Eesti uudised

PÄEVAKAJALISI UUDISEID EESTIST
09-12-2018 - 10:10 - EESTI PÄEVALEHT - JUHTKIRI | Transpordi vallas lokkab süsteemitus
09-12-2018 - 10:10 - EESTI PÄEVALEHT - Majandusteadlane: tippametnike palkade vähendamine teeb rohkem halba kui head
09-12-2018 - 10:10 - EESTI PÄEVALEHT - Majandusteadlane: tippametnike palkade vähendamine teeb rohkem halba kui head
09-12-2018 - 10:10 - EESTI PÄEVALEHT - JUHTKIRI | Transpordi vallas lokkab süsteemitus
09-12-2018 - 10:08 - Publik > Kõik uudised - VIDEO | Näosaate kuldse hooaja võitja Saara Kadak: imestasin, et olin täitsa rahulik — tavaliselt on mu närv suurem
Pühapäeval, 9. detsembril toimus Saku Suurhallis näosaate kuldse hooaja võimas finaal, kus selgitati välja parimatest parim "Su nägu kõlab tuttavalt" osaleja. Võidu ja 10 000 eurose tšeki heategeevusele võitis Saara Kadak, kes esitas ABBA hitti "The Winner Takes It All". 
 Pühapäeval, 9. detsembril toimus Saku Suurhallis näosaate kuldse hooaja võimas finaal, kus selgitati välja parimatest parim "Su nägu kõlab tuttavalt" osaleja. Võidu ja 10 000 eurose tšeki heategeevusele võitis Saara Kadak, kes esitas ABBA hitti "The Winner Takes It All". 

09-12-2018 - 10:08 - Objektiiv - Hiina teadlane väidab, et aitas luua esimesed geneetiliselt muundatud lapsed

Hiina teadlane väidab, et tal õnnestus esimese inimesena edukalt muuta sünnieelselt laste geene, kasutades selleks uut tehnoloogiat, mille abil on võimalik modifitseerida inimeste DNAd. Juhul, kui see väide vastab tõele, siis on tegemist olulise teadusliku läbimurdega, mis tõstatab aga ühtlasi väga olulisi eetilisi küsimusi, vahendavad Associated Press ja LifeSiteNews.

Shenzhen’i linna Teadus- ja Tehnoloogia Lõunaülikooli teadlane He Jiankui väidab, et tal õnnestus muuta kahe kaksikõe geene, kes nägid ilmavalgust Hiinas vähem kui kuu aega tagasi. Kokku muutis ta enda sõnul viljatusravi käigus seitsme paari embrüoid, mis on siiani päädinud ühe rasedusega. Tema sõnul ei olnud eesmärgiks ravida või hoida ära pärilikke haiguseid, vaid üritada lisada neile lastele geneetilise muundamise teel omadus, mis esineb loomulikult vaid vähestel inimestel – resistentsus AIDSi põhjustava HI-viiruse suhtes. He kinnitas, et on juba aastaid oma laboris muundanud hiirte, ahvide aga ka inimeste embrüoid ning on taotlenud oma meetodite patenteerimist.

Võitlus HIV-ga

Ta valis just embrüote HIV-resistentseks muutmise, kuna Hiinas on sellesse viirusesse nakatumine suureks probleemiks. Tema eesmärgiks oli CCR5 nimelise geeni deaktiveerimine, mis võimaldab HI-viirusel rakkudesse siseneda. Ühtlasi kaasneks sellega ka resistentsus näiteks rõugete ja koolera vastu.

Kõik projektis osalenud mehed olid HI-viirusesse nakatunud, samas kui kõik naised olid HIV-negatiivsed. Geneetilise muundamise eesmärgiks ei olnud aga HI-viiruse lapsele ülekandumise vältimine, kuna isade nakatusoht on tavapäraste HIV ravimite abil tugevalt alandatud ning laste HI-viirusesse nakatumise risk seetõttu väikene. Samuti eksisteerib laste nakatumise vältimiseks ka lihtsaid viise, mis ei vaja geenide muutmist. Selle asemel soovis He pakkuda HIV tõttu kannatavatele paaridele hoopis võimalust saada laps, kes oleks sarnase saatuse eest kaitstud.

Protseduuri üksikasjad

Geenide muutmine leidis aset katseklaasis või Petri tassis viljastamise käigus. Esmalt „pesti“ spermat, et eraldada see seemnevedelikust, mis võib sisaldada HI-viirust. Seejärel valiti välja üks spermatosoid, mis sisestati ühte munarakku, et luua embrüo. Seejärel lisati hiljuti välja töötatud geneetilise muundamise tööriist CRISPR-cas9, mille abil on võimalik lisada vajalikke või deaktiveerida kahjulikke geene.

Zhou Xiaoqin reguleerib ekraani, millel on näha, kuidas Qin Jinzhou lisab mikroskoobi all embrüole Cas9 proteiini ja PCSK9 sgRNA, 9. oktoobril 2018. Foto: Scanpix

Kui embrüod olid 3 kuni 5 päeva vanused, eemaldati neist mõned rakud, et kontrollida, kas geneetiline modifitseerimine on olnud edukas. Paarid said seejärel valida, kas kasutada rasestumiseks muudetud või muutmata embrüoid. Kokku muudeti 16 embrüot 22st ning 11 embrüot kasutati kuuel implantatsiooni katsel enne kui kaksikute embrüod õnnestus edukalt emakasse siirdada.

Testi tulemused viitavad sellele, et ühel kaksikul olid deaktiveeritud CCR5 geenid mõlemas alleelis ning teisel kaksikul vaid ühes – seejuures ei viidanud miski sellele, et teised geenid oleksid selle protsessi käigus kahjustada saanud. Inimesed, kellel on vaid üks vastava geeni koopia võivad siiski HI-viirusega nakatuda, kuid väga piiratud uurimistulemuste kohaselt võib nende tervis seejärel aeglasemalt halveneda.

Seda protseduuri on senini kasutatud ainult täiskasvanute peal, et ravida surmavaid haigusi ning selle tulemusena aset leidvad muutused mõjutavad vaid seda inimest ennast. Spermatosoidide, munarakkude või embrüote muutmine erineb aga selle poolest, et need muudatused on seejärel ka pärilikud. Kuigi Hiina teadlased alustasid embrüote modifitseerimist laboris juba 2015. aastal, siis He väidetav eksperiment kujutab endast esimest juhtu, mis on päädinud ka laste sünniga.

Embrüoloog Qin Jinzhou kohendab laboris Petri tassi, mis sisaldab embrüoid, millesse on süstitud Cas9 proteiin ja PCSK9 sgRNA, 9. oktoobril 2018. Foto: Scanpix

Eetilised probleemid

Eksperimendis osales ka üks USA teadlane, füüsika ja biotehnoloogia professor Michael Deemi. Kuigi Ühendriikides on selline geneetiline muundamine väljaspool laboratoorseid uuringuid keelatud, kuna sellised muudatused DNAs võivad kanduda edasi ka tulevastele põlvedele ning ohustada teisi geene, siis Hiinas on küll keelatud inimeste kloonimine, kuid mitte nende geneetiline muundamine.

Paljud teadlased arvavad aga, et sellised eksperimendid on liiga ohtlikud ning mõistavad need seetõttu inimeksperimentidena hukka. Samuti nähakse kogu geneetilise muundamise kontseptsiooni moraalse libeda nõlvana, mis võib viia niinimetatud disainbeebide ning koguni uute eugeenika vormideni.

“See läheb vastuollu südametunnistusega. Selline inimeksperiment ei ole moraalselt ega eetiliselt õigustatav,” kritiseeris seda dr Kiran Musunuru, Pennsylvania ülikooli geenimuundamise ekspert. “Meil on vaja teha veel palju tööd, et tõestada ja teha kindlaks, et see protseduur on tegelikult ohutu. Minu hinnangul ei tohiks praegusel ajahetkel sündida ühtegi last, kelle peal on seda tehnoloogiat rakendatud. Selleks on lihtsalt veel liiga vara,” oli ta veendunud. “See on kaugelt liiga enneaegne,” lisas ka dr Eric Topol, California Scrippsi uurimisinstituudi juhataja. “Tegemist on inimolendi tööjuhistega. See on oluline asi.”

Dr Musunuru hinnangul tuleb võrrelda võimalikku kasutegurit võimalike riskidega inimeste jaoks, kes selles eksperimendis osalevad: “Olukorras, kus võimalikud riskid on oluliselt suuremad kui kasutegurid, nagu see minu hinnangul antud juhul on, pole tegemist eetilise praktikaga.”

Discovery Instituudi vanemteadur Wesley J. Smith hoiatas aga, et “me ei ole veel kehtestanud sisukaid regulatsioone ja seadusi, et suunata seda tehnoloogiat mööda ohutut ja eetilist rada ning juhtida see eemale radadest, mis võivad osutuda nii teaduslikult kui ka kultuuriliselt sügavalt hävituslikeks.” Samuti tõstatas ta küsimuse, et kas inimeste arvates on vastuvõetav, et teadlased loovad geneetiliselt muundatud embrüoid, siirdavad need emakasse ning seejärel teostavad abordi, et uurida eksperimendi tulemust?

Eksperimenti kritiseeris ka He enda ülikool, leides et see “rikkus tõsiselt akadeemilist eetikat ja standardeid,” mistõttu kavatsevad nad selle osas läbi viia uurimise. Samuti on He hetkel kõrvaldatud õpetamisest, kuid ta töötab endiselt teaduskonna juures, kus tal on oma labor.

Samas leidub ka neid, kes peavad He eksperimenti üldise hüve seisukohast moraalselt õigustatavaks. Harvardi ülikooli geeniteadlane George Church ütles, et tema arvates on see õigustatav, kuna HIV kujutab endast suurt ja ühe kasvavat ohtu rahvatervisele.

He ise usub aga, et selle tehnoloogia kasutuselevõtt on vaid aja küsimus: “Maailm on liikunud embrüonaalse geenmuundamise faasi. Kusagil saab olema keegi, kes seda teeb – kui mina seda ei tee, siis teeb seda keegi teine.”

Ebavajalik ja kasutu eksperiment?

Fyodor Urnov, Seattle biomeditsiiniteaduste instituudi Altius direktori asetäitja, väljendas “kahetsustunnet ja muret tõsiasja üle, et geenide muutmist, mis kujutab endast võimsat ja kasulikku tehnoloogiat, kasutati olukorras, kus see on ebavajalik.” Tema sõnul on “raske seletada ekskurssi inimeste idutee geenitehnoloogiasse, mis võib avalikkuse silmis varjutada aastakümnete pikkust progressi täiskasvanute ja laste geenimuundamises, et ravida olemasolevaid haigusi.”

Mitmed teadlased vaatasid eksperimendi materjale, mis He uudisteagentuurile Associated Press kättesaadavaks tegi ning ütlesid, et siiani läbi viidud testid on ebapiisavad, et kinnitada geneetilise muundamise õnnestumist või välistada kahjustuste tekkimist selle käigus.

Ühtlasi viitasid nad tõestusmaterjalile, mille kohaselt geneetiline muundamine ei olnud terviklik ning vähemalt üks kaksikutest näib olevat erinevate muudatustega rakkude kombinatsioon. “Tundub nagu tegemist ei olekski geneetilise muundamisega,” kommenteeris Church, sest muudetud oli ainult teatud rakke, mistõttu võib HI-viirusega nakatumine endiselt aset leida.

Church ja Musunuru seadsid küsimuse alla otsuse kasutada ka ainult ühe muundatud alleeliga embrüo emakasse siirdamist, kuna sellel lapsel polnud sellest teadmata riskidega eksperimendist peaaegu midagi võita, kuna ta oli endiselt võimeline HI-viirusesse nakatuma. Selle embrüo kasutamine viitab Churchi sõnul teadlaste soovile “pigem geneetilist muundamist testida, kui vältida sellesse haigusesse nakatumist.”

Isegi kui geneetiline muundamine oleks ideaalselt õnnestunud, on ilma normaalsete CCR5 geenideta inimestel kõrgem risk nakatuda teatud viirustega (nt Lääne-Niiluse viirus) ja surra gripi tagajärjel. Kuna HI-viirusesse nakatumise ennetamiseks on palju viise ning see on nakatumise korral ravitav, siis on sellised meditsiinilised riskid Musunuru sõnul murettekitavad.

Hoopis HIV-vaktsiini uuring?

