Eesti uudised

PÄEVAKAJALISI UUDISEID EESTIST
07-08-2020 - 08:05 - https://www.aripaev.ee/ - Insaidertehingud: Nuume müüs LHVd, Sild ostis Arco Vara
Arco Vara nõukogu esimees Tarmo Sild on viimastel nädalatel endaga seotud börsifirma aktsiaid juurde ostnud ning LHV Panga juhatuse liige Indrek Nuume müünud, selgub börsiemitentidega seotud isikute tehingute registrist. Arco Vara nõukogu esimees Tarmo Sild on viimastel nädalatel endaga seotud börsifirma aktsiaid juurde ostnud ning LHV Panga juhatuse liige Indrek Nuume müünud, selgub börsiemitentidega seotud isikute tehingute registrist.
07-08-2020 - 07:54 - Eesti Päevaleht - Ajakirjandusühingu juht: Euroopa demokraatia sureb erameediata
Erameedia tööstus tunnistab Euroopa Liidu liikmesriikide avalik-õiguslike ringhäälingute rolli ning panust Euroopa meediamaastiku kvaliteeti ning mitmekülgsusesse. Erameedia tööstus tunnistab Euroopa Liidu liikmesriikide avalik-õiguslike ringhäälingute rolli ning panust Euroopa meediamaastiku kvaliteeti ning mitmekülgsusesse.
07-08-2020 - 07:54 - Eesti Päevaleht - Ajakirjandusühingu juht: Euroopa demokraatia sureb erameediata
Erameedia tööstus tunnistab Euroopa Liidu liikmesriikide avalik-õiguslike ringhäälingute rolli ning panust Euroopa meediamaastiku kvaliteeti ning mitmekülgsusesse. Erameedia tööstus tunnistab Euroopa Liidu liikmesriikide avalik-õiguslike ringhäälingute rolli ning panust Euroopa meediamaastiku kvaliteeti ning mitmekülgsusesse.
07-08-2020 - 07:30 - Eesti uudised | Õhtuleht - Bioloogi miniloeng: kas peame kartma hispaania teetigu?
Sel suvel on tähelepanu keskpunkti tõusnud hispaania teetigu, kes külvab paanikat nii aiapidajate kui kohalike omavalitsuste seas. Katkuna leviv hispaania teetigu on vallutanud nüüdseks kogu Eesti. Sissetunginud võõrliigiga käib kaasas ka mitmeid müüte: et lisaks taimedele sööb ta isegi linnupoegi, et tal ei ole Eestis looduslikke vaenlasi ning et ta levitab lausa inimestele ohtlikke haigusi. Tartu ülikooli selgrootute zooloogia dotsent Toomas Esperk (43) kummutab müüdid ning selgitab, kui suurt ja millist ohtu nälkjas Eesti ökosüsteemile ja majandusele kujutab. Sel suvel on tähelepanu keskpunkti tõusnud hispaania teetigu, kes külvab paanikat nii aiapidajate kui kohalike omavalitsuste seas. Katkuna leviv hispaania teetigu on vallutanud nüüdseks kogu Eesti. Sissetunginud võõrliigiga käib kaasas ka mitmeid müüte: et lisaks taimedele sööb ta isegi linnupoegi, et tal ei ole Eestis looduslikke vaenlasi ning et ta levitab lausa inimestele ohtlikke haigusi. Tartu ülikooli selgrootute zooloogia dotsent Toomas Esperk (43) kummutab müüdid ning selgitab, kui suurt ja millist ohtu nälkjas Eesti ökosüsteemile ja majandusele kujutab.
07-08-2020 - 07:16 - DELFI > Eesti - KAART | Vaata, kuidas levis sel nädalal koroonaviirus Tartu kolletes
Sel nädalal on koroonaviirus taas hoogu kogunud ja lisandunud on mitmeid koroonapositiivseid eelkõige Tartusse. Tartus on tekkinud kaks kollet, millega on seotud pea 50 inimest. Sel nädalal on koroonaviirus taas hoogu kogunud ja lisandunud on mitmeid koroonapositiivseid eelkõige Tartusse. Tartus on tekkinud kaks kollet, millega on seotud pea 50 inimest.
07-08-2020 - 06:21 - https://www.aripaev.ee/ - Tulemuste hooaeg lõi analüütikute ootusi pika puuga
Nii USAs kui Euroopas on börsifirmade teise kvartali tulemused märkimisväärselt ületanud analüütikute prognoose. Nii USAs kui Euroopas on börsifirmade teise kvartali tulemused märkimisväärselt ületanud analüütikute prognoose.
07-08-2020 - 06:06 - Eesti uudised | Õhtuleht - KOROONALÕKS: viirus paiskab reisiplaanid uperkuuti
Augusti alguspäevil tuli ette võtta sõit Ukrainasse – külla Karpaatides elavale, ent Eestis töötavale Ukraina perele. Taamal jõudu koguvat teist koroonalainet piieldes kahtlesin oma otsuse arukuses. „Kes ei riski, see šampust ei joo,“ pomisesin endamisi ja broneerisin piletid vastavatud ja sama kiiresti suletud Wizzairi lennuliinile Lvivi.  Augusti alguspäevil tuli ette võtta sõit Ukrainasse – külla Karpaatides elavale, ent Eestis töötavale Ukraina perele. Taamal jõudu koguvat teist koroonalainet piieldes kahtlesin oma otsuse arukuses. „Kes ei riski, see šampust ei joo,“ pomisesin endamisi ja broneerisin piletid vastavatud ja sama kiiresti suletud Wizzairi lennuliinile Lvivi. 
07-08-2020 - 05:42 - Eesti uudised | Õhtuleht - Kuidas taimetoitlane kroonus hakkama saab? „Kuu aja pärast sõid kõik kotlette.“
“Ajateenistuse algusest saati on Jõhvi kaitseväelinnakul olnud tõsiseid probleeme taimetoitlaste erivajadustega arvestamisel. Kurb, et peaaegu terve kuu jooksul ei suudetud ühele ajateenijale organiseerida vastavat toitu,” kurdab vegetaarlasest ajateenija Sten, kes alustas juulis teenistust Kalevi jalaväepataljonis. Kas taimetoitlased jäävad kroonus tõesti nälga? “Ajateenistuse algusest saati on Jõhvi kaitseväelinnakul olnud tõsiseid probleeme taimetoitlaste erivajadustega arvestamisel. Kurb, et peaaegu terve kuu jooksul ei suudetud ühele ajateenijale organiseerida vastavat toitu,” kurdab vegetaarlasest ajateenija Sten, kes alustas juulis teenistust Kalevi jalaväepataljonis. Kas taimetoitlased jäävad kroonus tõesti nälga?
07-08-2020 - 04:54 - Eesti uudised | Õhtuleht - Peaminister kõmulisest USA advokaadist: puuduvad viited huvide konfliktist, tema edukustasu on ärisaladus
„Rahandusministri kinnitusel olid pakkumuskutses valikukriteeriumiteks hind, meeskonna tuumikliikmete kvalifikatsioon, varasem kogemus ning pädevused,“ vastas peaminister Jüri Ratas riigikogu reformierakondlastele, kes nõudsid aru, miks palkas valitsus rahapesu kaasuses just advokaadi Luis Freeh enda õigusnõustajaks. Ühtlasi toob Ratas vastustes välja, et Freeh saab lisatasu, kui tema abil laekub Eestile trahvi- või kokkulepperahasid. „Rahandusministri kinnitusel olid pakkumuskutses valikukriteeriumiteks hind, meeskonna tuumikliikmete kvalifikatsioon, varasem kogemus ning pädevused,“ vastas peaminister Jüri Ratas riigikogu reformierakondlastele, kes nõudsid aru, miks palkas valitsus rahapesu kaasuses just advokaadi Luis Freeh enda õigusnõustajaks. Ühtlasi toob Ratas vastustes välja, et Freeh saab lisatasu, kui tema abil laekub Eestile trahvi- või kokkulepperahasid.
07-08-2020 - 04:50 - Ärileht - Miljardäridest Andresed ja Pearud: USA rikkurid tülitsevad luksusliku kõrghoone pärast
USAs Miami Beachis tülitsevad kaks miljardäride gruppi omavahel plaanitava kõrghoone pärast, mis varjaks elanike ookeanivaate. USAs Miami Beachis tülitsevad kaks miljardäride gruppi omavahel plaanitava kõrghoone pärast, mis varjaks elanike ookeanivaate.
07-08-2020 - 04:46 - DELFI > Eesti - Peaminister Ratas kirjeldab, kuidas valiti just Louis Freeh Eesti huvisid esindama. Peale tema ei olnudki kedagi teist võtta
Peaminister Jüri Ratas vastas kirjalikult opositsioonipoliitikute küsimustele Louis Freeh palkamise kohta. Nähtub, et peale Freeh ei saanudki ükski kutse saanud advokaadibüroo Eesti riigi huvisid kaitsta võtta. Peaminister Jüri Ratas vastas kirjalikult opositsioonipoliitikute küsimustele Louis Freeh palkamise kohta. Nähtub, et peale Freeh ei saanudki ükski kutse saanud advokaadibüroo Eesti riigi huvisid kaitsta võtta.
07-08-2020 - 04:33 - DELFI > Eesti - Sauel põrkasid kokku kaks autot, üks juht viidi haiglasse
Täna õhtul juhtus liiklusõnnetus Saue vallas. Täna õhtul juhtus liiklusõnnetus Saue vallas.
07-08-2020 - 04:00 - Eesti Päevaleht - Züleyxa Izmailova: Alari Kivisaar peaks öeldut kahetsema. Vägistamise ja tapmise üle ei ilguta
Alari Kivisaar pole oma varasemate "naljade" eest andeks palunud. Irvitavate sõnavõttude asemel peaks ta otsima andestust. Alari Kivisaar pole oma varasemate "naljade" eest andeks palunud. Irvitavate sõnavõttude asemel peaks ta otsima andestust.
07-08-2020 - 04:00 - Eesti Päevaleht - Züleyxa Izmailova: Alari Kivisaar peaks öeldut kahetsema. Vägistamise ja tapmise üle ei ilguta
Alari Kivisaar pole oma varasemate "naljade" eest andeks palunud. Irvitavate sõnavõttude asemel peaks ta otsima andestust. Alari Kivisaar pole oma varasemate "naljade" eest andeks palunud. Irvitavate sõnavõttude asemel peaks ta otsima andestust.
07-08-2020 - 03:48 - DELFI > Eesti - Uuendatud piirangud: vaata, millistest riikidest Eestisse saabudes peab kaheks nädalaks karantiini jääma
Välisministeerium avalikustas just nüüdsama uued piirangud Eestisse saabujaile. Välisministeerium avalikustas just nüüdsama uued piirangud Eestisse saabujaile.
07-08-2020 - 03:41 - https://www.aripaev.ee/ - Poliitikaradar: hoogsad pöörded ja kinnise suuga laulupidu
Tänane menüü: Pensionireform riigikohtus, kes tegi Parempoolsed, laulupeo seadus, USA advokaadi segadus Tänane menüü: Pensionireform riigikohtus, kes tegi Parempoolsed, laulupeo seadus, USA advokaadi segadus
07-08-2020 - 03:35 - Ärileht - Mõned haldusfirmad proovivad kliente pügada: millised on kõige levinumad petuskeemid?
Kortermajade korrashoiuteenuste osutamisel on raske igapäevaselt silma peal hoida, seetõttu proovivad mõned haldusfirmad kulude optimeerimise huvides oma kliente pügada. Pindi Kinnisvarahalduse halduse ärisuuna juht Galina Majorskih toob välja levinumad petuskeemid. Kortermajade korrashoiuteenuste osutamisel on raske igapäevaselt silma peal hoida, seetõttu proovivad mõned haldusfirmad kulude optimeerimise huvides oma kliente pügada. Pindi Kinnisvarahalduse halduse ärisuuna juht Galina Majorskih toob välja levinumad petuskeemid.
07-08-2020 - 03:30 - https://www.aripaev.ee/ - Ekspert: Valgevene valimistulemusi võltsitakse ilmselt jõhkralt
Presidendivalimised Valgevenes pole sellised, nagu meie valimisi ette kujutame, ja ehkki Aleksandr Lukašenkal on keerulised ajad ja populaarsed vastaskandidaadid, võltsitakse tulemusi jõhkralt valitseva režiimi kasuks, tõdes kaitseuuringute keskuse teadur Kalev Stoicescu Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Presidendivalimised Valgevenes pole sellised, nagu meie valimisi ette kujutame, ja ehkki Aleksandr Lukašenkal on keerulised ajad ja populaarsed vastaskandidaadid, võltsitakse tulemusi jõhkralt valitseva režiimi kasuks, tõdes kaitseuuringute keskuse teadur Kalev Stoicescu Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
07-08-2020 - 03:28 - DELFI > Eesti - Soome terviseamet jälgib Eestis peol käinud soomlasi: osal on sümptomid, kuid testid negatiivsed
Pärnumaal Nehatus toimus soomlaste korraldatud pidu, kus osalesid kaks külalist, kes andsid mõni päev hiljem positiivsed koroonaproovid. Pärnumaal Nehatus toimus soomlaste korraldatud pidu, kus osalesid kaks külalist, kes andsid mõni päev hiljem positiivsed koroonaproovid.
07-08-2020 - 03:20 - Eesti Päevaleht - Lukas: laulupeol peaks kõlama ka tulevikus peamiselt eestikeelne koorilooming
Kultuuriminister Tõnis Lukas sai valitsuskabinetilt suunise hakata välja töötama laulu- ja tantsupeo seadust. Valdkonna tegijad on aga mures, et ega hakka seadus liigselt loomingulist poolt reguleerima. Kultuuriminister Tõnis Lukas sai valitsuskabinetilt suunise hakata välja töötama laulu- ja tantsupeo seadust. Valdkonna tegijad on aga mures, et ega hakka seadus liigselt loomingulist poolt reguleerima.
07-08-2020 - 03:20 - DELFI > Eesti - Lukas: laulupeol peaks kõlama ka tulevikus peamiselt eestikeelne koorilooming
Kultuuriminister Tõnis Lukas sai valitsuskabinetilt suunise hakata välja töötama laulu- ja tantsupeo seadust. Valdkonna tegijad on aga mures, et ega hakka seadus liigselt loomingulist poolt reguleerima. Kultuuriminister Tõnis Lukas sai valitsuskabinetilt suunise hakata välja töötama laulu- ja tantsupeo seadust. Valdkonna tegijad on aga mures, et ega hakka seadus liigselt loomingulist poolt reguleerima.
07-08-2020 - 03:20 - Eesti Päevaleht - Lukas: laulupeol peaks kõlama ka tulevikus peamiselt eestikeelne koorilooming
Kultuuriminister Tõnis Lukas sai valitsuskabinetilt suunise hakata välja töötama laulu- ja tantsupeo seadust. Valdkonna tegijad on aga mures, et ega hakka seadus liigselt loomingulist poolt reguleerima. Kultuuriminister Tõnis Lukas sai valitsuskabinetilt suunise hakata välja töötama laulu- ja tantsupeo seadust. Valdkonna tegijad on aga mures, et ega hakka seadus liigselt loomingulist poolt reguleerima.
07-08-2020 - 03:13 - https://www.aripaev.ee/ - USA tööturu statistika ületas ootusi
Juulis loodi USAs väljaspool põllumajandussektorit 1,76 miljonit töökohta, edestades analüütikute prognoositud 1,48 miljonit, selgub äsja avaldatud USA tööturu ülevaatest. Juulis loodi USAs väljaspool põllumajandussektorit 1,76 miljonit töökohta, edestades analüütikute prognoositud 1,48 miljonit, selgub äsja avaldatud USA tööturu ülevaatest.
07-08-2020 - 02:59 - DELFI > Eesti - VIDEO ja FOTOD | Rakvere Vallimäele rajati hiiglaslik vabaõhukeskus
Rakvere Vallimäe nõlvade vahel laiub vabaõhukompleks, mis hõlmab kahte ala, kus on võimalik korraldada kontserte, suvetuure, spordivõistluseid, etendusi jm. Rakvere Vallimäe nõlvade vahel laiub vabaõhukompleks, mis hõlmab kahte ala, kus on võimalik korraldada kontserte, suvetuure, spordivõistluseid, etendusi jm.
07-08-2020 - 02:52 - Eesti uudised | Õhtuleht - Dinosaurusel diagnoositi vähkkasvaja
Teadlased on leidnud esimest korda ajaloos ondinosaurusel pahaloomulise kasvaja – jalaluu osteosarkoomi. Teadlased on leidnud esimest korda ajaloos ondinosaurusel pahaloomulise kasvaja – jalaluu osteosarkoomi.
07-08-2020 - 02:52 - Eesti uudised | Õhtuleht - Roosamad flamingod on agressiivsemad
Ereroosad flamingod on toidu pärast jageldes kahvaturoosadest agressiivsemad, leidsid Exeteri ülikooli teadlased. Ereroosad flamingod on toidu pärast jageldes kahvaturoosadest agressiivsemad, leidsid Exeteri ülikooli teadlased.
07-08-2020 - 02:44 - Ärileht - Peep Sooman: kui ühiskond uuesti lukku keeratakse, ulatub kõrvetada saanud turismisektori põrgukuumus ka mujale
Koroonakriis pani tervele maailmamajandusele paraja põntsu, puutumata ei jäänud loomulikult ka kinnisvarasektor. Tehingute arv on paarikümne protsendi võrra langenud, aga kas ka hinnad? Koroonakriis pani tervele maailmamajandusele paraja põntsu, puutumata ei jäänud loomulikult ka kinnisvarasektor. Tehingute arv on paarikümne protsendi võrra langenud, aga kas ka hinnad?
07-08-2020 - 02:29 - DELFI > Eesti - Alari Kivisaare vastu petitsiooni alustanu: sellised väited ei sobitu meie väärtussüsteemi
SkyPlusi raadiohääl Alari Kivisaar pidas 75 000 euro küsimist tema raadioeetrist eemaldamiseks allkirju kogunud kodanikuaktivist Katrina Indianalt (Raiend) sümboolseks summaks. Nüüd peab kohus vaidlusesse selguse tooma, kas petitsioon on laimav või oli selle loojal õigus. SkyPlusi raadiohääl Alari Kivisaar pidas 75 000 euro küsimist tema raadioeetrist eemaldamiseks allkirju kogunud kodanikuaktivist Katrina Indianalt (Raiend) sümboolseks summaks. Nüüd peab kohus vaidlusesse selguse tooma, kas petitsioon on laimav või oli selle loojal õigus.
07-08-2020 - 02:07 - https://www.aripaev.ee/ - Tallinna börs lõpetas nädala miinuses
Balti börsidest näitas sel nädalal kõige viletsamat minekut Tallinna börs, mis lõpetas kauplemisnädala paari protsendiga miinuses. Balti börsidest näitas sel nädalal kõige viletsamat minekut Tallinna börs, mis lõpetas kauplemisnädala paari protsendiga miinuses.
07-08-2020 - 02:05 - DELFI > Eesti - Selle suve viimased soojad päevad: nädalavahetus toob kuni 28 kraadi kuuma
Tulevad päevad on päikeselised ja tõeliselt soojad, selgub riigi ilmateenistuse värskest prognoosist. Tasub võimalust kasutada, sest sellist ilma tõenäoliselt sel suvel rohkem ei tule. Tulevad päevad on päikeselised ja tõeliselt soojad, selgub riigi ilmateenistuse värskest prognoosist. Tasub võimalust kasutada, sest sellist ilma tõenäoliselt sel suvel rohkem ei tule.
07-08-2020 - 01:33 - Ärileht - Eesti Pank: tööpuuduse tõttu jätkub hinnalangus kogu teise poolaasta vältel
Eesti Panga ökonomist Sulev Perdi hinnangul jätkub tarbijahindade langus ka teisel poolaastal. Eesti Panga ökonomist Sulev Perdi hinnangul jätkub tarbijahindade langus ka teisel poolaastal.
07-08-2020 - 01:14 - https://www.aripaev.ee/ - T1 kaubanduskeskusele otsitakse uut juhti
Äripäevale teadaolevalt otsib T1 kaubanduskeskuse senine suurim võlausaldaja Sixth Street Partners kaubanduskeskusele aktiivselt uut juhti. T1 praegune juht peab toimuvat hämaks ja segaduse tekitamiseks. Äripäevale teadaolevalt otsib T1 kaubanduskeskuse senine suurim võlausaldaja Sixth Street Partners kaubanduskeskusele aktiivselt uut juhti. T1 praegune juht peab toimuvat hämaks ja segaduse tekitamiseks.
07-08-2020 - 12:50 - https://www.aripaev.ee/ - Läti paneb müüki kunagise KGB maja
Läti riigi kinnisvarafirma State Real Estate müüb oksjonil kuuekorruselist ajaloolist hoonet, kus nõukogude ajal asus vabariiklik KGB, kirjutab Läti ringhääling. Läti riigi kinnisvarafirma State Real Estate müüb oksjonil kuuekorruselist ajaloolist hoonet, kus nõukogude ajal asus vabariiklik KGB, kirjutab Läti ringhääling.
07-08-2020 - 12:15 - Ärileht - Endised töötajad süüdistavad Eesti mängustuudio juhti varguses
Mitmed endised Eesti mängustuudio Limestone Games arendajad süüdistavad ettevõtte juhti kehvades töötingimustes ja varguses. Mitmed endised Eesti mängustuudio Limestone Games arendajad süüdistavad ettevõtte juhti kehvades töötingimustes ja varguses.
07-08-2020 - 12:01 - Eesti uudised | Õhtuleht - Kultuuriminister Lukas hakkab looma laulu- ja tantsupeo seadust. Miks seda vaja on?
Kultuuriminister Tõnis Lukas sai ülesandeks luua laulu- ja tantsupeo seaduse eelnõu. Mida see seadus täpsemalt reguleerima hakkaks ja milleks seda üldse vaja on? Kultuuriminister Tõnis Lukas sai ülesandeks luua laulu- ja tantsupeo seaduse eelnõu. Mida see seadus täpsemalt reguleerima hakkaks ja milleks seda üldse vaja on?
07-08-2020 - 12:01 - Eesti uudised | Õhtuleht - Kohus mõistis ülekuulamisel salatsenud allilmaliidri õigeks
Harju maakohus mõistis vanglas peksa saanud Kemerovo grupeeringu ninamehe Vjatšeslav Gulevitši õigeks kannatanuna ütluste andmisest keeldumises, sest selgituste jagamine oleks võinud teda ennast süüstada. Harju maakohus mõistis vanglas peksa saanud Kemerovo grupeeringu ninamehe Vjatšeslav Gulevitši õigeks kannatanuna ütluste andmisest keeldumises, sest selgituste jagamine oleks võinud teda ennast süüstada.
07-08-2020 - 11:53 - https://www.aripaev.ee/ - Estravel protesteerib kindlustusfirma soovituse vastu
Estraveli lennupiletite ja kindlustustoodete müügidirektori Mauri Saarendi sõnul ei ole PZU soovitus igasugust reisimist vältida kooskõlas reisikindlustustoote eesmärgiga. Estraveli lennupiletite ja kindlustustoodete müügidirektori Mauri Saarendi sõnul ei ole PZU soovitus igasugust reisimist vältida kooskõlas reisikindlustustoote eesmärgiga.
07-08-2020 - 11:49 - Objektiiv - Poola kirjanikud astusid homolobi rünnaku alla sattunud fantaasiakirjaniku kaitseks välja

