Eesti uudised

PÄEVAKAJALISI UUDISEID EESTIST
24-03-2018 - 02:15 - Ärileht - LHV pensionide hoidja: Eestis keskenduvad arutelud ja väitlused liigselt rahale
LHV üks asutajatest ja pensionifondide juht Andres Viisemann on laia silmaringiga mees. Elades jaapanlannast abikaasaga Tokyo kesklinnas, vaatab ta Eesti asjadele veidi teise perspektiiviga, kirjutab LHV ajakiri Investeeri. LHV üks asutajatest ja pensionifondide juht Andres Viisemann on laia silmaringiga mees. Elades jaapanlannast abikaasaga Tokyo kesklinnas, vaatab ta Eesti asjadele veidi teise perspektiiviga, kirjutab LHV ajakiri Investeeri.
24-03-2018 - 02:11 - DELFI > Eesti - Eiki Nestor: Eesti ajavöönd pärast kellakeeramise lõpetamist sõltub naaberriikidest
Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluva riigikogu esimehe ja ühe kellakeeramise lõpetamise eelnõu algataja Eiki Nestori sõnul sõltub Eesti edasine ajavöönd naaberriikidest. Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluva riigikogu esimehe ja ühe kellakeeramise lõpetamise eelnõu algataja Eiki Nestori sõnul sõltub Eesti edasine ajavöönd naaberriikidest.
24-03-2018 - 02:09 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Oi ei, ainult mitte Putin: USA šokeeritud eliit üritab Trumpi peatada
Niisiis tahab USA president taas kord pöörata suhetes Moskvaga uue lehekülje. Kui ta just pole muutnud oma kavatsusi pärast terve aasta kestnud rünnakuid meedias ja tema "kahtlaste" Venemaa-sidemete uurimist, on põhjust oletada, et viib oma lubadused ellu. Niisiis tahab USA president taas kord pöörata suhetes Moskvaga uue lehekülje. Kui ta just pole muutnud oma kavatsusi pärast terve aasta kestnud rünnakuid meedias ja tema "kahtlaste" Venemaa-sidemete uurimist, on põhjust oletada, et viib oma lubadused ellu.
24-03-2018 - 02:03 - https://www.aripaev.ee - Ryanair andis Ukrainale teise võimaluse
Umbes aasta tagasi teatas Ryanair, et avab lennuliinid Ukrainas. Lepingu allkirjastamiseni jõuti alles nüüd, sest vahepeal läksid läbirääkimised väga viltu. Umbes aasta tagasi teatas Ryanair, et avab lennuliinid Ukrainas. Lepingu allkirjastamiseni jõuti alles nüüd, sest vahepeal läksid läbirääkimised väga viltu.
24-03-2018 - 01:08 - Õhtuleht - Nato luurelennuk jälgis Eesti kohal Venemaal toimuvat sõjaväeõppust
Eile õhtul kella 17.43 ajal märkasid kohalikud, et Lääne-Virumaa kohal  tegi lennuk taevas korraliku ringi ja keeras otsa ümber.  Eile õhtul kella 17.43 ajal märkasid kohalikud, et Lääne-Virumaa kohal  tegi lennuk taevas korraliku ringi ja keeras otsa ümber. 
24-03-2018 - 12:50 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Klimatoloog: ilm muutub ka edasi
Klimatoloogi Ain Kallise sõnul on ilm muutunud ja muutub ilmselt ka edasi. Soojenevad enam kevaded ja natukene vähem talved. Näeme me rohkem ka taifuune ja orkaane, ning ka kuumalaineid. Klimatoloogi Ain Kallise sõnul on ilm muutunud ja muutub ilmselt ka edasi. Soojenevad enam kevaded ja natukene vähem talved. Näeme me rohkem ka taifuune ja orkaane, ning ka kuumalaineid.
24-03-2018 - 12:45 - Maaleht.delfi.ee - ASI SELGEKS | Kas tulu metsa müügist saab deklareerida järgmisse ja ülejärgmisse aastasse?
Tahan müüa metsa raieõigust, müügihind tuleb umbes 18 000 eurot. Kuidas käib maksustamine uue maksuseaduse järgi? Tahan müüa metsa raieõigust, müügihind tuleb umbes 18 000 eurot. Kuidas käib maksustamine uue maksuseaduse järgi?
24-03-2018 - 12:45 - Maaleht.delfi.ee - ASI SELGEKS | Kas tulu metsa müügist saab deklareerida järgmisse ja ülejärgmisse aastasse?
Tahan müüa metsa raieõigust, müügihind tuleb umbes 18 000 eurot. Kuidas käib maksustamine uue maksuseaduse järgi? Tahan müüa metsa raieõigust, müügihind tuleb umbes 18 000 eurot. Kuidas käib maksustamine uue maksuseaduse järgi?
24-03-2018 - 12:28 - https://www.aripaev.ee - Saamata jäänud 48 miljonit eurot valmistab ühistutele peavalu
Riigi otsus lõpetada kortermajade renoveerimistoetused ning asendada see üürimajade ehitamisega jätab raskesse rahalisse olukorda 200 ühistut üle Eesti, teatas korteriühistute liit. Riigi otsus lõpetada kortermajade renoveerimistoetused ning asendada see üürimajade ehitamisega jätab raskesse rahalisse olukorda 200 ühistut üle Eesti, teatas korteriühistute liit.
24-03-2018 - 12:16 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Tallinnas tähistati moslemite kevadpüha
Rahvuskultuuride ühenduste liidu Lüüra hoovis Tallinnas tähistati reedel, 23. märtsil moslemite kevadpüha Navruz Bayrami. Rahvuskultuuride ühenduste liidu Lüüra hoovis Tallinnas tähistati reedel, 23. märtsil moslemite kevadpüha Navruz Bayrami.
24-03-2018 - 12:10 - Ärileht - Kaubandussõda, pitsitav rahapoliitika ja andmelekked tõid USA börsidele enam kui kahe aasta kõige kehvema nädala
Kõigel maailmas ja majanduses toimuval on aktsiaturule otsene mõju. Kaubandussõja hirm, koomale tõmbavad rahapoliitilised sammud ehk keskpanga intressimäärade kergitamine, Facebooki andmeleke põhjustasid USA börsidel viimase enam kui kahe aasta kõige kehvema nädala. Kõigel maailmas ja majanduses toimuval on aktsiaturule otsene mõju. Kaubandussõja hirm, koomale tõmbavad rahapoliitilised sammud ehk keskpanga intressimäärade kergitamine, Facebooki andmeleke põhjustasid USA börsidel viimase enam kui kahe aasta kõige kehvema nädala.
24-03-2018 - 12:09 - https://www.aripaev.ee - President Kaljulaid: Eestis ei ole kivistunud eliiti
President Kersti Kaljulaid rääkis täna ideedekonverentsil TEDxLasnamäe, et Eestis määrab igaühe edukuse töötahe, mitte päritolu. President Kersti Kaljulaid rääkis täna ideedekonverentsil TEDxLasnamäe, et Eestis määrab igaühe edukuse töötahe, mitte päritolu.
24-03-2018 - 12:04 - EESTI PÄEVALEHT - Mihkelson: lääs peab heidutama Venemaad sellise käitumiskeelega, mis on Moskvale lõpuks arusaadav
24-03-2018 - 12:04 - EESTI PÄEVALEHT - Mihkelson: lääs peab heidutama Venemaad sellise käitumiskeelega, mis on Moskvale lõpuks arusaadav
24-03-2018 - 12:00 - EESTI PÄEVALEHT - Rail Balticu hindaja: muidugi oleks keskkonna seisukohalt kõige lihtsam eirata kõiki muid ühiskonna arenguhuvisid ja vajadusi
24-03-2018 - 12:00 - EESTI PÄEVALEHT - Rail Balticu hindaja: muidugi oleks keskkonna seisukohalt kõige lihtsam eirata kõiki muid ühiskonna arenguhuvisid ja vajadusi
24-03-2018 - 11:31 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Halliku korvpallikoolist võib saada korvpalliakadeemia
Iisaku gümnaasiumi kestmiseks välja pakutud ideedest jäi sõelale Reinar Halliku korvpallikooli arendamine Reinar Halliku korvpalliakadeemiaks, millest saaks hüppelaud tulevastele sportlastele. Iisaku gümnaasiumi kestmiseks välja pakutud ideedest jäi sõelale Reinar Halliku korvpallikooli arendamine Reinar Halliku korvpalliakadeemiaks, millest saaks hüppelaud tulevastele sportlastele.
24-03-2018 - 11:05 - Ärileht - Tänane ajalooline hetk: lend Austraaliast Londonisse ilma vahemaandumiseta
Täna leiab aset ajalooline sündmus – esmakordselt on lennureisijatel võimalus lennata Austraaliast Suurbritanniasse ilma vahemaandumiseta, kui Qantase Boeing 787 Dreamliner stardib õhtul Austaaliast Perthist Londonisse. Täna leiab aset ajalooline sündmus – esmakordselt on lennureisijatel võimalus lennata Austraaliast Suurbritanniasse ilma vahemaandumiseta, kui Qantase Boeing 787 Dreamliner stardib õhtul Austaaliast Perthist Londonisse.
24-03-2018 - 11:01 - DELFI > Eesti - Pettus või tõsilugu? Väidetav tallinlanna müüb okidoki keskkonnas krokodilli ja lõvikutsikaid
Veebikeskkonnas Okidoki müüakse krokodilli ja lõvikutsikaid. Väidetavalt asuvad loomad Tallinnas. Veebikeskkonnas Okidoki müüakse krokodilli ja lõvikutsikaid. Väidetavalt asuvad loomad Tallinnas.
24-03-2018 - 11:00 - Õhtuleht - President Kaljulaid: Eestis võib igaühest saada keegi, kui ta õpib ja julgeb
President Kersti Kaljulaid rääkis täna ideedekonverentsil TEDxLasnamäe, et Eestis määrab igaühe edukuse töötahe, mitte päritolu. President Kersti Kaljulaid rääkis täna ideedekonverentsil TEDxLasnamäe, et Eestis määrab igaühe edukuse töötahe, mitte päritolu.
24-03-2018 - 11:00 - https://www.aripaev.ee - Kuulsate logode sees on peidus saladused
Kullerteenuste firma FedExi logo sees on peidus sajalane nool. Selle triki ja ruumi kavala kasutamise eest on FedEx palju kiita saanud ja ettevõtte logo on nimetatud üheks kõige nutikamalt ruumi kasutavaks. Kullerteenuste firma FedExi logo sees on peidus sajalane nool. Selle triki ja ruumi kavala kasutamise eest on FedEx palju kiita saanud ja ettevõtte logo on nimetatud üheks kõige nutikamalt ruumi kasutavaks.
24-03-2018 - 10:21 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Ekspert: üle 70 protsendi pudeliveest Euroopas sisaldab mikroplastikut
Mikroplastiku mõjud inimorganismile võivad olla aga väga erinevad, alates vähist, mutageenide tekkest, sisemiste organite töö häiretest kuni viljakuse kahanemiseni, väidab Taani vee-ekspert. Mikroplastiku mõjud inimorganismile võivad olla aga väga erinevad, alates vähist, mutageenide tekkest, sisemiste organite töö häiretest kuni viljakuse kahanemiseni, väidab Taani vee-ekspert.
24-03-2018 - 10:02 - Ärileht - Töötajatesse ja kogukondadesse panustamine on ettevõtete jaoks üha vähem oluline
Ettevõtted peavad varasemate aastatega võrreldes vähem oluliseks töötajatesse ja kogukondadesse panustamist, kasvanud on ka ükskõiksus vastutustundliku äritegevuse ja loodusressursside kasutamise suhtes, selgus SEB väikeste- ja keskmise suurusega ettevõtete seas läbiviidud uuringust. Ettevõtted peavad varasemate aastatega võrreldes vähem oluliseks töötajatesse ja kogukondadesse panustamist, kasvanud on ka ükskõiksus vastutustundliku äritegevuse ja loodusressursside kasutamise suhtes, selgus SEB väikeste- ja keskmise suurusega ettevõtete seas läbiviidud uuringust.
24-03-2018 - 09:56 - DELFI > Eesti - FOTOD | President Kaljulaid: Eestis määrab edukuse töötahe, mitte päritolu
President Kersti Kaljulaid rääkis täna ideedekonverentsil TEDxLasnamäe, et Eestis määrab igaühe edukuse töötahe, mitte päritolu. Delfi avaldab presidendi kõne täismahus. President Kersti Kaljulaid rääkis täna ideedekonverentsil TEDxLasnamäe, et Eestis määrab igaühe edukuse töötahe, mitte päritolu. Delfi avaldab presidendi kõne täismahus.
24-03-2018 - 09:26 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Politoloog kommenteeris Euroliidu seisukohta Skripali asjus
Euroopa rahvusvaheliste suhete instituudi geopoliitiliste uuringute direktori Pierre-Emmanuel Thomanni sõnul eelistas EL Suurbritanniale Salisbury juhtumis solidaarsuse näitamiseks Moskva-vastaste sanktsioonide karmistamise asemel "sümboolseid" samme astuda. Euroopa rahvusvaheliste suhete instituudi geopoliitiliste uuringute direktori Pierre-Emmanuel Thomanni sõnul eelistas EL Suurbritanniale Salisbury juhtumis solidaarsuse näitamiseks Moskva-vastaste sanktsioonide karmistamise asemel "sümboolseid" samme astuda.
24-03-2018 - 09:11 - Maaleht.delfi.ee - Teadlane: toiduainetest võltsitakse kõige enam veini, õunamahla ja kohvi
Miks ilusad, värvilised ja selged toiduained võivad osutuda võlt­singuteks, selgitavad Tartu Ülikooli teadlased. Miks ilusad, värvilised ja selged toiduained võivad osutuda võlt­singuteks, selgitavad Tartu Ülikooli teadlased.
24-03-2018 - 09:11 - Maaleht.delfi.ee - Teadlane: toiduainetest võltsitakse kõige enam veini, õunamahla ja kohvi
Miks ilusad, värvilised ja selged toiduained võivad osutuda võlt­singuteks, selgitavad Tartu Ülikooli teadlased. Miks ilusad, värvilised ja selged toiduained võivad osutuda võlt­singuteks, selgitavad Tartu Ülikooli teadlased.
24-03-2018 - 09:00 - EESTI PÄEVALEHT - Andres Herkel: PBK kui julgeolekurisk ja Keskerakonna käepikendus
24-03-2018 - 09:00 - EESTI PÄEVALEHT - Andres Herkel: PBK kui julgeolekurisk ja Keskerakonna käepikendus
24-03-2018 - 08:50 - Ärileht - Läti panganduse muutmise mõju: nädalaga on kadunud 365 miljoni eest hoiuseid
Läti pankadest on viimase nädalaga välja viidud 365 miljoni euro väärtuses hoiuseid. Lõunanaabrite pankades olevate hoiuste maht on 18,37 miljardit eurot, mis on viimase viie aasta kõige madalam tase. Läti pankadest on viimase nädalaga välja viidud 365 miljoni euro väärtuses hoiuseid. Lõunanaabrite pankades olevate hoiuste maht on 18,37 miljardit eurot, mis on viimase viie aasta kõige madalam tase.
24-03-2018 - 08:25 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Ebatüüpilise töö levik vajab mõõtmist
Kaugtöö ja platvormitöö laiem levik ning uued virtuaalsed ametid suurendavad töötajate jaoks töötamisega seotud kulusid ja riske, mis on traditsiooniliselt olnud tööandja kanda. Kaugtöö ja platvormitöö laiem levik ning uued virtuaalsed ametid suurendavad töötajate jaoks töötamisega seotud kulusid ja riske, mis on traditsiooniliselt olnud tööandja kanda.
24-03-2018 - 08:06 - Uued Uudised - Nädalavahetushuumorit! “Ma armastan sind!”  “Ära keeruta, ütle otse, palju sul vaja on?!”

