane koosolek lööb õhu puhtamaks? Eesti Konservatiivses Rahvaerakonnas (EKRE) käärib juba pikemat aega. Kas teisipäevane koosolek lööb õhu puhtamaks?
25-08-2023 - 08:49 - DELFI > Eesti - Kristina Kallas tutvustas valitsuskabinetile väikekoolide toetusmeedet, see hakkab kehtima järgmisest aastast
25-08-2023 - 08:35 - DELFI > Eesti - Keskerakond alustab riigikogu fraktsioonidega läbirääkimisi Kaja Kallase umbusaldamiseks
25-08-2023 - 04:03 - DELFI > Eesti - Eesti Päevaleht ja Postimees soovivad oma juhtkirjades Kaja Kallase ametist lahkumist
24-08-2023 - 09:01 - DELFI > Eesti - „Ta ongi lihtsalt selline ümmargune mul.“ Iga viies neljanda klassi laps on ülekaaluline, kuid tulevikus on see meditsiinile suur koormus
24-08-2023 - 05:58 - DELFI > Eesti - VAATA JÄRELE | Peaminister lahkas pressikonverentsil skandaali: ma ei ole abikaasa äritegevuse vastu huvi tundnud, andke andeks
24-08-2023 - 04:28 - DELFI > Eesti - Peaministri abikaasa osalusega firma on sõja ajal teeninud Venemaa veostelt ligi poolteist miljonit eurot
24-08-2023 - 04:09 - DELFI > Eesti - ANALÜÜS | Kaja Kallase abikaasaga seotud skandaalist on rabatud nii oravad kui ka nende võimupartnerid
24-08-2023 - 03:27 - DELFI > Eesti - Arvo Hallik: oleme kolleegidega sõja algusest arutanud, kas vedude jätkamine on moraalselt õige
24-08-2023 - 03:02 - DELFI > Eesti - Kristi Raik peaministri skandaalist: Eesti suurt mainekahju ei saa, pigem kannatab Kallase usaldusväärsus
24-08-2023 - 02:36 - DELFI > Eesti - Urmas Reinsalu: Metaprint vedas tooret, millest hiljem valmistati sanktsioonide all olevaid tooteid
24-08-2023 - 02:19 - DELFI > Eesti - Peaministri abikaasa Arvo Hallik veel mõtleb, mida meediale vastata
24-08-2023 - 01:05 - DELFI > Eesti - VIDEO | Margus Tsahkna: on selge, et äri ajamine Venemaaga on tänases olukorras moraalselt vale
24-08-2023 - 12:48 - DELFI > Eesti - ERISAADE | Reformierakond alahindab Kallase skandaali ohtu. Vastuseta küsimusi on üksjagu
24-08-2023 - 11:20 - DELFI > Eesti - VIDEO | Kaja Kallas: kohe tormasid šaakalid välja! Mina ei näe põhjust tagasiastumiseks, ma pole mitte midagi valesti teinud
24-08-2023 - 10:56 - DELFI > Eesti - Andrus Ansip: asi on väga tõsine. Ühessegi küsimusse ei tohi suhtuda üleolevalt
24-08-2023 - 09:21 - DELFI > Eesti - Hanno Pevkur: Kaja Kallas andis koalitsioonipartnerite küsimustele vastused
24-08-2023 - 08:54 - DELFI > Eesti - FOTOD | Martti Lemendik peaministriga seotud skandaalist: ei, ei, ei! Vastan vaid kirjalikult
24-08-2023 - 08:41 - DELFI > Eesti - VAATA JÄRELE | Tsahkna Eesti 200 nimel: äri ajamine, mis kuidagi aitab kaasa Putini režiimile, on moraalselt vale
24-08-2023 - 07:58 - DELFI > Eesti - Karis ootab Kallaselt selgitusi: detaile on kindlasti rohkem
24-08-2023 - 07:27 - DELFI > Eesti - Kaja Kallas andis abikaasa ettevõttele veel tänavu juulis täiendavalt 20 000 eurot laenu
31-03-2023 - 01:26 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Homsest alustab tööd Eesti Energia uus juhatus
Täna andis Eesti Energia ametist lahkuv juhatus eesotsas Hando Sutteriga ettevõtte juhtimise üle homsest, 1. aprillist ametisse asuvale Andrus Durejkole ja tema meeskonnale. Täna andis Eesti Energia ametist lahkuv juhatus eesotsas Hando Sutteriga ettevõtte juhtimise üle homsest, 1. aprillist ametisse asuvale Andrus Durejkole ja tema meeskonnale.