Kakskümmend üks tuntud Poola kirjanikku avaldasid homoorganisatsioonide rünnaku alla sattunud fantaasiakirjaniku Jacek Komuda toetuseks avaliku kirja. Pöördumises mõisteti homolobi nõudmised tsensuuri kehtestamisena hukka.

Möödunud kuul põhjustas Jacek Komuda mõistukõneline lühijutt “Dalian, sind kisutakse tükkideks” Poola kirjandusringkondades suuremat sorti tormi, vahendab uudisteportaal Remix

Omasooiharate kogukond leidis, et omasooiharust satiirilises võtmes esitlev jutt on solvav.

Ajakirja “Nowa Fantastyka” toimetuse kolleegium parandas koheselt meelt ja vabandas homoorganisatsioonide ees, et Komuda jutt nende ajakirjas avaldati. Toimetajad leidsid lisaks, et tänases Poola poliitilises kliimas oli sellise jutu avaldamine viga.

Vaatamata aktivistide survele, pole Komuda nõus vabandama ja rõhutab, et Poola on vaba maa, kus kõigil on õigus sõnavabadusele.

Ulmekirjanik juhtis ka tähelepanu, et tema lugu on pastiššlik tänapäeva Poola olukorra kirjeldus ja kui keegi seda ühekülgselt tõlgendab, siis sellised inimesed kannatavad ideoloogilise manipulatsiooni käes.

Viiendal augustil üllitas hulk poola tuntud ja mõjukad kirjanikke, kes on samuti avaldanud oma lugusid “Nowa Fantastykas,” Komuda toetuseks avaliku, ajakirja käitumist hukka mõistva pöördumise.

Kirjanike avalik kiri on järgmine:

“Nowa Fantastyka” toimetuse kolleegium otsustas peale jõhkraid rünnakuid Jacek Komuda vastu, mis toimusid peale ühe tema loo ajakirjas avaldamist, kirjaniku oma kaasautorite seast välja arvata. Toimetajad mitte ainult ei mõistnud juttu, mille nad ise olid varem heaks kiitnud, avalikult hukka, vaid ka alandasid oma tegevust kritiseerides ennast ja lubasid edaspidi kuuletuda poliitilise korrektsuse reeglitele.

Me usume, et selline käitumine on kõigi ajakirja ja Poola fantaasiakirjanduse traditsioonide – mis on alati olnud mitmekülgsed ning otsinud tõde – vastu. Nõudmine, et väljaanded allutataks ühe võimaliku maailmavaate poolt kehtestatud reeglitele tähendab tsensuuri kehtestamist. Paljud meist mäletavad tsensuuriaega, mille tõttu meie – kirjanikud, tõlkijad, kirjastajad, toimetajad ja kirjanduse austajad – protesteerime sellise käitumise vastu kogu südamest.

Me peame sõna- ja kunstilise eneseväljenduse vabadust ülimaks ning neid kaitseb Poola põhiseadus. Me seisame vastu igasugusele poliitilisele sekkumisele loomingu sisusse. Kirjanikul on õigus oma veendumustele, sealhulgas õigus avaldada vastuolulisi ja satiirilisi teoseid. “Ühe õige sõnumi” nimel kirjanduse kammitsemine viib selle hääbumiseni. Kirjandusteoseid tohib loomulikult hinnata ja kritiseerida, kuid kellelgi ei ole õigust sulgeda kirjaniku suud. Lugejatena me soovime tundma õppida kunstnike ausaid nägemusi ja ei taha, et nende loomingut tsenseeriks poliitiline korrektsus või hirm.

Fantaasiakirjandus on alati olnud vabaduse kirjandus. See on mõnikord lugejate ette toonud kogutavad düstoopilised nägemused, mis juhtub siis kui on ära kaotatud pühad asjad. Vaatamata kõigele, me pole kunagi näinud sellist vihast rünnakut mõne kirjaniku vastu, nagu täna on tabanud Jacek Komudat – seda ei Poola kommunismi ega Kolmanda Poola Vabariigi ajal.

Meid teeb lisaks kurjaks jälestusväärne fakt, et ajakirja, mis esmalt loo avaldas, toimetuse kolleegium on ühinenud kirjaniku ründajatega.

Teiste seas on avalikule kirjale alla kirjutanud tuntud kirjanikud Jacek Piekara, Konrad Lewandowski, Andrzej Pilipiuk ja Rafał Ziemkiewicz.

Toimetas Karol Kallas

The post Poola kirjanikud astusid homolobi rünnaku alla sattunud fantaasiakirjaniku kaitseks välja appeared first on Objektiiv.

Kakskümmend üks tuntud Poola kirjanikku avaldasid homoorganisatsioonide rünnaku alla sattunud fantaasiakirjaniku Jacek Komuda toetuseks avaliku kirja.

The post Poola kirjanikud astusid homolobi rünnaku alla sattunud fantaasiakirjaniku kaitseks välja appeared first on Objektiiv.

07-08-2020 - 11:43 - Objektiiv - USA Illinoisi osariigi demokraadid soovivad ära kaotada ajaloo õpetamise

USA Illinoisi osariigi Demokraatlikusse parteisse kuuluvad rahvaesindajad soovivad osariigis seniks, kuni pole välja mõeldud rassismivaba ja “valget eesõigust” välistavat õppekava, kaotada koolidest ära ajaloo õpetamine.

Illinoisi osariigi kongressi demokraadist mustanahaline liikme, kes esindab Chicago Evanstoni eeslinna, LaShawn K Fordi sõnul tuleb ümber kirjutada kõik õpikud ja muuta õppekava viisil, et see oleks vähemuste ja naiste suhtes senisest kaasavam, vahendab Fox News.

Enne Fordi pressikonverentsi, millel kongressi saadik oma hariduskava tutvustas, saatis tema kõneisik välja pressiteate, mis algab: “Tundes muret, et tänane koolide ajalooõpetus toob kaasa “valge eesõiguse” ja rassistliku ühiskonna, astub demokraadist Chicago esindaja LaShawn K Ford keskpäeval Evanstoni Robert Crowni keskuses üles koos teiste kohalike poliitikutega ja kutsub osariiki üles lõpetama ajaloo õpetamine koolides selle tänasel kujul seniks, kui pole välja arendatud sobivamaid alternatiive.”

“Mis puutub ajaloo õpetamisse Illinoisi osariigis, me peame lõpetama illinoislaste vääriti õpetamise,” rääkis Ford pressikonverentsil. “Ma kutsun Illinoisi osariigi haridusametit ja kohalikke kooliringkondi üles koheselt koolist eemaldama senised ajaloo õpikud ja lahti ütlema õpetamisviisidest, mis annavad meie ajaloost ebaõiglase pildi.”

“Seniks, kuni pole välja arendatud sobivat alternatiivi, tuleb koolides ajaloo asemel pöörata suuremat tähelepanu ühiskonnaõpetusele, selgitada õpilastele demokraatlikke protsesse ja kuidas nad saavad neis kaasa lüüa. Mind häirib kuidas inimesed jätkuvalt lehvitavad viha sümbolitega, nagu seda on näiteks hiljuti Evanstonis toimunud vahejuhtum Konföderatsiooni lipuga,” jätkas must hariduse uutja.

Pressikonverentsil osalejad juhtisid veel tähelepanu, kuidas koolitundides ei pöörata piisavalt tähelepanu juutidele ja LGBTQ kogukonna esindajatele ning nõudsid selliste inimeste senisest mahukamat koolitundides esile tõstmist.

Toimetas Karol Kallas

The post USA Illinoisi osariigi demokraadid soovivad ära kaotada ajaloo õpetamise appeared first on Objektiiv.

USA Illinoisi osariigi Demokraatlikusse parteisse kuuluvad rahvaesindajad soovivad osariigis seniks, kuni pole välja mõeldud rassismivaba ja “valget eesõigust” välistavat õppekava, kaotada koolidest ära ajaloo õpetamine.

The post USA Illinoisi osariigi demokraadid soovivad ära kaotada ajaloo õpetamise appeared first on Objektiiv.