Ei ole ka täiesti selge, kas eksperimendis osalejad olid üldse täielikult teadlikud selle eesmärgist, võimalikest riskidest ja kasuteguritest, kuna nõusolekuvormidel oli projekti nimetatud hoopiski “AIDSi vaktsiini väljatöötamise” programmiks.

Deemi sõnul olid aga projektis osalenud riskidest kindlasti teadlikud ning lisas, et tema hinnangul on geneetiline muundamine sarnane vaktsiinile: “Seda võib tavakeeles nii kirjeldada küll.”

Hiina valitsus käskis eksperimendi lõpetada

Kuigi eksperiment pandi esmalt ootele, et veenduda esimese katse ohutuses, siis äsjase teate kohaselt andis Hiina valitsus neljapäeval korralduse eksperiment üldse lõpetada. Hiina teaduse ja tehnoloogia aseminister Xu Nanping teatas, et tema ministeerium on tugevalt selliste katsete vastu, nimetades neid ebaseaduslikeks ja vastuvõetamatuteks ning andis ühtlasi teada uurimise algatamisest nimetatud juhtumi asjaolude väljaselgitamiseks. Xu sõnul ületas He eksperiment “akadeemilise kogukonna poolt järgitava moraalsuse ja eetilisuse piiri ning oli šokeeriv ja vastuvõetamatu.”

Eksperimendi avalike andmetega on lugejatel võimalik tutvuda siit.

The post Hiina teadlane väidab, et aitas luua esimesed geneetiliselt muundatud lapsed appeared first on Objektiiv.

Hiina teadlane väidab, et tal õnnestus esimese inimesena edukalt muuta sünnieelselt laste geene, kasutades selleks uut tehnoloogiat, mille abil on võimalik modifitseerida inimeste DNAd. Juhul, kui see väide vastab tõele, siis on tegemist olulise teadusliku läbimurdega, mis tõstatab aga ühtlasi väga olulisi eetilisi küsimusi, vahendavad Associated Press ja LifeSiteNews. Shenzhen’i linna Teadus- ja Tehnoloogia Lõunaülikooli […]

The post Hiina teadlane väidab, et aitas luua esimesed geneetiliselt muundatud lapsed appeared first on Objektiiv.

09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Trumpi meeskonnast lahkub olukorrast heidutatud kabinetiülem
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Sportlased, kes väärisid Kristjanit, kuid jäid ilma
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Macroni kangekaelne vaikimine on Prantsuse meeleavaldajate viha vaid kasvatanud
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Beglarišvili loodab Saksamaa ja Hollandi vastu mängida
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Mullune põruja liigub tõusuteel, teised otsivad täiendusi
09-12-2018 - 10:05 - DELFI > Eesti - Ahistajad leiavad uusi jälitamisviise. Peitkaamerad magamistoas, muukimine sotsiaalmeedias
Väljapressimise või ahistamise eesmärgil peidetakse kaamera magamistuppa või duširuumi. Väljapressimise või ahistamise eesmärgil peidetakse kaamera magamistuppa või duširuumi.
09-12-2018 - 10:05 - Ärileht - Värbamisekspert: välismaalasi naljalt Eestisse juhiks ei meelita
Kui tahad karjääri teha, siis on Eesti turg liiga ahtake. Suuremad turud näevad CV-s paremad välja ja teevad su konkurentsivõimelisemaks, tõdes juhttöötajate sihtotsinguid tegeva Amrop Eesti juhtpartner Aiga Ārste-Avotiņa. Kui tahad karjääri teha, siis on Eesti turg liiga ahtake. Suuremad turud näevad CV-s paremad välja ja teevad su konkurentsivõimelisemaks, tõdes juhttöötajate sihtotsinguid tegeva Amrop Eesti juhtpartner Aiga Ārste-Avotiņa.
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Sportlased, kes väärisid Kristjanit, kuid jäid ilma
09-12-2018 - 10:05 - Objektiiv - Vatikani-Hiina lepe – kommunistliku režiimi võit Püha Tooli üle

22. septembril allkirjasid Vatikan ja Hiina eellepingu, millega Püha Tool annab Hiina kommunistlikule valitsusele õiguse valida ametisse piiskoppe. Leppe tuliseim vastane kardinal Joseph Zen nimetab lepet reetmiseks, mis õõnestab paavsti autoriteeti.

Hiinas on kokku umbes 10 miljonit katoliiklast. Protsentuaalselt moodustab see vähem kui ühe protsendi ligemale 1,4 miljardilisest populatsioonist. Kuid arvuliselt on seda natukene rohkem kui usukaaslaseid näiteks Portugalis.

Hiina katoliku kiriku lõikab kaheks riigi kommunistlik režiim. Püha Toolile alluva autentse kiriku kõrval tegutseb riigi kontrolli all olev pseudokirik. Esimene, seejuures, on ametlikult keelatud ja sunnitud tegutsema põranda all.

Lepe sõlmitakse kesk tagakiusamisi 

22. septembril jõudis Hiina aastate pikkune surve Vatikanile lõpuks eesmärgini. Püha Tooli Riikidevaheliste Suhete allsekretär monsenjöör Antoine Camilleri ja Hiina asevälisminister Wang Chao allkirjastasid Pekingis eellepingu piiskoppide ametisse määramise küsimuses. Sellega annab Vatikan Hiina riigile loa pühitseda ametisse kohalikke piiskoppe. Seni on kiriku kanoonilise seaduse järgi selleks voli olnud vaid paavstil, ei kellelgi muul.

Juriidiliselt kehtivad lepingus sätestatud punktid kehtivad juba sõlmimise hetkest, kuid mõlemale osapoolele jääb veel võimalus taganeda. Edaspidi on kommunistliku režiimi poolt ametisse määratud ja Vatikani poolt kinnitatud vaimulikud täielikus osaduses Püha Tooliga.

Lepe sõlmitakse usulise tagakiusamine harjal. Septembri alguses rakendusid senisest rangemad religioosse eneseväljenduse regulatsioonid online-keskkondadele. Kirikuid on mitmeid kuid suletud või lammutatud. Vajadusel dünamiidi ja buldooseritega. Riste hävitatud. Lastele on keelatud liturgiatel osalemine ja vaimulikud on suletud vanglatesse. Usuvabaduse ning inimõiguste eest võitlevad juristid on kadunud salapärastel asjaoludel.

Seejuures ei ole kristlaskond ainus kannataja. Ligi miljon Xinjiangi moslemit on arreteeritud pelgalt nende usutunnistuse pärast ja suunatud “ümberõppekeskustesse”. Tiibeti budistide olukord ei ole näidanud samuti vähimaidki paranemise märke.

Hong Kongi kardinal nõuab Vatikani riigisekretäri tagasiastumist

Kardinal Joseph Zen, Hong Kongi endine peapiiskop, nimetas lepet Vatikani poolseks reetmiseks. 86-aastane kardinal, kelle ametiaeg lõppes 2009. aastal, nõudis avalikult Vatikani riigisekretäri Pietro Parolini tagasiastumist.

“Nad heidavad oma inimesed hundikarja lõugade vahele. Parolin on küll Vatikani kõrgeim diplomaat, kuid ma ei arva, et tal usku on. Ta teeb oma tööd väga sekulaarselt ja on reetnud usukangelased,” sõnas Zen 21. septembri South China Morning Posti veergudel.

27. novembril andis Zen intervjuu prantsuse veebiuudistele La Croix International, milles kordab oma seisukohta. “Paavst ei saanud 22. septembri leppest midagi. Peking vaid õõnestas sellega tema autoriteeti,” rõhutas Zen.

Pealegi pole kaks kuud peale allkirjastamist neljaleheküljelise dokumendi sisu täies mahus ikka veel avalikustanud. Peale sõlmimist märkis Vatikan vaid, et leppega “on loodud paremad bilateraalsed koostöövõimalused”. Tegelikkuses on see Zeni sõnul andnud Hiina võimudele võimaluse rahvaga manipuleerimiseks.

“Kuna lepe on salastatud, siis puudub selle sisust selge arusaam. Arvatakse ekslikult, et kogu piiskoppide valimise protsess on delegeeritud Hiina riigile ja kommunistid võivad teha, mida tahavad. Inimestele valetatatakse, et meelitada neid põrandaalustest Vatikanile kuuletuvatest kirikutest välja liituma kommunistide loodud Katoliikliku Patriootliku Assotsatsiooniga*,” selgitas Zen olukorda.

Tegelikult tähendab lepe, et Hiina valitsus võib pakkuda välja oma piiskopikandidaadid ning alles peale Püha Tooli lõpliku heakskiitu pühitsetakse vaimulikud ametisse.

*Katoliiklik Patriootlik Organisatsioon loodi 1957. aastal Mao Zedongi valitsuse all parema kontrolli saavutamiseks riigi katoliiklaskonna üle.

Zen külastab isiklikult Vatikani

Uue poliitika kinnituseks tühistab paavst Franciscus septembri lõpus seitsme Hiina piiskopi ekskommunikatsiooni (s.o lahutatuse kiriku osadusest). Meestele on seda ka varem palutud, kuid nüüd see viimaks saadakse. Kõik seitse on Hiina Patriootliku Katoliikliku Assotsatsiooni liikmed.

“Praegune on alles algus. Ühele meestest, piiskop Guole, usaldati juba Chengde piiskopkonna juhtimise. On vaid aja küsimus, millal ülejäänud kuuele oma haldusala antakse,” jäi Zen praeguse Vatikani võimuladviku otsuste suhtes kriitiliseks.

Hiljuti külastas Zen Vatikani, et isiklikult anda paavstile üle seitsme leheküljeline kiri, milles kirjeldab kiriku täbarat olukorda Hiinas ning palub koheselt läbirääkimised Pekingiga peatada. “Ma ei usalda inimesi paavsti ümber. Seetõttu soovisin, et talle kirja isiklikult üle anda,” märkis ta.

Ühtlasi palub Zen Franciscusel Hiinat mitte külastada, kuna visiit tõstaks oluliselt president Xi Jinpingi rahvusvahelist usaldusväärsust ja oleks diplomaatiliselt väga halb käik. “Kõik need asatad kompromissiotsinguid on kirikut vaid nõrgestanud. Samas kui tema tegelik ülesanne on julgustada liikmeid vastupanule,” lisas Zen.

Vaata ka kardinal Joseph Zeni inglise keelset intervjuud Hong Kongi telekanalile RTHK.

The post Vatikani-Hiina lepe – kommunistliku režiimi võit Püha Tooli üle appeared first on Objektiiv.

22. septembril allkirjasid Vatikan ja Hiina eellepingu, millega Püha Tool annab Hiina kommunistlikule valitsusele õiguse valida ametisse piiskoppe. Leppe tuliseim vastane kardinal Joseph Zen nimetab lepet reetmiseks, mis õõnestab paavsti autoriteeti. Hiinas on kokku umbes 10 miljonit katoliiklast. Protsentuaalselt moodustab see vähem kui ühe protsendi ligemale 1,4 miljardilisest populatsioonist. Kuid arvuliselt on seda natukene rohkem […]

The post Vatikani-Hiina lepe – kommunistliku režiimi võit Püha Tooli üle appeared first on Objektiiv.