30-03-2023 - 06:36 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia investeeris teadus- ja arendustöösse ligi 12 miljonit eurot
Eesti Energia investeeris mullu teadus- ja arendustöösse 11,9 miljonit eurot, keskendudes enda tegevuse keskkonnajälje vähendamisele ning klientidele nutikamate ja kasulikumate teenuste arendamisele. Eesti Energia investeeris mullu teadus- ja arendustöösse 11,9 miljonit eurot, keskendudes enda tegevuse keskkonnajälje vähendamisele ning klientidele nutikamate ja kasulikumate teenuste arendamisele.
28-03-2023 - 07:14 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Testrežiimis töötav Olkiluoto 3 aitab elektrihinna all hoida
Elektrihind langes eelmisel nädalal keskmiselt 54,7 euroni megavatt-tunni eest, millist nähti viimati 2021. aasta kevadel. Suurimaid teeneid selles on täisvõimsusel töötaval Olkiluoto 3 tuumajaamal, soojal ja sademerohkel ilmal ning kütusehindade langusel. Elektrihind langes eelmisel nädalal keskmiselt 54,7 euroni megavatt-tunni eest, millist nähti viimati 2021. aasta kevadel. Suurimaid teeneid selles on täisvõimsusel töötaval Olkiluoto 3 tuumajaamal, soojal ja sademerohkel ilmal ning kütusehindade langusel.
27-03-2023 - 11:40 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Muutuvad Eesti Energia e-teeninduse sisselogimismeetodid
Uuendame peagi Eesti Energia e-teenindusse sisenemisviise, et pakkuda oma klientidele turvalist võimalust kasutada kõiki meie e-teenuseid. Sellega seoses kaovad kaks seni kehtinud meetodit, milleks on internetipank ja viitenumber. Selgitame lähemalt muudatuse tagamaid ja anname nõu, mida teha, et tulevikus oma kontole ligi pääseda Uuendame peagi Eesti Energia e-teenindusse sisenemisviise, et pakkuda oma klientidele turvalist võimalust kasutada kõiki meie e-teenuseid. Sellega seoses kaovad kaks seni kehtinud meetodit, milleks on internetipank ja viitenumber. Selgitame lähemalt muudatuse tagamaid ja anname nõu, mida teha, et tulevikus oma kontole ligi pääseda
23-03-2023 - 02:20 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Levinumad küsimused-vastused, mida tarbijad Kindel 6 kohta teada tahavad <br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/kodu">Kodu</a></span>
Muutunud energiaturg paneb üha rohkem tarbijaid mõistma, et nende tänane elektripakett ei pruugi kõige soodsam valik olla. Just seetõttu tegime universaalteenust kasutavatele eraklientidele pakkumise vahetada oma elektripakett kuuekuulise fikseeritud hinnaga Kindel 6 vastu. Uue elektrilepingu sõlmimine toob mõistagi kaasa küsimusi, jagame nendele vastuseid. Muutunud energiaturg paneb üha rohkem tarbijaid mõistma, et nende tänane elektripakett ei pruugi kõige soodsam valik olla. Just seetõttu tegime universaalteenust kasutavatele eraklientidele pakkumise vahetada oma elektripakett kuuekuulise fikseeritud hinnaga Kindel 6 vastu. Uue elektrilepingu sõlmimine toob mõistagi kaasa küsimusi, jagame nendele vastuseid.
23-03-2023 - 01:19 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia nõukogu kinnitas uue juhatuse koosseisu
Eesti Energia nõukogu kinnitas sel neljapäeval juhatuse koosseisu, kes hakkab ettevõtet juhtima 1. aprillist. Eesti Energia nõukogu kinnitas sel neljapäeval juhatuse koosseisu, kes hakkab ettevõtet juhtima 1. aprillist.