07-08-2020 - 11:42 - DELFI > Eesti - Laagna suuravarii põhjustamises kahtlustatavad Isa Khalilov ja Vjatšeslav Kalašnikov jäävad vahi alla
Tallinna ringkonnakohus teatas, et Laagna tee suuravariis kaks inimest tapnud Isa Khalilov ei pääse elektroonilise järelevalvega vabadusse, vaid jääb endiselt vahi alla. Tallinna ringkonnakohus teatas, et Laagna tee suuravariis kaks inimest tapnud Isa Khalilov ei pääse elektroonilise järelevalvega vabadusse, vaid jääb endiselt vahi alla.
07-08-2020 - 11:33 - https://www.aripaev.ee/ - Riigikontrolör: Porto Franco laenu kaks olulist küsimust
Riigikontrolör Janar Holm ütles, et Porto Franco laenu puhul on kaks olulist küsimust. Riigikontrolör Janar Holm ütles, et Porto Franco laenu puhul on kaks olulist küsimust.
07-08-2020 - 11:28 - Ärileht - Töötus kasvab: üle tuhande inimese tahab minna toidukulleriks
Toidukullerettevõtte Wolt Baltikumi haru juhi Liis Ristali sõnul hakkas märtsi lõpus kasvama nende arv, kes soovisid toidukullerini töötada ja järjekorras on üle tuhande inimese. Toidukullerettevõtte Wolt Baltikumi haru juhi Liis Ristali sõnul hakkas märtsi lõpus kasvama nende arv, kes soovisid toidukullerini töötada ja järjekorras on üle tuhande inimese.
07-08-2020 - 11:11 - DELFI > Eesti - Russalka ristmiku kiiruskaamerad pandi tööle
Liiklusohutuse suurendamise eesmärgil on Tallinnas rakendatud tööle täiendavad kiirus- ja keelava fooritule rikkumisi fikseerivad automaatsed liiklusjärelevalve kaamerad. Liiklusohutuse suurendamise eesmärgil on Tallinnas rakendatud tööle täiendavad kiirus- ja keelava fooritule rikkumisi fikseerivad automaatsed liiklusjärelevalve kaamerad.
07-08-2020 - 11:04 - https://www.aripaev.ee/ - Maido Lüiste: 20 miljonit kasumit Porto Francole minu ja sinu taskust
Kas toetust vajab eratellija, kes arendab äripindu? Valitsus võib ju nii otsustada, kuid siis peaks meede ühtviisi rakenduma kogu kinnisvarasektorile. Praegu tundub, et tingimused tehtigi Porto Francole, kirjutab Scandium Kinnisvara tegevjuht Maido Lüiste. Kas toetust vajab eratellija, kes arendab äripindu? Valitsus võib ju nii otsustada, kuid siis peaks meede ühtviisi rakenduma kogu kinnisvarasektorile. Praegu tundub, et tingimused tehtigi Porto Francole, kirjutab Scandium Kinnisvara tegevjuht Maido Lüiste.
07-08-2020 - 11:02 - DELFI > Eesti - Hipikogukond aeti metsast minema. Metsaülem: seadust peavad kõik järgima
Valgamaa metsaülem Risto Sepp loodab, et metsa alt lahkunud hipid jätsid enda järel kõik korda. "Nad on ikkagi looduse sõbrad," sõnas Sepp. Valgamaa metsaülem Risto Sepp loodab, et metsa alt lahkunud hipid jätsid enda järel kõik korda. "Nad on ikkagi looduse sõbrad," sõnas Sepp.
07-08-2020 - 11:01 - https://www.aripaev.ee/ - Tallinnasse tuleb Ferrari esindussalong
Ferrari esindaja ning Soome suurim luksusautomüüja Luxury Collection avab augustis Tallinnas Ferrari ja teiste superautode esindussalongi. Ferrari esindaja ning Soome suurim luksusautomüüja Luxury Collection avab augustis Tallinnas Ferrari ja teiste superautode esindussalongi.
07-08-2020 - 10:59 - Eesti uudised | Õhtuleht - KOROONA TEINE TULEMINE: kuidas erineb viiruse nüüdne pealetung kevadisest?
Kuidas erineb kevadine koroonalevik Eestis viiruse praegusest teisest tulekust? Kui kevadel kulus nädalaid enne, kui nakatumine diagnoositi esimesel vanuril, siis nüüd on viirus juba tõestatult liikvel suurimas riskirühmas, 65aastaste ja vanemate seas. Kuidas erineb kevadine koroonalevik Eestis viiruse praegusest teisest tulekust? Kui kevadel kulus nädalaid enne, kui nakatumine diagnoositi esimesel vanuril, siis nüüd on viirus juba tõestatult liikvel suurimas riskirühmas, 65aastaste ja vanemate seas.
07-08-2020 - 10:30 - Ärileht - Eesti päritolu veebileht pettis Saksa ärimehelt välja 50 000 eurot
Saksa linna Konstanzi politsei teatel pettis Eesti päritolu veebileht kohalikult ärimehelt välja poolsada tuhat eurot. Saksa linna Konstanzi politsei teatel pettis Eesti päritolu veebileht kohalikult ärimehelt välja poolsada tuhat eurot.
07-08-2020 - 10:27 - https://www.aripaev.ee/ - Pärnu suure elektroonikatootja emafirma seilab tõusulainel
Pärnus 500 töötajaga tehast omava Soome Scanfili käive ja kasum kasvasid aastaga koroonast hoolimata, Hiinas ühe tehase müünud ettevõte kaalub teisegi tehase müüki. Pärnus 500 töötajaga tehast omava Soome Scanfili käive ja kasum kasvasid aastaga koroonast hoolimata, Hiinas ühe tehase müünud ettevõte kaalub teisegi tehase müüki.
07-08-2020 - 10:05 - Eesti Energia uudiste RSS voog - Pälvisime tunnustuse kui parim regionaalne praktikakoht
Eesti Tööandjate Keskliidu konkursil „Parim praktikakoht“ valiti aasta parimaks regionaalseks praktikapakkujaks Eesti Energia AS. Koostöös haridusasutusega panustame kvalifitseeritud järelkasvu arendamisse pakkudes praktikavõimalusi ka väljaspool suuri tõmbekeskusi. Eesti Tööandjate Keskliidu konkursil „Parim praktikakoht“ valiti aasta parimaks regionaalseks praktikapakkujaks Eesti Energia AS. Koostöös haridusasutusega panustame kvalifitseeritud järelkasvu arendamisse pakkudes praktikavõimalusi ka väljaspool suuri tõmbekeskusi.
07-08-2020 - 10:01 - Eesti uudised | Õhtuleht - Tartus avastati Helliku lasteaia töötajal koroonaviirus
Tartus Helliku lasteaias avastati ühelt tööajalt koroonaviirus. Vastava kinnituse andis Õhtulehele ka lasteaia direktor Karita Rokka. Tartus Helliku lasteaias avastati ühelt tööajalt koroonaviirus. Vastava kinnituse andis Õhtulehele ka lasteaia direktor Karita Rokka.
07-08-2020 - 10:00 - Eesti Päevaleht - Siim Avi: presidendile terendab huvide konflikt. Vastamisi on tema autoriteet ja inimeste otsustusõigus
Kui paljud eestimaalased teavad, et praegu riigikohtus teist pensionisammast kaitsev president Kersti Kaljulaid oli peaministri majandusnõunikuna ise ebaõnnestunud samba üks arhitekte, kes töötas enne seda Hansapanga investeerimispanganduse osakonnas? Kui paljud eestimaalased teavad, et praegu riigikohtus teist pensionisammast kaitsev president Kersti Kaljulaid oli peaministri majandusnõunikuna ise ebaõnnestunud samba üks arhitekte, kes töötas enne seda Hansapanga investeerimispanganduse osakonnas?
07-08-2020 - 10:00 - Eesti Päevaleht - Siim Avi: presidendile terendab huvide konflikt. Vastamisi on tema autoriteet ja inimeste otsustusõigus
Kui paljud eestimaalased teavad, et praegu riigikohtus teist pensionisammast kaitsev president Kersti Kaljulaid oli peaministri majandusnõunikuna ise ebaõnnestunud samba üks arhitekte, kes töötas enne seda Hansapanga investeerimispanganduse osakonnas? Kui paljud eestimaalased teavad, et praegu riigikohtus teist pensionisammast kaitsev president Kersti Kaljulaid oli peaministri majandusnõunikuna ise ebaõnnestunud samba üks arhitekte, kes töötas enne seda Hansapanga investeerimispanganduse osakonnas?
07-08-2020 - 09:51 - https://www.aripaev.ee/ - Vihand idufirma juhtimisest: aga mida siin karta on?
Coopi ja Apollo gruppi juhtinud Jaanus Vihand läheb nüüd start-up'i Aurora Solutions etteotsa, mille juhtimist ta ei pea tavafirma omast keerulisemaks. Coopi ja Apollo gruppi juhtinud Jaanus Vihand läheb nüüd start-up'i Aurora Solutions etteotsa, mille juhtimist ta ei pea tavafirma omast keerulisemaks.
07-08-2020 - 09:43 - DELFI > Eesti - Kahest erakonnast loodud Tulevikuerakond rõhub keskkonna hoidmisele ning tugevale kodanikuühiskonnale
Täna jõudis lõpule Elurikkuse erakonna ning Eesti Vabaerakonna liitumise üks etapp. Nüüdsest tegutsevad kaks erakonda ühena, Eesti Tulevikuerakonnana (TULE). Täna jõudis lõpule Elurikkuse erakonna ning Eesti Vabaerakonna liitumise üks etapp. Nüüdsest tegutsevad kaks erakonda ühena, Eesti Tulevikuerakonnana (TULE).
07-08-2020 - 09:41 - https://www.aripaev.ee/ - Kuriteokahtlustuse saanud advokaat püüdis vastaspoolele kriminaalasja kaela saada
Päev enne Küllike Nammi advokaadibüroos toimunud läbiotsimist saatis prokuratuur talle teatise, et tema ning Tarmo Tamme esitatud kuriteokaebuse alusel Käsmu sadama planeeringu vastaste suhtes kriminaalasja ei alustata. Päev enne Küllike Nammi advokaadibüroos toimunud läbiotsimist saatis prokuratuur talle teatise, et tema ning Tarmo Tamme esitatud kuriteokaebuse alusel Käsmu sadama planeeringu vastaste suhtes kriminaalasja ei alustata.
07-08-2020 - 09:39 - https://www.aripaev.ee/ - Pindi hoiatab: haldajatel on teid lihtne petta
Kortermajade korrashoiuteenuste osutamisel on raske igapäevaselt silma peal hoida, seetõttu proovivad mõned haldusfirmad kulude optimeerimise huvides oma kliente pügada, teatas Pindi Kinnisvara. Kortermajade korrashoiuteenuste osutamisel on raske igapäevaselt silma peal hoida, seetõttu proovivad mõned haldusfirmad kulude optimeerimise huvides oma kliente pügada, teatas Pindi Kinnisvara.
07-08-2020 - 09:37 - https://www.aripaev.ee/ - Kuidas suvisel kaugtööl tehnikat kohelda?
Suvel jätkub paljudes töökohtades endiselt kaugtöö. Suvi pakub võimalusi seda tööd teha märksa meeldivamas keskkonnas kui koduseinte vahelt. Suvel jätkub paljudes töökohtades endiselt kaugtöö. Suvi pakub võimalusi seda tööd teha märksa meeldivamas keskkonnas kui koduseinte vahelt.
07-08-2020 - 09:27 - Ärileht - Indrek Neivelt: kui Kredexi portfelli baasilt loodaks pank, siis võidaks ühiskond sellest 200 miljonit eurot aastas
Viimasel nädalal kütab majandusinimeste kirgi meie valitsuse laenupoliitika. Ehk kellele valitsus laenu annab ja kellele mitte. Ma ei taha hakata hindama üksikuid ettevõtteid vaid selgitada suuremat pilti panganduses, kirjutab ettevõtja Indrek Neivelt Facebooki postituses. Viimasel nädalal kütab majandusinimeste kirgi meie valitsuse laenupoliitika. Ehk kellele valitsus laenu annab ja kellele mitte. Ma ei taha hakata hindama üksikuid ettevõtteid vaid selgitada suuremat pilti panganduses, kirjutab ettevõtja Indrek Neivelt Facebooki postituses.
07-08-2020 - 09:21 - Uued Uudised - Financial Times: Louis Freeh aitas Araabia Ühendemiraatides korra majja tuua

Hiljuti selgus, et Araabia Ühendemiraatide suurima tervishoiuteenuseid pakkuva ettevõtte NMC Health on varjanud juhatuse eest ligi kolme miljardi dollari ulatuses tehtud põhjendamatuid kulutusi ja võlgu. Financial Times kirjutab, et ka ülemaailmsel turul edukas olnud NMC Healthi tegevus peatati selle aasta veebruaris. Ettevõtte juhatus palkas peidetud kulutuste täpsema suuruse ja olemuse väljaselgitamiseks appi välismaised nõuandjad, eesotsas […]

The post Financial Times: Louis Freeh aitas Araabia Ühendemiraatides korra majja tuua appeared first on Uued Uudised.

Hiljuti selgus, et Araabia Ühendemiraatide suurima tervishoiuteenuseid pakkuva ettevõtte NMC Health on varjanud juhatuse eest ligi kolme miljardi dollari ulatuses tehtud põhjendamatuid kulutusi ja võlgu. Financial Times kirjutab, et ka ülemaailmsel turul edukas olnud NMC Healthi tegevus peatati selle aasta veebruaris. Ettevõtte juhatus palkas peidetud kulutuste täpsema suuruse ja olemuse väljaselgitamiseks appi välismaised nõuandjad, eesotsas […]

The post Financial Times: Louis Freeh aitas Araabia Ühendemiraatides korra majja tuua appeared first on Uued Uudised.

07-08-2020 - 09:11 - DELFI > Eesti - FOTOD | Pool tonni tülikaid teetigusid leidsid oma lõpu krematooriumis
Juuli eelviimasel nädalal paigaldas Haabersti Linnaosa Valitsus Kakumäele, aadressil Sooranna 20, lusitaania teeteo leviku ohjeldamiseks hiidnälkjate kogumiseks mõeldud konteineri. Kolme nädalaga toodi konteinerisse pool tonni nälkjaid. Juuli eelviimasel nädalal paigaldas Haabersti Linnaosa Valitsus Kakumäele, aadressil Sooranna 20, lusitaania teeteo leviku ohjeldamiseks hiidnälkjate kogumiseks mõeldud konteineri. Kolme nädalaga toodi konteinerisse pool tonni nälkjaid.
07-08-2020 - 09:10 - Uued Uudised - Andres Raid: seadus kehtib, aga mitte kõigile

Kirjavahetus siseministeeriumi kodakondsuse-  ja migratsiooniosakonna juhi Ruth Annusega algas tükk aega tagasi ja tänaseks võib sellele punkti panna – selgus on käes. See „selgus“ pole küll mitte eriti selge, kuid midagi siiski. Küsimus oli selles, et kas siia näiteks õppima saabunud välismaalane, kes reaalselt ei oska muud keelt peale hindi, urdu või mõnda koikoini keelt, […]

The post Andres Raid: seadus kehtib, aga mitte kõigile appeared first on Uued Uudised.

Kirjavahetus siseministeeriumi kodakondsuse-  ja migratsiooniosakonna juhi Ruth Annusega algas tükk aega tagasi ja tänaseks võib sellele punkti panna – selgus on käes. See „selgus“ pole küll mitte eriti selge, kuid midagi siiski. Küsimus oli selles, et kas siia näiteks õppima saabunud välismaalane, kes reaalselt ei oska muud keelt peale hindi, urdu või mõnda koikoini keelt, […]

The post Andres Raid: seadus kehtib, aga mitte kõigile appeared first on Uued Uudised.

07-08-2020 - 09:01 - Eesti uudised | Õhtuleht - Mupo alustab Tallinnas kontrollreide: koer rihma otsa, muidu saad trahvi!
Munitsipaalpolitsei hakkab Põhja-Tallinnas läbi viima pistelisi reide kontrollimaks, kas linnaosas jalutajatel on ikka lemmik rihma otsas. Vastasel juhul võib koeraomanikku oodata mitmesaja euroni ulatuv trahv. Munitsipaalpolitsei hakkab Põhja-Tallinnas läbi viima pistelisi reide kontrollimaks, kas linnaosas jalutajatel on ikka lemmik rihma otsas. Vastasel juhul võib koeraomanikku oodata mitmesaja euroni ulatuv trahv.
07-08-2020 - 09:00 - https://www.aripaev.ee/ - Liisi Kirch: investorid, aeg on kuulutada investeerimisusku
Kui rahatarkuse teadmistes oleme esirinnas, siis käitumises on arenguruumi ja investeerimine alles lapsekingades. Miks on muudatused visad rahakäitumises juurduma, mis seis Eestis on investeerimises ja kuidas viia eestlased investeerimise usku, kirjutab Äripäeva essees investor Liisi Kirch. Kui rahatarkuse teadmistes oleme esirinnas, siis käitumises on arenguruumi ja investeerimine alles lapsekingades. Miks on muudatused visad rahakäitumises juurduma, mis seis Eestis on investeerimises ja kuidas viia eestlased investeerimise usku, kirjutab Äripäeva essees investor Liisi Kirch.
07-08-2020 - 08:52 - Eesti uudised | Õhtuleht - ÜLEVAADE KINNISVARAST: turg tegi majanduslanguses pehme maandumise, samas on tulevik ebaselge
Eesti kinnisvaraturg on koroonakriisist tingitud majanduslanguses maandunud üpriski pehmelt. Samas ei ole teada, mis saab siis kui siinsed kolded taas Eesti lukku keeravad või kui maailma suurimad majandused olukorda kontrolli alla ei saa. Eesti kinnisvaraturg on koroonakriisist tingitud majanduslanguses maandunud üpriski pehmelt. Samas ei ole teada, mis saab siis kui siinsed kolded taas Eesti lukku keeravad või kui maailma suurimad majandused olukorda kontrolli alla ei saa.
07-08-2020 - 08:47 - Uued Uudised - EKRE-vastast kampaaniat tegevad Jürgen Ligi, Indrek Tarand ja Eesti Ekspressi peatoimetaja on sugulased

2009. aasta Eesti Ekspress kirjutas, et genealoog Fred Puss tegi avastuse: praegu Mart Helmet ründaval sotsil Indrek Tarandil on ühised esivanemad EKRE-t vihkava Reformierakonna käilakuju Jürgen Ligiga. Aga see pole veel kõik. Indrek Tarandi vanatädi tütrepoeg Jürgen Ligi on suguvõsa puhtavereline esindaja. Temaga koos töötamine valmistab paljudele riigiametnikele peavalu, kirjutas Eesti Ekspress. Näiteks rahandusministrina oli […]

The post EKRE-vastast kampaaniat tegevad Jürgen Ligi, Indrek Tarand ja Eesti Ekspressi peatoimetaja on sugulased appeared first on Uued Uudised.

2009. aasta Eesti Ekspress kirjutas, et genealoog Fred Puss tegi avastuse: praegu Mart Helmet ründaval sotsil Indrek Tarandil on ühised esivanemad EKRE-t vihkava Reformierakonna käilakuju Jürgen Ligiga. Aga see pole veel kõik. Indrek Tarandi vanatädi tütrepoeg Jürgen Ligi on suguvõsa puhtavereline esindaja. Temaga koos töötamine valmistab paljudele riigiametnikele peavalu, kirjutas Eesti Ekspress. Näiteks rahandusministrina oli […]

The post EKRE-vastast kampaaniat tegevad Jürgen Ligi, Indrek Tarand ja Eesti Ekspressi peatoimetaja on sugulased appeared first on Uued Uudised.

07-08-2020 - 08:21 - https://www.aripaev.ee/ - Kui soomlased on koosolekul vaiksed, siis eestlased on veel vaiksemad
Kauppalehti tutvustab oma lugejatele märgilise tähendusega Viru hotelli uut soomlasest juhti Sari Sopaneni ja palub tal kirjeldada, mille poolest sõnul on juhtimise poole pealt Eesti kultuur Soome omast erinev. Kauppalehti tutvustab oma lugejatele märgilise tähendusega Viru hotelli uut soomlasest juhti Sari Sopaneni ja palub tal kirjeldada, mille poolest sõnul on juhtimise poole pealt Eesti kultuur Soome omast erinev.
07-08-2020 - 08:19 - https://www.aripaev.ee/ - Siseministeerium tellib PR-firmalt ligi 25 000 eest eriolukorra uuringu
Siseministeerium tellib suhtekorraldusfirmalt Akkadian 24 660 euro eest "Eestis elavate välismaalaste eriolukorra teadlikkuse uuringu". Siseministeerium tellib suhtekorraldusfirmalt Akkadian 24 660 euro eest "Eestis elavate välismaalaste eriolukorra teadlikkuse uuringu".
07-08-2020 - 08:16 - Uued Uudised - Piret Kivi: kui me ei taha Hiina maailmavalitsust, tuleb naasta Õhtumaade tõeliste väärtuste ja juurte juurde

“Mõtlesin kirjutada paar sõna Hiina kohta. Kuna teema on mõneti tundlik, siis toon kõigepealt laiade pintslilöökidega välja ka oma veendumused. Ma tean, et tänapäeval on kombeks olla objektiivne ja sõltumatu maailmavaatleja (loe: teeselda, et isiklikud veendumused puuduvad), aga ma arvan, et mitte ükski inimene ei ole loomupäraselt objektiivne ja sõltumatu. Kõigil meil on turjal oma […]

The post Piret Kivi: kui me ei taha Hiina maailmavalitsust, tuleb naasta Õhtumaade tõeliste väärtuste ja juurte juurde appeared first on Uued Uudised.