09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Kelly Sildaru peab hakkama tegema tähtsaid valikuid
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Trumpi meeskonnast lahkub olukorrast heidutatud kabinetiülem
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Beglarišvili loodab Saksamaa ja Hollandi vastu mängida
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Mullune põruja liigub tõusuteel, teised otsivad täiendusi
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Eesti arhitektuuril läheb hästi. Enam panustatakse avaliku ruumi projektidesse
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Macroni kangekaelne vaikimine on Prantsuse meeleavaldajate viha vaid kasvatanud
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Eesti arhitektuuril läheb hästi. Enam panustatakse avaliku ruumi projektidesse
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Kelly Sildaru peab hakkama tegema tähtsaid valikuid
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Õpetlik ja lummav seikluslugu hooletuse tagajärgedest
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Erakonnad suhtuvad leigelt Soome kolinud eestlastesse
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Värbamisekspert: välismaalasi naljalt Eestisse juhiks ei meelita
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Uuring: eestlased on tugevate faktiteadmistega loodusromantikud, kes keskkonda hoida ei oska
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Ahistajad leiavad uusi jälitamisviise. Peitkaamerad magamistoas, muukimine sotsiaalmeedias
09-12-2018 - 10:05 - DELFI > Eesti - Uuring: eestlased on tugevate faktiteadmistega loodusromantikud, kes keskkonda hoida ei oska
Värske uuring näitab, et eestlaste keskkonnateadmised on head, kuid praktikas need ei rakendu. Värske uuring näitab, et eestlaste keskkonnateadmised on head, kuid praktikas need ei rakendu.
09-12-2018 - 10:05 - DELFI > Eesti - Erakonnad suhtuvad leigelt Soome kolinud eestlastesse
Sotsiaaldemokraadid, Isamaa ega Keskerakond pole plaaninud eestlastega Soomes kohtuda. Sotsiaaldemokraadid, Isamaa ega Keskerakond pole plaaninud eestlastega Soomes kohtuda.
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - VERSUS | Kas Keskerakonda saab välispoliitikas usaldada?
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Ahistajad leiavad uusi jälitamisviise. Peitkaamerad magamistoas, muukimine sotsiaalmeedias
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Õpetlik ja lummav seikluslugu hooletuse tagajärgedest
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Värbamisekspert: välismaalasi naljalt Eestisse juhiks ei meelita
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - VERSUS | Kas Keskerakonda saab välispoliitikas usaldada?
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Uuring: eestlased on tugevate faktiteadmistega loodusromantikud, kes keskkonda hoida ei oska
09-12-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Erakonnad suhtuvad leigelt Soome kolinud eestlastesse
09-12-2018 - 10:01 - Objektiiv - Kas Celine Dioni uus lasetrõivaste kollektsioon kätkeb satanistlikku sõnumit?

Celine Dioni uus lasterõivaste kollektsioon riivab silma must-valge sooneutraalse disainiga. Peale selle kasutatakse väikelapsi ära, et avalikult eksponeerida kirja „NEW ORDER“, surnupealuid ja musti ristimärke.

Mood teeb “vabaks”

Rõivamudeli kodulehelt võib lugeda, et sooneutraalne disain “vabastab lapsed traditsioonilistest poisi/tüdruku soorollidest. See võimaldab noortel kasvada vastatikuses lugupidamises ja võrdsuses koos vabadusega oma isiksuse tugevdamiseks”.

Kollektsiooni loomiseks tegi Dion koostööd rõivatootjaga Nununu. Nende ühistööst sündis partnerlusprojekt “Celinununu”.

“Usume, et lasteriided on hea lahendus haridusliku kogemuse edasiandmiseks. Moe abil on võimalik kujundada arusaamu meie süvateadvuses ja muuta mõttemustreid,” sõnasid loojad ise.

Preester: kollektsioon on demooniline

“Olen veendunud, et manipuleerimine soolisusega on demooniline. Jumal lõi kaks sugupoolt, mehe ja naise. Sugudevaheliste piiride hägustamine on viis, mille läbi Saatan lapsi jahib,” sõnas monsenjöör John Esseff National Catholic Registerile.

Esseff süüdistab rõivaste loojaid laste häiretele kaasa aitamises. “See on saatanlik – kurat on eksitaja ning meile valetatakse pidevalt. Raha nimel külvatakse inimeste vahele lõhesid,” leidis ta.

John Essef on Kalkuta Ema Teresa kunagine vaimulik nõustaja. Tänaseks on 65-aastane preester Scrantoni piiskopkonnas, Pennsylvanias tegutsenud eksortsistina rohkem kui 40 aastat.

Saatana riukad 

2016. aastal meie seas lahkunud Rooma peaeksortsist isa Gabriele Amorth on samuti hoiatanud diabooliliste obsessioonide eest, mis võivad viia ähmasuseni oma enese soo osas. Seda eriti noorte inimeste seas.

Amorthi sõnul pannakse mitmed Saatana “igapäevased” kiusatused meie ette lihtsalt “kaasaegsete ideedena”. Tegelikult on nende eesmärk “usuliste printsiipide lammutamine.”

Oma eluajal viis Amorth läbi kümneid tuhandeid eksortsisme ning asutas Rahvusvahelise Eksosrtsistide Ühingu. Ülalviidatud katked pärinevad tema raamatust “Eksortsist selgitab demoonlikku: Saatana ja tema langenud inglite armee riukad” (An Exorcist Explains the Demonic: The Antics of Satan and His Army of Fallen Angels).

Toimetas Lennart Käämer

The post Kas Celine Dioni uus lasetrõivaste kollektsioon kätkeb satanistlikku sõnumit? appeared first on Objektiiv.

Celine Dioni uus lasterõivaste kollektsioon riivab silma must-valge sooneutraalse disainiga. Peale selle kasutatakse väikelapsi ära, et avalikult eksponeerida kirja „NEW ORDER“, surnupealuid ja musti ristimärke. Mood teeb “vabaks” Rõivamudeli kodulehelt võib lugeda, et sooneutraalne disain “vabastab lapsed traditsioonilistest poisi/tüdruku soorollidest. See võimaldab noortel kasvada vastatikuses lugupidamises ja võrdsuses koos vabadusega oma isiksuse tugevdamiseks”. Kollektsiooni loomiseks […]

The post Kas Celine Dioni uus lasetrõivaste kollektsioon kätkeb satanistlikku sõnumit? appeared first on Objektiiv.

09-12-2018 - 10:01 - Uudised | Eesti uudised - Kasutütar: "Puhka rahus, imeline hing!"
„Sulev oli mulle kasuisa. Temast jäi maha lihane tütar, õetütar ja neli kasulast, kellele kõigile ta suutis olla isa võrdkuju!“ ütleb Ruth Pere. Päästeametnik Sulev Kallavus hukkus, kui püüdis lõpetada purjus meeste korrarikkumist. „Sulev oli mulle kasuisa. Temast jäi maha lihane tütar, õetütar ja neli kasulast, kellele kõigile ta suutis olla isa võrdkuju!“ ütleb Ruth Pere. Päästeametnik Sulev Kallavus hukkus, kui püüdis lõpetada purjus meeste korrarikkumist.
09-12-2018 - 10:00 - EESTI PÄEVALEHT - Ojamets: pärast sellist mängu on saamatu idioodi tunne
09-12-2018 - 10:00 - Publik > Kõik uudised - Valter Soosalu kirjutas kuulsale Ameerika jõululaulule eestikeelsed sõnad
Valter Soosalu ja Koit Toome lähevad taas tänavu jõulutuurile, ühel legenaarsele laulule kirutas lüürika Valter Soosalu isiklikult. Valter Soosalu ja Koit Toome lähevad taas tänavu jõulutuurile, ühel legenaarsele laulule kirutas lüürika Valter Soosalu isiklikult.
09-12-2018 - 10:00 - EESTI PÄEVALEHT - Ojamets: pärast sellist mängu on saamatu idioodi tunne
09-12-2018 - 09:24 - Uudised | Eesti uudised - KÜLASKÄIK SEKSINUKKUDE BORDELLI: silikoonist Sofia pakub armunaudinguid
Eesti esimesse seksinukkude bordelli suundudes uurib iharat klienti etendav Õhtulehe salareporter, kas kõik on ikka korralikult desinfitseeritud ja puhastatud, et paha haigust külge ei saaks. „Loomulikult!“ hüüab kumminukku kupeldav naine rahustuseks. Hügieen on tema äris esmatähtis. Eesti esimesse seksinukkude bordelli suundudes uurib iharat klienti etendav Õhtulehe salareporter, kas kõik on ikka korralikult desinfitseeritud ja puhastatud, et paha haigust külge ei saaks. „Loomulikult!“ hüüab kumminukku kupeldav naine rahustuseks. Hügieen on tema äris esmatähtis.
09-12-2018 - 08:56 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Meeleavaldus ÜRO rändeleppe vastu
Liikumine Tark ja Terve Eesti korraldas pühapäeval Tallinnas Vabaduse väljakul meeleavalduse ÜRO rändeleppe vastu. Meelt avaldasid sajad inimesed. Liikumine Tark ja Terve Eesti korraldas pühapäeval Tallinnas Vabaduse väljakul meeleavalduse ÜRO rändeleppe vastu. Meelt avaldasid sajad inimesed.
09-12-2018 - 08:41 - Publik > Kõik uudised - Merlyn Uusküla Taneli Nexuse uusversioonist: hea meelelahutus ja naljakas number!
"Su nägu kõlab tuttavalt" finaali üks meeldejäävamaid esitusi oli kindlasti Tanel Padari, Jüri Pootsmanni ja Tõnis Niinemetsa uusversioon tüdrukutebändist Nexus. Esireast nautis poiste ülihumoorikat esinemist ka Merlyn Uusküla, keda Tanel kehastas. "Su nägu kõlab tuttavalt" finaali üks meeldejäävamaid esitusi oli kindlasti Tanel Padari, Jüri Pootsmanni ja Tõnis Niinemetsa uusversioon tüdrukutebändist Nexus. Esireast nautis poiste ülihumoorikat esinemist ka Merlyn Uusküla, keda Tanel kehastas.
09-12-2018 - 08:34 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Migratsioonileppe vastane meeleavaldus Tallinnas
MTÜ Tark ja Terve Eesti, mille juhatusse kuulub ka Maria Kaljuste, korraldas pühapäeval Tallinnas Vabaduse väljakul meeleavalduse ÜRO migratsioonileppe vastu ja sõnavabaduse eest. MTÜ Tark ja Terve Eesti, mille juhatusse kuulub ka Maria Kaljuste, korraldas pühapäeval Tallinnas Vabaduse väljakul meeleavalduse ÜRO migratsioonileppe vastu ja sõnavabaduse eest.
09-12-2018 - 08:27 - Publik > Kõik uudised - BLOGI JA FOTOD | Võitja võtab kõik! Saara Kadak sai ABBAga näosaate kuldse hooaja võimsa võidu!
Pühapäeval, 9. detsembril toimus Saku Suurhallis näosaate suurejooneline kuldse hooaja finaal, kus selgitati välja parimatest parim "Su nägu kõlab tuttavalt" osaleja. Võidu ja 10 000 eurose tšeki heategeevusele võitis Saara Kadak, kelle etteastet ABBA liikme Agnetha Fältskogina pidasid televaatajad paremaks nii Nele-Liis Vaiksoo, Lauri Liivi kui Ott Leplandi omast. Võimsa etteaste tegid ka teised kuldse hooaja osalejad – Liis Lemsalu, Marta Laan, Tanel Padar ja Sepo Seeman. Suursuguse saateprojekti lõpu puhul astusid lavale ka eelmiste hooaegade võitjad oma parimate paladega. Vaata allpool pilte ja loe blogi, et saada täielik ülevaade võimsast kuldsest õhtust, mis hooajale punkti pani. Pühapäeval, 9. detsembril toimus Saku Suurhallis näosaate suurejooneline kuldse hooaja finaal, kus selgitati välja parimatest parim "Su nägu kõlab tuttavalt" osaleja. Võidu ja 10 000 eurose tšeki heategeevusele võitis Saara Kadak, kelle etteastet ABBA liikme Agnetha Fältskogina pidasid televaatajad paremaks nii Nele-Liis Vaiksoo, Lauri Liivi kui Ott Leplandi omast. Võimsa etteaste tegid ka teised kuldse hooaja osalejad – Liis Lemsalu, Marta Laan, Tanel Padar ja Sepo Seeman. Suursuguse saateprojekti lõpu puhul astusid lavale ka eelmiste hooaegade võitjad oma parimate paladega. Vaata allpool pilte ja loe blogi, et saada täielik ülevaade võimsast kuldsest õhtust, mis hooajale punkti pani.
09-12-2018 - 08:12 - DELFI > Eesti - FOTO | Politsei otsib Türi hooldekodust lahkunud meest
Politsei käivitas otsingud leidmaks täna Järvamaal Türi linnas asuvast hooldekodust lahkunud 74-aastase Ülo asukohta, kes on vaegnägija ja võib seetõttu omapäi liikudes ohtu sattuda. Politsei käivitas otsingud leidmaks täna Järvamaal Türi linnas asuvast hooldekodust lahkunud 74-aastase Ülo asukohta, kes on vaegnägija ja võib seetõttu omapäi liikudes ohtu sattuda.
09-12-2018 - 07:52 - Publik > Kõik uudised - VAATA KÕIKI! Need vapustavad etteasted panid näosaate kuldsele hooajale punkti!
TV3 hittsaate "Su nägu kõlab tuttav" kuldne hooaeg jõudis täna õhtul finišisse. Vaata kõiki kuldseid etteasteid uuesti! TV3 hittsaate "Su nägu kõlab tuttav" kuldne hooaeg jõudis täna õhtul finišisse. Vaata kõiki kuldseid etteasteid uuesti!
09-12-2018 - 07:30 - Publik > Kõik uudised - Kuulsus jõuluvanaks? Hannes Võrno pakub 24. detsembri õhtuks oma teenuseid
Saatejuht Hannes Võrno on justkui sündinud meelelahutajaks, ning jõuluõhtugi pole erand. Nimelt pakub Võrno soovijatele jõuluvana teenuseid. Saatejuht Hannes Võrno on justkui sündinud meelelahutajaks, ning jõuluõhtugi pole erand. Nimelt pakub Võrno soovijatele jõuluvana teenuseid.
09-12-2018 - 07:13 - Uued Uudised - “Räägime asjast”: isegi kui Eesti rändepakti heaks kiidab, astume esimesel võimalusel sellest välja

Saates “Räägime asjast” olid taas vestlushoos saatejuhid Mart ja Martin Helme ning muuhulgas üheks teemaks tugevat vastuseisu leidnud ja samas siiski läbi surutav Marrakechi lepe. Martin Helme rääkis taas peaminister Jüri Ratase topeltstandarditest ja seda nii Marrakechi leppe kui ka Tarandi vägivallatsemise osas – nimelt üritasid EKRE saadikud Riigikogu infotunnis saavutada temalt hukkamõistu Tarandi kuklalaskude […]

The post “Räägime asjast”: isegi kui Eesti rändepakti heaks kiidab, astume esimesel võimalusel sellest välja appeared first on Uued Uudised.