21-03-2023 - 06:47 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: NATO ja EL plaanivad Euroopa energiataristu suuremat kaitset
Venemaa energiasõda Euroopa vastu tõstis piirkonna üheks olulisimaks gaasitarnijaks Norra, kes jääb prognooside järgi sellesse rolli veel aastateks. Sügisel toimunud gaasitoru Nord Stream plahvatuste järellainetusena viiakse energiajulgeoleku tagamine järgmisele tasemele ning kriitilist energiataristut hakkavad valvama NATO jõud. Venemaa energiasõda Euroopa vastu tõstis piirkonna üheks olulisimaks gaasitarnijaks Norra, kes jääb prognooside järgi sellesse rolli veel aastateks. Sügisel toimunud gaasitoru Nord Stream plahvatuste järellainetusena viiakse energiajulgeoleku tagamine järgmisele tasemele ning kriitilist energiataristut hakkavad valvama NATO jõud.
15-03-2023 - 11:23 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Tunnustame edukaid õpilasi STIPENDIUMIGA | Kandideeri kuni 26. märtsini
Eesti Energia tunnustab igal aastal andekaid õpilasi 500-2000 euro suuruse stipendiumi väljastamisega. Teekonnal nulli on meie jaoks oluline, et õppuritel oleks võimalus teha tutvust energiamaailmaga, samas keskenduda oma õpingutele ja teadmiste omandamisele. Eesti Energia tunnustab igal aastal andekaid õpilasi 500-2000 euro suuruse stipendiumi väljastamisega. Teekonnal nulli on meie jaoks oluline, et õppuritel oleks võimalus teha tutvust energiamaailmaga, samas keskenduda oma õpingutele ja teadmiste omandamisele.
15-03-2023 - 08:23 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Nissan hakkab pakkuma Enefit Volti laadijaid
Nissan ja Enefit Volt sõlmisid kõiki Baltimaid katva pikaajalise koostöölepingu, millega Enefit Volt hakkab Nissani elektriauto ostjatele pakkuma laadijaid, nende paigaldamist ja järelteenindust. Nissan ja Enefit Volt sõlmisid kõiki Baltimaid katva pikaajalise koostöölepingu, millega Enefit Volt hakkab Nissani elektriauto ostjatele pakkuma laadijaid, nende paigaldamist ja järelteenindust.
14-03-2023 - 12:35 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Universaalteenuse hinda hoiab üleval CO<sub>2</sub> hind
Elektri börsihind püsib tänu kütteperioodi lõpule, tuulistele ilmadele ja gaasivarude kõrgele täituvusele madalamal tasemel kui Eesti universaalteenuse hind. Universaalteenuse tootmishinna määrab Konkurentsiamet, suurima mõjuga komponendiks on kõrgele tõusnud CO2 kvoodihind. Elektri börsihind püsib tänu kütteperioodi lõpule, tuulistele ilmadele ja gaasivarude kõrgele täituvusele madalamal tasemel kui Eesti universaalteenuse hind. Universaalteenuse tootmishinna määrab Konkurentsiamet, suurima mõjuga komponendiks on kõrgele tõusnud CO2 kvoodihind.
10-03-2023 - 03:09 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Kliendipäringutele vastamisel on hetkel pikem ooteaeg, soovitame kasutada e-teenindust
Inimeste huvi soodsama hinnaga elektripakettide vastu on tõstnud nii e-teeninduse külastatavust kui ka kõnekeskusesse pöördumiste arvu. Hetkel on suurenenud kliendipäringute tõttu tavapärasest pikem ooteaeg. Inimeste huvi soodsama hinnaga elektripakettide vastu on tõstnud nii e-teeninduse külastatavust kui ka kõnekeskusesse pöördumiste arvu. Hetkel on suurenenud kliendipäringute tõttu tavapärasest pikem ooteaeg.