“Mõtlesin kirjutada paar sõna Hiina kohta. Kuna teema on mõneti tundlik, siis toon kõigepealt laiade pintslilöökidega välja ka oma veendumused. Ma tean, et tänapäeval on kombeks olla objektiivne ja sõltumatu maailmavaatleja (loe: teeselda, et isiklikud veendumused puuduvad), aga ma arvan, et mitte ükski inimene ei ole loomupäraselt objektiivne ja sõltumatu. Kõigil meil on turjal oma […]

The post Piret Kivi: kui me ei taha Hiina maailmavalitsust, tuleb naasta Õhtumaade tõeliste väärtuste ja juurte juurde appeared first on Uued Uudised.

07-08-2020 - 08:16 - Uued Uudised - Miks Jürgen Ligi rahapesu uurimisele nii tuliselt vastu seisab? Vastused on siin

Riigikogu esimees Henn Põlluaas küsib: „Kes oli rahandusminister Danske rahapesu tippajal 2009-2014? Vastus: Jürgen Ligi. Kes oli finantsinspektsiooni nõukogu esimees samal ajal? Vastus: Jürgen Ligi. Mis ministeeriumi vastutusalasse kuulub võitlus rahapesuga? Vastus: rahandusministeeriumi. Mis institutsioon tegeleb riikliku finantsjärelvalvega? Vastus: finantsinspektsioon. Kes on kõige tulisem Danske panga rahapesu eest kompensatsiooni välja võitlema palgatud USA advokaadibüroo vastane […]

The post Miks Jürgen Ligi rahapesu uurimisele nii tuliselt vastu seisab? Vastused on siin appeared first on Uued Uudised.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas küsib: „Kes oli rahandusminister Danske rahapesu tippajal 2009-2014? Vastus: Jürgen Ligi. Kes oli finantsinspektsiooni nõukogu esimees samal ajal? Vastus: Jürgen Ligi. Mis ministeeriumi vastutusalasse kuulub võitlus rahapesuga? Vastus: rahandusministeeriumi. Mis institutsioon tegeleb riikliku finantsjärelvalvega? Vastus: finantsinspektsioon. Kes on kõige tulisem Danske panga rahapesu eest kompensatsiooni välja võitlema palgatud USA advokaadibüroo vastane […]

The post Miks Jürgen Ligi rahapesu uurimisele nii tuliselt vastu seisab? Vastused on siin appeared first on Uued Uudised.

07-08-2020 - 08:14 - Ärileht - Uber sai suure kahjumi, taksoteenuse kõrval tõusis esile hoopis firma teine haru
USA tehnoloogiafirma Uber teatas neljapäeval suuremast kahjumist, kui Wall Streetil prognoositi. USA tehnoloogiafirma Uber teatas neljapäeval suuremast kahjumist, kui Wall Streetil prognoositi.
07-08-2020 - 08:06 - Uued Uudised - Seeder suhtub Parempoolsetesse umbusuga

Kui kahe nädala eest leidis Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, et erakonna sees Parempoolsete ühenduse sünni taga oli kaudselt tema ise, siis nüüd leiab ta, et see loodi hoopis tema selja taga. Isamaa esimees ütles 23. juulil ERR-ile Isamaa sees Parempoolsete ühenduse loomist kommenteerides, et tal on selle sünni üle hea meel ja et ta peab ennast kaudselt […]

The post Seeder suhtub Parempoolsetesse umbusuga appeared first on Uued Uudised.

Kui kahe nädala eest leidis Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, et erakonna sees Parempoolsete ühenduse sünni taga oli kaudselt tema ise, siis nüüd leiab ta, et see loodi hoopis tema selja taga. Isamaa esimees ütles 23. juulil ERR-ile Isamaa sees Parempoolsete ühenduse loomist kommenteerides, et tal on selle sünni üle hea meel ja et ta peab ennast kaudselt […]

The post Seeder suhtub Parempoolsetesse umbusuga appeared first on Uued Uudised.

07-08-2020 - 07:58 - Uued Uudised - Ats Miller: me peame rääkima kiirgavast harimatusest

„Lubatagu alustada üsna karmil ja otsekohesel toonil – konservatiiv olla ei tähenda loll olla! Jah, konservatiivse maailmavaatega kaasneb teatud ettevaatlikkus, õppimine ajaloost ja läbiproovitud lahenduste eelistamine avantüüridele, kuid seda ei tohi segi ajada progressihirmu, esoteerika ja ignorantsele sõnavahule ehitatud trollimisega. Jutt on 5G tehnoloogiast ja selle ümber puhkenud „diskussioonist”. Ja jutumärgid on seal sellepärast, et […]

The post Ats Miller: me peame rääkima kiirgavast harimatusest appeared first on Uued Uudised.

„Lubatagu alustada üsna karmil ja otsekohesel toonil – konservatiiv olla ei tähenda loll olla! Jah, konservatiivse maailmavaatega kaasneb teatud ettevaatlikkus, õppimine ajaloost ja läbiproovitud lahenduste eelistamine avantüüridele, kuid seda ei tohi segi ajada progressihirmu, esoteerika ja ignorantsele sõnavahule ehitatud trollimisega. Jutt on 5G tehnoloogiast ja selle ümber puhkenud „diskussioonist”. Ja jutumärgid on seal sellepärast, et […]

The post Ats Miller: me peame rääkima kiirgavast harimatusest appeared first on Uued Uudised.

07-08-2020 - 07:57 - https://www.aripaev.ee/ - Ekspert kinnisvaraturust: paduoptimismiks pole mingit põhjust
Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Soomann märkis, et ülemäära optimistlikuna pole kinnisvaraturgu mõtet suhtuda. Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Soomann märkis, et ülemäära optimistlikuna pole kinnisvaraturgu mõtet suhtuda.
07-08-2020 - 07:52 - Objektiiv - Markus Järvi: äärmuslik ja putinistlik perekonnaseadus?

Väide, et kehtivas perekonnaseaduses määratletud mehe ja naise abielu toetamine põhiseaduse tasandil on äärmuslus, putinism või, nagu ühe feministi hiljutises kirjutises vihjati, importkaup, paljastab liberaalide intellektuaalse pankroti paremini kui miski muu, toonitab Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi nädalakommentaaris.

Tervist, head sõbrad! On taas nädalakommentaari aeg, sest Objektiivi toimetus on suvepuhkuselt tagasi ja jätkumas on meie traditsiooniks saanud videoformaadid. Loodetavasti tuleb aga algava hooaja jooksul juurde ka mõni uus saade.

Aga nüüd teema juurde. Kohalike valimiste käigus plaanitav abielu referendum, või pigem nõuandev rahvaküsitlus, toob kahtlemata esile nii uut kui vana ning aitab taaskord selgemini aru saada, kes on kes ja kes mille eest seisab.

Juba praegu, nagu osutas oma hiljutises Objektiivi kolumnis Veiko Vihuri, üritab pahemglobalistlik tiib abielureferendumit takistada ning teha kõik endast oleneva, et seda üleüldse ei toimuks.

Esimene pääsuke selles suunas lasti lendu peaminister Jüri Ratase enda poolt, kui vastusena sotsialistide päringule tõdes peaminister, et valitsus polevat antud küsimuses ühist seisukohta kujundanud. “Minu isiklik seisukoht on, et abielu kontseptsiooni sõnastamine perekonnaseaduses on piisav,” sõnas Ratas, kelle väidetavalt isiklikus seisukohas kajas millegi pärast vastu Keskerakonna Euroopa kodupartei Euroopa Liberaalsete Parteide Ühenduse (ALDE) aseesimehe Annelou van Egmondi identne sisukoht eelmise aasta oktoobrist.

Sotsialistidele kohaselt astus hiljuti Eesti Sotsialistlikus Häälekandjas nimega Eesti Päevaleht üles ka Sven Mikser, kelle hinnangul pole ühtegi veenvat põhjendust rahvahääletuse korraldamiseks, seda enam, et sellest hakkab Mikseri sõnul osa võtma lausa Venemaa president Vladimir Putin.

Kui sotsiaalmeedias pidid kõik diskussioonid lõppema Hitleri luukere kapist väljatirimisega, siis Eesti poliitikas troonib juba pikka aega kõikide konservatiivsete algatuste ja vastukäikude mahategemisel argumentum ad Putinum. Seda käiku on aga liberaalid Eestis nii agaralt pruukinud, et see peaks mõtlevas inimeses esile kutsuma automaatse iiveldustunde.

Rahvahääletus põhiseaduse muutmiseks nii, et abielu oleks seal määratletud mehe ja naise vahelise liiduna toob aga esile veel ühe tahu liberaalide palges, millele viitas ERRi ajakirjanik Indrek Kiisler, kui ta päevakommentaaris üritas kujutada referendumi üle peetavat vaidlust äärmusliberaalide ja äärmuskonservatiivide omavahelise nagistamisena ning fanaatikute mõõduvõtmisena.

Kiisleri kommentaaris paistab läbi hinnang, et normaalne inimene – see kes paikneb keskel – ei tohiks ennast üldse küsimusega vaevata, kas abielu on ikka mehe ja naise vaheline liit või mitte ning, ergo, tuleks referendum üldse ära jätta.

Positsioon ise on naeruväärne. Millises vähegi mõttekas tähenduses saame me rääkida äärmuskonservatiivsusest, kui küsimuse all on toetus abielule ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna? Kas järgmisena võiksime määratleda äärmuskonservatiivideks ka need, kes väidavad, et üleüldse on olemas vaid kaks bioloogilist sugu, mees ja naine? Kas mingil hetkel kuulutatakse maksumaksja rahaga üleval peetud riigimeediast ka seda, et need, kes vastupidiselt armastusministeeriumi viimastele korraldustele julgevad tunnistada, et 2+2=4, tuleb kuulutada äärmusmatemaatikuteks ning normaalne inimene ei tohiks sellise raske tehtega üldse tegemist teha?

Vähe sellest. Kehtiv perekonnaseadus sedastab esimeses paragrahvis “Abielu sõlmimise eeldused”, et abielu sõlmitakse mehe ja naise vahel. Kas äärmuskonservatiivne on ka Eesti Vabariigi perekonnaseadus, mis lisaks sellele ütleb kümnendas paragrahvis, et abielu on tühine, kui abielus on samast soost isikud?

Abielureferendumiga oleme jõudnud ühe kõige elementaarsema ja loomulikuma küsimuse juurde. On selge, et normaalses ühiskonnas poleks sellist referendumit üleüldse vaja, kuna kõigil – välja arvatud üksikutel marginaalsetel hullumeelsetel – on abielu tähendus sama selge kui 2+2 ning abielu, nagu ka elementaarsete matemaatiliste tehete, kaitseks pole vaja korraldada rahvahääletusi ja ühiskondlikke debatte.

Ent kahjuks me ei ela normaalses ühiskonnas ega normaalsel ajal ning see, et me iseenesestmõistetavuste kaitseks korraldame referendumeid, räägib kujundirohket keelt mitte referendumi korraldajate ja iseenesestmõistetavuste kaitsjate, vaid nende kohta, kes seda üritavad muuta ja moonutada.

Igasugune jutt abielu tähenduse põhiseaduslikust kaitsest kui “äärmusest” tuleb otsemaid teed lõpetada ja välja naerda ning oma pilk suunata reaalsete äärmuslaste poole – muuhulgas ikka veel riiklikku rahastust nautivate homoorganisatsioonide ja feministeeriumite suunas, kes on aastaid meie kõigi kulul elades edendanud USA ja Euroopa ülikoolides välja töötatud ideoloogilist programmi ning tegelenud selle importimisega Eestisse. Just nende organisatsioonide tegevuse tagajärjel on ühiskond tänaseks ka sügavalt lõhestatud.

Igal juhul, väide, et kehtivas perekonnaseaduses määratletud mehe ja naise abielu toetamine põhiseaduse tasandil on äärmuslus, putinism või, nagu ühe feministi hiljutises kirjutises vihjati, importkaup, paljastab liberaalide intellektuaalse pankroti paremini kui miski muu.

Konservatiividel – või mina ütleksin pigem kõikidel normaalsetel inimestel, kel on lihtsates asjades reaalsusele vastav arusaam – tuleb otsustavalt tõrjuda ja naeruvääristada liberaalide asjatuid püüdlusi, nagu oleks mehe ja naise vahelise abielu toetamine ja edendamine midagi muud kui inimloomusega kooskõlas olev ja ajaloolist järjepidevust taotlev terve mõistus. 

The post Markus Järvi: äärmuslik ja putinistlik perekonnaseadus? appeared first on Objektiiv.

Väide, et kehtivas perekonnaseaduses määratletud mehe ja naise abielu toetamine põhiseaduse tasandil on äärmuslus, putinism või, nagu ühe feministi hiljutises kirjutises vihjati, importkaup, paljastab liberaalide intellektuaalse pankroti paremini kui miski muu, toonitab Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi nädalakommentaaris.

The post Markus Järvi: äärmuslik ja putinistlik perekonnaseadus? appeared first on Objektiiv.

07-08-2020 - 07:37 - Eesti uudised | Õhtuleht - Ööpäevaga lisandus kümme koroonapositiivset, Tartu ülikooli kliinikumi kuuel töötajal on viirus
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 961 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus kümme positiivset testitulemust. Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 961 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus kümme positiivset testitulemust.
07-08-2020 - 07:35 - Ärileht - Trump käskis USA firmadel sidemed TikToki ja WeChatiga katkestada
USA president Donald Trump allkirjastas täidesaatvad korraldused Hiina kahe suurima äpi TikToki ja WeChati vastu, mille järgi peavad USA ettevõtted lõpetama nendega koostöö 45 päeva jooksul. Trumpi sõnul kaitseb ta USA riiklikku julgeolekut. USA president Donald Trump allkirjastas täidesaatvad korraldused Hiina kahe suurima äpi TikToki ja WeChati vastu, mille järgi peavad USA ettevõtted lõpetama nendega koostöö 45 päeva jooksul. Trumpi sõnul kaitseb ta USA riiklikku julgeolekut.
07-08-2020 - 07:34 - DELFI > Eesti - Ööpäevaga lisandus kümme positiivset koroonaviiruse testi tulemust
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 961 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 10 positiivset testi tulemust. Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 961 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 10 positiivset testi tulemust.
07-08-2020 - 07:27 - https://www.aripaev.ee/ - Uber vedas teises kvartalis rohkem toitu kui inimesi
Uber teatas teises kvartalis järjekordsest suurest kahjumist. Esmakordselt teenis ettevõte toiduvedamisest rohkem kui inimeste transportimisest. Uber teatas teises kvartalis järjekordsest suurest kahjumist. Esmakordselt teenis ettevõte toiduvedamisest rohkem kui inimeste transportimisest.
07-08-2020 - 07:00 - https://www.aripaev.ee/ - Kadri Tammai: kas start-up´id otsivad raha või raha start-up´e?
Enamik start-up´e ei suuda oma toodet või teenust arendada valmis vaid enda raha toel. Käibe pealt maailma vallutamine on pigem erand kui reegel. Kuidas ja kust leida õiget investorit, küsib Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai Äripäeva iduportaalis foundME. Enamik start-up´e ei suuda oma toodet või teenust arendada valmis vaid enda raha toel. Käibe pealt maailma vallutamine on pigem erand kui reegel. Kuidas ja kust leida õiget investorit, küsib Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai Äripäeva iduportaalis foundME.
07-08-2020 - 06:55 - https://www.aripaev.ee/ - Miks peab Eesti tarbija ostma kallist, aga selle eest kehva internetti?
Rääkisime hommikuprogrammis, miks peab Eesti tarbija kehvema teenuse eest maksma võrreldes Rootsi tarbijaga kõrgemat hinda. Telekomituru seisu kommenteerib stuudios Tele2 Eesti juhatuse liige ja müügidirektor Aare Uusjärv. Rääkisime hommikuprogrammis, miks peab Eesti tarbija kehvema teenuse eest maksma võrreldes Rootsi tarbijaga kõrgemat hinda. Telekomituru seisu kommenteerib stuudios Tele2 Eesti juhatuse liige ja müügidirektor Aare Uusjärv.
07-08-2020 - 06:43 - Ärileht - Inbanki puhaskasum kuivas teises kvartalis kokku
Inbank teenis teises kvartalis 556 000 eurot puhaskasumit, mis on 76 protsenti vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Poolaasta kasumiks kujunes 2,7 miljonit eurot. Inbank teenis teises kvartalis 556 000 eurot puhaskasumit, mis on 76 protsenti vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Poolaasta kasumiks kujunes 2,7 miljonit eurot.
07-08-2020 - 06:10 - https://www.aripaev.ee/ - Trump andis tugeva löögi Hiina digiettevõtete pihta
USA president Donald Trump avaldas neljapäeval laiad piirangud USA tehingutele Hiina ettevõtetega, millega sihitakse nii TikToki kui WeChati rakendust. Sammu nähakse USA-Hiina pingete olulise eskalatsioonina. USA president Donald Trump avaldas neljapäeval laiad piirangud USA tehingutele Hiina ettevõtetega, millega sihitakse nii TikToki kui WeChati rakendust. Sammu nähakse USA-Hiina pingete olulise eskalatsioonina.
07-08-2020 - 05:57 - Uued Uudised - Ülikoolid valmistavad välistudengite saabumiseks – igaüks omal moel

Enamikes ülikoolides algab õppeaasta välisüliõpilastele augusti alguses, nii et nõudeid täitvad välisüliõpilased hakkavad juba Eestisse jõudma. Samas on mõned ülikoolid langetanud ainuõige otsuse mitte vastu võtta nende kolmandate riikide tudengeid, kus nakatumiskordaja on 100 000 elaniku kohta suurem kui 16. Siiski tuleb Eestisse suur hulk nii uusi kui ka juba siin õppivaid üliõpilasi ning ülikoolid […]

The post Ülikoolid valmistavad välistudengite saabumiseks – igaüks omal moel appeared first on Uued Uudised.