Saates “Räägime asjast” olid taas vestlushoos saatejuhid Mart ja Martin Helme ning muuhulgas üheks teemaks tugevat vastuseisu leidnud ja samas siiski läbi surutav Marrakechi lepe. Martin Helme rääkis taas peaminister Jüri Ratase topeltstandarditest ja seda nii Marrakechi leppe kui ka Tarandi vägivallatsemise osas – nimelt üritasid EKRE saadikud Riigikogu infotunnis saavutada temalt hukkamõistu Tarandi kuklalaskude […]

The post “Räägime asjast”: isegi kui Eesti rändepakti heaks kiidab, astume esimesel võimalusel sellest välja appeared first on Uued Uudised.

09-12-2018 - 07:13 - DELFI > Eesti - FOTOD | Sportlikud jõulutaadid! Tartus toimusid omamoodi talimängud, kus osales isegi külaline põhjanaabrite juurest
Eesti Jõuluvanade Seltsi jõulutaadid ja jõululinn Tartu korraldavad igal teisel advendipühapäeval jõuluvanade talimängud. Nii ka tänavu. Eesti Jõuluvanade Seltsi jõulutaadid ja jõululinn Tartu korraldavad igal teisel advendipühapäeval jõuluvanade talimängud. Nii ka tänavu.
09-12-2018 - 06:50 - Ärileht - Marlboro tootja omandab ligi poole Kanada kanepifirmast
USA tubakatootja Altria ostab 45% osaluse Kanada kanepifirmas Cronos Group. USA tubakatootja Altria ostab 45% osaluse Kanada kanepifirmas Cronos Group.
09-12-2018 - 06:36 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Tallinnas avaldati rändeleppe vastu meelt
Liikumine Tark ja Terve Eesti avaldas pühapäeval Vabaduse väljakul meelt ÜRO rändeleppe vastu ning sõnavabaduse toetuseks. Liikumine Tark ja Terve Eesti avaldas pühapäeval Vabaduse väljakul meelt ÜRO rändeleppe vastu ning sõnavabaduse toetuseks.
09-12-2018 - 06:30 - Publik > Kõik uudised - Marilyn Jurmanit šokeeris inimeste käitumine: sattusin keset avariid ja kõik pildistasid
"Alustuseks sattusin trammi ja auto avariisse. Mina ise istusin trammis ja kohe etteruttavalt mainin ära, et kõik jäid terveks," kirjutab oma blogis Marilyn Jurman, keda šokeeris eelkõige see, mis hiljem juhtuma hakkas. "Alustuseks sattusin trammi ja auto avariisse. Mina ise istusin trammis ja kohe etteruttavalt mainin ära, et kõik jäid terveks," kirjutab oma blogis Marilyn Jurman, keda šokeeris eelkõige see, mis hiljem juhtuma hakkas.
09-12-2018 - 05:57 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Tapetakse igaüks: kõige vaenulikumad hõimud maailmas
Novembri keskpaigas suri Andamani saarte sentineli hõimu käte läbi ameeriklane. Sealne põlisrahvas ei salli võõraid ja ründab igaüht, kes julgeb nende territooriumile astuda. Novembri keskpaigas suri Andamani saarte sentineli hõimu käte läbi ameeriklane. Sealne põlisrahvas ei salli võõraid ja ründab igaüht, kes julgeb nende territooriumile astuda.
09-12-2018 - 05:35 - Ärileht - Allikas: Trump võlakriisi pärast ei muretse, sest teda siis enam ametis pole
Donald Trumpi nõunikud on talle korduvalt üritanud rääkida riigivõla probleemist, aga USA president on neid eiranud, kirjutab väljaanne The Daily Beast. Donald Trumpi nõunikud on talle korduvalt üritanud rääkida riigivõla probleemist, aga USA president on neid eiranud, kirjutab väljaanne The Daily Beast.
09-12-2018 - 05:15 - Publik > Kõik uudised - Paris Hiltoni valus pihtimus: seksivideo lekkimine tundus nagu vägistamine
Seltskonnastaar ja DJ Paris Hilton ütleb, et ta justkui kaotas osa oma hingest, kui tema kodus tehtud seksivideo endise poiss-sõbra Rick Salomoniga internetti lekkis. Seltskonnastaar ja DJ Paris Hilton ütleb, et ta justkui kaotas osa oma hingest, kui tema kodus tehtud seksivideo endise poiss-sõbra Rick Salomoniga internetti lekkis.
09-12-2018 - 04:49 - Publik > Kõik uudised - TISSIDENT | Pühade ajal perega tülis, kas iga Eesti kodu argipäev?
Tissident podcastis räägivad saatejuhid Sille-Kadri Simer ja Marianne Ubaleht jõuludest. Kõigepealt sellest, miks ometi on nii, et kui pühade ajal saavad kõik pereliikmed kokku, istuvad laua taha kapsakausside ja süldiga, veedavad koos aega ja õhtu lõpuks lähevad kõik räigelt tülli. Tissident podcastis räägivad saatejuhid Sille-Kadri Simer ja Marianne Ubaleht jõuludest. Kõigepealt sellest, miks ometi on nii, et kui pühade ajal saavad kõik pereliikmed kokku, istuvad laua taha kapsakausside ja süldiga, veedavad koos aega ja õhtu lõpuks lähevad kõik räigelt tülli.
09-12-2018 - 04:49 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Uus jalaväerühm võtab Malis teenistusülesandeid üle
Kaks nädalat tagasi Malisse operatsioonile Barkhane suundunud Eesti jalaväerühm Estpla-28 sooritas ühispatrulli koos Malis teenistust lõpetava rühmaga. Kaks nädalat tagasi Malisse operatsioonile Barkhane suundunud Eesti jalaväerühm Estpla-28 sooritas ühispatrulli koos Malis teenistust lõpetava rühmaga.
09-12-2018 - 04:48 - https://www.aripaev.ee/ - Vennad Sõnajalad otsivad ministrite abi
Tuuleettevõtjad Oleg ja Andres Sõnajalg ihkavad laua taha saada pool valitsust, et leida koos võimalusi, kuidas arendada Eestis taastuv- ja tuuleenergeetikat olukorras, kus üha suuremaid tükke haukab riiklik energiakontsern Eesti Energia, kirjutab Tuuleettevõtjad Oleg ja Andres Sõnajalg ihkavad laua taha saada pool valitsust, et leida koos võimalusi, kuidas arendada Eestis taastuv- ja tuuleenergeetikat olukorras, kus üha suuremaid tükke haukab riiklik energiakontsern Eesti Energia, kirjutab
09-12-2018 - 04:33 - EESTI PÄEVALEHT - Kaire Uusen populaarse jõululaulu põlu alla panemisest: elu on kole, aga laulud ilusad.
09-12-2018 - 04:33 - EESTI PÄEVALEHT - Kaire Uusen populaarse jõululaulu põlu alla panemisest: elu on kole, aga laulud ilusad.
09-12-2018 - 04:21 - Uued Uudised - Belgias kutsus rändelepe esile valitsuse lagunemise

Belgias viis arutelu Marrakechi rändeleppe üle föderaalvalitsuse lagunemiseni. Nimelt lahkus laupäeva õhtul föderaalvalitsuse suurim partei, flaami rahvuslaste partei Uus-Flaami Allianss (N-VA) valitsusest, kuna on leppe allkirjastamise vastu. Samas olid kõik teised valitsusparteid, ja peale parempoolse Vlaams Belangi ka kõik parlamendiparteid, leppe poolt. Peaminister Charles Michel proovis küll valitsuskriisi ära hoida, kuid soov leppega liituda oli […]

The post Belgias kutsus rändelepe esile valitsuse lagunemise appeared first on Uued Uudised.

Belgias viis arutelu Marrakechi rändeleppe üle föderaalvalitsuse lagunemiseni. Nimelt lahkus laupäeva õhtul föderaalvalitsuse suurim partei, flaami rahvuslaste partei Uus-Flaami Allianss (N-VA) valitsusest, kuna on leppe allkirjastamise vastu. Samas olid kõik teised valitsusparteid, ja peale parempoolse Vlaams Belangi ka kõik parlamendiparteid, leppe poolt. Peaminister Charles Michel proovis küll valitsuskriisi ära hoida, kuid soov leppega liituda oli […]

The post Belgias kutsus rändelepe esile valitsuse lagunemise appeared first on Uued Uudised.

09-12-2018 - 04:20 - Publik > Kõik uudised - FOTOD | Vaata, kes saabusid "Su nägu kõlab tuttavalt" kuldsele finaalile!
Täna õhtul leiab Saku Suurhallis aset näosaate suurejooneline finaal, kus selgitatakse välja parimatest parim "Su nägu kõlab tuttavalt" osaleja. Kuid suurejooneliseks šouks on vaja ka publikut, kelle hulgas on ka hulgaliselt tuntuid persoone. Täna õhtul leiab Saku Suurhallis aset näosaate suurejooneline finaal, kus selgitatakse välja parimatest parim "Su nägu kõlab tuttavalt" osaleja. Kuid suurejooneliseks šouks on vaja ka publikut, kelle hulgas on ka hulgaliselt tuntuid persoone.
09-12-2018 - 04:15 - Ärileht - Ees ootav maksutõus on pannud venemaalased uusi autosid rabama
Selle aasta 11 kuuga on venemaalased soetanud 1,63 uut sõidukit, see on 14% rohkem kui kogu eelmise aastaga kokku. Inimesed ostavad autosid, sest aastavahetuse eel tehakse sooduspakkumisi, aga sellepärast, et uuel aastal ootab eest käibemaksu tõstmine, kirjutab Vedomosti. Selle aasta 11 kuuga on venemaalased soetanud 1,63 uut sõidukit, see on 14% rohkem kui kogu eelmise aastaga kokku. Inimesed ostavad autosid, sest aastavahetuse eel tehakse sooduspakkumisi, aga sellepärast, et uuel aastal ootab eest käibemaksu tõstmine, kirjutab Vedomosti.
09-12-2018 - 04:05 - Maaleht.delfi.ee - Vaata, millal ilmuvad Maalehe 2019. aasta horoskoobid!
09-12-2018 - 04:05 - Maaleht.delfi.ee - Vaata, millal ilmuvad Maalehe 2019. aasta horoskoobid!
09-12-2018 - 04:05 - Publik > Kõik uudised - FOTOD | USA üheks ilusaimaks missiks valitud naine võib 15-aastasele poisile paljaste piltide saatmise eest vangi minna
Endine Miss Kentucky Ramsey Bearse on sattunud võimudega pahuksisse, sest teda süüdistatakse 15-aastasele noormehele paljastavate piltide ning seksisõnumite saatmises. Neli aastat tagasi kroonitud iluduskuningannat on varasemalt süüdistatud neljas alaealisi puudutavas kuriteos. Endine Miss Kentucky Ramsey Bearse on sattunud võimudega pahuksisse, sest teda süüdistatakse 15-aastasele noormehele paljastavate piltide ning seksisõnumite saatmises. Neli aastat tagasi kroonitud iluduskuningannat on varasemalt süüdistatud neljas alaealisi puudutavas kuriteos.
09-12-2018 - 03:58 - Uudised | Eesti uudised - Habe lehvima! Jõuluvanad pidasid Tartu Raeplatsil talimänge
„Jõuluvana Johannesel ei mahtunud enam püksid jalga, siis oli selge, et tuleb hakata sporti tegema,“ ütleb jõuluvana Taadu, miks juba teist korda kogunesid Tartu Raekoja platsile jõuluvana pidama oma talimänge. „Jõuluvana Johannesel ei mahtunud enam püksid jalga, siis oli selge, et tuleb hakata sporti tegema,“ ütleb jõuluvana Taadu, miks juba teist korda kogunesid Tartu Raekoja platsile jõuluvana pidama oma talimänge.
09-12-2018 - 03:51 - Uued Uudised - Karl Olaf Rääk: mõistuse ja südamega fantaasiate vastu

Kirjutama ajendas mind J. Tiiroja (SDE) poolt kirjutatud ning 5. detsembril 2018 Äripäevas avaldatud arvamuslugu, milles oli mitmeid vaieldavaid seisukohti. Alustaksime ehk palju kirgi kütnud rändepakti vastasest meeleavaldusest, kus vihane rahvamass olevat kedagi tümitanud, peksnud, löönud rusikate ja jalgadega, jalge alla tallanud. See omakorda tõestavat seda, et meeleavalduse korraldajad on kohalikku poliitikasse toonud varjamatu vägivalla. Reaalsuses tungis seni rahulikult kulgenud meeleavalduse […]

The post Karl Olaf Rääk: mõistuse ja südamega fantaasiate vastu appeared first on Uued Uudised.

