Meeldetuletuseks ühenduste raamatu- ja kassapidajatele

Meeldetuletuseks ühenduste raamatu- ja kassapidajatele:

1. Viimane kuupäev, kus ostusid saab teha nii eesti kroonides kui eurodes, on homme, 14.01.2011. Siis jätkub tehingute puhul euroajastu.
2. Juuni 2011 lõpuni saab kroone vahetada eurodeks kõikides sularahateenuseid pakkuvates pangakontorites.
3. Alates 2012. aastast vahetab kroone eurodeks Eesti Pank (Tallinnas) ametliku kursi järgi ja teenustasuta.

Rahandusministeerium tuletab meelde, et Eesti krooni ja euro paralleelkäive lõpeb reedel, 14. jaanuaril. Alates laupäevast, 15. jaanuarist on ainsaks maksevahendiks Eestis euro.

“Kuigi juba praegu on euro sularaha ringluses rohkem kui kroone ja valdav enamus kauplustest annavad ostude eest vahetusraha tagasi eurodes on inimestel endiselt rahakottides veel üsna palju kroone. Tuletame meelde, et euro ja krooni paralleelkäive kestab veel vaid neli päeva. Reede on viimane päev, kui kroonide eest saab ostusid sooritada. Alates laupäevast saab maksta ainult eurodes,” rääkis rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak.

Ministeerium paneb kõikidele kaupmeestele ja teenindusasutustele südamele, et allesjäänud aja jooksul antaks klientidele vahetusrahana tagasi juba ainult eurosid, sest paralleelkäibe lõpu eel ei ole otstarbekas enam kroone ringlusesse tagasi lasta.

Pärast 14. jaanuari saab kroone vahetada eurodeks kõikides sularahateenuseid pakkuvates pangakontorites (juuni lõpuni), piiratud kontorivõrgus saab seda teha juulist kuni aasta lõpuni. Alates 2012. aastast vahetab kroone eurodeks Eesti Pank ametliku kursi järgi ja teenustasuta..

Allikas: Rahandusministeerium

Views: 13

Author: janno