Uued Uudised vahendavad nädalavahetusel poliitikaelu uudiste vahele ka ühe lõbusa loo, mis on pärit internetiavarustest. Tartu Ülikooli psühholoogiainstituut korraldas naistele seminari teemal „Kuidas elada armastavas suhtes oma mehega“. Seminaril osalenud naistele esitati küsimus: „Kes teist armastab oma meest?“ Käe tõstsid kõik naised. Siis esitati järgmine küsimus: „Millal te oma mehele viimane kord ütlesite, et te […]

The post Nädalavahetushuumorit! “Ma armastan sind!”  “Ära keeruta, ütle otse, palju sul vaja on?!” appeared first on Uued Uudised.

Uued Uudised vahendavad nädalavahetusel poliitikaelu uudiste vahele ka ühe lõbusa loo, mis on pärit internetiavarustest. Tartu Ülikooli psühholoogiainstituut korraldas naistele seminari teemal „Kuidas elada armastavas suhtes oma mehega“. Seminaril osalenud naistele esitati küsimus: „Kes teist armastab oma meest?“ Käe tõstsid kõik naised. Siis esitati järgmine küsimus: „Millal te oma mehele viimane kord ütlesite, et te […]

The post Nädalavahetushuumorit! “Ma armastan sind!”  “Ära keeruta, ütle otse, palju sul vaja on?!” appeared first on Uued Uudised.