Enamikes ülikoolides algab õppeaasta välisüliõpilastele augusti alguses, nii et nõudeid täitvad välisüliõpilased hakkavad juba Eestisse jõudma. Samas on mõned ülikoolid langetanud ainuõige otsuse mitte vastu võtta nende kolmandate riikide tudengeid, kus nakatumiskordaja on 100 000 elaniku kohta suurem kui 16. Siiski tuleb Eestisse suur hulk nii uusi kui ka juba siin õppivaid üliõpilasi ning ülikoolid […]

The post Ülikoolid valmistavad välistudengite saabumiseks – igaüks omal moel appeared first on Uued Uudised.

07-08-2020 - 05:48 - Uued Uudised - Perearstid koostasid uue tegevusjuhendi COVID-19 leviku vältimiseks

Eesti Perearstide Selts on välja töötanud juhendmaterjali patsiendile, kellel ilmnevad ülemiste hingamisteede haigusele omased sümptomid. Hiljutised haiguspuhangud näitavad, kui oluline on inimeste teadlikkus ja vastutustunne ning juhendiga soovivad arstid meelde tuletada, millised on kokkulepitud tervisekäitumise põhimõtted viirushaiguste puhul, kuna nendest kinni pidamine mõjutab meie kõikide tervist. “Arstidena tahame inimestele südamele panna, et igaüks vastutab oma […]

The post Perearstid koostasid uue tegevusjuhendi COVID-19 leviku vältimiseks appeared first on Uued Uudised.

Eesti Perearstide Selts on välja töötanud juhendmaterjali patsiendile, kellel ilmnevad ülemiste hingamisteede haigusele omased sümptomid. Hiljutised haiguspuhangud näitavad, kui oluline on inimeste teadlikkus ja vastutustunne ning juhendiga soovivad arstid meelde tuletada, millised on kokkulepitud tervisekäitumise põhimõtted viirushaiguste puhul, kuna nendest kinni pidamine mõjutab meie kõikide tervist. “Arstidena tahame inimestele südamele panna, et igaüks vastutab oma […]

The post Perearstid koostasid uue tegevusjuhendi COVID-19 leviku vältimiseks appeared first on Uued Uudised.

07-08-2020 - 05:42 - Uued Uudised - Põlissoomlased jätkavad põhjanaabrite seas teisel kohal

Soomes püsivad parteidest populaarsuselt teisel kohal rahvuslikud Põlissoomlased 18,9 protsendiga. Neil õnnetus oma toetust kuuga suurendada 0,8 protsendipunkti võrra. Soome peaministri Sanna Marini Sotsiaaldemokraatliku Partei (SDP) toetus kerkis 23,4 protsendile, selgus Soome rahvusringhäälingu Yle tellitud uuringust. Kolmandal kohal on Koonderakond (Kokoomus) 17,3 protsendiga. Nemad kaotasid kuuga toetust 0,6 protsendipunkti. Neljandale kohale tõusid Rohelised 11,6 protsendi suuruse […]

The post Põlissoomlased jätkavad põhjanaabrite seas teisel kohal appeared first on Uued Uudised.

Soomes püsivad parteidest populaarsuselt teisel kohal rahvuslikud Põlissoomlased 18,9 protsendiga. Neil õnnetus oma toetust kuuga suurendada 0,8 protsendipunkti võrra. Soome peaministri Sanna Marini Sotsiaaldemokraatliku Partei (SDP) toetus kerkis 23,4 protsendile, selgus Soome rahvusringhäälingu Yle tellitud uuringust. Kolmandal kohal on Koonderakond (Kokoomus) 17,3 protsendiga. Nemad kaotasid kuuga toetust 0,6 protsendipunkti. Neljandale kohale tõusid Rohelised 11,6 protsendi suuruse […]

The post Põlissoomlased jätkavad põhjanaabrite seas teisel kohal appeared first on Uued Uudised.

07-08-2020 - 05:41 - Ärileht - Kütus ja elekter juulis odavnesid, aga toit läks kallimaks
Statistikaameti andmetel jäi tarbijahinnaindeks juulis võrreldes juuniga samale tasemele ja muutus võrreldes eelmise aasta juuliga -0,9 protsenti. Statistikaameti andmetel jäi tarbijahinnaindeks juulis võrreldes juuniga samale tasemele ja muutus võrreldes eelmise aasta juuliga -0,9 protsenti.
07-08-2020 - 05:24 - Eesti uudised | Õhtuleht - Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas Tartu rahulepingust sai suhete alustala
„Eesti Vabariigi ülemnõukogu otsus Eesti Vabariigi ja NSV Liidu suhete kohta,“ kõlas pidulikult pealkiri ülemnõukogus täna 30 aastat tagasi vastu võetud õigusaktil. „Eesti Vabariigi ülemnõukogu otsus Eesti Vabariigi ja NSV Liidu suhete kohta,“ kõlas pidulikult pealkiri ülemnõukogus täna 30 aastat tagasi vastu võetud õigusaktil.
07-08-2020 - 05:21 - Uued Uudised - Ehitaja lükkab Tarandi külvatud kahtlused ümber

Kuigi sots Indrek Tarand üritas osa meedia kaasabil Mart Helme ümber skandaali puhuda, ei tulnud sellest midagi peale mullitamise välja. Välisministeeriumis toimus mäletatavasti 1990. aastate lõpus sisejuurdlus, tuvastamaks, kas Moskva saadik Mart Helme üritas saatkonna remondi raha eest oma Suure-Lähtru mõisa remontida. Mingit seost seal siiski ei olnud ja seda on Tarand ka ise varem […]

The post Ehitaja lükkab Tarandi külvatud kahtlused ümber appeared first on Uued Uudised.

Kuigi sots Indrek Tarand üritas osa meedia kaasabil Mart Helme ümber skandaali puhuda, ei tulnud sellest midagi peale mullitamise välja. Välisministeeriumis toimus mäletatavasti 1990. aastate lõpus sisejuurdlus, tuvastamaks, kas Moskva saadik Mart Helme üritas saatkonna remondi raha eest oma Suure-Lähtru mõisa remontida. Mingit seost seal siiski ei olnud ja seda on Tarand ka ise varem […]

The post Ehitaja lükkab Tarandi külvatud kahtlused ümber appeared first on Uued Uudised.

07-08-2020 - 05:01 - Eesti Päevaleht - KULTUURIBIIT | Jazzhelilooja Mingo Rajandi playlist
Kultuuribiidis rubriigis avaldab oma muusikalemmikud sel korral Aasta Jazzihelilooja tiitliga pärjatud Mingo Rajandi. Augusti lõpus ilmub tal endanimelise kvintetiga esikalbum “To Be!”. Kultuuribiidis rubriigis avaldab oma muusikalemmikud sel korral Aasta Jazzihelilooja tiitliga pärjatud Mingo Rajandi. Augusti lõpus ilmub tal endanimelise kvintetiga esikalbum “To Be!”.
07-08-2020 - 05:01 - Eesti Päevaleht - KULTUURIBIIT | Jazzhelilooja Mingo Rajandi playlist
Kultuuribiidis rubriigis avaldab oma muusikalemmikud sel korral Aasta Jazzihelilooja tiitliga pärjatud Mingo Rajandi. Augusti lõpus ilmub tal endanimelise kvintetiga esikalbum “To Be!”. Kultuuribiidis rubriigis avaldab oma muusikalemmikud sel korral Aasta Jazzihelilooja tiitliga pärjatud Mingo Rajandi. Augusti lõpus ilmub tal endanimelise kvintetiga esikalbum “To Be!”.
07-08-2020 - 04:42 - Eesti uudised | Õhtuleht - Kohus karistas meest üle 20 000 lastepornopildi omamise eest
Harju maakohus mõistis  kahe aasta ja kuuekuulise tingimisi vangistuse mehele, kes omandas kokku üle 20 000 lasteporno pildifaili. Harju maakohus mõistis  kahe aasta ja kuuekuulise tingimisi vangistuse mehele, kes omandas kokku üle 20 000 lasteporno pildifaili.
07-08-2020 - 04:34 - Eesti uudised | Õhtuleht - Kohus mõistis kassitapjale tingimisi vangistuse
Harju maakohus on karistanud tingimisi vangistusega meest, kes tulistas kortermaja aknast kassi surnuks. Harju maakohus on karistanud tingimisi vangistusega meest, kes tulistas kortermaja aknast kassi surnuks.
07-08-2020 - 04:33 - Eesti uudised | Õhtuleht - Inimesed said rõdult ja aknast alla kukkudes vigastada
Viimase paari kuu jooksul on Tallinna kiirabi viinud haiglasse mitu inimest, kes on segastel asjaoludel rõdult või aknast alla kukkunud. Viimase paari kuu jooksul on Tallinna kiirabi viinud haiglasse mitu inimest, kes on segastel asjaoludel rõdult või aknast alla kukkunud.
07-08-2020 - 04:08 - Objektiiv - Andy Wachowski: “Matrix” on alati olnud “soomuutmise” allegooria

Ühe Hollywoodi populaarsema toote, “Matrixi” frantsiisi, üks autoritest ja režissööridest Andy “Lilly” Wachowski teatas, et “[Matrixi] filmid on alati olnud trans-kogemuse allegooria.”

Voogedastusettevõttele Netflix antud intervjuus rääkis üks Wachovski vendadest: “Ma armastan seda kui tähtsad on need filmid transsooliste inimeste jaoks. Paljud on pöördunud minu poole ja öelnud, et “need filmid päästsid minu elu.” Sest kui sa räägid muundumisest, eriti kujutlusvõimele rajatud teadusliku fantastika maailmas, on see nagu terve maailma ehitamine, milles võimatud ideed saavad võimalikuks. Ma arvan, et see on põhjus, miks need filmid kõnetavad transsoolisi.”

Wachovski sõnul on tal hea meel, et inimesed on asetanud “Matrixi” triloogia trans-narratiivi ja avaldas tänu, et ta on üks neist, kes on saanud neid millegagi aidata.” Ta jätkas: “Mul on hea meel, et “Matrixi” algne allegooria on avalikuks saanud. Kui me “Matrixi” filmid tegime, siis maailm ei olnud [sellisteks paljastusteks] valmis. Ärimaailm ei olnud selleks valmis.”

“Matrixi” loo üks autoritest selgitas lähemalt ka tegelaskuju Switch (keda mängib näitlejanna Belinda McClory) olemust. Tema sõnul kirjutati Switch algselt väga selgelt voolsooliseks (gender fluid), kuid filmistuudio Warner Bros mattis selle mõtte maha.

“”Matrixi” lugu rääkis igatsusest muundumise järele, kuid seda kõike jutustati kapisolija vaatenurgast,” jätkas Wachovski. “Me kirjutasime tegelaskuju Switch algselt sellisena, et päris maailmas oli ta mees ja Matrixis naine. See oli nii meie mõlema [koos vennaga] mõtteruumis.” 

“Ma ei tea kui selgelt ma “Matrixi” kirjutamise ajal oma trans-soolisusest aru sain, kuid selle taga oli mingi põlemine,” kirjeldas Wachovski oma seisundit filmistsenaariumi kirjutamise ajal. 

Wachovski pole üldse rahul, et paremate poliitiliste vaadetega inimesed on enda vaadete edendamiseks kasutusele võtnud “Matrixi” punase tableti allegooria. Peale seda kui tuntud äriinimene Elon Musk säutsus üpris krüptiliselt 17. mail “võtke punane tablett,” ja Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi tütar Ivanka Trump seda “Võetud!” kommentaariga edasi jagas, vastas Wachovski “käige mõlemad p****e” ning annetas meelehärmist Chicago omasooiharate ja soosegaste (LGBTQ+) tervisekeskusele suure summa raha.

Mõte, et “Matrix” sobib kenasti transürituse allegooriaks, on erinevate inimeste peades ringi käinud varemgi. Muutsooline, sooaktivist, Andrea Long Chu üllitas 2019. aastal raamatu “Naised: mure” (Females: A Concern), milles ta seletas “Matrixi” oma lugejatele lahti järgnevalt: Anderson elab topeltelu ja teda jälitab hulluks ajav tunne, et maailmaga on midagi katki. Kui ta leiab omale uued sõbrad, kes tutvustavad talle uut reaalsust, võtab ta omale uue nime Neo.

“Neo elab ebaolekus (has dysphoria). “Matrix” on soobinaarne (gender binary). [“Matrixi”] agendid kehastavad ransfoobiat. Punane tablett tähendab hormoone,” leiab hetkel New Yorki ülikoolis võrdleva kirjanduse doktorikraadi tegev naistemuresid käsitleva raamatu autor.

Andy Wachovski esines hiljuti Sam Federi dokumenaalfilmis “Avalikkustamine” (Disclosure), milles rääkis, kuidas Hollywoodis on lood “soomuutjate” esindatusega. Lisaks rääkis ta “Matrixist” ja oma armastusest multifilitegelase Bugs Bunny vastu, keda ta peab üheks esimeseks positiivselt esitatud voolava sooga tegelaskujuks.

Andy vend Larry “Lana” Wachovski kirjutab hetkel üksi “Matrixi” neljandat osa.

Larry Wachovski otsustas 2012. aastal hakata naiseks ja võttis omale eesnimeks Lana. 2016. aastal järgnes talle Andy, kes võttis nimeks Lilly.

Toimetas Karol Kallas

The post Andy Wachowski: “Matrix” on alati olnud “soomuutmise” allegooria appeared first on Objektiiv.

Ühe Hollywoodi populaarsema toote, “Matrixi” frantsiisi, üks autoritest ja režissööridest Andy “Lilly” Wachowski teatas, et “[Matrixi] filmid on alati olnud trans-kogemuse allegooria.

The post Andy Wachowski: “Matrix” on alati olnud “soomuutmise” allegooria appeared first on Objektiiv.

07-08-2020 - 04:07 - Objektiiv - Poola lisas lääne tsivilisatsiooni mõistmise eesmärgil koolide õppeprogrammi ladina keele

Eelolevast õppeaastast alates saavad Poola keskkoolide esimese aasta õpilased soovi korral valida üheks õppeaineks “ladina keel ja klassikaline antiik.”

Seaduses, millega uus aine õppekavasse lisatakse, põhjendatakse otsust: “Õppeaine eesmärgiks on näidata õpilastele, millist mõju on Euroopa keeltele ja hilisemate sajandite kultuurile avaldanud ladina keel ning Kreeka-Rooma antiikaeg,” kirjutab ingliskeelseid Poola uudiseid vahendav Notes from Poland.

“Õpilased peaksid kursusega jõudma mõistmiseni, et Kreeka-Rooma pärand on lääne tsivilisatsiooni ja Poola kultuuri kontseptuaalne ning materiaalne vundament. Õppetöös seletatakse õpilastele lahti Kreeka ja Rooma kultuuri, mida on rikastanud judeokristlik element, igipõlised väärtused,” jätkatakse seletuskirjas.

Lisaks põhjendatakse ladina keele õpetamise otsust, et “ladina keelt põhiõppekavasse lisades käsiteldakse seda kui koodi, mida Euroopa eliit on sajandeid kasutanud” ja üheks eesmärgiks on lisaks seatud, et kursuse lõpus oskavad õpilased lugeda lihtsamaid ladinakeelseid tekste.

Kuigi ladina keel on lisatud koolide põhiõppekavasse, ei hakka seda õppima kõik keskkooli astuvad, ca 15-aasta vanused, lapsed.

Ladina keel on üks neljast kohustuslikust valikainest filosoofia, kunsti ja muusika kõrval, mille  seast peab kooli juhtkond valiku tegema. Ühe kooli jaoks saab valida neist ühe õppeaine, mille õppimiseks on nädalas üks koolitund.

Varem on Poola keskkooliõpilased saanud õppida ladina keelt mõnes koolis laiendatud õppekava alusel, kuid see ei kuulunud põhiõppeprogrammi.

Ladina keel on Poola keskkooliõpilaste seas üks kõige väiksema populaarsusega õppeaineid, mille valis üheks lõpueksamiks (matura) terves riigis ainult 144 õpilast.

Haridusvaldkonna üheks muudatuseks on veel, et õpetajad peavad nii alg-, põhi kui keskkoolis õpilastele selgitama “olulisi sotsiaalseid teemasid” nagu tervis, rahaga ümber käimine ja keskkonnahoid.

Tänaseni ühe maailma parima haridussüsteemi loonud jesuiidid sätestasid oma õppetöö reegleid kokku võtvas raamatus “Ratio Studiorum”, et alushariduse esimesed kolm klassi on pühendatud ainult keeltele (ladina, kreeka) ja usuõpetustele. Klass ei olnud Ratio mõistes aeg/õppeaasta, vaid töö ühik. Enne kui õpilane keeli korralikult selgeks ei saanud, teda järgmiste ainete juurde ei lastud ja nii võis kolm klassi vahest tähendada kuni viieaastast õppetööd.