10-03-2023 - 11:39 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Tasub kaaluda: koos päikesepaneelidega soeta ka salvesti <br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/kodu">Kodu</a>, <a href="/blogi/ari">Äri</a>, <a href="/blogi/taastuvenergia">Taastuvenergia</a></span>
Rohelise energia tootmine on üks suurimaid keskkonnasõbralikke muutusi, mida oma elus teha. Päikesepaneelide abil vähendad enda ökoloogilist jalajälge, hoiad kokku elektrikuludelt ja saad elektrit tagasi võrku müüa. Et toodetud energiat maksimaalselt ära kasutada, soovitame lisaks paneelidele soetada ka energiasalvesti. Rohelise energia tootmine on üks suurimaid keskkonnasõbralikke muutusi, mida oma elus teha. Päikesepaneelide abil vähendad enda ökoloogilist jalajälge, hoiad kokku elektrikuludelt ja saad elektrit tagasi võrku müüa. Et toodetud energiat maksimaalselt ära kasutada, soovitame lisaks paneelidele soetada ka energiasalvesti.
09-03-2023 - 09:12 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Üle 200 000 kodutarbija maksab vabatahtlikult elektri eest viiendiku võrra kõrgemat hinda
Universaalteenus on täna kliendi jaoks kõige kallim valik. Eesti Energia teeb täna kõigile universaalteenust kasutavatele eraklientidele pakkumise vahetada elektripaketti, mis säästab iga keskmise kliendi jaoks poole aasta jooksul ligi 50 eurot. Soodsama elektri saamiseks peab iga universaalteenuse klient ise uue paketi valima, automaatselt kedagi üle viia pole võimalik. Universaalteenus on täna kliendi jaoks kõige kallim valik. Eesti Energia teeb täna kõigile universaalteenust kasutavatele eraklientidele pakkumise vahetada elektripaketti, mis säästab iga keskmise kliendi jaoks poole aasta jooksul ligi 50 eurot. Soodsama elektri saamiseks peab iga universaalteenuse klient ise uue paketi valima, automaatselt kedagi üle viia pole võimalik.
07-03-2023 - 02:29 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Euroopa ja Hiina võistlevad LNG nimel
Energiakriisi teravaim tipp võib selleks talveks läbi olla, ent tulevaks kütteperioodiks valmistumisel võib energiahindu Venemaast oluliselt rohkem mõjutama hakata Hiina, kes järk-järgult avab majandust ja seega rohkem maagaasi vajab. Energiakriisi teravaim tipp võib selleks talveks läbi olla, ent tulevaks kütteperioodiks valmistumisel võib energiahindu Venemaast oluliselt rohkem mõjutama hakata Hiina, kes järk-järgult avab majandust ja seega rohkem maagaasi vajab.
03-03-2023 - 11:20 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eksperdi nõuanne: pidevalt muutuva energiaturu eest pakuvad kaitset fikseeritud hinnaga paketid
Energiakriisis hüppeliselt tõusnud elektrituru hinnad on nüüdseks hakanud langema. Turu vaibumisega koos on muutunud ka elektripakettide hinnakirjad. Universaalteenus, mis veel möödunud aasta viimastel kuudel oli kõige soodsam pakett, on täna aga kõige kallim. See tekitab tarbijates segadust ja paneb küsima, kuidas ennast turu volatiilsuse eest kaitsta. Energiakriisis hüppeliselt tõusnud elektrituru hinnad on nüüdseks hakanud langema. Turu vaibumisega koos on muutunud ka elektripakettide hinnakirjad. Universaalteenus, mis veel möödunud aasta viimastel kuudel oli kõige soodsam pakett, on täna aga kõige kallim. See tekitab tarbijates segadust ja paneb küsima, kuidas ennast turu volatiilsuse eest kaitsta.
01-03-2023 - 07:54 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia kontserni 2022. majandusaasta auditeerimata tulemused
Eesti Energia kontserni müügitulud ulatusid 2022. majandusaastal 2218,2 miljoni euroni, kasvades aastaga 69,0%. Kontserni kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli 420,4 miljonit eurot (+32,4% aastases võrdluses), korrigeeritud EBITDA* aga 333,0 miljonit eurot (+37,0%). Kontserni puhaskasum tõusis 215,7 miljoni euroni (+93,5% aastases võrdluses), korrigeeritud puhaskasum aga 128 miljoni euroni (+247%). Eesti Energia kontserni müügitulud ulatusid 2022. majandusaastal 2218,2 miljoni euroni, kasvades aastaga 69,0%. Kontserni kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli 420,4 miljonit eurot (+32,4% aastases võrdluses), korrigeeritud EBITDA* aga 333,0 miljonit eurot (+37,0%). Kontserni puhaskasum tõusis 215,7 miljoni euroni (+93,5% aastases võrdluses), korrigeeritud puhaskasum aga 128 miljoni euroni (+247%).