24-03-2018 - 07:42 - Ärileht - Tarmeko juht 50+ töötajate palkamisest: keda ma sõltumata vanusest tööle ei võta, on sotsialistid – need, kes soovivad teha üksnes seda, mis on mugav või huvitav
Tarmeko omanik ja juht Jaak Nigul kinnitas Eesti Päevalehele poolt ja vastu küsitluses, et ta ei nõustu arvamusega justkui oleksid alla 50-aastased ettevõtlussektoris kuidagi eelisseisundis ja sellest vanemad tuleks pensionile saata. Tarmeko omanik ja juht Jaak Nigul kinnitas Eesti Päevalehele poolt ja vastu küsitluses, et ta ei nõustu arvamusega justkui oleksid alla 50-aastased ettevõtlussektoris kuidagi eelisseisundis ja sellest vanemad tuleks pensionile saata.
24-03-2018 - 07:34 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Kaubandussõda: eurooplased annavad hoobi USA sümbolitele
Läänemaailmas kujunevat kaubandussõda jälgivad huviga kolmandad riigid. Mitte ainult sellepärast, et see võib puudutada neidki. Nende silme all hävineb iseenesest üks võtmetähtsusega liberaalseid müüte globaalse kaubandusvabaduse imperatiivist, arutleb artikli autor. Läänemaailmas kujunevat kaubandussõda jälgivad huviga kolmandad riigid. Mitte ainult sellepärast, et see võib puudutada neidki. Nende silme all hävineb iseenesest üks võtmetähtsusega liberaalseid müüte globaalse kaubandusvabaduse imperatiivist, arutleb artikli autor.
24-03-2018 - 07:30 - https://www.aripaev.ee - Otsetee rahalise sõltumatuseni
Rahamurede lahendamiseks on kõige olulisem muuta oma harjumusi ja mõtteviisi. Kuidas seda kõige lihtsamalt teha? Rahamurede lahendamiseks on kõige olulisem muuta oma harjumusi ja mõtteviisi. Kuidas seda kõige lihtsamalt teha?
24-03-2018 - 07:27 - Kroonika - Liisa Leetma: pean enda peal kõik läbi katsetama
Meigikunstnik Liisa Leetma on enda nahal ära proovinud peaaegu kõik iluhullused: kulmude raseerimise, tätoveerimise, nina- ja naba augustamise ning ilusüstid. „Ma ei hakka salgama, et olen lasknud tõsta oma ülemist huult. See vajadus tekkis pärast meigikooli. Meikijana näed oma nägu hoopis teistmoodi, paned ka kõige väiksemat asümmeetriat tähele,“ räägib Liisa. Meigikunstnik Liisa Leetma on enda nahal ära proovinud peaaegu kõik iluhullused: kulmude raseerimise, tätoveerimise, nina- ja naba augustamise ning ilusüstid. „Ma ei hakka salgama, et olen lasknud tõsta oma ülemist huult. See vajadus tekkis pärast meigikooli. Meikijana näed oma nägu hoopis teistmoodi, paned ka kõige väiksemat asümmeetriat tähele,“ räägib Liisa.
24-03-2018 - 07:26 - Kroonika - Mida lubab värske Kroonika horoskoop Sinu tähtkujule?
Anu Lamp (60) 29.03.1958, näitleja ja teatripedagoog Eneken Aksel/Priks (71) 23.03.1947, näitleja Kalju Kivi (67) 23.03.1951, animafilmilavastaja ja filmikunstnik Erika Kaljusaar (62) 23.03.1956, näitleja Erki Pehk (50) 23.03.1968, dirigent Merlyn Uusküla (34) 23.03.1984, laulja Rasmus Puur (27) 23.03.1991, helilooja ja arranžeerija Mart Kadastik (63) 24.03.1955, endine tippjuht Märt Sults (57) 24.03.1961 poliitik Jaan Tätte (54) 24.03.1964, näitleja, laulja ja näitekirjanik Markus Luik (37) 24.03.1981, näitleja Luule Žavornok (85) 25.03.1933, legendaarne multifilmide toimetaja Alex Lepajõe (57) 25.03.1961, seltskonnategelane Anni Kreem (76) 26.03.1942, näitleja ja muuseumiteadur Raivo Suviste (64) 26.03.1954, teleprodutsent Erik Morna (49) 26.03.1969, DJ ja raadioajakirjanik, muusikakriitik Boris Lehtlaan (72) 27.03.1946, laulja Kalju Orro (66) 27.03.1952, näitleja ja teatrikroonik Sirje Eesmaa (66) 27.03.1952, teleuudisteankur Katrin Viirpalu (50) 27.03.1968, teleärataja R Anu Lamp (60) 29.03.1958, näitleja ja teatripedagoog Eneken Aksel/Priks (71) 23.03.1947, näitleja Kalju Kivi (67) 23.03.1951, animafilmilavastaja ja filmikunstnik Erika Kaljusaar (62) 23.03.1956, näitleja Erki Pehk (50) 23.03.1968, dirigent Merlyn Uusküla (34) 23.03.1984, laulja Rasmus Puur (27) 23.03.1991, helilooja ja arranžeerija Mart Kadastik (63) 24.03.1955, endine tippjuht Märt Sults (57) 24.03.1961 poliitik Jaan Tätte (54) 24.03.1964, näitleja, laulja ja näitekirjanik Markus Luik (37) 24.03.1981, näitleja Luule Žavornok (85) 25.03.1933, legendaarne multifilmide toimetaja Alex Lepajõe (57) 25.03.1961, seltskonnategelane Anni Kreem (76) 26.03.1942, näitleja ja muuseumiteadur Raivo Suviste (64) 26.03.1954, teleprodutsent Erik Morna (49) 26.03.1969, DJ ja raadioajakirjanik, muusikakriitik Boris Lehtlaan (72) 27.03.1946, laulja Kalju Orro (66) 27.03.1952, näitleja ja teatrikroonik Sirje Eesmaa (66) 27.03.1952, teleuudisteankur Katrin Viirpalu (50) 27.03.1968, teleärataja R
24-03-2018 - 07:20 - Uued Uudised - Lugeja raevutseb: “Mul on täiega kopp ees. Ootan juba uut Laulvat revolutsiooni!”

Uued Uudised vahendavad ühe eestlase arvamuse, mis on pandud pisut nukrasse, pisut humoorikasse ja kindlasti väga nördinud vormi, ning ilmselt tunneb mõnigi lugeja selles ära oma mõtted. “Mul on kopp ees, et Eesti transpordifirmad on sunnitud tankima diiselkütust Lätis ja et Põhjamaade autotransport, kes varem laevalt maha sõites ostis kütuse meilt, sõidab nüüd diisliaurude peal […]

The post Lugeja raevutseb: “Mul on täiega kopp ees. Ootan juba uut Laulvat revolutsiooni!” appeared first on Uued Uudised.

Uued Uudised vahendavad ühe eestlase arvamuse, mis on pandud pisut nukrasse, pisut humoorikasse ja kindlasti väga nördinud vormi, ning ilmselt tunneb mõnigi lugeja selles ära oma mõtted. “Mul on kopp ees, et Eesti transpordifirmad on sunnitud tankima diiselkütust Lätis ja et Põhjamaade autotransport, kes varem laevalt maha sõites ostis kütuse meilt, sõidab nüüd diisliaurude peal […]

The post Lugeja raevutseb: “Mul on täiega kopp ees. Ootan juba uut Laulvat revolutsiooni!” appeared first on Uued Uudised.

24-03-2018 - 07:01 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Reps: õpetajatele tuleb rohkem iseseisvust pakkuda
Reedel lõppenud õpetajaameti tippkohtumisel rõhutas minister Mailis Reps Eesti näitel, et õpetajaid on põhjust usaldada ja neile ka õpetamistöös suuremat iseseisvust pakkuda. Reedel lõppenud õpetajaameti tippkohtumisel rõhutas minister Mailis Reps Eesti näitel, et õpetajaid on põhjust usaldada ja neile ka õpetamistöös suuremat iseseisvust pakkuda.
24-03-2018 - 07:00 - https://www.aripaev.ee - Wall Streeti hundi soovitused eduks
Wall Streeti hundiks nimetatud Jordan Belfort ütles, et oma elu kõige kehvemal ajal hoidis ta endiselt kinni oma visioonist, strateegiast ja töötahtest. Wall Streeti hundiks nimetatud Jordan Belfort ütles, et oma elu kõige kehvemal ajal hoidis ta endiselt kinni oma visioonist, strateegiast ja töötahtest.
24-03-2018 - 06:45 - Ärileht - Seadusega antud õigus: Prantsusmaa töötajad ei pea väljaspool tööaega meile lugema
Prantslastel on sellest aastast seaduslik õigus väljaspool tööaega rahuliku südamega tööga seotud meile ignoreerida. Prantslastel on sellest aastast seaduslik õigus väljaspool tööaega rahuliku südamega tööga seotud meile ignoreerida.
24-03-2018 - 06:45 - https://www.aripaev.ee - Investorid panustavad rubla tõusule
Venemaa majandus taastub sügavast langusest ja paljud investorid panustavad rubla tõusule. Põhjuseid selleks on mitmeid, kirjutab MarketWatch. Venemaa majandus taastub sügavast langusest ja paljud investorid panustavad rubla tõusule. Põhjuseid selleks on mitmeid, kirjutab MarketWatch.
24-03-2018 - 06:28 - Objektiiv - Lugemist nädalavahetusel: rahvusest, rahvuslusest ja konservatiivsusest

Orientalist ja teoloog Peeter Espak kirjutab Õhtulehes sellest, et rahvus on päriselt olemas. Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam aga rõhutab Postimehes, et rahvuslus ja konservatism on tänapäeval vajalikumad kui kunagi varem, sest meie identiteeditaju on pealispinnastunud ja ähmastunud.

Peeter Espak, “Rahvus on päriselt olemas”, (Õhtuleht, 23.03):

“Vasakfundamentalistliku ideoloogia perspektiivist sattuvad läänemaailmas tihtipeale tugeva rünnaku alla ka kõikvõimalikud rahvuslikku ja etnilist kokkukuuluvust rõhutavad sümbolid või käitumisnormid. Need olevat kõik ühe suure poliitilise (või ka kapitalistliku) rõhumismehhanismi osad, mis on tänases vabastamisele kuuluvas maailmas igandid ja kuuluvad likvideerimisele.”

Peeter Espaki hinnangul on rahvus on sama keelt kasutav ja sarnast meelt omav kogum inimesi.

Orientalistina toob Espak näite 4000 tagasi eksisteerinud sumeritest, kes jäid omal ajaloolisel kodumaal vähemusse – suuremate rahvaste sisserännu tõttu hakkas sumeri keelt emakeelena rääkiva elanikkonna osakaal aastasadadega pidevalt vähenema ja lõpuks mindi üle piirkonnas enim räägitud akkadi keelele.

