Huvikaitselabor

Huvikaitselabor

Huvikaitselabor on vabaühenduste huvikaitse arenguprogramm, kus kahe aasta jooksul saavad 25 vabakonna eestvedajat tuge mõjusaks poliitikakujundamises osalemiseks. 

Kas tegeled mõne olulise ühiskondliku probleemiga? Seisad mõne huvigrupi eest, kelle eest muidu ei seistaks? Vead eest mõnd olulist muutust või teemat? Ja teed seda avaliku poliitika mõjutamise kaudu? Lühidalt – tegeled huvikaitse ja eestkostega? Tahaksid selles töös veidi tuge, nõustamist? Kui nii, kutsume Sind Huvikaitselaborisse kandideerima.

Huvikaitselabor on programm, mis toetab eestkosteplaanide teravamaks sättimist ning teoks tegemist erinevat tüüpi koolituste ning nõustamisega, seda kogu huvikaitseprotsessi vältel. Näiteks saab teadmisi ja nõu strateegia kujundamiseks, huvikaitset toetavaks analüüsiks ja mõju plaanimiseks, koostööpartnerite leidmiseks ja liikmete või huvirühmade kaasamiseks ning strateegiliseks kommunikatsiooniks. Plaanis on mitu meistriklassi ning praktilisi treeninguid. Koolituste kohta täpsemalt saad lugeda altpoolt.

Programmis osalemise eelduseks on:

  • potentsiaalse mõjuga huvikaitseteema;
  • piisav meeskond selle teemaga läbimõeldult tegelemiseks;
  • valmisolek teha huvikaitseplaaniga poolteist aastat aktiivselt tööd.

Kandideerida saavad programmi nii MTÜ-d, SA-d kui ka mitteformaalsed võrgustikud, kelle seast valime välja 25 vabaühendust. Programmis töötame juhtumitega, nii et valmis tuleb olla koostööks sarnaste teemadega tegelevate ühendustega.

Programmis osalemine nõuab üksjagu pühendumist, mugavustsoonist välja astumist ning väga aktiivset tööd pooleteise aasta vältel. Seepärast on kasulik rääkida võimalik osalus oma meeskonnas läbi, kaaluda riske ning leppida kokku, milline on teema, millega tööle asute. Koolitustel-nõustamistel saab osaleda ühest organisatsioonist vaid üks esindaja, kel tuleb aga kohtumiste vahelisel ajal teha tööd koos ülejäänud meeskonna, liikmete ja partneritega.

Kandideerimiseks täida hiljemalt 22. septembri õhtuks ankeet, mille leiad siit. Osalejad valime välja hiljemalt 27. septembriks ning esimene koolitus on plaanitud juba 5. oktoobril. Programmis osalemine on kandideerimise edukalt läbinud ühendustele tasuta ning arvestada tasub, et kohtumised ja koolitused toimuvad Tallinnas.

Views: 16