Kirjutama ajendas mind J. Tiiroja (SDE) poolt kirjutatud ning 5. detsembril 2018 Äripäevas avaldatud arvamuslugu, milles oli mitmeid vaieldavaid seisukohti. Alustaksime ehk palju kirgi kütnud rändepakti vastasest meeleavaldusest, kus vihane rahvamass olevat kedagi tümitanud, peksnud, löönud rusikate ja jalgadega, jalge alla tallanud. See omakorda tõestavat seda, et meeleavalduse korraldajad on kohalikku poliitikasse toonud varjamatu vägivalla. Reaalsuses tungis seni rahulikult kulgenud meeleavalduse […]

The post Karl Olaf Rääk: mõistuse ja südamega fantaasiate vastu appeared first on Uued Uudised.

09-12-2018 - 03:39 - Sputnik Eesti — eesti uudised - EL matab dollarit - Venemaagi on peiedele kutsutud
Kui jälgida infosõda, mida Ameerika propagandamasin peab mistahes katsete vastu vaidlustada USA dollari hegemooniat, ei saa jätta tähelepanuta üht fundamentaalset erinevust Venemaa ja Euroopa Liidu vahel Kui jälgida infosõda, mida Ameerika propagandamasin peab mistahes katsete vastu vaidlustada USA dollari hegemooniat, ei saa jätta tähelepanuta üht fundamentaalset erinevust Venemaa ja Euroopa Liidu vahel
09-12-2018 - 03:28 - Publik > Kõik uudised - FOTOD | Taas Eestis! Erika Salumäe esitles lasteraamatut
Täna esitles olümpiavõitja Erika Salumäe oma esimest lasteraamatut “Triinu lood”, mille väljaandja oli Heli Kirjastus. Täna esitles olümpiavõitja Erika Salumäe oma esimest lasteraamatut “Triinu lood”, mille väljaandja oli Heli Kirjastus.
09-12-2018 - 03:00 - Publik > Kõik uudised - Valusad kogemused: peaprodutsent Tomi Rahula on kolmel korral Eesti Laulu eelvooru ukse taha jäänud
Kuigi muusik Tomi Rahula on alates sellest aastast Eesti Laulu konkurssi juht, on ka tema pidanud tundma selle võistlusega seoses kibedat kaotusvalu. Tomi avalikustas Kroonikale, et kolm tema laulu pole aastate jooksul isegi poolfinaali pääsenud. Kuigi muusik Tomi Rahula on alates sellest aastast Eesti Laulu konkurssi juht, on ka tema pidanud tundma selle võistlusega seoses kibedat kaotusvalu. Tomi avalikustas Kroonikale, et kolm tema laulu pole aastate jooksul isegi poolfinaali pääsenud.
09-12-2018 - 03:00 - EESTI PÄEVALEHT - Nelja lapse isa: lasteaiatasu ja huviringid kallinevad üha, laste areng kannatab
09-12-2018 - 03:00 - EESTI PÄEVALEHT - Nelja lapse isa: lasteaiatasu ja huviringid kallinevad üha, laste areng kannatab
09-12-2018 - 02:50 - Ärileht - Töötav pensionär kurjustab: äpardunud tulumaksusüsteemi pärast lõpetavad paljud pensionärid tööl käimise
Ärilehe reedel avaldatud vabade töökohtade loole reageeris viimast kuud töötav pensionär (69), kelle sõnul tööjõukriis uuest aastast vaid süveneb, sest sellest aastast kehtima hakanud ja pensionäride silmis äpardunud tulumaksusüsteem paneb neid tööl käimisest kas loobuma või senist töökoormust oluliselt vähendama. Avaldame tema arvamuse muutmata kujul. Ärilehe reedel avaldatud vabade töökohtade loole reageeris viimast kuud töötav pensionär (69), kelle sõnul tööjõukriis uuest aastast vaid süveneb, sest sellest aastast kehtima hakanud ja pensionäride silmis äpardunud tulumaksusüsteem paneb neid tööl käimisest kas loobuma või senist töökoormust oluliselt vähendama. Avaldame tema arvamuse muutmata kujul.
09-12-2018 - 02:25 - Maaleht.delfi.ee - Maalehe uus astroloog Taimi Uuesoo on horoskoope kirjutanud 22 aastat
Maalehe horoskoobi uus autor Taimi Uuesoo on astroloogiasse süvenenud 1991. aastast. Maalehe horoskoobi uus autor Taimi Uuesoo on astroloogiasse süvenenud 1991. aastast.
09-12-2018 - 02:25 - Maaleht.delfi.ee - Maalehe uus astroloog Taimi Uuesoo on horoskoope kirjutanud 22 aastat
Maalehe horoskoobi uus autor Taimi Uuesoo on astroloogiasse süvenenud 1991. aastast. Maalehe horoskoobi uus autor Taimi Uuesoo on astroloogiasse süvenenud 1991. aastast.
09-12-2018 - 02:24 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Venemaa toetab Arktika probleemide lahendamist konstruktiivse dialoogi abil
Venemaa pooldab Arktika probleemide lahendamiseks konstruktiivset dialoogi ja vastastikku kasuliku koostööd, ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Venemaa pooldab Arktika probleemide lahendamiseks konstruktiivset dialoogi ja vastastikku kasuliku koostööd, ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov.
09-12-2018 - 02:05 - Publik > Kõik uudised - NÄDALA INSTAGRAM | Jõulud on tulekul, kuid paljast ihu jätkub piltidele kauemaks
Staarid on vaatamata koledale sügisilmale ikka veel ilusad, ning jätkuvalt jagavad oma igapäeva tegemisi ja kauneid selfiesi Instagramis. Teie ees on selle nädala parimad palad... Staarid on vaatamata koledale sügisilmale ikka veel ilusad, ning jätkuvalt jagavad oma igapäeva tegemisi ja kauneid selfiesi Instagramis. Teie ees on selle nädala parimad palad...
09-12-2018 - 01:59 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Tallinnas toovad robotid toidu ukse taha
Paljud Kadaka Selveri lähedal elavad Mustamäe elanikud on viimasel ajal üha sagedamini veidraid liiklejaid kohanud. Paljud Kadaka Selveri lähedal elavad Mustamäe elanikud on viimasel ajal üha sagedamini veidraid liiklejaid kohanud.
09-12-2018 - 01:25 - Ärileht - „Olukorrast riigis“: pensionireformi muudatus näitab, et meie valitsus on parempoolne
Pensionireformi muudatus, millega loobuti seisukohast, et esimene sammas peaks eelkõige sõltuma tööstaaži pikkusest, mitte palga suurusest, näitab, et meie valitsus on parempoolne ja Keskerakond kaitseb jõuka vähemuse huve, ütles ajakirjanik Andrus Karnau Raadio 2 saates „Olukorrast riigis“. Pensionireformi muudatus, millega loobuti seisukohast, et esimene sammas peaks eelkõige sõltuma tööstaaži pikkusest, mitte palga suurusest, näitab, et meie valitsus on parempoolne ja Keskerakond kaitseb jõuka vähemuse huve, ütles ajakirjanik Andrus Karnau Raadio 2 saates „Olukorrast riigis“.
09-12-2018 - 01:25 - Publik > Kõik uudised - Arstidele jäid kahe silma vahele Helen Kõpu pisibeebi lõpmatud valud: ta piinles kohutavalt!
Beebiblogija ja telestaar Helen Kõpp kasvatab vapralt üksinda pisitütar Carmenit, kes oli pikka aega väga lühikese unega, kuni tähelepanelik Heleni jälgija tõi välja, et arstid ei kontrolli kobalamiinitaset veres ning mõnikord see vitamiin ei imendu rinnapiimaga. Beebiblogija ja telestaar Helen Kõpp kasvatab vapralt üksinda pisitütar Carmenit, kes oli pikka aega väga lühikese unega, kuni tähelepanelik Heleni jälgija tõi välja, et arstid ei kontrolli kobalamiinitaset veres ning mõnikord see vitamiin ei imendu rinnapiimaga.
09-12-2018 - 01:10 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Jõulukaardi saab teele panna ka ajutistest kirjakastidest
Tallinna ja Tartusse paigaldati käesoleval nädalal laste kujundatud seitse ajutist jõulukirjakasti, kust on võimalik oma jõulukaardid ja -kirjad teele panna. Tallinna ja Tartusse paigaldati käesoleval nädalal laste kujundatud seitse ajutist jõulukirjakasti, kust on võimalik oma jõulukaardid ja -kirjad teele panna.
09-12-2018 - 12:55 - Maaleht.delfi.ee - Mida tegi paavst talle Eestis kingitud õunapuuga?
Paavst Franciscus sai muude kingituste hulgas septembris Eestis veedetud päeval jooksul ka ühe õunapuu. Mida ta sellega tegi? Paavst Franciscus sai muude kingituste hulgas septembris Eestis veedetud päeval jooksul ka ühe õunapuu. Mida ta sellega tegi?
09-12-2018 - 12:55 - Maaleht.delfi.ee - Mida tegi paavst talle Eestis kingitud õunapuuga?
Paavst Franciscus sai muude kingituste hulgas septembris Eestis veedetud päeval jooksul ka ühe õunapuu. Mida ta sellega tegi? Paavst Franciscus sai muude kingituste hulgas septembris Eestis veedetud päeval jooksul ka ühe õunapuu. Mida ta sellega tegi?
09-12-2018 - 12:49 - Sputnik Eesti — eesti uudised - PiparkoogiMaania: teemaks on Eesti
Traditsioonilise piparkoogi kunstinäituse teema on EV100 sünnipäeva puhul Eesti. 100 kunstnikku küpsetavad piparkoogist seda, mis teeb Eesti nende jaoks eriliseks. Traditsioonilise piparkoogi kunstinäituse teema on EV100 sünnipäeva puhul Eesti. 100 kunstnikku küpsetavad piparkoogist seda, mis teeb Eesti nende jaoks eriliseks.
09-12-2018 - 12:39 - Uudised | Eesti uudised - Kõik käisid külas: Joosep Tootsi koolimaja taasavamine ajas jalule terve alevi
„Tulge edasi, rõõm teid näha!“ tervitab saterkuube riietatud Palamuse muuseumi direktor Arne Tegelmann laupäeva hommikul esimesi külastajaid. „Täna on külastamine tasuta, raha ei pea maksma, aga pilet palun võtke ikkagi, me peame oma külastajad üle lugema.“ „Tulge edasi, rõõm teid näha!“ tervitab saterkuube riietatud Palamuse muuseumi direktor Arne Tegelmann laupäeva hommikul esimesi külastajaid. „Täna on külastamine tasuta, raha ei pea maksma, aga pilet palun võtke ikkagi, me peame oma külastajad üle lugema.“
09-12-2018 - 12:36 - https://www.aripaev.ee/ - Vaata, kes tähistasid EBSi 30. aastapäeva
Eile tähistasid Eesti äri- ja haridusvaldkonna esindajad Estonia kontserdisaalis Estonian Business Schooli 30. aastapäeva. Eile tähistasid Eesti äri- ja haridusvaldkonna esindajad Estonia kontserdisaalis Estonian Business Schooli 30. aastapäeva.
09-12-2018 - 12:15 - Publik > Kõik uudised - FOTO | Aastatetagune CV paljastab, miks Meghan kunagi Hollywoodis tõeliselt läbi ei löönud
Sel kevadel tänu prints Harryga abiellumisele kuningliku perekonnaga liitunud Meghan Markle üritas 15 aastat meeleheitlikult Hollywoodis staariks saada, kuid tema missioon kunagi täielikult ei täitunudki. Nüüd ringleb internetis Sussexi hertsoginna vana CV, millel on piinlikult vähe töökogemust. Sel kevadel tänu prints Harryga abiellumisele kuningliku perekonnaga liitunud Meghan Markle üritas 15 aastat meeleheitlikult Hollywoodis staariks saada, kuid tema missioon kunagi täielikult ei täitunudki. Nüüd ringleb internetis Sussexi hertsoginna vana CV, millel on piinlikult vähe töökogemust.
09-12-2018 - 12:07 - DELFI > Eesti - FOTOD ja VIDEOD | Rändeleppe vastane meeleavaldus Vabaduse väljakul: lapsega jalutanud isa ning protesteerijate sõnelus päädis rüselusega
Täna kell 14 algas pealinnas Vabaduse väljakul Maria Kaljuste eestvedamisel korraldatav meeleavaldus ÜRO rändeleppe vastu ja sõnavabaduse eest. Täna kell 14 algas pealinnas Vabaduse väljakul Maria Kaljuste eestvedamisel korraldatav meeleavaldus ÜRO rändeleppe vastu ja sõnavabaduse eest.
09-12-2018 - 12:05 - Ärileht - Warren Buffetti soovitus noortele, kuidas jõukust kasvatada
Investor ja miljardär Warren Buffetti soovitus noortele, kuidas oma jõukust kasvatada – tuleb õppida end suuliselt ja kirjalikult selgelt väljendama. Investor ja miljardär Warren Buffetti soovitus noortele, kuidas oma jõukust kasvatada – tuleb õppida end suuliselt ja kirjalikult selgelt väljendama.
09-12-2018 - 12:03 - Uudised | Eesti uudised - Enneaegselt sündinud laste heaks koguti rekordiliselt 64 000 eurot
Colonna heategevuslikul aastalõpugalal koguti tänavu rekordilised 64 000 eurot, mis suunatakse Colonna algatatud heategevuslike projektide toetuseks. Esmajärjekorras kasutatakse raha Ida-Tallinna keskhaigla sünnitusmajale sügavalt enneaegsete laste stabiliseerimislaua soetamiseks. Colonna heategevuslikul aastalõpugalal koguti tänavu rekordilised 64 000 eurot, mis suunatakse Colonna algatatud heategevuslike projektide toetuseks. Esmajärjekorras kasutatakse raha Ida-Tallinna keskhaigla sünnitusmajale sügavalt enneaegsete laste stabiliseerimislaua soetamiseks.
09-12-2018 - 11:49 - Uued Uudised - “Räägime asjast”: Euroopas on alanud rahvaste vastupanuliikumine oma riikide valitsustele