“Siin on ka koht, millele Eestis järgneva saja aasta jooksul pidevalt mõelda. Eriti selle üle, et kui eestlane emakeelena eesti keelt rääkiva rahvana omal maal vähemusse jääb ja lõpuks kaob, siis erinevalt kümnete tuhandete teadlaste poolt uuritud tsivilisatsiooni hällist Sumerist ei tunneks 4000 aasta pärast meie vastu huvi tõenäoliselt mitte keegi,” leiab Espak.

Laupäevases Postimehes ilmunud artiklis “Kas me sellist vabadust tahtsimegi?” tõdeb Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam (IRL), et paljudel tänapäeva inimestel on kaduma läinud rahvusliku identiteedi tunnetus: “Liberaalses heaoluühiskonnas on kujunenud tarbijate mass, kelle jaoks elu on tarbimine ja meelelahutus, riik aga etendab teenusepakkuja rolli…”

Mõtteid artiklist:

“Konservatism rõhutab rohkem kui ükski teine mõttevool üksikisiku vastutust, mis praeguses ülivabas, indiviidi õigusi rõhutavas ühiskonnas on ununemas. Vabadus on mõtestatav ja realiseeritav ainult kodaniku vastutuse kaudu.”

“Konservatiivsus lähtub keskaegsetest põhivoorustest: mõistlikkus, mõõdukus, õiglus ja meelekindlus.”

“Rahvuslus ja konservatism on tänapäeval vajalikumad kui kunagi varem, sest meie identiteeditaju on pealispinnastunud ja ähmastunud.”

The post Lugemist nädalavahetusel: rahvusest, rahvuslusest ja konservatiivsusest appeared first on Objektiiv.

Orientalist ja teoloog Peeter Espak kirjutab Õhtulehes sellest, et rahvus on päriselt olemas. Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam aga rõhutab Postimehes, et rahvuslus ja konservatism on tänapäeval vajalikumad kui kunagi varem, sest meie identiteeditaju on pealispinnastunud ja ähmastunud. Peeter Espak, “Rahvus on päriselt olemas”, (Õhtuleht, 23.03): “Vasakfundamentalistliku ideoloogia perspektiivist sattuvad läänemaailmas tihtipeale tugeva rünnaku alla ka […]

The post Lugemist nädalavahetusel: rahvusest, rahvuslusest ja konservatiivsusest appeared first on Objektiiv.

24-03-2018 - 06:24 - Sputnik Eesti — eesti uudised - FSB agendina vahistatud noormees läheb neljaks aastaks vangi
Kaitsepolistei poolt mullu novembris Narvas FSB kasuks töötamise kahtlustusega vahistatud 21-aastane Aleksei Vassiljev mõisteti Harju maakohtu poolt süüdi, karistuseks on neli aastat vangistust. Kaitsepolistei poolt mullu novembris Narvas FSB kasuks töötamise kahtlustusega vahistatud 21-aastane Aleksei Vassiljev mõisteti Harju maakohtu poolt süüdi, karistuseks on neli aastat vangistust.
24-03-2018 - 06:05 - Ärileht - Mängud, loteriid, vaba töögraafik ja tunnustavad aplausid ehk kuidas kandikult hüvesid noppima harjunud lumehelbekeste põlvkonda motiveerida
Lumehelbekeste põlvkond ei tunne, et nad oleksid tööandjale midagi võlgu. Neil on oma elu ning kui tööandja pakutav sellega ei haaku või nad millegagi rahul ei ole, siis nad lihtsalt lahkuvad. Vanade mudelitega harjunud tööandjad ei oska selle olukorraga hakkama saada- on ju ennekuulmatu, et keegi lihtsalt tööst loobub. Lumehelbekeste põlvkond ei tunne, et nad oleksid tööandjale midagi võlgu. Neil on oma elu ning kui tööandja pakutav sellega ei haaku või nad millegagi rahul ei ole, siis nad lihtsalt lahkuvad. Vanade mudelitega harjunud tööandjad ei oska selle olukorraga hakkama saada- on ju ennekuulmatu, et keegi lihtsalt tööst loobub.
24-03-2018 - 05:13 - Õhtuleht - Keeleinspektsioon tegi 22 puuduliku keeleoskusega meedikule sunnirahahoiatuse
Keeleinspektsioon kontrollis Ida-Viru keskhaigla meedikute keeleoskust ja tegi  22-le riigikeele puuduliku oskusega haiglatöötajale sunnirahahoiatuse.  Keeleinspektsioon kontrollis Ida-Viru keskhaigla meedikute keeleoskust ja tegi  22-le riigikeele puuduliku oskusega haiglatöötajale sunnirahahoiatuse. 
23-03-2018 - 11:03 - EESTI PÄEVALEHT - Soome filmikunstiauhindadel pälvis Kalju Kivi "Igitee" kunstnikutöö eest Jussi
23-03-2018 - 11:03 - EESTI PÄEVALEHT - Soome filmikunstiauhindadel pälvis Kalju Kivi "Igitee" kunstnikutöö eest Jussi
23-03-2018 - 10:52 - Õhtuleht - Signe, sa tuled sellest välja!
Täna õhtul pidanuks „Kodutunde“ saatejuht  Signe Lahtein viibima Eesti filmi- ja teleauhindade galal parima naissaatejuhi nominendina. Paraku on ta hoopis Tartu ülikooli kliinikumis. Neljapäeva õhtul juhtus Adaveres raske avarii, kus põrkasid kokku veok ja sõiduauto, mida Signe juhtis.  Täna õhtul pidanuks „Kodutunde“ saatejuht  Signe Lahtein viibima Eesti filmi- ja teleauhindade galal parima naissaatejuhi nominendina. Paraku on ta hoopis Tartu ülikooli kliinikumis. Neljapäeva õhtul juhtus Adaveres raske avarii, kus põrkasid kokku veok ja sõiduauto, mida Signe juhtis. 
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Võtteapsud ja võssa minekud
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Eesti filmi- ja teleauhindade eelžürii pentsik valik
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Liiga head mängijad, et NBA-s platsile saada
23-03-2018 - 10:05 - DELFI > Eesti - Mikser tahab kehtestada osale Magnitski nimekirja kuuluvatele isikutele sissesõidukeelu
Välisminister Sven Mikser esitas valitsusele ettepaneku kehtestada rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel piiravad meetmed isikutele, kes on seotud inimõiguste ränkade rikkumistega, sealhulgas Sergei Magnitski surmaga. Välisminister Sven Mikser esitas valitsusele ettepaneku kehtestada rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel piiravad meetmed isikutele, kes on seotud inimõiguste ränkade rikkumistega, sealhulgas Sergei Magnitski surmaga.
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Turmann ja Lill: kurling on karm – harja jääd, veremaitse suus, ja mine siis otsustavat kivi viskama
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Grete Lõbu: lapsed on ikka küsinud, miks mul ei võiks normaalne töö olla
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Paunveres valitakse Kentuki Lõvi
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Hommikul on lihtne ärgata? Selge, kohe keeratakse kella
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Moodne häire nomofoobia levib hoogsalt
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Kevad põues
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Vello Vaher: kui ma üldse midagi kardan, siis ebakompetentset arsti
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Aardeküttide piiritu ahnus. Ekskavaatoriga kalmistul ja libateadlastena kabelit rüüstamas
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Midagi enamat kui mängufilmi näpuharjutus
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Mikser tahab kehtestada osale Magnitski nimekirja kuuluvatele isikutele sissesõidukeelu
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Eesti filmi- ja teleauhindade eelžürii pentsik valik
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - POOLT JA VASTU | Kas üle 50-aastast tasub palgata?
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Mikser tahab kehtestada osale Magnitski nimekirja kuuluvatele isikutele sissesõidukeelu
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Grete Lõbu: lapsed on ikka küsinud, miks mul ei võiks normaalne töö olla
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Võtteapsud ja võssa minekud
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Paunveres valitakse Kentuki Lõvi
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Hommikul on lihtne ärgata? Selge, kohe keeratakse kella
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Kevad põues
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Vello Vaher: kui ma üldse midagi kardan, siis ebakompetentset arsti
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Raskustes perede hea haldja Signe Lahteiniga juhtus ränk õnnetus
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Aardeküttide piiritu ahnus. Ekskavaatoriga kalmistul ja libateadlastena kabelit rüüstamas
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Dr Marju Past: on tekkinud ootus, et surra tuleks noore ja tervena igivanas eas
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Kuidas hommik, nõnda päev
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Moodne häire nomofoobia levib hoogsalt
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Telerežissöör on tiimi liige, mitte üksik kunstnikuhing
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Liiga head mängijad, et NBA-s platsile saada
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Kuidas hommik, nõnda päev
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Dr Marju Past: on tekkinud ootus, et surra tuleks noore ja tervena igivanas eas
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Telerežissöör on tiimi liige, mitte üksik kunstnikuhing
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Liigid surevad välja. Euroopat ähvardab uus hääletu kevad
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Liigid surevad välja. Euroopat ähvardab uus hääletu kevad
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - POOLT JA VASTU | Kas üle 50-aastast tasub palgata?
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Turmann ja Lill: kurling on karm – harja jääd, veremaitse suus, ja mine siis otsustavat kivi viskama
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Raskustes perede hea haldja Signe Lahteiniga juhtus ränk õnnetus
23-03-2018 - 10:05 - EESTI PÄEVALEHT - Midagi enamat kui mängufilmi näpuharjutus
23-03-2018 - 09:45 - https://www.aripaev.ee - Börs: kahe aasta suurim kukkumine
USA börsi jaoks oli käesolev nädal viimase paari aasta raskeim, vahendab MarketWatch. USA börsi jaoks oli käesolev nädal viimase paari aasta raskeim, vahendab MarketWatch.
23-03-2018 - 08:49 - Õhtuleht - Pahandus lifti pärast: Tartu Tamme kool on Tartu rae peale tige
Tartu linnavalitsus pahandas välja Tartu Tamme kooli juhtkonna ja hoolekogu, sest ruumipuuduses vaevlevale koolile lisaruumide ehitamise asemel kavandab linn koolimajja lifti ehitamist. Abilinnapea Madis Lepajõe rahustab kooliperet, et lifti ei tule veel paari aasta jooksul ja kooli ruumipuudust leevendavate moodulklasside üürimine on töös. Tartu linnavalitsus pahandas välja Tartu Tamme kooli juhtkonna ja hoolekogu, sest ruumipuuduses vaevlevale koolile lisaruumide ehitamise asemel kavandab linn koolimajja lifti ehitamist. Abilinnapea Madis Lepajõe rahustab kooliperet, et lifti ei tule veel paari aasta jooksul ja kooli ruumipuudust leevendavate moodulklasside üürimine on töös.
23-03-2018 - 08:19 - https://www.aripaev.ee - Kuld rallis viie nädala tippu
Hirm globaalse kaubandussõja ees on pannud investoreid taas kulla suunas vaatama. Hirm globaalse kaubandussõja ees on pannud investoreid taas kulla suunas vaatama.
23-03-2018 - 08:00 - Õhtuleht - Lapsevanema mure: vald ei toeta lapse õppimist lähimas muusikakoolis
„See on absurdne, kui vald eelistab kallimat ja lastele ebamugavamat varianti, ehkki on olemas lastele lähem ja odavam muusikakool. Vald keeldub toetamast minu laste õppimist meile kõige lähemas muusikakoolis, sest see on erakool, ning eelistab selle asemel kinni maksta üle kahe korra kallima pearaha kaugemates koolides,“ ütleb Tartumaal Kastre vallas elav Kristina Traks. „See on absurdne, kui vald eelistab kallimat ja lastele ebamugavamat varianti, ehkki on olemas lastele lähem ja odavam muusikakool. Vald keeldub toetamast minu laste õppimist meile kõige lähemas muusikakoolis, sest see on erakool, ning eelistab selle asemel kinni maksta üle kahe korra kallima pearaha kaugemates koolides,“ ütleb Tartumaal Kastre vallas elav Kristina Traks.
23-03-2018 - 07:39 - Õhtuleht - Leitnant Julius Kuperjanovi surma mõistatus
Ehkki ajaloolased väidavad, et Paju lahingus raskelt haavata saanud Julius Kuperjanovi surma põhjustas arstide pelg teda viivitamatult opereerida, on Kuperjanovi Seltsi esimehel Olev Tederil teine arvamus: „Kuperjanovi tapsid sõja käigus tehtud väärotsused ja teiste kõrgemate ohvitseride isiklik kadedus selle ebatavaliselt andeka ohvitseri vastu, kes teenis kahe sõjakuuga kolm Vabadusristi!“  Ehkki ajaloolased väidavad, et Paju lahingus raskelt haavata saanud Julius Kuperjanovi surma põhjustas arstide pelg teda viivitamatult opereerida, on Kuperjanovi Seltsi esimehel Olev Tederil teine arvamus: „Kuperjanovi tapsid sõja käigus tehtud väärotsused ja teiste kõrgemate ohvitseride isiklik kadedus selle ebatavaliselt andeka ohvitseri vastu, kes teenis kahe sõjakuuga kolm Vabadusristi!“ 
23-03-2018 - 07:25 - Uued Uudised - Henn Põlluaas Artur Talvikule: kui te lihtsate asjadega hätta jääte, siis tulge ja küsige