Sellise süsteemi põhjenduseks tuuakse, et ladina ja kreeka pärandile on ehitatud terve lääne kristlik kultuur ja ilma mainitud pärandit tundmata on raskem aru saada ka kõigest muust.

Toimetas Karol Kallas

The post Poola lisas lääne tsivilisatsiooni mõistmise eesmärgil koolide õppeprogrammi ladina keele appeared first on Objektiiv.

Eelolevast õppeaastast alates saavad Poola keskkoolide esimese aasta õpilased soovi korral valida üheks õppeaineks “ladina keel ja klassikaline antiik.

The post Poola lisas lääne tsivilisatsiooni mõistmise eesmärgil koolide õppeprogrammi ladina keele appeared first on Objektiiv.

07-08-2020 - 04:00 - Objektiiv - Solidarność

Me pole kunagi näinud sellist vihast rünnakut mõne kirjaniku vastu, nagu täna on tabanud Jacek Komudat – seda ei Poola kommunismi ega Kolmanda Poola Vabariigi ajal.

Poola kirjanikud astuvad välja homolobi hambusse jäänud ametivenna kaitseks

The post Solidarność appeared first on Objektiiv.

Me pole kunagi näinud sellist vihast rünnakut mõne kirjaniku vastu, nagu täna on tabanud Jacek Komudat – seda ei Poola kommunismi ega Kolmanda Poola Vabariigi ajal.

The post Solidarność appeared first on Objektiiv.

07-08-2020 - 03:30 - Eesti Päevaleht - Andrus Värnik üle noatera õnnestumistest ja kasutuse tundega kaasnenud karmist allakäigust
Enne Helsingi MM-i ütles Andrus Värnik sõpradele, et kulla võites võtab ta puhkuse. Kuid ta ei arvanud, et see kujuneb nii pikaks ja katastroofiliseks. Enne Helsingi MM-i ütles Andrus Värnik sõpradele, et kulla võites võtab ta puhkuse. Kuid ta ei arvanud, et see kujuneb nii pikaks ja katastroofiliseks.
07-08-2020 - 03:30 - Eesti Päevaleht - Andrus Värnik üle noatera õnnestumistest ja kasutuse tundega kaasnenud karmist allakäigust
Enne Helsingi MM-i ütles Andrus Värnik sõpradele, et kulla võites võtab ta puhkuse. Kuid ta ei arvanud, et see kujuneb nii pikaks ja katastroofiliseks. Enne Helsingi MM-i ütles Andrus Värnik sõpradele, et kulla võites võtab ta puhkuse. Kuid ta ei arvanud, et see kujuneb nii pikaks ja katastroofiliseks.
06-08-2020 - 09:05 - Eesti Päevaleht - Mineviku varjud saadavad Juan Carlost ka eksiilis
Hispaania endine kuningas jääb ajalukku demokraatia taastajana, kuid läks pillava eluviisiga ettevaatamatuks. Hispaania endine kuningas jääb ajalukku demokraatia taastajana, kuid läks pillava eluviisiga ettevaatamatuks.
06-08-2020 - 09:05 - Eesti Päevaleht - TERAV KÜSIMUS | Kas ööklubid peaksid koroonarünnakust hoolimata lahti jääma?
Möödunud nädalatel on puhkenud mitu koroonakollet. Nakkuskandjad on käinud ööklubides ja baarides, mille kinnistes ruumides on viirusel hea levida. Kuidas peaksid talitama öölokaalide pidajad? Möödunud nädalatel on puhkenud mitu koroonakollet. Nakkuskandjad on käinud ööklubides ja baarides, mille kinnistes ruumides on viirusel hea levida. Kuidas peaksid talitama öölokaalide pidajad?
06-08-2020 - 09:05 - Eesti Päevaleht - Liibanoni ähvardab samasugune kollaps nagu Venezuelas
Plahvatusega jäi hetkega kodutuks kuni 250 000 Beiruti elanikku. Plahvatusega jäi hetkega kodutuks kuni 250 000 Beiruti elanikku.
06-08-2020 - 09:05 - Eesti Päevaleht - Tartuff aitab naiste teemad fookusse tuua
Järgmisel nädalal algab Tartu armastusfilmifestival Tartuff. Sel aastal on tähelepanu all kunst ja naised, mõlema teemaga on festivali juhil Kristiina Reidolvil isiklik side. Järgmisel nädalal algab Tartu armastusfilmifestival Tartuff. Sel aastal on tähelepanu all kunst ja naised, mõlema teemaga on festivali juhil Kristiina Reidolvil isiklik side.
06-08-2020 - 09:05 - Eesti Päevaleht - Vladimir Pool: palju ajaloolasi on kadedad, et kagebiit kirjutab Pätsist
Väidetavaid vanu KGB toimikuid Pätsi kohta Pool Eesti ajaloolastele andma ei tõtta. Väidetavaid vanu KGB toimikuid Pätsi kohta Pool Eesti ajaloolastele andma ei tõtta.
06-08-2020 - 09:05 - Eesti Päevaleht - Liibanoni ähvardab samasugune kollaps nagu Venezuelas
Plahvatusega jäi hetkega kodutuks kuni 250 000 Beiruti elanikku. Plahvatusega jäi hetkega kodutuks kuni 250 000 Beiruti elanikku.
06-08-2020 - 09:05 - Eesti Päevaleht - TERAV KÜSIMUS | Kas ööklubid peaksid koroonarünnakust hoolimata lahti jääma?
Möödunud nädalatel on puhkenud mitu koroonakollet. Nakkuskandjad on käinud ööklubides ja baarides, mille kinnistes ruumides on viirusel hea levida. Kuidas peaksid talitama öölokaalide pidajad? Möödunud nädalatel on puhkenud mitu koroonakollet. Nakkuskandjad on käinud ööklubides ja baarides, mille kinnistes ruumides on viirusel hea levida. Kuidas peaksid talitama öölokaalide pidajad?
06-08-2020 - 09:05 - Eesti Päevaleht - Vladimir Pool: palju ajaloolasi on kadedad, et kagebiit kirjutab Pätsist
Väidetavaid vanu KGB toimikuid Pätsi kohta Pool Eesti ajaloolastele andma ei tõtta. Väidetavaid vanu KGB toimikuid Pätsi kohta Pool Eesti ajaloolastele andma ei tõtta.
06-08-2020 - 09:05 - Eesti Päevaleht - Mineviku varjud saadavad Juan Carlost ka eksiilis
Hispaania endine kuningas jääb ajalukku demokraatia taastajana, kuid läks pillava eluviisiga ettevaatamatuks. Hispaania endine kuningas jääb ajalukku demokraatia taastajana, kuid läks pillava eluviisiga ettevaatamatuks.
06-08-2020 - 09:05 - Eesti Päevaleht - Tartuff aitab naiste teemad fookusse tuua
Järgmisel nädalal algab Tartu armastusfilmifestival Tartuff. Sel aastal on tähelepanu all kunst ja naised, mõlema teemaga on festivali juhil Kristiina Reidolvil isiklik side. Järgmisel nädalal algab Tartu armastusfilmifestival Tartuff. Sel aastal on tähelepanu all kunst ja naised, mõlema teemaga on festivali juhil Kristiina Reidolvil isiklik side.
06-08-2020 - 06:43 - AVASTA.me - FOTOD: EMA ja tütar on nii sarnased, et raske on aru saada kumb on kumb

View this post on Instagram A post shared by Cher (@cherhubsher) on Dec 22, 2019 at 8:02pm PST View this post on Instagram A post shared by Cher (@cherhubsher) on Aug 26, 2019 at 11:45am PDT

View this post on Instagram A post shared by Cher (@cherhubsher) on Dec 22, 2019 at 8:02pm PST View this post on Instagram A post shared by Cher (@cherhubsher) on Aug 26, 2019 at 11:45am PDT
06-08-2020 - 06:31 - AVASTA.me - Värske uuring annab teada, kui suur oli tegelikult koroonaviirusesse haigestunute arv Tallinnas

Tartu Ülikooli juhtimisel korraldatud koroonaviiruse antikehade uuringu KoroSero-EST-1 tulemused näitavad, et viiruse levimus oli Tallinnas kümme ning Saaremaal kolm ja pool korda suurem, kui ütleb ninaneeluproovidel põhinev riiklik statistika. Vaid 20 protsendil inimestest, kelle verest leiti koroonaviiruse antikehasid, esines mõni viirusele omane sümptom. Alustatud on juba üle-eestilise antikehade uuringuga KoroSero-EST-2. Tartu Ülikool koostöös Kuressaare ja ...

Tartu Ülikooli juhtimisel korraldatud koroonaviiruse antikehade uuringu KoroSero-EST-1 tulemused näitavad, et viiruse levimus oli Tallinnas kümme ning Saaremaal kolm ja pool korda suurem, kui ütleb ninaneeluproovidel põhinev riiklik statistika. Vaid 20 protsendil inimestest, kelle verest leiti koroonaviiruse antikehasid, esines mõni viirusele omane sümptom. Alustatud on juba üle-eestilise antikehade uuringuga KoroSero-EST-2. Tartu Ülikool koostöös Kuressaare ja ...
06-08-2020 - 05:35 - AVASTA.me - VIDEO: SELLISEID räigeid liiklusrikkumisi pani toime Laagna teel ränga õnnetuse põhjustanud BMW

  Seoses 20. juunil Laagna teel juhtunud raske liiklusõnnetusega, milles hukkus kaks inimest, on olnud väga suur avalik huvi valget BMW-d kasutanud seltskonna liikluskäitumise suhtes. Õnnetusele eelnenud perioodil jäi nimetatud sõiduk mitmel korral politsei vaatevälja kiiruseületamistega ja Järvevana teel teepeenra kaudu teisest sõidukist möödumisega. Tänaseks on nende rikkumiste osas otsused jõustunud. Teepeenra kaudu möödunud ja ...

  Seoses 20. juunil Laagna teel juhtunud raske liiklusõnnetusega, milles hukkus kaks inimest, on olnud väga suur avalik huvi valget BMW-d kasutanud seltskonna liikluskäitumise suhtes. Õnnetusele eelnenud perioodil jäi nimetatud sõiduk mitmel korral politsei vaatevälja kiiruseületamistega ja Järvevana teel teepeenra kaudu teisest sõidukist möödumisega. Tänaseks on nende rikkumiste osas otsused jõustunud. Teepeenra kaudu möödunud ja ...
06-08-2020 - 05:26 - DELFI > Eesti - Restauraator Toivo Lepik Mart Helme mõisa remondist: rahaga oli muidugi probleeme
Välisministeeriumi endine kantsler Indrek Tarand (SDE) väitis viimases Eesti Ekspressis, et Mart Helme pani suursaadiku koha Venemaal maha, sest jäi 500 000 krooni mittesihipärase kasutamisega ministeeriumi sisekontrollile vahele. Toonaste sündmustega seostatud Suure-Lähtu mõisa renoveerinud ehitusettevõtja Toivo Lepik tunnistas Delfile, et mõisa remondi rahastamise juures oli tõepoolest probleeme. Välisministeeriumi endine kantsler Indrek Tarand (SDE) väitis viimases Eesti Ekspressis, et Mart Helme pani suursaadiku koha Venemaal maha, sest jäi 500 000 krooni mittesihipärase kasutamisega ministeeriumi sisekontrollile vahele. Toonaste sündmustega seostatud Suure-Lähtu mõisa renoveerinud ehitusettevõtja Toivo Lepik tunnistas Delfile, et mõisa remondi rahastamise juures oli tõepoolest probleeme.
06-08-2020 - 05:18 - Eesti uudised | Õhtuleht - TUHAT INIMEST JÄÄB ABITA? Vald tahab Valga toidupanga ruumid müüki panna
„Lembitu 2 rendileping kestab veel kolm aastat, aga maja tahetakse maha müüa juba praegu,“ on Valga toidupanga juht Teresa Sale mures majas tegutsevate mittetulundusühingute ja toidupanga edasise saatuse pärast. „Lembitu 2 rendileping kestab veel kolm aastat, aga maja tahetakse maha müüa juba praegu,“ on Valga toidupanga juht Teresa Sale mures majas tegutsevate mittetulundusühingute ja toidupanga edasise saatuse pärast.
06-08-2020 - 05:00 - Eesti Päevaleht - INTERVJUU | Kolmanda Eesti jalgpallurina suurliigasse jõudnud Tunjov: minu suurt tööd märgati ja seejärel juba usaldati
19-aastasest Georgi Tunjovist on saanud Eesti jalgpalli üks suurim lootus. 19-aastasest Georgi Tunjovist on saanud Eesti jalgpalli üks suurim lootus.
06-08-2020 - 05:00 - Eesti Päevaleht - INTERVJUU | Kolmanda Eesti jalgpallurina suurliigasse jõudnud Tunjov: minu suurt tööd märgati ja seejärel juba usaldati
19-aastasest Georgi Tunjovist on saanud Eesti jalgpalli üks suurim lootus. 19-aastasest Georgi Tunjovist on saanud Eesti jalgpalli üks suurim lootus.
06-08-2020 - 04:46 - Eesti uudised | Õhtuleht - KOHALIKUD MURES: miks lasti tapja poole vanglaaja pealt vabadusse?
Viis aastat tagasi mõisteti kaks Padise meest tapmise eest kümneks aastaks vangi, kuid üks neist kõnnib juba mitu kuud vabaduses jalavõruga ringi. Väikeses kohas on see tekitanud ärevust. Kas Eesti lastaksegi tapjad enne tähtaega vanglast välja, küsib üks inimene Õhtulehelt. Viis aastat tagasi mõisteti kaks Padise meest tapmise eest kümneks aastaks vangi, kuid üks neist kõnnib juba mitu kuud vabaduses jalavõruga ringi. Väikeses kohas on see tekitanud ärevust. Kas Eesti lastaksegi tapjad enne tähtaega vanglast välja, küsib üks inimene Õhtulehelt.
06-08-2020 - 04:00 - Eesti Päevaleht - Tartufi filmisoovitused
Tartuffil linastub nii dokumentaalfilm ühe kunstimaailma mõjukaima mehe fenomenist kui ka film spekulatsioonidest, kes peitub Banksy nime taga. Tartuffil linastub nii dokumentaalfilm ühe kunstimaailma mõjukaima mehe fenomenist kui ka film spekulatsioonidest, kes peitub Banksy nime taga.
06-08-2020 - 04:00 - Eesti Päevaleht - Tartufi filmisoovitused
Tartuffil linastub nii dokumentaalfilm ühe kunstimaailma mõjukaima mehe fenomenist kui ka film spekulatsioonidest, kes peitub Banksy nime taga. Tartuffil linastub nii dokumentaalfilm ühe kunstimaailma mõjukaima mehe fenomenist kui ka film spekulatsioonidest, kes peitub Banksy nime taga.
06-08-2020 - 03:57 - AVASTA.me - VIDEO PLAHVATUSEST: JÕHKER – Beiruti pruut poseeris plahvatuse ajal pulmafotograafile

06-08-2020 - 03:45 - Ärileht - Eesti ettevõtlikum muusik? Seljavalu käes vaevlev Tanel Padar saab nautida ettevõtete edu
Tanel Padar on praegu seljavigastusega siruli. Aga tal on ka palju, mille üle rõõmustada. Näiteks kui vaadata otsa tema ettevõtetele. Mees on osanik lausa kaheksas firmas. Mõnedel neist on ka 2019. aasta aruanne avalikuks tehtud. Seis on kena. Selgub, et mehe kinnisvaraimpeerium aina laieneb. Tanel Padar on praegu seljavigastusega siruli. Aga tal on ka palju, mille üle rõõmustada. Näiteks kui vaadata otsa tema ettevõtetele. Mees on osanik lausa kaheksas firmas. Mõnedel neist on ka 2019. aasta aruanne avalikuks tehtud. Seis on kena. Selgub, et mehe kinnisvaraimpeerium aina laieneb.
06-08-2020 - 03:28 - Eesti uudised | Õhtuleht - Gildipäevad Pärnus: eriline laat, Sibyl Vane ja arvukalt töötubasid
Reedel ja laupäeval Pärnu vanalinnas Uuel ja Pühavaimu tänaval ning Steineri aias toimuvatel 23. gildipäevadel on nagu varasematelgi aastatel kavas laat, kontserdid ja õpitoad. Reedel ja laupäeval Pärnu vanalinnas Uuel ja Pühavaimu tänaval ning Steineri aias toimuvatel 23. gildipäevadel on nagu varasematelgi aastatel kavas laat, kontserdid ja õpitoad.
06-08-2020 - 03:28 - Eesti uudised | Õhtuleht - Valitsus otsustas Tartumaal piirata alkoholimüüki. Tanel Kiik: eesmärk on vähendada kontakte meelelahutusasutustes
Valitsus otsustas täna kabinetinõupidamisel toetada Politsei- ja Piirivalveameti poolt alkoholimüügi piirangu kehtestamist Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes. Valitsus otsustas täna kabinetinõupidamisel toetada Politsei- ja Piirivalveameti poolt alkoholimüügi piirangu kehtestamist Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes.
06-08-2020 - 03:28 - DELFI > Eesti - Tartu maakonna kõrtsides keelatakse alates kella 23st alkomüük
Valitsus otsustas täna kabinetinõupidamisel toetada Politsei- ja Piirivalveameti poolt alkoholimüügi piirangu kehtestamist Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes. Valitsus otsustas täna kabinetinõupidamisel toetada Politsei- ja Piirivalveameti poolt alkoholimüügi piirangu kehtestamist Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes.
06-08-2020 - 03:24 - AVASTA.me - Koroonameede | TAAS alkoholi kallale – valitsus hakkab arutama alkoholimüügipiirangu üle

ERR-ile teadaolevalt pakkus teadusnõukoda ühe koroonameetmena välja öise alkoholimüügipiirangu Tartu linnas, ent kuna politsei- ja piirivalveamet (PPA) pooldaks piirangut kogu riigis, arutab valitsus öise müügi keeldu muuhulgas riigiülesena. Tartu linn pooldab öist alkoholimüügipiirangut, ent PPA tahaks ühetaolist reeglit kogu riigis. Müügipiirang võiks hakata kehtima kas kella 23-st või südaööst, ehkki PPA pooldaks alkoholimüümise lõpetamist juba ...