Saates “Räägime asjast” olid taas koos Mart ja Martin Helme ning üheks teemaks oli rahvaülestõus Lääne-Euroopas ehk Prantsusmaa “kollaste vestide” liikumine, kes ründavad isegi Elysee paleed Pariisis. Martin Helme rääkis eriti õõvastava näitena telekanalis France24 näidatud kaadreid sellest, kuidas Pariisi valgete linnaosas panid eriüksuslased kooli sissepääsu blokeerinud õpilased seina äärde põlvili ja neid sunniti käed […]

The post “Räägime asjast”: Euroopas on alanud rahvaste vastupanuliikumine oma riikide valitsustele appeared first on Uued Uudised.

Saates “Räägime asjast” olid taas koos Mart ja Martin Helme ning üheks teemaks oli rahvaülestõus Lääne-Euroopas ehk Prantsusmaa “kollaste vestide” liikumine, kes ründavad isegi Elysee paleed Pariisis. Martin Helme rääkis eriti õõvastava näitena telekanalis France24 näidatud kaadreid sellest, kuidas Pariisi valgete linnaosas panid eriüksuslased kooli sissepääsu blokeerinud õpilased seina äärde põlvili ja neid sunniti käed […]

The post “Räägime asjast”: Euroopas on alanud rahvaste vastupanuliikumine oma riikide valitsustele appeared first on Uued Uudised.