Poliitika on koht, kus mõistuse kokkujooksmist esineb üsna sageli ning sel korral vaevas ajutine meeltesegadus vabaerakondlast Artur Talvikut. Neljapäevasel Riigikogu esimehe valimisel sai EKRE kandidaat Henn Põlluaas üle ootuste suure toetuse, 35 häält. See vallandas rünnakud ja spekulatsioonid, eriti IRL-i ja Vabaerakonna poolt, kes nimetasid poolthäälte suurt arvu salakokkuleppeks ja EKRE-t Reformierakonna puudliks. Sellega seoses […]

The post Henn Põlluaas Artur Talvikule: kui te lihtsate asjadega hätta jääte, siis tulge ja küsige appeared first on Uued Uudised.

Poliitika on koht, kus mõistuse kokkujooksmist esineb üsna sageli ning sel korral vaevas ajutine meeltesegadus vabaerakondlast Artur Talvikut. Neljapäevasel Riigikogu esimehe valimisel sai EKRE kandidaat Henn Põlluaas üle ootuste suure toetuse, 35 häält. See vallandas rünnakud ja spekulatsioonid, eriti IRL-i ja Vabaerakonna poolt, kes nimetasid poolthäälte suurt arvu salakokkuleppeks ja EKRE-t Reformierakonna puudliks. Sellega seoses […]

The post Henn Põlluaas Artur Talvikule: kui te lihtsate asjadega hätta jääte, siis tulge ja küsige appeared first on Uued Uudised.

23-03-2018 - 07:13 - https://www.aripaev.ee - Dropboxi börsidebüüt algas tõusuga
Dropboxi börsidebüüt algas 40% suuruse tõusuga, vahendab CNBC. Dropboxi börsidebüüt algas 40% suuruse tõusuga, vahendab CNBC.
23-03-2018 - 06:59 - https://www.aripaev.ee - Musk hülgas Facebooki
Facebooki tabanud andmeskandaal on jõudnud ka Silicon Valley suurkujudeni ning näib, et Tesla juht Elon Musk on liitunud algatusega #DeleteFacebook. Facebooki tabanud andmeskandaal on jõudnud ka Silicon Valley suurkujudeni ning näib, et Tesla juht Elon Musk on liitunud algatusega #DeleteFacebook.
23-03-2018 - 06:47 - Uued Uudised - Islamisurm uitas taas Prantsusmaal — kas Lääne-Euroopa on enam võimeline teda peatama?

Prantsusmaal toimus taas terrorirünnak, mille üksikasjadeks on hüüe “Allahu akbar!”, kolm hukkunut ja ISIS-ega seotud marokolane — see on juba tõesti mõistuse kaotanud Lääne-Euroopa “uus normaalsus”. Kogu loo juures peabki nentima, et seekord oli vahe eelmise terroriaktiga päris pikk. Teadupärast on Prantsusmaa eriteenistused 2017. aasta jooksul ära hoidnud suuremat 24 terroriakti, mis näitab, et nad teevad […]

The post Islamisurm uitas taas Prantsusmaal — kas Lääne-Euroopa on enam võimeline teda peatama? appeared first on Uued Uudised.

Prantsusmaal toimus taas terrorirünnak, mille üksikasjadeks on hüüe “Allahu akbar!”, kolm hukkunut ja ISIS-ega seotud marokolane — see on juba tõesti mõistuse kaotanud Lääne-Euroopa “uus normaalsus”. Kogu loo juures peabki nentima, et seekord oli vahe eelmise terroriaktiga päris pikk. Teadupärast on Prantsusmaa eriteenistused 2017. aasta jooksul ära hoidnud suuremat 24 terroriakti, mis näitab, et nad teevad […]

The post Islamisurm uitas taas Prantsusmaal — kas Lääne-Euroopa on enam võimeline teda peatama? appeared first on Uued Uudised.