01-03-2023 - 07:38 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia investeeris mullu ligi pool miljardit eurot
Eesti Energia investeeris 2022. aastal ligi pool miljardit eurot, mis on ettevõtte ajaloo suurim investeering ühes aastas ja pea 200 miljonit eurot rohkem kui aasta varem. Tegutsemisajaloo suurimad investeeringud tegid ka energiakontserni taastuvenergiaettevõte Enefit Green tuule- ja päikeseparkidesse ning jaotusvõrguettevõte Elektrilevi Eesti elektrivõrgu arendamiseks. Eesti Energia investeeris 2022. aastal ligi pool miljardit eurot, mis on ettevõtte ajaloo suurim investeering ühes aastas ja pea 200 miljonit eurot rohkem kui aasta varem. Tegutsemisajaloo suurimad investeeringud tegid ka energiakontserni taastuvenergiaettevõte Enefit Green tuule- ja päikeseparkidesse ning jaotusvõrguettevõte Elektrilevi Eesti elektrivõrgu arendamiseks.
28-02-2023 - 07:31 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Külmalaine Euroopas möödub nädalaga ja energiahinda liialt ei tõsta
Ilmselt esimest korda sel talvel oodatakse saabuvat külmalainet rahuliku südamega: varustuskindlus on tagatud, energiahinnad püsivad stabiilsed ja elektrikatkestuste oht on möödunud. Ilmselt esimest korda sel talvel oodatakse saabuvat külmalainet rahuliku südamega: varustuskindlus on tagatud, energiahinnad püsivad stabiilsed ja elektrikatkestuste oht on möödunud.
27-02-2023 - 11:28 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia avab oma uksed inseneri ja tehnoloogia erialade õppuritele!
10. märtsil avab Eesti Energia uksed energeetika, tehnoloogia, loodusteaduste ja teiste inseneri erialade õppuritele. Avatud uste päev on mõeldud kõigile kutse- ja kõrgkooli õpilastele, kes soovivad tutvuda sellega, kuidas töötab suur organisatsioon ning milliseid karjäärivõimalusi pakub energia- ja tehnoloogiamaailm. 10. märtsil avab Eesti Energia uksed energeetika, tehnoloogia, loodusteaduste ja teiste inseneri erialade õppuritele. Avatud uste päev on mõeldud kõigile kutse- ja kõrgkooli õpilastele, kes soovivad tutvuda sellega, kuidas töötab suur organisatsioon ning milliseid karjäärivõimalusi pakub energia- ja tehnoloogiamaailm.
23-02-2023 - 12:35 - Eesti Energia uudiste RSS voog - 5 põhjust fikseerida elektrihind kuueks kuuks
Fikseeritud hinnaga paketid on suurepärane valik nendele tarbijatele, kes otsivad tänasel pidevalt muutuval energiaturul stabiilsust ja soovivad maandada hinnatõusudest tulenevaid riske. Kindel 6 pakett fikseerib elektrihinna soodsal tasemel pooleks aastaks – nii on järgneval kuuel kuul elektri kilovatt-tunni hind sulle sama. Fikseeritud hinnaga paketid on suurepärane valik nendele tarbijatele, kes otsivad tänasel pidevalt muutuval energiaturul stabiilsust ja soovivad maandada hinnatõusudest tulenevaid riske. Kindel 6 pakett fikseerib elektrihinna soodsal tasemel pooleks aastaks – nii on järgneval kuuel kuul elektri kilovatt-tunni hind sulle sama.
23-02-2023 - 12:21 - Eesti Energia uudiste RSS voog - 2022. aasta majandustulemusi tutvustav konverentskõne investoritele
Eesti Energia avalikustab 28. veebruaril oma 2022. aasta auditeerimata majandustulemused. Tulemusi tutvustav investorkõne toimub 1. märtsil kell 13.00 Tallinna aja järgi. Eesti Energia avalikustab 28. veebruaril oma 2022. aasta auditeerimata majandustulemused. Tulemusi tutvustav investorkõne toimub 1. märtsil kell 13.00 Tallinna aja järgi.