09-12-2018 - 11:45 - Maaleht.delfi.ee - Kas 1- ja 2sendised kaovad Eestis käibelt?
Kui eelmise aasta oktoobris tehtud Eurobaromeetri küsitluse andmeil toetas Eestis ümardamist 61% inimestest, siis aasta hiljem, 2018. aasta oktoobris tehtud sama küsitlus näitas, et toetus 1- ja 2sendiste kaotamisele on veelgi kasvanud – nüüd on see 71%. Kui eelmise aasta oktoobris tehtud Eurobaromeetri küsitluse andmeil toetas Eestis ümardamist 61% inimestest, siis aasta hiljem, 2018. aasta oktoobris tehtud sama küsitlus näitas, et toetus 1- ja 2sendiste kaotamisele on veelgi kasvanud – nüüd on see 71%.
09-12-2018 - 11:45 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Naissoost automehaanik: roosiõitega vannile ja šoppamisele eelistan motovõidusõitu
Suure autoteeninduse naistöötaja rääkis intervjuus portaalile Sputnik Eesti, kuidas lähedased tema mitte kõige naiselikumasse elukutsesse suhtuvad ja millises valdkonnas tahaks ta end edasi arendada. Suure autoteeninduse naistöötaja rääkis intervjuus portaalile Sputnik Eesti, kuidas lähedased tema mitte kõige naiselikumasse elukutsesse suhtuvad ja millises valdkonnas tahaks ta end edasi arendada.
09-12-2018 - 11:45 - Maaleht.delfi.ee - Kas 1- ja 2sendised kaovad Eestis käibelt?
Kui eelmise aasta oktoobris tehtud Eurobaromeetri küsitluse andmeil toetas Eestis ümardamist 61% inimestest, siis aasta hiljem, 2018. aasta oktoobris tehtud sama küsitlus näitas, et toetus 1- ja 2sendiste kaotamisele on veelgi kasvanud – nüüd on see 71%. Kui eelmise aasta oktoobris tehtud Eurobaromeetri küsitluse andmeil toetas Eestis ümardamist 61% inimestest, siis aasta hiljem, 2018. aasta oktoobris tehtud sama küsitlus näitas, et toetus 1- ja 2sendiste kaotamisele on veelgi kasvanud – nüüd on see 71%.
09-12-2018 - 11:44 - Uudised | Eesti uudised - HÜVASTI, PÄRNU! Porgandpunane Tarapita lõpetas rongiühenduse Eesti suurima linnaga
Pärnu linn kustutati Eesti raudteevõrgust, sest vähemalt kümme aastat sinna enam rongiga ei saa. Laupäeval oma rongist ilma jäänud pärnakad ja linnakülalised küll eriti Rail Balticu tulekusse ei usu, aga kes see siis nende käest küsib, sõitku seni bussiga, kui autot pole. Pärnu linn kustutati Eesti raudteevõrgust, sest vähemalt kümme aastat sinna enam rongiga ei saa. Laupäeval oma rongist ilma jäänud pärnakad ja linnakülalised küll eriti Rail Balticu tulekusse ei usu, aga kes see siis nende käest küsib, sõitku seni bussiga, kui autot pole.
09-12-2018 - 11:30 - Publik > Kõik uudised - Maarja-Liis Ilus avalikustas huvitava peolaulu, millega ta saab oma tütre magama
Kuigi võiks arvata, et Maarja-Liis Ilusal on mälus sadu laule, mis sobiksid pisitütre Irise uneviisiks, kuid tuleb välja, et sel puhul on varsti aastaseks saava tüdrkutirtsu lemmikuks hoopis "Õllepruulija". Kuigi võiks arvata, et Maarja-Liis Ilusal on mälus sadu laule, mis sobiksid pisitütre Irise uneviisiks, kuid tuleb välja, et sel puhul on varsti aastaseks saava tüdrkutirtsu lemmikuks hoopis "Õllepruulija".
09-12-2018 - 11:23 - https://www.aripaev.ee/ - Tselluloositehase mõtet torgitakse edasi
Kuigi valitsus tühistas novembris tselluloositehase eriplaneeringu ja metsaärimehed panid projekti sahtlisse, flirdivad vallad tehase ehitamise mõttega edasi ja torgivad valitsust, kirjutab Kuigi valitsus tühistas novembris tselluloositehase eriplaneeringu ja metsaärimehed panid projekti sahtlisse, flirdivad vallad tehase ehitamise mõttega edasi ja torgivad valitsust, kirjutab
09-12-2018 - 11:00 - EESTI PÄEVALEHT - Maria Jufereva-Skuratovski: võtame hoovid alkohoovikutelt tagasi!
09-12-2018 - 11:00 - EESTI PÄEVALEHT - Maria Jufereva-Skuratovski: võtame hoovid alkohoovikutelt tagasi!
09-12-2018 - 10:45 - Ärileht - Alustav ettevõtja suunatakse EASi asemel maakondlikku arenduskeskusse
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist allkirjastas käskkirja, mille kohaselt toimuks riigipoolne esmane suhtlus alustavate ettevõtjatega alates järgmisest aastast maakondlikes arenduskeskustes. Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist allkirjastas käskkirja, mille kohaselt toimuks riigipoolne esmane suhtlus alustavate ettevõtjatega alates järgmisest aastast maakondlikes arenduskeskustes.
09-12-2018 - 10:45 - Publik > Kõik uudised - Šokeeriv ülestunnistus: Brad Pitt ei kahetse Angelina Joliest lahutamist
Hollywoodi kuldseks paariks peetud Angelina Jolie ja Brad Pitt teatasid kahe aasta eest, et nende suhe on karile jõudnud, ning paar, kel on kuus last, otsustas lahutada. Hollywoodi kuldseks paariks peetud Angelina Jolie ja Brad Pitt teatasid kahe aasta eest, et nende suhe on karile jõudnud, ning paar, kel on kuus last, otsustas lahutada.
09-12-2018 - 10:32 - DELFI > Eesti - Martin Helme kritiseeris Prantsuse politsei kõva kätt märatsema suundunud noorte kinnipidamisel
EKRE aseesimees Martin Helme kritiseeris Prantsusmaa politsei kõva käe meetodeid, kui politsei pidas kinni paarsada noorukit, kes politsei kartuste kohaselt olid suundumas lõhkuma ja laamendama. EKRE aseesimees Martin Helme kritiseeris Prantsusmaa politsei kõva käe meetodeid, kui politsei pidas kinni paarsada noorukit, kes politsei kartuste kohaselt olid suundumas lõhkuma ja laamendama.
09-12-2018 - 10:29 - Sputnik Eesti — eesti uudised - FSB avaldas Ukraina meremeeste kinnipidamise üksikasjad
Mustal merel Venemaa riigipiiri rikkumise eest piirivalvurite poolt kinni peetud Ukraina meremehed said haavata kaatri väliskihi kildudest - see tähendab, et otseseid kuulihaavu neil pole, teatas FSB uurimisvalitsuse ülem Mihhail Šišov agentuurile RIA "Rossija Segonja" antud briifingul. Mustal merel Venemaa riigipiiri rikkumise eest piirivalvurite poolt kinni peetud Ukraina meremehed said haavata kaatri väliskihi kildudest - see tähendab, et otseseid kuulihaavu neil pole, teatas FSB uurimisvalitsuse ülem Mihhail Šišov agentuurile RIA "Rossija Segonja" antud briifingul.
09-12-2018 - 10:19 - EESTI PÄEVALEHT - RAAMATUBLOGI: Kaamosenaine – üksik, alkohoolik, ravimisõltlane ja politseinik...
09-12-2018 - 10:19 - EESTI PÄEVALEHT - RAAMATUBLOGI: Kaamosenaine – üksik, alkohoolik, ravimisõltlane ja politseinik...
09-12-2018 - 10:00 - Publik > Kõik uudised - Koit Toome kihlumisest Dubais: kui avasin karbi, valgusid Kaial silmad märjaks…
"Pärast iseendaga tegelemist ja igasuguste asjade üle järelemõtlemist tundus mulle see väga õige ja loogiline Kaia kätt paluda," räägib Koit Toome Kroonikale antud avameelses intervjuus. "Pärast iseendaga tegelemist ja igasuguste asjade üle järelemõtlemist tundus mulle see väga õige ja loogiline Kaia kätt paluda," räägib Koit Toome Kroonikale antud avameelses intervjuus.
09-12-2018 - 10:00 - https://www.aripaev.ee/ - Raadiohommikus: kuidas suhelda avalikkusega?
Esmaspäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis jagab suhtlemisnõuandeid Eesti Ajalehtede Liidu aasta pressisõbra tiitli pälvinud riigikontrolli kommunikatsioonijuht Toomas Mattson. Esmaspäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis jagab suhtlemisnõuandeid Eesti Ajalehtede Liidu aasta pressisõbra tiitli pälvinud riigikontrolli kommunikatsioonijuht Toomas Mattson.
09-12-2018 - 09:52 - EESTI PÄEVALEHT - Meelis Kubits: kui pronksiöö tõi ühiskondliku lõhe esile eri rahvuste pinnal, siis täna on osapooled kaevikutes rahvuse sees
09-12-2018 - 09:52 - EESTI PÄEVALEHT - Meelis Kubits: kui pronksiöö tõi ühiskondliku lõhe esile eri rahvuste pinnal, siis täna on osapooled kaevikutes rahvuse sees
09-12-2018 - 09:30 - Ärileht - 5 kõige kallimat maali, mis kunagi oksjonitel müüdud
Viis kõige kallimat oksjonitel müüdud maali maksavad kokku üle miljardi euro. Viis kõige kallimat oksjonitel müüdud maali maksavad kokku üle miljardi euro.
09-12-2018 - 09:16 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Venemaa alandas Trumpi üle maailma
​Trumpi probleem seisneb selles, et kõige ratsionaalsem vastus, mida ta pakkuda suudab, on kirjutada paar vihast säutsu, mitte rohkem. ​Trumpi probleem seisneb selles, et kõige ratsionaalsem vastus, mida ta pakkuda suudab, on kirjutada paar vihast säutsu, mitte rohkem.
09-12-2018 - 09:15 - Maaleht.delfi.ee - SEADUS | Kuidas pankrotimenetluse abil võlgadest vabaneda?
Kohtu kaudu kohustustest vabastamine võib võlgnikule tunduda küll päästev tee, aga tegelikult on nõnda võlgadest lahti saamine pikk ja keeruline protsess. Kohtu kaudu kohustustest vabastamine võib võlgnikule tunduda küll päästev tee, aga tegelikult on nõnda võlgadest lahti saamine pikk ja keeruline protsess.
09-12-2018 - 09:15 - Maaleht.delfi.ee - SEADUS | Kuidas pankrotimenetluse abil võlgadest vabaneda?
Kohtu kaudu kohustustest vabastamine võib võlgnikule tunduda küll päästev tee, aga tegelikult on nõnda võlgadest lahti saamine pikk ja keeruline protsess. Kohtu kaudu kohustustest vabastamine võib võlgnikule tunduda küll päästev tee, aga tegelikult on nõnda võlgadest lahti saamine pikk ja keeruline protsess.
09-12-2018 - 09:03 - https://www.aripaev.ee/ - Suur fotolugu: viimane rong Pärnusse
"Kahju on, hakka või nutma," sõnab 32 aastat Eidaperes jaamakorraldajana töötanud Viivi Hansumäe seoses Lelle–Pärnu raudteelõigu sulgemisega. Laupäeval lõppes 90 aastat väldanud Pärnu reisirongiliiklus, kui suvepealinna sõitis viimane reisirong. "Kahju on, hakka või nutma," sõnab 32 aastat Eidaperes jaamakorraldajana töötanud Viivi Hansumäe seoses Lelle–Pärnu raudteelõigu sulgemisega. Laupäeval lõppes 90 aastat väldanud Pärnu reisirongiliiklus, kui suvepealinna sõitis viimane reisirong.
09-12-2018 - 09:00 - Publik > Kõik uudised - FOTOD | Käbi ei kuku kännust kaugele: Mick Jaggeri kaheksas laps on isa koopia
Rokkstaar Mick Jagger on elu jooksul saanud isaks lausa kaheksal korral viie erineva naisega. Tema noorim järeltulija on 2-aastane Deveraux, kes on oma issi väike koopia. Rokkstaar Mick Jagger on elu jooksul saanud isaks lausa kaheksal korral viie erineva naisega. Tema noorim järeltulija on 2-aastane Deveraux, kes on oma issi väike koopia.
09-12-2018 - 08:47 - Uudised | Eesti uudised - Palgamõrvar Imre Araka töövõtted Iirimaal: parukaga seljakotirändur, kes Dublinit „uudistab“
Suurbritannia ajaleht The Sun avaldas foto, millel figureerib Imre Arakas, kes nii-öelda seljakotirändurina Iirimaa pealinnas Dublinis oma võimalikku ohvrit tundma õppis. Suurbritannia ajaleht The Sun avaldas foto, millel figureerib Imre Arakas, kes nii-öelda seljakotirändurina Iirimaa pealinnas Dublinis oma võimalikku ohvrit tundma õppis.
09-12-2018 - 08:23 - Uudised | Eesti uudised - Tugev tuul häirib Kihnu laevareise
Seoses tugeva tuulega on edasi lükatud reisiparvlaev Kihnu Virve hommikused ja ennelõunased väljumised Kihnu ja Munalaiu vahel. Esialgse info järgi peaksid väljumised toimuma Kihnust kell 11 ja Munalaiust kel 12.30. Seoses tugeva tuulega on edasi lükatud reisiparvlaev Kihnu Virve hommikused ja ennelõunased väljumised Kihnu ja Munalaiu vahel. Esialgse info järgi peaksid väljumised toimuma Kihnust kell 11 ja Munalaiust kel 12.30.
09-12-2018 - 08:17 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Ratas: parlamendivalimiste eel valetatakse rahvale
Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas pidas laupäeval volikogu ees kõne, milles ütles, et riigikogu valimiste eel valetatakse rahvale nii maksulaekumiste, massiimmigratsiooni kui ka välis- ja julgeolekupoliitika teemadel. Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas pidas laupäeval volikogu ees kõne, milles ütles, et riigikogu valimiste eel valetatakse rahvale nii maksulaekumiste, massiimmigratsiooni kui ka välis- ja julgeolekupoliitika teemadel.
09-12-2018 - 08:10 - https://www.aripaev.ee/ - Alustav ettevõtja suunatakse EASist uude kohta
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist allkirjastas käskkirja, mille järgi toimuks riigipoolne esmane suhtlus alustavate ettevõtjatega alates järgmisest aastast maakondlikes arenduskeskustes. Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist allkirjastas käskkirja, mille järgi toimuks riigipoolne esmane suhtlus alustavate ettevõtjatega alates järgmisest aastast maakondlikes arenduskeskustes.
09-12-2018 - 07:56 - Ärileht - Juhtide nõustaja taunib Eestis levivat töökultuuri, mis peab ületöötamist normaalseks
Lõppeva nädala keskel avaldas Ärileht hoiatava loo sellest, kuidas mõned aastad tegutsenud idufirma lõpetas pankroti ja asutajate läbipõlemisega. Juhte nõustava Liisi Toomi sõnul peetakse ületöötamist soodustavad töökultuuri Eesti väga tavaliseks, kuid see ei tee seda normaalseks. Lõppeva nädala keskel avaldas Ärileht hoiatava loo sellest, kuidas mõned aastad tegutsenud idufirma lõpetas pankroti ja asutajate läbipõlemisega. Juhte nõustava Liisi Toomi sõnul peetakse ületöötamist soodustavad töökultuuri Eesti väga tavaliseks, kuid see ei tee seda normaalseks.
09-12-2018 - 07:48 - Maaleht.delfi.ee - Astroloog Taimi Uuesoo on jõusaali asemel kuus aastat tiiki kaevanud
Astroloog Taimi kaevab kuuendat aastat oma Kuresoo kodutalu õuele käsitsi tiiki. Astroloog Taimi kaevab kuuendat aastat oma Kuresoo kodutalu õuele käsitsi tiiki.
09-12-2018 - 07:48 - Maaleht.delfi.ee - Astroloog Taimi Uuesoo on jõusaali asemel kuus aastat tiiki kaevanud
Astroloog Taimi kaevab kuuendat aastat oma Kuresoo kodutalu õuele käsitsi tiiki. Astroloog Taimi kaevab kuuendat aastat oma Kuresoo kodutalu õuele käsitsi tiiki.
09-12-2018 - 07:32 - EESTI PÄEVALEHT - Toomas Alatalu: prantslased võtsid sisse oma juhtiva koha revolutsioonist tiines Euroopas
09-12-2018 - 07:32 - EESTI PÄEVALEHT - Toomas Alatalu: prantslased võtsid sisse oma juhtiva koha revolutsioonist tiines Euroopas
09-12-2018 - 07:15 - Uued Uudised - EKRE Soome osakond kogunes Helsingis 

Laupäeval, 8. detsembril korraldas EKRE Soome osakonna juhatus Helsingis avaliku- ja korralise üldkoosoleku. Osavõtt oli igas mõttes aktiivne. Renditud ruum kippus kitsaks jääma, osakonna liikmeteks võeti vastu 20 uut  eestimeelset inimest ja kogu päev kulges sõbralikus arutelu vormis. Avalikul koosolekul, millele oli vaba sissepääs kõigile osalejatele, esinesid EKRE juhatuse liige Urmas Espenberg ja Riigikogu liige Jaak Madison. Kahe […]

The post EKRE Soome osakond kogunes Helsingis  appeared first on Uued Uudised.

Laupäeval, 8. detsembril korraldas EKRE Soome osakonna juhatus Helsingis avaliku- ja korralise üldkoosoleku. Osavõtt oli igas mõttes aktiivne. Renditud ruum kippus kitsaks jääma, osakonna liikmeteks võeti vastu 20 uut  eestimeelset inimest ja kogu päev kulges sõbralikus arutelu vormis. Avalikul koosolekul, millele oli vaba sissepääs kõigile osalejatele, esinesid EKRE juhatuse liige Urmas Espenberg ja Riigikogu liige Jaak Madison. Kahe […]

The post EKRE Soome osakond kogunes Helsingis  appeared first on Uued Uudised.

09-12-2018 - 07:13 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Kanadas kähmlesid ÜRO ränderaamistiku toetajad ja vastased
Kanadas kähmlesid laupäeval Ottawa tänavatele kogunenud ÜRO ränderaamistiku toetajad ja vastased, edastas kohalik meedia. Umbes paarsada migratsioonileppe vastast nõudsid, et valitsus sellest loobuks. Kanadas kähmlesid laupäeval Ottawa tänavatele kogunenud ÜRO ränderaamistiku toetajad ja vastased, edastas kohalik meedia. Umbes paarsada migratsioonileppe vastast nõudsid, et valitsus sellest loobuks.
09-12-2018 - 07:00 - EESTI PÄEVALEHT - KOLUMN | Mart Pukk: Tarand kui lind ja EKRE kui karu
09-12-2018 - 07:00 - EESTI PÄEVALEHT - KOLUMN | Mart Pukk: Tarand kui lind ja EKRE kui karu
09-12-2018 - 06:57 - Uued Uudised - Lugeja Konstantin Pätsi mälestussambast: argpüksidele ei tehta monumente

Pärnu elanik Leo Martinson on väga vastu sellele, et Eesti iseseisvuse loovutamises süüdi olevatele Konstantin Pätsile ja Johan Laidonerile mälestusmärke püstitatakse. “Kaheksa tuhande Eesti ohvitseri nimekirja taustal on Pätsi ja Laidoneri monumendid neile näkku sülitamine,” arvab Leo Martinson. “Ohvitser peab olema valmis kodumaa eest surema, aga mitte lambana tapamajas.” Martinson lisab, et ohvitseriaust lähtudes oleks […]

The post Lugeja Konstantin Pätsi mälestussambast: argpüksidele ei tehta monumente appeared first on Uued Uudised.

