Loovusring

Võrumaa Puuetega Inimeste Kojas tegutseb loovusring 16 aastat. Koja tegevuste juht Tamara Laht on ikka hea seisnud, et ring jätkusuutlikuna püsiks. Alates aastast 2007 juhendab ringi asjalik, uute stiilide ja töövõtete tundja Karmen Luiga. Karmeni sõnul on tema inspireerijaks olnud juba 1993. a. ilmunud Karin Hango ja Vahur Murutari raamat „Kuidas vannitada dinosaurust ehk harjutusi lastele loovuse arendamiseks“ Psühholoog Aleksander Pulver on raamatut vajalikuks pidanud ka Tõsistele Täiskasvanutele, kel lapsepõlvemaa hingest kadumas. Raamatu autorite koolitus loovuse teemal andis hoogu ringi juhtimiseks.

Loovusringi märksõnaks on taaskasutus. Töös on olnud lapitekid, paeltikandiga prossid jt. väiksemad ehted, põnevatest materjalidest raamatukaaned raamatute köitmiseks, paelast põrandavaibad, kusjuures erinevad suurused saadi motiivide ühendamise teel. Viimati kasutati siirdetrükki kardinate, seelikute-kleitide ja T-särkide tuunimiseks-värskendamiseks. Suveks jääb ring puhkusele. Hooaeg lõpetati üheskoos ringijuhendaja kaunis Tsõõriku talus.

Võru linna rattapäeval 1. mail esitles loovusring  humoorika kujundusega eakamat jalgratast, kujunduse autoriks ja teostajaks Heli Pilt. Heli kiidab: ring on voh! Algul oli loovuse mõiste eakamatele inimestele arusaamatu. Osalejad on aastates 60+, aga noorusliku hingega.

Puuetega inimestele on loovusring ühtlasi võimalus suhelda samalaadsete huvidega inimestega ja käelise tegevuse kaudu ka vaimu tugevana hoida.

Hea suhtlejana on Karmen koondanud loovusringi pikaajalised huvilised, loonud meeldiva meisterdamise, disainimise ja loomise õhkkonna. Heli nimetab seda juhendaja omadust heaks auraks.

Milja Heljula
Võrumaa Puuetega Inimeste Koja
juhatuse liige

[srizonfbalbum id=1]

Views: 16

Author: janno