23-02-2023 - 09:12 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Ida-Virumaa otsib aseainet põlevkivitööstusele<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/keemiatoostus">Keemiatööstus</a>
Ida-Virumaa tööstuse tuumaks olnud põlevkivielektri ja põlevkiviõli tootmine peab lõppema vastavalt 2035. ja 2040. aastal. Mis aga tuleb selle asemele? Ajakiri TööstusEST vaatas lähemalt kolme Ida-Viru tulevikutööstuse projekti, nende seas ka Eesti Energia üleminekut süsinikuneutraalse keemiatööstuse poole. Ida-Virumaa tööstuse tuumaks olnud põlevkivielektri ja põlevkiviõli tootmine peab lõppema vastavalt 2035. ja 2040. aastal. Mis aga tuleb selle asemele? Ajakiri TööstusEST vaatas lähemalt kolme Ida-Viru tulevikutööstuse projekti, nende seas ka Eesti Energia üleminekut süsinikuneutraalse keemiatööstuse poole.
21-02-2023 - 08:45 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Gaasivarude taastamise kiirus määrab järgmise talve elektri hinna
Viimaste nädalate jooksul on elektrihind tänu soodsatele ilmaoludele püsinud ühtlasel tasemel ja maagaasihind oluliselt langenud. Ekspertide hinnangul aga liigub gaasihind aasta edenedes taas ülespoole, kuid kui kõrgele ja kui kiiresti sõltub sellest, millise tempoga hakatakse varusid taastama. Viimaste nädalate jooksul on elektrihind tänu soodsatele ilmaoludele püsinud ühtlasel tasemel ja maagaasihind oluliselt langenud. Ekspertide hinnangul aga liigub gaasihind aasta edenedes taas ülespoole, kuid kui kõrgele ja kui kiiresti sõltub sellest, millise tempoga hakatakse varusid taastama.
16-02-2023 - 07:10 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia allkirjastas laenulepingu võlakirja refinantseerimiseks
15. veebruaril allkirjastas Eesti Energia sündikaatlaenu lepingu summas 600 miljonit eurot. Laenu eesmärk on refinantseerida ettevõtte võlakiri ja jätkata investeeringutega kliendilahendustesse, mikrotootjate liitumisvõimaluste kasvu elektrivõrgus ning süsinikuneutraalse keemiatööstuse arendamisse. 15. veebruaril allkirjastas Eesti Energia sündikaatlaenu lepingu summas 600 miljonit eurot. Laenu eesmärk on refinantseerida ettevõtte võlakiri ja jätkata investeeringutega kliendilahendustesse, mikrotootjate liitumisvõimaluste kasvu elektrivõrgus ning süsinikuneutraalse keemiatööstuse arendamisse.
15-02-2023 - 12:00 - Eesti Energia uudiste RSS voog - 600 miljoni euro suurune sündikaatlaen jätkusuutlikkuse kriteeriumitega
15. veebruaril 2023 allkirjastas Eesti Energia AS jätkusuutlikkuse kriteeriumitega, amortiseeruva laenulepingu summas 600 miljonit eurot. 15. veebruaril 2023 allkirjastas Eesti Energia AS jätkusuutlikkuse kriteeriumitega, amortiseeruva laenulepingu summas 600 miljonit eurot.
15-02-2023 - 09:17 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Eesti Energia ja Geothermal Baltic alustavad pilootprojekti geotermaalenergiast soojuse tootmiseks Ida-Virumaal
11. jaanuaril sõlmisid Eesti Energia AS ja Geothermal Baltic OÜ ühiste kavatsuste kokkuleppe, mille alusel alustab Geothermal Baltic Narvas, Enefit Poweri kinnistul, geotermilise katsepuuraugu ehitust. Pilootprojekti õnnestumisel võimaldaks lahendus pakkuda Narva linnale konkurentsivõimelise hinna ja CO2 emissioonideta rohelist soojusenergiat. 11. jaanuaril sõlmisid Eesti Energia AS ja Geothermal Baltic OÜ ühiste kavatsuste kokkuleppe, mille alusel alustab Geothermal Baltic Narvas, Enefit Poweri kinnistul, geotermilise katsepuuraugu ehitust. Pilootprojekti õnnestumisel võimaldaks lahendus pakkuda Narva linnale konkurentsivõimelise hinna ja CO2 emissioonideta rohelist soojusenergiat.