23-03-2018 - 06:19 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Presidendi pöördumine venemaalaste poole
Vladimir Putin esines pärast presidendivalimiste ametlike tulemuste väljakuulutamist pöördumisega venemaalaste poole Vladimir Putin esines pärast presidendivalimiste ametlike tulemuste väljakuulutamist pöördumisega venemaalaste poole
23-03-2018 - 06:13 - Õhtuleht - Kohus mõistis Narvas FSB agendina vahistatud noormehe neljaks aastaks vangi
Kaitsepolistei poolt mullu novembris Narvas FSB kasuks töötamise kahtlustusega vahistatud 21-aastane Aleksei Vassiljev mõisteti Harju maakohtu poolt süüdi, karistuseks on neli aastat vangistust. Kaitsepolistei poolt mullu novembris Narvas FSB kasuks töötamise kahtlustusega vahistatud 21-aastane Aleksei Vassiljev mõisteti Harju maakohtu poolt süüdi, karistuseks on neli aastat vangistust.
23-03-2018 - 05:50 - https://www.aripaev.ee - Londoni börs tänavu maailma viletsaim
Londoni börsil läheb sel aastal väga kehvasti: FTSE 100 indeks on suurtest börsiindeksitest näitamas kõige kehvemat minekut. Londoni börsil läheb sel aastal väga kehvasti: FTSE 100 indeks on suurtest börsiindeksitest näitamas kõige kehvemat minekut.
23-03-2018 - 05:48 - Sputnik Eesti — eesti uudised - SEB kutsub Maa tundi pidama
Maailma Looduse Fond WWF (The World Wide Fund for Nature) ja SEB kutsuvad eestimaalasi liituma laupäeval, 24. märtsil toimuva ülemaailmse aktsiooniga Maa tund (Earth Hour), kui kohaliku aja järgi kell 20.30 lülitatakse tunniks ajaks välja mittehädavajalik valgustus. Maailma Looduse Fond WWF (The World Wide Fund for Nature) ja SEB kutsuvad eestimaalasi liituma laupäeval, 24. märtsil toimuva ülemaailmse aktsiooniga Maa tund (Earth Hour), kui kohaliku aja järgi kell 20.30 lülitatakse tunniks ajaks välja mittehädavajalik valgustus.
23-03-2018 - 05:20 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Tänavune sisserände piirarv täitub peatselt
Sisserände piirarv, mis reguleerib töö- ja ettevõtlusrännet kolmandatest riikidest Eestisse, on peatselt täitumas. Sisserände piirarv, mis reguleerib töö- ja ettevõtlusrännet kolmandatest riikidest Eestisse, on peatselt täitumas.
23-03-2018 - 05:00 - EESTI PÄEVALEHT - Euroopa Komisjoni volinik Facebooki skandaalist: ükski ohver ei teadnud, et nende andmeid kasutati poliitiliste vaadete kujundamiseks
23-03-2018 - 05:00 - EESTI PÄEVALEHT - Euroopa Komisjoni volinik Facebooki skandaalist: ükski ohver ei teadnud, et nende andmeid kasutati poliitiliste vaadete kujundamiseks
23-03-2018 - 04:46 - Maaleht.delfi.ee - LAHE VIDEO | Kevadine suurpuhastus? Noarootsi ninakaru lööb kasuka läikima
Noarootsis ühe pere lemmikuks olev koaati ehk ninakaru on roninud kraanikaussi ja võtnud ette korraliku puhastuse. Noarootsis ühe pere lemmikuks olev koaati ehk ninakaru on roninud kraanikaussi ja võtnud ette korraliku puhastuse.
23-03-2018 - 04:46 - Maaleht.delfi.ee - LAHE VIDEO | Kevadine suurpuhastus? Noarootsi ninakaru lööb kasuka läikima
Noarootsis ühe pere lemmikuks olev koaati ehk ninakaru on roninud kraanikaussi ja võtnud ette korraliku puhastuse. Noarootsis ühe pere lemmikuks olev koaati ehk ninakaru on roninud kraanikaussi ja võtnud ette korraliku puhastuse.
23-03-2018 - 04:32 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Tiiger Pootsmanile uue kodu rajamist asub toetama ka Olerex
Tanklakett Olerex asus toetama Tallinna loomaaeda Tiigrioru rajamise projekti, annetades iga müüdud lasteeine pealt 50 senti. Tanklakett Olerex asus toetama Tallinna loomaaeda Tiigrioru rajamise projekti, annetades iga müüdud lasteeine pealt 50 senti.
23-03-2018 - 04:13 - Õhtuleht - MEELIS ATONEN: Reformierakonna sisekirjad lekitas Holsmer!
Kuku Raadio saates "Nädala Tegija" vestles Meelis Atonen Hanno Pevkuriga. Muuhulgas tuli juttu ka hiljutistest sündmustest, kui Reformierakonna siselisti kirjad said Eesti rahvale nähtavaks  – saatejuht kahtlustas kirjade lekitamises Remo Holsmerit. Kuku Raadio saates "Nädala Tegija" vestles Meelis Atonen Hanno Pevkuriga. Muuhulgas tuli juttu ka hiljutistest sündmustest, kui Reformierakonna siselisti kirjad said Eesti rahvale nähtavaks  – saatejuht kahtlustas kirjade lekitamises Remo Holsmerit.
23-03-2018 - 04:07 - DELFI > Eesti - Jüri Ratas: vene diplomaatide riigist välja saatmise küsimus on laual, ent otsus selgub lähipäevil
Mitmed Euroopa Liidu liikmesriigid kaaluvad vene diplomaatide riigist välja saatmist. Peaminister Jüri Ratas kinnitas Delfile, et seda küsimust tõesti arutletakse ning see, millised on Eesti järgnevad välispoliitilised sammud, selgub lähipäevil. Mitmed Euroopa Liidu liikmesriigid kaaluvad vene diplomaatide riigist välja saatmist. Peaminister Jüri Ratas kinnitas Delfile, et seda küsimust tõesti arutletakse ning see, millised on Eesti järgnevad välispoliitilised sammud, selgub lähipäevil.
23-03-2018 - 04:00 - https://www.aripaev.ee - Ministeeriumitele kinnisvarateenuste tellimisel vabad käed
Kõik riigiasutused, mis varem on kurtnud RKASi teenuste üle, võivad nüüd tellida kinnisvarateenuseid teistelt pakkujatelt - vähemalt selline on rahandusministeeriumi plaan, mille valitsus neljapäeval heaks kiitis. Kõik riigiasutused, mis varem on kurtnud RKASi teenuste üle, võivad nüüd tellida kinnisvarateenuseid teistelt pakkujatelt - vähemalt selline on rahandusministeeriumi plaan, mille valitsus neljapäeval heaks kiitis.
23-03-2018 - 03:50 - EESTI PÄEVALEHT - Moekunstnik Kristina Viirpalu: unistan oma väiksest kohvikust Itaalias või Prantsusmaal
23-03-2018 - 03:50 - EESTI PÄEVALEHT - Moekunstnik Kristina Viirpalu: unistan oma väiksest kohvikust Itaalias või Prantsusmaal
23-03-2018 - 03:36 - EESTI PÄEVALEHT - Stig Rästa, meister köögis
23-03-2018 - 03:36 - EESTI PÄEVALEHT - Stig Rästa, meister köögis
23-03-2018 - 03:30 - https://www.aripaev.ee - LHV teine nägu
Nädala alguses avas LHV Londonis filiaali. Enda kogemusi ja tähelepanu minnakse pakkuma finantstehnoloogia ettevõtetele. Nädala alguses avas LHV Londonis filiaali. Enda kogemusi ja tähelepanu minnakse pakkuma finantstehnoloogia ettevõtetele.
23-03-2018 - 03:21 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Aprillist võib müüa vaid aktsiisimärgiga e-sigarettide vedelikke
Alates selle aasta algusest maksustatakse aktsiisiga ka alternatiivseid tubakatooteid, sealhulgas e-vedelikke. Alates selle aasta algusest maksustatakse aktsiisiga ka alternatiivseid tubakatooteid, sealhulgas e-vedelikke.
23-03-2018 - 03:15 - https://www.aripaev.ee - Väätsa Prügila: valisime partneri usaldusväärsuse järgi
Süüdistus Järva omavalitsustele kuuluva Väätsa prügila tagaselja müümises on alusetu ning valik Ragn Sellsi kasuks tugineb vajadusel hoida piirkonnas töökohti, räägib jäätmefirma juht Aivar Lõhmus. Süüdistus Järva omavalitsustele kuuluva Väätsa prügila tagaselja müümises on alusetu ning valik Ragn Sellsi kasuks tugineb vajadusel hoida piirkonnas töökohti, räägib jäätmefirma juht Aivar Lõhmus.
23-03-2018 - 03:07 - https://www.aripaev.ee - Tallinki uus juht: otsus oli emotsionaalselt keeruline
Tallinkit asub juhtima pikaaegne kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene. Laevafirma nõukogult tulnud pakkumine oli tema sõnul huvitav, ehkki kultuurivaldkonnast lahkuda on raske. Tallinkit asub juhtima pikaaegne kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene. Laevafirma nõukogult tulnud pakkumine oli tema sõnul huvitav, ehkki kultuurivaldkonnast lahkuda on raske.
23-03-2018 - 03:04 - Uued Uudised - Riigikokku jõuab EKRE töö tulemusel arutelu Eesti ajaloo suurima finantskuriteo üle

Riigikogu õiguskomisjon otsustas korraldada 17. mail suures saalis riiklikult tähtsa küsimusena arutelu VEB-fondi teemal. Arutelu Eesti ajaloo suurima finantskuriteo üle jõuab suurde saali tänu Jaak Madisoni poolt menetlusse antud eelnõule, mis taotleb VEB-fondi afääri tekitatud kahjude hüvitamist. Kavandatava arutelu otstarve on saada selgust, et kui riik on sekkunud eraõiguslikesse suhetesse läbi Riigikogu otsuse ja läbi […]

The post Riigikokku jõuab EKRE töö tulemusel arutelu Eesti ajaloo suurima finantskuriteo üle appeared first on Uued Uudised.

Riigikogu õiguskomisjon otsustas korraldada 17. mail suures saalis riiklikult tähtsa küsimusena arutelu VEB-fondi teemal. Arutelu Eesti ajaloo suurima finantskuriteo üle jõuab suurde saali tänu Jaak Madisoni poolt menetlusse antud eelnõule, mis taotleb VEB-fondi afääri tekitatud kahjude hüvitamist. Kavandatava arutelu otstarve on saada selgust, et kui riik on sekkunud eraõiguslikesse suhetesse läbi Riigikogu otsuse ja läbi […]

The post Riigikokku jõuab EKRE töö tulemusel arutelu Eesti ajaloo suurima finantskuriteo üle appeared first on Uued Uudised.