ERR-ile teadaolevalt pakkus teadusnõukoda ühe koroonameetmena välja öise alkoholimüügipiirangu Tartu linnas, ent kuna politsei- ja piirivalveamet (PPA) pooldaks piirangut kogu riigis, arutab valitsus öise müügi keeldu muuhulgas riigiülesena. Tartu linn pooldab öist alkoholimüügipiirangut, ent PPA tahaks ühetaolist reeglit kogu riigis. Müügipiirang võiks hakata kehtima kas kella 23-st või südaööst, ehkki PPA pooldaks alkoholimüümise lõpetamist juba ...
06-08-2020 - 02:57 - Objektiiv - Berliinis pandi märtsist juulini toime 210 vägistamist, pooled juhtumid seotud migrantidega

Berliini politsei poolt avaldatud statistika kohaselt pandi Saksamaa pealinnas märtsist juulini toime 210 vägistamist ehk keskmiselt kaks vägistamist päevas. Pooled vägistamises kahtlustatavad on seejuures immigrandi taustaga, vahendab Breitbart London.

Saksmaa kriminaalpolitsei sõnul on raskete vägistamiste juhtumid Berliinis tõusuteel ning vahemikus märtsist juulini teavitatud 210 juhtumi ohvritest olid vähemalt 50 nooremad kui 16 aastased lapsed.

Kriminaalpolitsei sõnul on umbes pooled vägistamisjuhtumite kahtlusalused immigrandi taustaga, mis on oluliselt kõrgem näitaja kui Berliini immigrantide arv, mis moodustab umbes 29,9 protsenti linna kõikidest elanikest.

Vaba Demokraatliku Erakonna liige Marcel Luthe kommenteeris statistikat, öeldes, et “välismaalastest kahtlusaluste selgelt ebaproportsionaalne hulk näitab, et põhjustes tuleb kiiresti selgusele jõuda ja neid läbipaistvalt arutada ning seejärel tuleb rakendada tõhusat kuriteo ennetust”.

Viimastel aastatel on Berliinis raporteeritud seksuaalkuritegude arv stabiilselt kasvanud. 2019. aastal sooritati linnas 4809 seksuaalkuritegu, mida on 15 protsenti enam kui eelneval aastal.

Viiendik ohvritest on nooremad kui 21 eluaastat ning üle kolmandiku kahtlusalustest on olnud immigratsiooni taustaga.

Vägistajatele leebed karistused

Statistika avaldati kõigest mõni nädal pärast seda kui Saksamaa kohus mõistis kamba Freiburgi linna immigrante süüdi teismelise Saksa tüdruku grupiviisilises vägistamises nelja tunni vältel 2018. aastal pärast seda, kui nad olid ta kohalikus ööklubis uimastanud.

Kaheksa nendest meestest olid süürlased ning teised pärinesid Iraagist ja Afganistanist ning üks nendest oli ka Saksa kodanik. Neile määrati võrdlemisi leebed vanglakaristused vahemikus kolm kuni viis ja pool aastat.

Alates immigratsioonikriisi kõrgpunktist 2015. aastal on immigrantidega seotud vägistamised ja seksuaalrünnakud olnud üheks keskseks probleemiks Saksamaal ja teistes riikides. Näiteks avalikustas Rootsis 2018. aastal telejaam SVT, et immigrandid panid toime 56 protsenti vägistamistest.

Toimetas Martin Vaher

The post Berliinis pandi märtsist juulini toime 210 vägistamist, pooled juhtumid seotud migrantidega appeared first on Objektiiv.

Berliini politsei poolt avaldatud statistika kohaselt pandi Saksamaa pealinnas märtsist juulini toime 210 vägistamist ehk keskmiselt kaks vägistamist päevas.

The post Berliinis pandi märtsist juulini toime 210 vägistamist, pooled juhtumid seotud migrantidega appeared first on Objektiiv.

06-08-2020 - 02:32 - Ärileht - Porto Franco arendaja jagab selgitusi: kinnisvarafirmade eilses pöördumises oli mitmeid vigu
"Saime eile meedia vahendusel teie pöördumise valitsuse ja KredExi poole. Kuna see sisaldas hulganisti valeväiteid, siis peame vajalikuks teile õiged faktid esitada, kirjutab Porto Franco juhatuse esimees Rauno Teder. "Saime eile meedia vahendusel teie pöördumise valitsuse ja KredExi poole. Kuna see sisaldas hulganisti valeväiteid, siis peame vajalikuks teile õiged faktid esitada, kirjutab Porto Franco juhatuse esimees Rauno Teder.
06-08-2020 - 02:02 - Ärileht - Koolitaja: kui teed tööd, mis su tugevustega ei sobi, pole see hea ei töötajale ega tööandjale
Juhtimiskoolitaja Mats Soomre kirjutab, et kui sa teed liiga pikalt tööd, mis sinu tugevustega ei sobi, siis pole see ei meeldiv ega kasulik ei ühele ega teisele poolele. Kui aga leiad selle õige rolli ja teed seda, mis sulle meeldib ja sobib sinu tegelike tugevustega, on ka hoopis teine tunne mõlemal poolel. Juhtimiskoolitaja Mats Soomre kirjutab, et kui sa teed liiga pikalt tööd, mis sinu tugevustega ei sobi, siis pole see ei meeldiv ega kasulik ei ühele ega teisele poolele. Kui aga leiad selle õige rolli ja teed seda, mis sulle meeldib ja sobib sinu tegelike tugevustega, on ka hoopis teine tunne mõlemal poolel.
06-08-2020 - 01:09 - DELFI > Eesti - VIDEO | Miks on Freeh' meeskonnal ligipääs riigisaladustele? Peaminister: et saada võimalikult palju infot, mis on piiratud tasemel
Peaminister Jüri Ratas läheb esmaspäeval erikomisjonide juurde aru andma, miks rahandusministeerium Louis Freeh'ga lepingu sõlmis ja mis on selle sisu. Peaminister Jüri Ratas läheb esmaspäeval erikomisjonide juurde aru andma, miks rahandusministeerium Louis Freeh'ga lepingu sõlmis ja mis on selle sisu.
06-08-2020 - 01:03 - Eesti Päevaleht - Jaanus Rahumägi: müüsime oma iseseisvuse Rootsi pankadele
Mitmel Rootsist pärit, kuid Eestis tegutseval pangal lasub rahapesukahtlustus. Sellises olukorras ei ole võimalik kõneleda Eesti majanduslikust iseseisvusest. Mitmel Rootsist pärit, kuid Eestis tegutseval pangal lasub rahapesukahtlustus. Sellises olukorras ei ole võimalik kõneleda Eesti majanduslikust iseseisvusest.
06-08-2020 - 01:03 - Eesti Päevaleht - Jaanus Rahumägi: müüsime oma iseseisvuse Rootsi pankadele
Mitmel Rootsist pärit, kuid Eestis tegutseval pangal lasub rahapesukahtlustus. Sellises olukorras ei ole võimalik kõneleda Eesti majanduslikust iseseisvusest. Mitmel Rootsist pärit, kuid Eestis tegutseval pangal lasub rahapesukahtlustus. Sellises olukorras ei ole võimalik kõneleda Eesti majanduslikust iseseisvusest.
06-08-2020 - 01:03 - Ärileht - Jaanus Rahumägi: müüsime oma iseseisvuse Rootsi pankadele
Mitmel Rootsist pärit, kuid Eestis tegutseval pangal lasub rahapesukahtlustus. Sellises olukorras ei ole võimalik kõneleda Eesti majanduslikust iseseisvusest. Mitmel Rootsist pärit, kuid Eestis tegutseval pangal lasub rahapesukahtlustus. Sellises olukorras ei ole võimalik kõneleda Eesti majanduslikust iseseisvusest.
06-08-2020 - 01:01 - Ärileht - Los Angeles kehtestas karmi reegli pidutsevatele isikutele ja ettevõtetele, et viirus ei leviks
Los Angeles võtab alates reedest kasutusele meetme, mis peaks laiali ajama suuri pidusid, mis viiruse levikule oluliselt kaasa aitavad. Linnavalitsus annab õiguse kruntidel elekter ja vesi välja lülitada. Los Angeles võtab alates reedest kasutusele meetme, mis peaks laiali ajama suuri pidusid, mis viiruse levikule oluliselt kaasa aitavad. Linnavalitsus annab õiguse kruntidel elekter ja vesi välja lülitada.
06-08-2020 - 12:53 - Eesti uudised | Õhtuleht - Kolm jalgratturit alla ajanud roolijoodik mõisteti tingimisi vangi
Viru maakohus mõistis nelja-aastase tingimisi vangistuse Fred-Ingvarile, kes sõitis autoga purjuspäi otsa kolmele jalgratturile, on varastanud rolleri ja vägivallatsenud politseiniku kallal.  Viru maakohus mõistis nelja-aastase tingimisi vangistuse Fred-Ingvarile, kes sõitis autoga purjuspäi otsa kolmele jalgratturile, on varastanud rolleri ja vägivallatsenud politseiniku kallal. 
06-08-2020 - 12:43 - Eesti uudised | Õhtuleht - FOTOD | Männiku teel põleb saun
Tallinnas, Nõmme linnaosas, Männiku teel põleb avatud leegiga saun, teatas päästeameti pressiesindaja Kristin Rammus. Tallinnas, Nõmme linnaosas, Männiku teel põleb avatud leegiga saun, teatas päästeameti pressiesindaja Kristin Rammus.
06-08-2020 - 12:37 - Uued Uudised - Kreeka alustas majanduspõgenike repatrieerimist

Kreekast startis neljapäeval esimene lend Euroopa Liidu programmi alusel, millega saadetakse majandusmigrante vabatahtlikult tagasi nende päritoluriiki. Esimesel Ateenast lahkunud lennul oli 134 iraaklast ning see oli “suurim vabatahtlik naasmine, mille meie riik on kunagi läbi viinud ja suurim Euroopas sel aastal”, ütles valitsuse pressiesindaja Stelios Petsas. Kokku pakutakse 2000 eurost ergutust kodumaale naasmiseks umbes viiele […]

The post Kreeka alustas majanduspõgenike repatrieerimist appeared first on Uued Uudised.

Kreekast startis neljapäeval esimene lend Euroopa Liidu programmi alusel, millega saadetakse majandusmigrante vabatahtlikult tagasi nende päritoluriiki. Esimesel Ateenast lahkunud lennul oli 134 iraaklast ning see oli “suurim vabatahtlik naasmine, mille meie riik on kunagi läbi viinud ja suurim Euroopas sel aastal”, ütles valitsuse pressiesindaja Stelios Petsas. Kokku pakutakse 2000 eurost ergutust kodumaale naasmiseks umbes viiele […]

The post Kreeka alustas majanduspõgenike repatrieerimist appeared first on Uued Uudised.

06-08-2020 - 12:28 - Uued Uudised - Eestit nõustav advokaadibüroo proovib kätte saada USA trahvirahasid

Eesti riiki nõustava USA advokaadibüroo Freeh Sporkin ja Sullivan LLP töö hakkab edaspidi jagunema kolme etappi ning büroo üheks ülesandeks saab olema USA poolt pankadele määratud trahvisummadest osade taotlemine Eestile. USA advokaadibüroo pakub Eesti valitsusele õigusnõustamist ja esindamist Põhjamaade pankadega seotud rahapesu asjades, mis on seotud Eesti ja teiste Baltimaade tütarettevõtete ja filiaalidega ning puudutavad […]

The post Eestit nõustav advokaadibüroo proovib kätte saada USA trahvirahasid appeared first on Uued Uudised.

Eesti riiki nõustava USA advokaadibüroo Freeh Sporkin ja Sullivan LLP töö hakkab edaspidi jagunema kolme etappi ning büroo üheks ülesandeks saab olema USA poolt pankadele määratud trahvisummadest osade taotlemine Eestile. USA advokaadibüroo pakub Eesti valitsusele õigusnõustamist ja esindamist Põhjamaade pankadega seotud rahapesu asjades, mis on seotud Eesti ja teiste Baltimaade tütarettevõtete ja filiaalidega ning puudutavad […]

The post Eestit nõustav advokaadibüroo proovib kätte saada USA trahvirahasid appeared first on Uued Uudised.

06-08-2020 - 12:27 - DELFI > Eesti - Vahepeal õpetajana töötanud Ainar Ruussaar naaseb septembris Postimehesse
Möödunud aasta mais koondas Postimees ajakirjaniku Ainar Ruussaare. Vahepeal töötas Ruussaar Kohtla-Järve gümnaasiumis õpetajana, septembrist tegutseb ta taas aga Postimehes. Möödunud aasta mais koondas Postimees ajakirjaniku Ainar Ruussaare. Vahepeal töötas Ruussaar Kohtla-Järve gümnaasiumis õpetajana, septembrist tegutseb ta taas aga Postimehes.
06-08-2020 - 12:21 - Eesti uudised | Õhtuleht - Koalitsioonikaaslased tõmbavad pidurit Helme ideele teine sammas kaotada, pangad vangutavad rahandusministri mõtte peale pead
„Kui riigikohus peaks välja tulema lahendusega, mis selle [pensioni]reformi sisult nurjab, siis poliitiliselt järgmine etapp on see, et kogu teine sammas likvideeritakse,“ teatas rahandusminister Martin Helme teisipäeval. Seda ettepanekut ei toeta pangad, mis on olnud juba samba vabatahtlikuks tegemise vastu. Samuti on selle suhtes skeptilised EKRE koalitsioonipartnerid. „Kui riigikohus peaks välja tulema lahendusega, mis selle [pensioni]reformi sisult nurjab, siis poliitiliselt järgmine etapp on see, et kogu teine sammas likvideeritakse,“ teatas rahandusminister Martin Helme teisipäeval. Seda ettepanekut ei toeta pangad, mis on olnud juba samba vabatahtlikuks tegemise vastu. Samuti on selle suhtes skeptilised EKRE koalitsioonipartnerid.
06-08-2020 - 12:15 - Ärileht - Kuidas idee tundub? Majutussektor käis välja soomlastele vautšerite jagamise idee
Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) juhi Ain Käpa sõnul on sektor hädas ja Soome poole suunatud kampaania peaks olema senisest jõulisem, mille üheks võimaluseks oleks soomlastele vautšerite jagamine, et nende teine või kolmas öö on kompenseeritud, kirjutab ERRi uudisteportaal. Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) juhi Ain Käpa sõnul on sektor hädas ja Soome poole suunatud kampaania peaks olema senisest jõulisem, mille üheks võimaluseks oleks soomlastele vautšerite jagamine, et nende teine või kolmas öö on kompenseeritud, kirjutab ERRi uudisteportaal.
06-08-2020 - 12:05 - Uued Uudised - Kahel väikeparteil jäi ühise nime valikul kõvasti fantaasiast puudu

Kui ühinevad kaks erakonda ja tuleb leida ühine nimi, siis maksaks ikka jälgida, et see ei tuleks väga tühjalt kõmisev, maitsetu ja lääge. Elurikkuse Erakonna ja Eesti Vabaerakonna liikmed valisid kolm nädalat kestnud nimeotsingu lõpuks uuele ühenderakonnale nimeks Eesti Tulevikuerakond, lühendiga TULE, kirjutab BNS. “Me oleme Eesti tulevik!”- see mõte kõlab ehk tõesti uhkelt, aga […]

The post Kahel väikeparteil jäi ühise nime valikul kõvasti fantaasiast puudu appeared first on Uued Uudised.

Kui ühinevad kaks erakonda ja tuleb leida ühine nimi, siis maksaks ikka jälgida, et see ei tuleks väga tühjalt kõmisev, maitsetu ja lääge. Elurikkuse Erakonna ja Eesti Vabaerakonna liikmed valisid kolm nädalat kestnud nimeotsingu lõpuks uuele ühenderakonnale nimeks Eesti Tulevikuerakond, lühendiga TULE, kirjutab BNS. “Me oleme Eesti tulevik!”- see mõte kõlab ehk tõesti uhkelt, aga […]

The post Kahel väikeparteil jäi ühise nime valikul kõvasti fantaasiast puudu appeared first on Uued Uudised.