14-02-2023 - 08:59 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Energiaturu ülevaade: Rootsi vähendas elektrikatkestuste ohutaset
Energiakriis näib selleks talveks seljatatud olevat. Gaasivarusid hinnatakse piisavaks, et edukalt toime tulla mitte ainult käimasoleva kütteperioodiga, vaid luua head eeldused toimetulekuks ka tuleval talvel. Energiakriis näib selleks talveks seljatatud olevat. Gaasivarusid hinnatakse piisavaks, et edukalt toime tulla mitte ainult käimasoleva kütteperioodiga, vaid luua head eeldused toimetulekuks ka tuleval talvel.
13-02-2023 - 01:15 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Aquila Clean Energy ja Eesti Energia sõlmisid pikaajalise tuuleenergia ostulepingu
Aquila Capitali taastuvenergia arendusplatvorm Aquila Clean Energy EMEA ning Eesti Energia sõlmisid pikaajalise elektrienergia ostulepingu (PPA) kogumahus 1,8 TWh. Aquila Capitali taastuvenergia arendusplatvorm Aquila Clean Energy EMEA ning Eesti Energia sõlmisid pikaajalise elektrienergia ostulepingu (PPA) kogumahus 1,8 TWh.
13-02-2023 - 09:33 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Kliendivideo: Operaatorineutraalse sidevõrgu rajamine Volta kvartalisse<br><span style="color: #34b233; font-size:16px;"><a href="/blogi/ari">Äri</a>
2023. aasta algul rekonstrueeritakse Põhja-Tallinna Volta kvartali masinatööstuse ala ning ehitatakse juurde täiesti uued A-energiaklassi majad. Uusarendusega koos rajas Enefit Connect Voltasse ka Tallinna esimese suurema operaatorineutraalse sidevõrgu, mis toob sideühenduse 927 lõppkasutajani. 2023. aasta algul rekonstrueeritakse Põhja-Tallinna Volta kvartali masinatööstuse ala ning ehitatakse juurde täiesti uued A-energiaklassi majad. Uusarendusega koos rajas Enefit Connect Voltasse ka Tallinna esimese suurema operaatorineutraalse sidevõrgu, mis toob sideühenduse 927 lõppkasutajani.
13-02-2023 - 06:19 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Gaasihind jätkab langust, CO<sub>2</sub> hind tõusu
Kuigi Euroopa LNG impordi rekord jäi detsembrisse, siis jaanuar suurt impordi vähenemist kaasa ei toonud. Madal hind võib ühelt poolt takistada LNG tarneid ning teisalt suurendada tarbimist. Kuigi Euroopa LNG impordi rekord jäi detsembrisse, siis jaanuar suurt impordi vähenemist kaasa ei toonud. Madal hind võib ühelt poolt takistada LNG tarneid ning teisalt suurendada tarbimist.
08-02-2023 - 02:17 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Enefit Connect jõuab 2023. aasta lõpuks kiire internetiga iga kümnenda majapidamiseni
Eesti Energia tütarettevõte Enefit Connect rajab uue põlvkonna valguskaablivõrku, mis toob kodudeni ülikiire interneti- ja teleteenuse. 2023. aasta lõpuks pakub ettevõtte operaatorineutraalse sidevõrguga liitumisvõimalust pea 80 000 kliendile üle Eesti. Võrgu laiendamine jätkub ka järgnevatel aastatel. Eesti Energia tütarettevõte Enefit Connect rajab uue põlvkonna valguskaablivõrku, mis toob kodudeni ülikiire interneti- ja teleteenuse. 2023. aasta lõpuks pakub ettevõtte operaatorineutraalse sidevõrguga liitumisvõimalust pea 80 000 kliendile üle Eesti. Võrgu laiendamine jätkub ka järgnevatel aastatel.

Views: 3292