23-03-2018 - 03:01 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Suursaadik Petrov: Skripali juhtumis süüdistatakse Venemaad tõenditeta
Reedel, 23. märtsil ütles Vene suursaadik Eestis Aleksandr Petrov, et Venemaad süüdistatakse Skripali mürgituse juhtumis emotsioonide pinnalt ning ühtki tegelikku tõendit ei ole esitatud. Reedel, 23. märtsil ütles Vene suursaadik Eestis Aleksandr Petrov, et Venemaad süüdistatakse Skripali mürgituse juhtumis emotsioonide pinnalt ning ühtki tegelikku tõendit ei ole esitatud.
23-03-2018 - 03:01 - EESTI PÄEVALEHT - Kaspar Kurve: mage, sotsid, mage! Erinevalt kurikuulsast hõberemmelgast hakkab tunduma, et sotside puu on tõepoolest mäda
23-03-2018 - 03:01 - EESTI PÄEVALEHT - Kaspar Kurve: mage, sotsid, mage! Erinevalt kurikuulsast hõberemmelgast hakkab tunduma, et sotside puu on tõepoolest mäda
23-03-2018 - 03:00 - Maaleht.delfi.ee - PROOVISÕIT | Hyundai Kona - tõsine trügija ka talvel
Hyundai Kona on üle pika aja auto, mis mind üllatas. Esiteks sellega, et ta meenutas suurt, aga oli siiski pigem väike. Teiseks seetõttu, et olen natuke juba hakanud harjuma mõttega, et keskmiselt iga teise auto tarmukus tuleb enne tarbijani jõudmist suretada, et olla mahe, keskkonnasäästlik, rohelise mõtlemisega või veel miskit. Hyundai Kona on üle pika aja auto, mis mind üllatas. Esiteks sellega, et ta meenutas suurt, aga oli siiski pigem väike. Teiseks seetõttu, et olen natuke juba hakanud harjuma mõttega, et keskmiselt iga teise auto tarmukus tuleb enne tarbijani jõudmist suretada, et olla mahe, keskkonnasäästlik, rohelise mõtlemisega või veel miskit.
23-03-2018 - 03:00 - Maaleht.delfi.ee - PROOVISÕIT | Hyundai Kona - tõsine trügija ka talvel
Hyundai Kona on üle pika aja auto, mis mind üllatas. Esiteks sellega, et ta meenutas suurt, aga oli siiski pigem väike. Teiseks seetõttu, et olen natuke juba hakanud harjuma mõttega, et keskmiselt iga teise auto tarmukus tuleb enne tarbijani jõudmist suretada, et olla mahe, keskkonnasäästlik, rohelise mõtlemisega või veel miskit. Hyundai Kona on üle pika aja auto, mis mind üllatas. Esiteks sellega, et ta meenutas suurt, aga oli siiski pigem väike. Teiseks seetõttu, et olen natuke juba hakanud harjuma mõttega, et keskmiselt iga teise auto tarmukus tuleb enne tarbijani jõudmist suretada, et olla mahe, keskkonnasäästlik, rohelise mõtlemisega või veel miskit.
23-03-2018 - 02:52 - Ärileht - Nõgene: Tallinki pakkumine tuli mulle üllatusena
Kuigi Paavo Nõgese ametiaega kultuuriministeeriumi kantslerina pikendati just selle aasta alguses, otsustas pikalt avalikus teenistuses olnud tippjuht liikuda 1. maist erasektorisse ning asuda laevafirma Tallinki juhiks. Nõgese sõnul tuli talle Tallinki nõukogu pakkumine meeldiva üllatusena. Kuigi Paavo Nõgese ametiaega kultuuriministeeriumi kantslerina pikendati just selle aasta alguses, otsustas pikalt avalikus teenistuses olnud tippjuht liikuda 1. maist erasektorisse ning asuda laevafirma Tallinki juhiks. Nõgese sõnul tuli talle Tallinki nõukogu pakkumine meeldiva üllatusena.
23-03-2018 - 02:49 - Õhtuleht - Verise minevikuga allilmategelane sattus taas politsei tähelepanu alla
Politsei pidas teisipäeval Harjumaal kinni kuus meest, kelle seas on Õhtulehe andmeil ka Eesti kuritegelikus ilmas mõjukas Oleg Martovoi. Politsei pidas teisipäeval Harjumaal kinni kuus meest, kelle seas on Õhtulehe andmeil ka Eesti kuritegelikus ilmas mõjukas Oleg Martovoi.
23-03-2018 - 02:45 - https://www.aripaev.ee - "Peame uuendusi tegema"
Tallinki suuromanik Ain Hanschmidt ütles laevafirma juhivahetust ning strateegiliste muudatuste protsessi kommenteerides, et Tallink vajab taaskäivitust ja uuendusi, et ettevõte taas uuele tasemele viia. Tallinki suuromanik Ain Hanschmidt ütles laevafirma juhivahetust ning strateegiliste muudatuste protsessi kommenteerides, et Tallink vajab taaskäivitust ja uuendusi, et ettevõte taas uuele tasemele viia.
23-03-2018 - 02:31 - https://www.aripaev.ee - Võitjate pidu
Eduka Eesti arvamuskonkursi pidulikul lõpuüritusel kuulutati täna välja võitjad. Peaauhind ja 10 000 eurot läks Ahto Lobjakale. Teise koha pälvis Kuldar Leis, tema saak on 3000 eurot. Kolmas koht läks Peeter Kunglale, kes võtab 2000 eurot. Palju õnne! Eduka Eesti arvamuskonkursi pidulikul lõpuüritusel kuulutati täna välja võitjad. Peaauhind ja 10 000 eurot läks Ahto Lobjakale. Teise koha pälvis Kuldar Leis, tema saak on 3000 eurot. Kolmas koht läks Peeter Kunglale, kes võtab 2000 eurot. Palju õnne!
23-03-2018 - 02:22 - https://www.aripaev.ee - Infortar jätkab Tallinki strateegilise omanikuna
Laevafirma Tallink teatas, et lõpetab strateegiliste võimaluste leidmise protsessi, Infortar jätkab osanikeringis. Laevafirma Tallink teatas, et lõpetab strateegiliste võimaluste leidmise protsessi, Infortar jätkab osanikeringis.
23-03-2018 - 02:19 - Õhtuleht - Kantsler Paavo Nõgene suundub Tallinki Gruppi juhtima, ettevõtte müük peatati
Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene lahkub praegusest ametist ning suundub juhtima börsiettevõtet AS Tallink Grupp. Kantsler Nõgene jätkab kultuuriministeeriumis 30. aprillini 2018. Lisaks andis Tallink täna teada, et suvel alanud strateegilise osaluse müük on peatatud.  Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene lahkub praegusest ametist ning suundub juhtima börsiettevõtet AS Tallink Grupp. Kantsler Nõgene jätkab kultuuriministeeriumis 30. aprillini 2018. Lisaks andis Tallink täna teada, et suvel alanud strateegilise osaluse müük on peatatud. 
23-03-2018 - 02:14 - Ärileht - Paavo Nõgene sai Tallinki uueks juhiks
AS Tallink Grupi nõukogu võttis tänasel nõukogu koosolekul vastu otsuse, mille kohaselt valiti kontserni juhatuse liikmeks ning nimetati uueks juhatuse esimeheks alates 1. maist 2018 Paavo Nõgene. Juhatuse senine esimees, 2015. aastast laevafirmat juhtinud Janek Stalmeister jätkab Tallinkis tegevust juhatuse liikmena. AS Tallink Grupi nõukogu võttis tänasel nõukogu koosolekul vastu otsuse, mille kohaselt valiti kontserni juhatuse liikmeks ning nimetati uueks juhatuse esimeheks alates 1. maist 2018 Paavo Nõgene. Juhatuse senine esimees, 2015. aastast laevafirmat juhtinud Janek Stalmeister jätkab Tallinkis tegevust juhatuse liikmena.
23-03-2018 - 02:11 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Mida kujutab endast haridusprogramm SputnikPro
Mida kujutab endast haridusprogramm SputnikPro ja kellele see on mõeldud, sellest kõneles meediaagentuuri Rossija Segodnja riiklike veebiprojektide asedirektor Irina Kedrovskaja. Mida kujutab endast haridusprogramm SputnikPro ja kellele see on mõeldud, sellest kõneles meediaagentuuri Rossija Segodnja riiklike veebiprojektide asedirektor Irina Kedrovskaja.
23-03-2018 - 02:10 - Ärileht - Hanschmidti-Pandi ettevõte jätkab Tallinki osanikeringis. Investeerimisekspert: see on nii hea kui halb uudis
Tallink Grupp teavitas, et nõukogu otsustas lõpetada 2017.aasta juulis alustatud protsessi võimalike strateegiliste valikute leidmiseks. See tähendab, et Tallinki suuromanik Infortar jääb laevafirma osanikeringi. Tallink Grupp teavitas, et nõukogu otsustas lõpetada 2017.aasta juulis alustatud protsessi võimalike strateegiliste valikute leidmiseks. See tähendab, et Tallinki suuromanik Infortar jääb laevafirma osanikeringi.
23-03-2018 - 02:05 - DELFI > Eesti - Tallinna volikogu EKRE saadikute arust tuleks linnahall lammutada: see on ehitatud kommunistliku partei orgiateks
Tallinna volikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadikute arvates tuleks linnahall lammutada. Martin Helme hinnangul on tegemist "käkiga" ja Urmas Reitelmanni sõnul see ehitatud "kommunistliku partei orgiateks". Tallinna volikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadikute arvates tuleks linnahall lammutada. Martin Helme hinnangul on tegemist "käkiga" ja Urmas Reitelmanni sõnul see ehitatud "kommunistliku partei orgiateks".
23-03-2018 - 02:00 - EESTI PÄEVALEHT - Unearst Heisl Vaher: kellakeeramisele tuleks lõpp teha!
23-03-2018 - 02:00 - EESTI PÄEVALEHT - Unearst Heisl Vaher: kellakeeramisele tuleks lõpp teha!
23-03-2018 - 01:50 - Õhtuleht - FOTOD | President sõi juutidega leiba ja siis käis kloostris nunnadel külas!
Eesti Vabariigi presidendil Kersti Kaljulaidil on tihe töögraafik. Ta jagab oma facebooki kontol fotosid kohtumisest Eesti pearabi ja Juudi Koguduse esimehega, samuti külastas ta täna ka Pirita kloostrit ja nunnasid. Eesti Vabariigi presidendil Kersti Kaljulaidil on tihe töögraafik. Ta jagab oma facebooki kontol fotosid kohtumisest Eesti pearabi ja Juudi Koguduse esimehega, samuti külastas ta täna ka Pirita kloostrit ja nunnasid.
23-03-2018 - 01:49 - EESTI PÄEVALEHT - Põhjalik lugejauuring: Päevalehest saab hea impulsi terveks nädalaks
23-03-2018 - 01:49 - EESTI PÄEVALEHT - Põhjalik lugejauuring: Päevalehest saab hea impulsi terveks nädalaks
23-03-2018 - 01:43 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Ratas: Eesti kaalub Venemaa diplomaatide riigist välja saatmist
Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eesti kaalunud erinevaid võimalusi vastusammuks Salisbury närvigaasi rünnakule. Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eesti kaalunud erinevaid võimalusi vastusammuks Salisbury närvigaasi rünnakule.
23-03-2018 - 01:41 - https://www.aripaev.ee - Korteriarendus valmis tempos korter päevas
Lasnamäel Mustakivi teel asuva kunagise Eesti Mereakadeemia hoonest sai kaasaegne kortermaja tavapäratult kiiresti, vähem kui aastaga, kirjutab ehitusuudised.ee Lasnamäel Mustakivi teel asuva kunagise Eesti Mereakadeemia hoonest sai kaasaegne kortermaja tavapäratult kiiresti, vähem kui aastaga, kirjutab ehitusuudised.ee
23-03-2018 - 01:32 - Sputnik Eesti — eesti uudised - Baikonurilt startis rakett Sojuz-FG piloteeritava kosmoselaevaga
Baikonurilt startis raketikandja Sojuz-FG piloteeritava kosmoselaevaga Sojuz MS-08 ja uue pardameeskonnaga. Baikonurilt startis raketikandja Sojuz-FG piloteeritava kosmoselaevaga Sojuz MS-08 ja uue pardameeskonnaga.
23-03-2018 - 01:32 - Uued Uudised - EKRE soovib metsade kaitseks raiemahtude piiri alandamisega harvesteride hoogu maha võtta