06-08-2020 - 11:43 - DELFI > Eesti - Tanel Kiik: kui nakkuse levikut Tartus pidama ei saa, tuleb uuesti üleriigilisi piiranguid vaatama hakata
Sotsiaalminister Tanel Kiik soovitab vältida rahvarohkeid siseruume ja teha võimalusel kaugtööd. Sotsiaalminister Tanel Kiik soovitab vältida rahvarohkeid siseruume ja teha võimalusel kaugtööd.
06-08-2020 - 11:28 - Ärileht - Kahe projekti anatoomia. Enam kui tuhandele investorile külma teinud arendaja punub keerulisi skeeme
Ühisrahastusplatvorm Crowdestate on juba aastaid maadelnud mehega, keda platvormi juht Loit Linnupõld on meediaveergudel otsesõnu "pätiks" nimetanud. Juulikuises ülevaates on kahe Kristjan Sillaga seotud projekti osas investoritele antud sissevaade sellesse, kuidas mees tegutsenud on. Erinevate tehingute kohta lugedes võib pea ringi käima hakata. Ühisrahastusplatvorm Crowdestate on juba aastaid maadelnud mehega, keda platvormi juht Loit Linnupõld on meediaveergudel otsesõnu "pätiks" nimetanud. Juulikuises ülevaates on kahe Kristjan Sillaga seotud projekti osas investoritele antud sissevaade sellesse, kuidas mees tegutsenud on. Erinevate tehingute kohta lugedes võib pea ringi käima hakata.
06-08-2020 - 10:44 - Ärileht - Maksuekspert: välismaal äri tehes ärge eirake ametlikke kirju
„Mis iganes kiri kuskilt tuleb, ärge visake seda prügikasti ega jätke tähelepanuta. Võtke see kiri ette ja kui ise aru ei saa, siis laske ära tõlkida või küsige nõu pädevamatelt,” soovitas LL Corrector OÜ juhataja Laura Niit. „Mis iganes kiri kuskilt tuleb, ärge visake seda prügikasti ega jätke tähelepanuta. Võtke see kiri ette ja kui ise aru ei saa, siis laske ära tõlkida või küsige nõu pädevamatelt,” soovitas LL Corrector OÜ juhataja Laura Niit.
06-08-2020 - 10:10 - Objektiiv - Kolumn: Tanel Kiige LKGB sõda on arusaamatu

Suurem osa Eesti inimesi ei toeta sooogarate ideoloogilist terrorit ja nii on arusaamatu, miks Keskerakonna minister heidab ennast ühe agressiivse väikese grupi inimeste eest dzotile, kirjutab Karol Kallas.

Progressiusu kiriku kehtestatud ebajumalakummardamisele ja selle ingsotsile – st estsotsile – tuleb reageerida võimalikult sarkastilise elik iroonilise anti-uuskeelega ning johtuvalt ühte, kuidagi Hea Uue Ilma (HUI) ehitamise keskmesse sattunud gruppi inimesi, tuleb “peene” imporditud lühendi asemel nimetada LKGB-ks. Siinkohal täpsustades, et LKGB tähendab eelkõige hullu- ja nürimeelseid aktiviste, kes on teinud oma seksuaalelust ohvrikultuse ning enda tähenduse ja olemise keskpunkti.

Tänasel päeval on LKGB poliitilise “valge rüütli” rolli omale võtnud keskerakonna sotsiaalminister Tanel Kiik ja revolutsioonilise “ürituse” toetamise nimel ei pea see inime paljuks raha ära võtmist lastelt, vanuritelt ning invaliididelt ega otsest seaduste rikkumist. 

Eesti poliitikud on seltskond, kes ei julge häälte kaotuse hirmus üldjuhul käsile võtta teemasid, millele pole ühiskonnas laiapõhjalist toetust. Kuid ometigi, kui omasooiharate kooselu seadustamise vastu on püsivalt 60 protsenti inimestest ja abielu sätestamist põhiseaduses mehe ning naise vahelise liiduna toetab 59 protsenti Eesti elanikest, tegutseb Sotsiaalministeerium vastu suurema osa inimeste tahet. Kui viidatud küsitluste teist poolt vaadata, siis omasooiharate kooselu seadustamist toetab täielikult ainult ⅕ Eesti elankest. Kaheksakümne protsendi valijate jaoks on muud asjad olulisemad.

Ehk omasooiharate eest dzotile viskumist toetab Eesti elanikest maksimaalselt 20 protsenti ja needki hääled kuuluvad Keskerakonna asemel pigem Reformierakonnale ning Sotsiaaldemokraatidele. 

Kui keskerakondlane Kiik hakkab siinkohal rääkima vabadusest, võrdsusest, vendlusest või “väärikusest” ja “inimõigustest”, siis tänase maailma reaalpoliitilises korras kõlbavad nõndanimetatud “inimõigused” ainult normaalsete inimeste kiusamiseks. 

Samamoodi saab iga koalitsioonipoliitik aru, et kõik valitsuse moodustamise võimalused, mis jäävad väljapoole tänast koalitsiooni, on koalitsioonipartnerite jaoks hullemad kui status quo. EKRE jaoks paistab LKGB teema olevat väga suur punane joon. Põhimõttelageda kartellipartei, nagu seda on Keskerakond, jaoks ei ole – vähemalt kõrvalt hinnates – kuidagi loogiline nii ebaolulise teema peale, kui seda on mingi tillukese grupi inimeste kummaline voodielu, hakata koalitsiooni lõhki ajama.

Ja viimaks: Keskerakond on venelaste partei ja keskmine venelane sallib LKGB-lasi veelgi vähem kui eestlane.

Miks Kiigel oli vaja reha otsa astuda?

Kui Riigikontroll andis Sotsiaalministeeriumi Hasartmängumaksust LKGB-jõukude rahastamisele hävitava hinnangu, siis esmapilgul paistis, et kuna sellise ülbe seaduserikkumise eest pole karistusi ette nähtud ega keegi kuidagi ei vastuta, panevad Kiik ja ministeerium lihtsalt tuima. Kuid tuleb välja, et väga tuimaks selline jõhker inimeste õiglustundel tallamine Kiike siiski ei jätnud ja juulikuu eelviimase nädala lõpus üritas Sotsiaalministeerium ühe peavoolu ajalehe vahendusel eestlastele selgeks teha, nagu oleks Riigikontroll oma arvamust muutnud ja Hasartmängumaksust LKGB elustiili rahastamise heaks kiitnud.

Viidatud päevalehes kirjutas ajakirjanik: “Kiige sõnul suutis ta oma selgitustega Riigikontrolli rahuldada. Tema sõnul on sotsiaalministeerium juhindunud hasartmängumaksu nõukogu poolt antud suunitlusest. «Riigikontrolli märgukiri puudutas 2018. aastal tehtud rahastamise otsuseid. Siis tegi vastavad otsused Riigikogus tegutsenud hasartmängumaksu nõukogu. Nõukogu oli laiapõhjaline, kuhu kuulus kuus Riigikogu liiget ning haridus- ja teadusministeeriumi, kultuuriministeeriumi ning sotsiaalministeeriumi esindaja.»

Mis on loomulikult libateave, ning normaalse inimese jaoks jääb arusaamatuks, mis asi sundis Kiike sellise reha otsa astuma?

Riigikontroll üllitas samal päeval õienduse, milles seisab: “Riigikontroll saab anda vastuse nii pealkirjas toodud küsimusele «Millega Kiik riigikontrolli meelt muutis?» kui ka loo tekstis toodud küsimusele «Kuidas ümberveenmine toimus?», millest kummalegi Postimehe artiklis aga tegelikult vastust pole. Ei saagi olla, sest minister Tanel Kiik ei ole Riigikontrolli meelt millegagi muutnud. Samuti ei ole Riigikontroll aktsepteerinud Sotsiaalministeeriumi ja ministri arusaama, et vaidlusaluste projektide rahastamine oli kooskõlas hasartmängumaksu seadusega. Seega on artiklis jäetud mulje, nagu oleks Riigikontroll oma seisukohti muutnud, täielikult eksitav.”

Korrates: normaalsel juhul normaalsed poliitikuid nii jaburalt ei käitu. Mis tekitab omakorda küsimuse, mis sunnib Eesti poliitikuid jalge alla tallama demokraatiat ja Eesti vabariigi seaduseid ning tegema seda mingi pöörase “ürituse” nimel, mis toob pigem poliitilist kahju ja kui üldse, siis väga vähe kasu?

Mõtteharjutus, miks kartellipoliitikud LKGB-laste eest džotile viskuvad

Alljärgnevalt on ritta seatud allakirjutanule pähe tulnud kõik võimalikud põhjused, mis võiks sundida ühte Eesti poliitikut LKGB-laste eest ennast dzotile heitma. Kõik võimalused on allakirjutanu poolt välja mõeldud, mõni võib olla rohkem “koolitatud oletustest” lähtuv ja teine vähem, mitte ükski neist ei pruugi olla tõene ning need on esitatud eelkõige mõtteharjutuseks. Sotsiaalministeeriumi ja Kiige arusaamatule käitumisele peab olema mingi seletus ning ei Kiik, Sotsiaalministeerium ega keskerakond ise ei selgita, miks LKGB ebajumalakummardamine on nende jaoks nii ennastsalgavalt oluline. Mõned välja pakutud lahendused on rohkem vandenõuteooriate vallas, teised vähem ja meeles võiks pidada, mida arvas frantsiskaani munk Francis Ockham habemenugadest: nähtustest, nagu seda on näiteks Tanel Kiik, arusaamiseks tuleb eelistada kõige lihtsamaid selgitusi. 

  1. Tanel Kiik on fanaatiline progressiusklik ja usub tõsimeeli, et traditsiooniline perekond ei ole ühiskonna alustala ning lastele tuleb juba algkoolis õpetada omasooiharust ja masturbeerimist. 
  2. Sotsiaalministeeriumis töötab mingi süvariigi LKGB “masin,” millega Kiige sugusel noorpoliitikul pole kas oskusi või jõudu võidelda. Ametnikkonna inertsil ja/või jõuliste ametnike tõekspidamistel on kohutav jõud.
  3. Kõige lihtsam korruptsioon – kas siis Kiik ise või Keskerakond võtavad LKGB-lastele jagatud toetuste pealt matti. LKGB-d on aastate jooksul toetatud miljonite eurodega ja sellise korruptsiooni tavataks 10-20% on päris suur raha.
  4. Keegi on kas Kiigele või keskerakonnale midagi lubanud, et kui nad on tublid LKGB poisid ja tüdrukud, ootab neid nähtavas tulevikus ees mingi suurem hüve. 
  5. Keskerakonnal on mõned väga olulised rahastajad, kelle jaoks LKGB teema on väga tähtis. Või on varasemad valitsused sõlminud või Keskerakond seotud mingite kummaliste LKGB-kokkulepetega, millest on keeruline taganeda. LKGB eest on ennastunustavalt võidelnud kõik kartelliparteid. 
  6. Edevus ja tühisus: “LKGB teema on “suurte poiste” seas popp ja kui Kiik ka LKGB-d teeb, siis kuulub temagi Euroopa Liidu ja ÜRO “suurte poiste” sekka.” 
  7. LKGB on tähtis Bilderbergi grupile või mõnele kolmandale mõjukale mitte nii avalikule rahvusvahelisele ühendusele. 
  8. Globaalne progressistlik nomenklatuur. Bilderbergi grupi, Euroopa Liidu ja ÜRO HUI ehitajate versioonidega käib ühte jalga iga päevaga üha selgemalt avalikuks saav inimkonna vastu ette võetud vandenõu, mille eesmärgiks on hävitada rahvusriigid, luua “uus inimene” ja kehtestada ühtne maailmakord.
  9.  LKGB teemat hoitakse elus suurema poliitilise kauplemisruumi nimel. Keskmine kartellipoliitik ei mõtle kategooriates, mis on inimeste jaoks hea, õige ja ilus, vaid ainult võtmes, mis on nii nende üksikult kui partei jaoks üldiselt kasulik. LKGB teema on EKRE ja selle valijate jaoks väga oluline, ning sellisena päris kena kolakas poliitilise lehmakauplemise kaalukausil.

Kokkuvõtteks võib siiski nentida, et ühiskond areneb pendlina võnkudes. Kõikehõlmava infovälja tingimustes liigub ajaloo vaim varasemast märksa kiiremini. Kui täna on pendel tiritud väga kaugele ja kõrgele vasakusse äärde, siis kaugel pole enam aeg, kui see lendab parema poliitika poole. See on alati nii olnud ja usk, mis loodab kõikehõlmava HUI saabumist, on ainult pime. Mida kauem progressiusklikud konservatiivide peale karjuvad, seda vähem konservatiividele head tahet alles jääb.

The post Kolumn: Tanel Kiige LKGB sõda on arusaamatu appeared first on Objektiiv.

Suurem osa Eesti inimesi ei toeta sooogarate ideoloogilist terrorit ja nii on arusaamatu, miks Keskerakonna minister heidab ennast ühe agressiivse väikese grupi inimeste eest dzotile, kirjutab Karol Kallas.

The post Kolumn: Tanel Kiige LKGB sõda on arusaamatu appeared first on Objektiiv.

06-08-2020 - 10:07 - Objektiiv - Sakslasi ärritab migrantide siilijalgpall

Viis noort sisserändajat mängisid Edela-Saksamaa Rastatti linna barokkpalee pargis siiliga jalgpalli, mille tõttu loomake suri saadud vigastustesse.

Karlsruhe siilipäästeühingu juhi Anja Starcki sõnul on tal kaitsetu loomakesega juhtunu pärast raske oma tundeid kontrollida, vahendab uudisteportaal Remix.

“Ma olen tõeliselt endast väljas,” rääkis ta ajakirjanikele.

Siilijalgpall leidis aset möödunud nädala esmaspäeval kui üks ema jalutas õhtul poole kümne ajal oma väikese lapse ja koertega pargis ning nägi, kuidas viis sisserändajat tagusid muruplatsil siili jalgadega.

Laps hakkas siilivägivalda nähes nutma ja noor ema otsustas migrandid korrale kutsuda, mille peale need ta välja naersid. 

“Nad naersid mu üle. … Mu poeg nuttis nii siiliga juhtunu pärast kui ka hirmust. … Ma käskisin oma koertel haavatud siili kõrvale lamama heita,” kirjutas noor naine oma Facebooki seinal.

Siilid on saksamaal armastatud loomakesed ja need on föderaalse looduskaitse all.

Kui noor naine oli palunud oma pojal koju joosta ja isale rääkida, mis on juhtunud, hakkasid migrandid naist piirama ning tema suhtes ähvardavalt käituma.

Vaatamata otsesele ohule, naisterahvas sündmuskohalt ei lahkunud.

“Ma ei saanud lihtsalt ära minna. Nad oleksid siili piinamisega jätkanud. Nad seisid minu ümber poolkaares ja rääkisid mulle arusaamatus keeles. Ma olin kindel, et minuga juhtub midagi hirmsamat,” jätkas ta sotsiaalvõrgus sündmuse kirjeldamist.

Seejärel karjus ta noorte sisserändajate peale, et ta kutsub politsei ning need jooksid minema. Peale migrantide põgenemist viis naine haavatud siili Bischweieri siilipäästejaoskonda.

Starcki, kes siili loomakliinikus vastu võttis, sõnul jooksis looma suust verd. Ta manustas siilile tolle kannatuste leevendamiseks valuvaigisteid ja põletikuvastaseid ravimeid. 

Esimese öö elas siil küll üle, kuid järgmisel õhtul tema tervis halvenes sisemiste vigastuste tõttu niivõrd, et järgmisel hommikul otsustas Starck looma magama panna.

“Me tegime tema päästmiseks kõik,” rääkis siilikliiniku juht.

Siili piinamise suhtes algatas Offenburgi politsei uurimise. 

Starcki sõnul ei olnud see esimene kord kui midagi sarnast on juhtunud. “Seda ei juhtu küll tihti, kuid aeg-ajalt tuleb selliseid asju ette,” rääkis ta.

Samuti pole see ka esimene kord, kui sisserändajad on siiliga jalgpalli mänginud. 2014. aastal tagus siili surnuks Augsburgis elav Türgi päritolu sisserändaja.

Siilid on Saksamaal looduskaitse all, nad on looduslike elupaikade oluline osa ja äärmiselt ohustatud liik.

Toimetas Karol Kallas

The post Sakslasi ärritab migrantide siilijalgpall appeared first on Objektiiv.

Viis noort sisserändajat mängisid Edela-Saksamaa Rastatti linna barokkpalee pargis siiliga jalgpalli, mille tõttu loomake suri saadud vigastustesse.

The post Sakslasi ärritab migrantide siilijalgpall appeared first on Objektiiv.

06-08-2020 - 09:44 - Eesti Päevaleht - Peeter Ernits, kelle pere Beiruti plahvatusest pääses: miks peaksin uskuma, et neli Hiroshima pommi Tallinnas on ohutud?
Kui ma teisipäeva õhtul Liibanoni pealinnas Beirutis toimunud kohutavast plahvatusest kuulsin, hakkasid mu käed värisema. Kui ma teisipäeva õhtul Liibanoni pealinnas Beirutis toimunud kohutavast plahvatusest kuulsin, hakkasid mu käed värisema.
06-08-2020 - 09:44 - Eesti Päevaleht - Peeter Ernits, kelle pere Beiruti plahvatusest pääses: miks peaksin uskuma, et neli Hiroshima pommi Tallinnas on ohutud?
Kui ma teisipäeva õhtul Liibanoni pealinnas Beirutis toimunud kohutavast plahvatusest kuulsin, hakkasid mu käed värisema. Kui ma teisipäeva õhtul Liibanoni pealinnas Beirutis toimunud kohutavast plahvatusest kuulsin, hakkasid mu käed värisema.
06-08-2020 - 09:31 - Eesti Päevaleht - RAAMATUBLOGI: Kui ründab mõrvarlik gripp ja linn on lukus
Peter May, „Lukus linn”, tõlkinud Piret Lemetti, Eesti Raamat, 286 lk. Peter May, „Lukus linn”, tõlkinud Piret Lemetti, Eesti Raamat, 286 lk.
06-08-2020 - 09:31 - Eesti Päevaleht - RAAMATUBLOGI: Kui ründab mõrvarlik gripp ja linn on lukus
Peter May, „Lukus linn”, tõlkinud Piret Lemetti, Eesti Raamat, 286 lk. Peter May, „Lukus linn”, tõlkinud Piret Lemetti, Eesti Raamat, 286 lk.