Kampaania “Helkuriga Sõbraks”

Südamesõbrad soovitavad!

“Helkuriga sõbraks” : politseinikud aitavad helkuriga sõbraks saada

Sarnaselt möödunud aastale korraldab politsei ühes abipolitseinikega ka sel aastal 26. novembril Lõuna-Eesti kuues maakonnas ennetusürituse „Helkuriga sõbraks“, kus iga piirkonna elanik saab anda panuse oma kodukandi naabri, tuttava või teiste piirkonna elanike nähtavaks tegemisel.
Ennetusüritus algab õhtuhämaruse saabudes, kell 17 ning vältab tunni jagu. Alustuseks räägitakse põgusalt helkuri tööefektiivsusest ja korrektsest kandmisest, millele järgneb valitud teelõikudel helkurkõnd esitlemaks teistelegi liiklejatele selle valgusallika töövõimet ning jagamaks kõnni vältel helkureid kõigile nendele kohalikele, kel seda mingil põhjusel veel ei ole. Ka ehivad üritusel osalejad oma piirkonnas helkuripuu, pakkumaks võimalust helkiv elupäästja endale puu küljest kaasa haarata ja end nähtavaks teha.
Ennetusüritusele oodatakse kõiki kohalikke elanikke, kellele läheb korda piirkonna liiklusturvalisus. Helkurkõnnil osalemisega on igal ühel võimalus juhtida tähelepanu helkuri olulisusele, kui kõige lihtsamale moodusele enda nähtavaks tegemisele. Vähe sellest – helkurkõnnil osalemisega saab lihased tiba trimmi, nautida võrratut värsket õhku ning miks mitte teha seda kogu perega.
Täiendavate küsimuste korral palume ühendust võtta politseinikuga, kes teie soovitud piirkonnas ennetusüritust läbi viib.

Võrumaal:

I kogunemiskoht Räpina mnt 20a, Võru (Võru politseijaoskond) – kontakt Elar Sarik (elar.sarik@politsei.ee)
II kogunemiskoht Jõe 4, Rõuge (Eesti Ema monumendi parkla) – kontakt Hans Saarniit (hans.saarniit@politsei.ee)
III kogunemiskoht Põllu 15, Antsla (Hauka Konsum) – kontakt Ranno Vissel (ranno.vissel@politsei.ee)

Views: 19