Pärnu elanik Leo Martinson on väga vastu sellele, et Eesti iseseisvuse loovutamises süüdi olevatele Konstantin Pätsile ja Johan Laidonerile mälestusmärke püstitatakse. “Kaheksa tuhande Eesti ohvitseri nimekirja taustal on Pätsi ja Laidoneri monumendid neile näkku sülitamine,” arvab Leo Martinson. “Ohvitser peab olema valmis kodumaa eest surema, aga mitte lambana tapamajas.” Martinson lisab, et ohvitseriaust lähtudes oleks […]

The post Lugeja Konstantin Pätsi mälestussambast: argpüksidele ei tehta monumente appeared first on Uued Uudised.

09-12-2018 - 06:45 - Maaleht.delfi.ee - Kas kunagi keedeti Saare- ja Hiiumaal soola?
On arvatud, et Põhja-Saaremaa ja Lõuna-Hiiumaa kohanimed (Soolaaugud, Soolamaad, Soolaniidud, Salinõmme soolak jt) võivad pärineda aegadest, kui kohapeal toodeti maakerke tagajärjel kuivanud merelahtede settesoola. On arvatud, et Põhja-Saaremaa ja Lõuna-Hiiumaa kohanimed (Soolaaugud, Soolamaad, Soolaniidud, Salinõmme soolak jt) võivad pärineda aegadest, kui kohapeal toodeti maakerke tagajärjel kuivanud merelahtede settesoola.
09-12-2018 - 06:45 - Maaleht.delfi.ee - Kas kunagi keedeti Saare- ja Hiiumaal soola?
On arvatud, et Põhja-Saaremaa ja Lõuna-Hiiumaa kohanimed (Soolaaugud, Soolamaad, Soolaniidud, Salinõmme soolak jt) võivad pärineda aegadest, kui kohapeal toodeti maakerke tagajärjel kuivanud merelahtede settesoola. On arvatud, et Põhja-Saaremaa ja Lõuna-Hiiumaa kohanimed (Soolaaugud, Soolamaad, Soolaniidud, Salinõmme soolak jt) võivad pärineda aegadest, kui kohapeal toodeti maakerke tagajärjel kuivanud merelahtede settesoola.
09-12-2018 - 06:39 - Uued Uudised - USA kritiseeris Marrakechi kohtumise eel ÜRO rändelepet, Kanadas olid kokkupõrked

USA kritiseeris reedel paar päeva enne selle ametlikku vastuvõtmist ÜRO rändepakti, mille üle peetud kõnelustelt riik aasta eest lahkus. Ühendriigid teatasid pikas avalduses, et ränderaamistik on “ÜRO katse edendada globaalset valitsemist riikide suveräänse õiguse arvelt juhtida oma immigratsioonisüsteeme”. Mullu detsembris kõnelustelt lahkunud USA väljendas reedel muret, et pakti toetajad kasutavad seda edaspidi heakskiidetud praktikate edasiarendamiseks […]

The post USA kritiseeris Marrakechi kohtumise eel ÜRO rändelepet, Kanadas olid kokkupõrked appeared first on Uued Uudised.

USA kritiseeris reedel paar päeva enne selle ametlikku vastuvõtmist ÜRO rändepakti, mille üle peetud kõnelustelt riik aasta eest lahkus. Ühendriigid teatasid pikas avalduses, et ränderaamistik on “ÜRO katse edendada globaalset valitsemist riikide suveräänse õiguse arvelt juhtida oma immigratsioonisüsteeme”. Mullu detsembris kõnelustelt lahkunud USA väljendas reedel muret, et pakti toetajad kasutavad seda edaspidi heakskiidetud praktikate edasiarendamiseks […]

The post USA kritiseeris Marrakechi kohtumise eel ÜRO rändelepet, Kanadas olid kokkupõrked appeared first on Uued Uudised.

09-12-2018 - 06:30 - Uued Uudised - Ülo Palmet: mõtisklusi rahvusriigist

Lugeja Ülo Palmet kirjutab sellest, kui oluline ja möödapääsmatu on järgida Eesti rahvusriigi kurssi, sest kõik teised teed viivad tupikusse. “Käesoleval aastal sai meie väike Eesti Vabariik 100-aastaseks. Saja-aastase rahvusriigi kohale on tõusnud aga taas murepilved. Kahtluse alla on seatud nii meie iseolemine kui ka riik. Meie vabariiki on nimetatud lausa „ebainimlikuks düstoopiaks“ ja rahvuslust […]

The post Ülo Palmet: mõtisklusi rahvusriigist appeared first on Uued Uudised.

Lugeja Ülo Palmet kirjutab sellest, kui oluline ja möödapääsmatu on järgida Eesti rahvusriigi kurssi, sest kõik teised teed viivad tupikusse. “Käesoleval aastal sai meie väike Eesti Vabariik 100-aastaseks. Saja-aastase rahvusriigi kohale on tõusnud aga taas murepilved. Kahtluse alla on seatud nii meie iseolemine kui ka riik. Meie vabariiki on nimetatud lausa „ebainimlikuks düstoopiaks“ ja rahvuslust […]

The post Ülo Palmet: mõtisklusi rahvusriigist appeared first on Uued Uudised.

09-12-2018 - 06:15 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Euroopa Liidu eelarve sai algse heakskiidu
Euroopa Liidu (EL) riikide suursaadikud kiitsid laupäeval Brüsselis heaks ühenduse järgmise aasta eelarve kokkuleppe, mille järgi kasvab kulukohustuste maht aasta varasemaga võrreldes 3,2 protsenti 165,8 miljardile eurole. Euroopa Liidu (EL) riikide suursaadikud kiitsid laupäeval Brüsselis heaks ühenduse järgmise aasta eelarve kokkuleppe, mille järgi kasvab kulukohustuste maht aasta varasemaga võrreldes 3,2 protsenti 165,8 miljardile eurole.
09-12-2018 - 05:00 - https://www.aripaev.ee/ - Mis kasu saab töötajat teeniv juht?
Juhid peaksid töötajate kontrollimise ja vigadele osutamise asemel suunama oma tähelepanu töötajate teenimisele ning nende vastutuse suurendamisele, kirjutab London Business Schooli professor ja raamatu "Alive at Work" autor Dan Cable Harvard Business Review's. Juhid peaksid töötajate kontrollimise ja vigadele osutamise asemel suunama oma tähelepanu töötajate teenimisele ning nende vastutuse suurendamisele, kirjutab London Business Schooli professor ja raamatu "Alive at Work" autor Dan Cable Harvard Business Review's.
09-12-2018 - 05:00 - https://www.aripaev.ee/ - Uuring: Google piirab sinu otsingu tulemusi
Google hoiab kasutajaid personaliseeritud otsingutulemustega poliitilises mullis, puutumata ei ole ka brauseri inkognito-režiim, selgub värskest uuringust. Google hoiab kasutajaid personaliseeritud otsingutulemustega poliitilises mullis, puutumata ei ole ka brauseri inkognito-režiim, selgub värskest uuringust.
09-12-2018 - 12:00 - EESTI PÄEVALEHT - EKRE kaardivägi käis Helsingis. Huvi on Soome eestlaste seas varasemaga võrreldes viiekordistunud
09-12-2018 - 12:00 - EESTI PÄEVALEHT - EKRE kaardivägi käis Helsingis. Huvi on Soome eestlaste seas varasemaga võrreldes viiekordistunud
08-12-2018 - 10:31 - DELFI > Eesti - FOTOD | "Riigikogu 100" rändnäitus alustab teekonda Viljandist
Viljandi raekoja ees on avatud rändnäitus "Riigikogu 100", mis annab ülevaate Eesti esinduskogu sajandipikkusest ajaloost ning kajastab Eesti Ajutise Maanõukogu, Asutava Kogu ja Riigikogu tegemisi. Viljandi raekoja ees on avatud rändnäitus "Riigikogu 100", mis annab ülevaate Eesti esinduskogu sajandipikkusest ajaloost ning kajastab Eesti Ajutise Maanõukogu, Asutava Kogu ja Riigikogu tegemisi.
08-12-2018 - 08:38 - Ärileht - FOTOD | EBS tähistas piduliku galaga oma 30. tegutsemisaastat
Täna õhtul toimus Estonia kontserdisaalis Estonian Business Schooli 30. tegutsemisaastale pühendatud pidulikule galaõhtu Täna õhtul toimus Estonia kontserdisaalis Estonian Business Schooli 30. tegutsemisaastale pühendatud pidulikule galaõhtu
08-12-2018 - 07:57 - Uued Uudised - Kütusehindade tõusust alguse saanud Prantsusmaa protestid on muutumas revolutsiooniks Euroopas

Kui jälgida peavoolumeediat, siis paistab silma, et leekides Prantsusmaast eelistatakse vähem rääkida ja kui, siis ainult mingitele vägivallatsejatele viidates. Ilmselgelt on põhjus selles, et see riik on üles tõusnud globalist president Emmanuel Macroni aetava poliitika vastu, aga Eesti võimueliit on pärast Merkeli allakäiku osaliselt Macronile orienteerunud (Tarand olevat koguni tema kätt surunud ja lubanud En […]

The post Kütusehindade tõusust alguse saanud Prantsusmaa protestid on muutumas revolutsiooniks Euroopas appeared first on Uued Uudised.

Kui jälgida peavoolumeediat, siis paistab silma, et leekides Prantsusmaast eelistatakse vähem rääkida ja kui, siis ainult mingitele vägivallatsejatele viidates. Ilmselgelt on põhjus selles, et see riik on üles tõusnud globalist president Emmanuel Macroni aetava poliitika vastu, aga Eesti võimueliit on pärast Merkeli allakäiku osaliselt Macronile orienteerunud (Tarand olevat koguni tema kätt surunud ja lubanud En […]

The post Kütusehindade tõusust alguse saanud Prantsusmaa protestid on muutumas revolutsiooniks Euroopas appeared first on Uued Uudised.

08-12-2018 - 07:29 - DELFI > Eesti - VIDEO JA FOTOD | Viimane rongireis Lelle-Pärnu lõigul kujunes emotsionaalseks: mälestuseks põlesid küünlad ja lehvisid leinalindid
Täna kell 17.44 alustas viimane reisirong teekonda Pärnust Tallinnasse, mis oli ühtlasi ka viimaseks reisiks Pärnu-Lelle lõigul. Reisirong saadeti teele leinameeleolus: inimesed olid tõsised, põlesid surnuaiaküünlad ja peatuse siltidel lehvisid mustad lindid. Täna kell 17.44 alustas viimane reisirong teekonda Pärnust Tallinnasse, mis oli ühtlasi ka viimaseks reisiks Pärnu-Lelle lõigul. Reisirong saadeti teele leinameeleolus: inimesed olid tõsised, põlesid surnuaiaküünlad ja peatuse siltidel lehvisid mustad lindid.
08-12-2018 - 07:24 - Uudised | Eesti uudised - GALERII | Viimane rongireis Lelle-Pärnu lõigul
Laupäeval toimusid viimased rongireisid Tallinna ja Pärnu vahel. Alates pühapäevast saab Lellest ja Raplast Pärnusse ja tagasi bussiga. Laupäeval toimusid viimased rongireisid Tallinna ja Pärnu vahel. Alates pühapäevast saab Lellest ja Raplast Pärnusse ja tagasi bussiga.
08-12-2018 - 07:15 - Sputnik Eesti — eesti uudised - USA kritiseeris Marrakechi kohtumise eel ÜRO ränderaamistikku
USA kritiseeris reedel paar päeva enne selle ametlikku vastuvõtmist ÜRO ränderaamistikku, mille üle peetud kõnelustelt riik aasta eest lahkus. USA kritiseeris reedel paar päeva enne selle ametlikku vastuvõtmist ÜRO ränderaamistikku, mille üle peetud kõnelustelt riik aasta eest lahkus.
08-12-2018 - 07:08 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Uku Suviste osalemisest lauluvõistlusel "Golos"
08-12-2018 - 06:05 - Ärileht - FOTOD | Euroopa kalleim jõulupuu on väärt 2,3 miljonit
Saksamaa kullaäri Pro Aurum pani kuldmüntidest kokku jõulupuu, mis on ettevõtte sõnul kõige kallim Euroopas. Saksamaa kullaäri Pro Aurum pani kuldmüntidest kokku jõulupuu, mis on ettevõtte sõnul kõige kallim Euroopas.