Võrumaa toimekad

SA Võrumaa Arenguagentuur koostöös Võru Maavalitusesega kutsus inimesi üles kiitma ja tunnustama kodanikke, kes on oma aega ja teadmist panustanud Võrumaa kodanikuühiskonda, ühendusi, mille tegevus piirkonnas on olnud tänuväärne ja inspireeriv ning ettevõtteid, mis on kodanikuühiskonna tegemisi toetanud. Kokku esitati tunnustamiseks 19 inimest, 12 ühendust ja 7 ettevõtet.  Laureaadid valitakse töögrupis, kuhu kuuluvad Võrumaa Arenguagentuuri, Võru Maavalitsuse, Võrumaa Omavalitsuste Liidu, Võrumaa Partnerluskogu, Võru Linnavalitsuse ja Eesti Kodanikuajakirjanduse Seltsi esindajad ning tehakse teatavaks 24. novembril Georgi hotelli restoranis Postmark toimuval tunnustamisüritusel. Tunnustamisüritus on kutsetega kõigile tunnustamiseks esitatutele ja esitajatele.

Ajavahemikul 03.-10. november 2016 toimub rahvahääletus internetis, et välja selgitada rahva lemmik Võrumaa aktiivseim kodanik 2016. Hääletada saab siin.

Nende seas ka Võrumaa PIK ühingutes osalevad toimekad naised ja mehed.

MILJA HELJULA
Soovime tunnustada ca 100 liikmelise seltsi nooruslikku esinaist. Teda on 2014.aastal sotsiaalminister tunnustanud tänukirjaga elukestva õppe eest. Võru Linnavalitsus on tunnistanud Milja Heljula eestvedamisel MTÜ Võrumaa Südamesõprade Seltsi parimaks MTÜ-ks aastal 2015. Võrumaa Puuetega Inimeste Koja juhatuse liikmena osaleb ta aktiivselt Võrumaa Tervisenõukogu töös. Pidevalt jagab ta seltsi liikmetele erinevatest allikatest teavet tervisliku toitumise, liikumise ja eneseabi kohta. On aktiivne organisaator liikmetele suunatud tegevuste elluviimisel. Milja suureks kireks on kirjandus, jooga,reisimine ja kultuuri huvid.

TAMARA LAHT
Tamara on 16 aastat toetanud puuetega inimesi Võrumaal, viimased aastad koja 17 seltsi/ühingu tegevuste juhina. Ta oskab kõigile abivajajatele nõu anda ja ise eeskujuks olla. Tamara utsitab puuetega inimesi kodust välja tulema, osalema ravivõimlemises ja raviujumises, kaasa lööma male, kabe ja koroonaringis, meisterdama ja käsitööd harrastama loovusringis. Võrumaa Puuetega inimeste Koja ja reumaühingu juhatuse liikmena korraldab ta tervist toetavaid üritusi, konsulteerib kõiki seltse/ühinguid nende tegevustes. Tamara Laht on alati innustav, särav ja motiveeriv, kui keegi teine kojas väsima hakkab. Tema pikaajaline töö puuetega inimeste toetamisel ja nõustamisel on tähelepanu ja tänu vääriv.

ARVED VAAB
Arved on sündinud, elanud ja töötanud Võrumaal. Seoses kolhooside kaotamisega leidis rakenduse maaelu järjepidevuse taastootmiseks ettevõtjana. Arved on Räpo turismitalu puhkeküla-ja laagri ning MTÜ Jaan Räppo kultuuripärandi juhatuse esimees. Seisnud omal ajal edukalt Rõuge kauni vaate säilimise eest. Tegevuseks, ka mitmeti äriliseks tegevuseks, ajendas missioonitunne Eesti Vabariigi, selle rahva ees ning Võrumaa kaunis loodus ja kuulsus. Arved võtab liikmena osa ka Puuetega Inimeste Koja tegemistest.

Views: 22