Massilise lageraide taustal Eestis on kasvamas mure metsade tuleviku pärast. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna hinnangul tuleb olemasolevat raiemahu piiri kindlasti alandada, kehtestades kindla raielimiidi. EKRE aseesimees Jaak Madison ütles, et erinevate erialaekspertide hinnangul ei ole praegu teostatav raiemaht jätkusuutlik ja Eesti on tehtud raietega mitmed aastad metsa taastumise võimest ees. Kuna optimaalseks raiemahuks on hinnatud kuni […]

The post EKRE soovib metsade kaitseks raiemahtude piiri alandamisega harvesteride hoogu maha võtta appeared first on Uued Uudised.

Massilise lageraide taustal Eestis on kasvamas mure metsade tuleviku pärast. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna hinnangul tuleb olemasolevat raiemahu piiri kindlasti alandada, kehtestades kindla raielimiidi. EKRE aseesimees Jaak Madison ütles, et erinevate erialaekspertide hinnangul ei ole praegu teostatav raiemaht jätkusuutlik ja Eesti on tehtud raietega mitmed aastad metsa taastumise võimest ees. Kuna optimaalseks raiemahuks on hinnatud kuni […]

The post EKRE soovib metsade kaitseks raiemahtude piiri alandamisega harvesteride hoogu maha võtta appeared first on Uued Uudised.

23-03-2018 - 01:23 - https://www.aripaev.ee - Kellel oli mullu Venemaal suurim sissetulek?
Forbes reastas kümme Venemaa rikkurit, kel oli mullu suurim sissetulek. Reitingu tipus troonib Vladimir Putini eksväimees Kirill Šamalov. Forbes reastas kümme Venemaa rikkurit, kel oli mullu suurim sissetulek. Reitingu tipus troonib Vladimir Putini eksväimees Kirill Šamalov.
23-03-2018 - 01:18 - Ärileht - Hüpoteeklaen aitab alustada ligi kolmesajal ettevõttel aastas
Hüpoteeklaenu juhatuse liige Toomas Paju selgitab, miks ei tasu pärast kodupangast eitava vastuse saamist oma äriideest loobuda ning annab nõu, kuidas teadlikult laenu võtta. Hüpoteeklaenu juhatuse liige Toomas Paju selgitab, miks ei tasu pärast kodupangast eitava vastuse saamist oma äriideest loobuda ning annab nõu, kuidas teadlikult laenu võtta.
23-03-2018 - 01:18 - https://www.aripaev.ee - Ratas: Eesti kaalub Vene diplomaatide väljasaatmist
Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eesti kaalunud erinevaid võimalusi vastusammuks Salisbury närvigaasi rünnakule, välistatud pole ka Venemaa diplomaatide väljasaatmine. Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eesti kaalunud erinevaid võimalusi vastusammuks Salisbury närvigaasi rünnakule, välistatud pole ka Venemaa diplomaatide väljasaatmine.
23-03-2018 - 01:15 - Kroonika - KROONIKA ARHIIV | Allan Dorbeku kolm nägu
Täna suri legendaarne korvpallitreener Allan Dorbek. Avaldame sel puhul Kroonikas 12.07.2005. ilmunud Paavo Kanguri portreeloo.  Täna suri legendaarne korvpallitreener Allan Dorbek. Avaldame sel puhul Kroonikas 12.07.2005. ilmunud Paavo Kanguri portreeloo. 
23-03-2018 - 01:15 - Ärileht - Tele2 laseb reklaamirobotitel müügimeeste eest inimestele helistada
Tele2 kasutab klientidele müügikõnesid tehes kõneroboteid, nii et kõnele vastaja kuuleb salvestatud teksti ning kui see teda veenab, suunatakse ta vestlema kõnekeskuse teenindajaga, kirjutab err.ee. Tele2 kasutab klientidele müügikõnesid tehes kõneroboteid, nii et kõnele vastaja kuuleb salvestatud teksti ning kui see teda veenab, suunatakse ta vestlema kõnekeskuse teenindajaga, kirjutab err.ee.
23-03-2018 - 01:14 - Objektiiv - Noorte hääl: Belgia ”suur vaikiv enamus” on ärkamas

Paar nädalat tagasi levis sotsiaalmeedias kulutulena patriootlike noorte flaamide video sellest, kuidas neil õnnestus nurjata pahempoolsete poolt sisserände toetuseks korraldatud aktsioon Ghentis.

Rühmituse Schild & Vrienden asutaja ja juhi Dries van Langenhove hinnangul on “võitlus kultuurimarksismi ja kontrollimatu massiimmigratsiooni vastu vallandunud kogu maailmas.”

“Kõikjal moodustatakse väikesi rahvuslaste rühmitusi ning need kasvavad iga päevaga,” ütles van Langenhove portaalile Voice of Europe antud intervjuus.

Ta selgitas, et nad tahtsid oma videoga maailmale teada anda, et flaami rahvuslased teevad oma osa ja annavad oma panuse.

“Me tahame inspireerida Flaami noori ja Euroopa noori tõusma ja võitlema oma pärandi ja oma tuleviku eest,” ütles ta.

Noortejuht on tänulik, et nende video on vaatamata korduvatele kustutamistele laialdast kõlapinda leidnud ning usub, et “suur hääletu enamus on hakanud end kuuldavaks tegema.”

Liikuma pani noored flaamlased see, kuidas “meie silme all hävitatakse meie kultuuri ja pärandit. Meie identiteet asendatakse häbi ja süütundega.”

Küsimuse peale, kas neid kohalikus peavoolumeedias ka paremäärmuslasteks kutsutakse, vastas van Langenhove, et “praegu kohtleb Belgia meedia meid üsna õiglaselt, kuna me keskendume positiivsetele ettevõtmistele.

Me aitame eakaid ja kodutuid, me korjame üles prahti ja prügi, me puhastame mälestusmärke ja julgustame inimesi ostma kohalikke tooteid.”

Schild & Vrienden tahab liidri sõnutsi kasvada massiliikumiseks ning muuta Flaami ajalugu.

Noortest ja aadetest

The post Noorte hääl: Belgia ”suur vaikiv enamus” on ärkamas appeared first on Objektiiv.

Paar nädalat tagasi levis sotsiaalmeedias kulutulena patriootlike noorte flaamide video sellest, kuidas neil õnnestus nurjata pahempoolsete poolt sisserände toetuseks korraldatud aktsioon Ghentis. Rühmituse Schild & Vrienden asutaja ja juhi Dries van Langenhove hinnangul on “võitlus kultuurimarksismi ja kontrollimatu massiimmigratsiooni vastu vallandunud kogu maailmas.” “Kõikjal moodustatakse väikesi rahvuslaste rühmitusi ning need kasvavad iga päevaga,” ütles van […]

The post Noorte hääl: Belgia ”suur vaikiv enamus” on ärkamas appeared first on Objektiiv.

23-03-2018 - 12:57 - Õhtuleht - FOTOD | RATAS BRÜSSELIS: Eesti kaalub vastusamme Salisbury närvigaasi rünnakule
Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eesti kaalunud erinevaid võimalusi vastusammuks Salisbury närvigaasi rünnakule. Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eesti kaalunud erinevaid võimalusi vastusammuks Salisbury närvigaasi rünnakule.